Przerwa na mecze reprezentacji powoli dobiega końca i w najbliższy weekend znów będziemy mogli cieszyć się ligową piłką. Portowcy w niedzielę na własnym stadionie podejmą Wisłę Kraków. Sprawdziliśmy jak w przeszłości radziliśmy sobie w pierwszym meczu po wrześniowej przerwie na kadrę.

Co ciekawe od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, prawie zawsze w pierwszym meczu po kadrze we wrześniu graliśmy w Szczecinie. Jedynym wyjątkiem jest sezon 2016/2017. Wtedy przypadł nam mecz w Pozaniu, który przegraliśmy 1:3. I była to jedyna porażka jak do tej pory po wznowieniu gry we wrześniu.

W pozostałych siedmiu meczach graliśmy w Szczecinie i żaden z tych pojedynków nie zakończył się porażką Dumy Pomorza. Dokładny bilans to trzy zwycięstwa i cztery remisy.