Sparing z Wartą Poznań był ostatnim meczem kontrolnym Portowców podczas letniego obozu przygotowawczego w Opalenicy. Duma Pomorza wygrała 2:1 po bramkach Kostasa i Kucharczyka.

Trener Kosta Runjaic desygnował do gry mocno rezerwowy skład. Wielu piłkarzy z wyjściowej jedenastki w zeszłym sezonie występowało w Centralnej Lidze Juniorów. Duma Pomorza w pierwszym kwadransie zdecydowanie przeważała. Niestety nie przełożyło się to wynik, ponieważ w 14. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik Zielonych - Jakub Sangowski. W późniejszej części pierwszej połowy Portowcy nadal byli lepsi. Najgroźniejszą sytuację miał Turski, który w 44. minucie po dośrodkowaniu Matyni minimalnie spudłował głową.

Pogoń na drugą część gry wyszła z całkowicie zmienionym składem. Podopieczni Runjaicia od początku zaatakowali wykonując dwa rzuty rożne. Pierwszy strzał oddał jednak Zawistowski. Stipica bez większych problemów złapał to uderzenie. W 61. minucie świetną okazję do wyrównania miał Zech. Po zgraniu Drygasa Austriak główkował z 4. metra, ale trafił prosto w Grobelnego. Szczecinianie głównie próbowali zagrozić bramce Warty po dośrodkowaniach. Udało się to w 75. minucie, gdy Kostas zdobył gola głową po wrzutce Kurzawy z rzutu rożnego. Chwilę potem Jean Carlos główkował z bliska, ale futbolówka znacznie minęła bramkę. Następnie Kucharczyk uderzył z woleja, lecz mocno niecelnie. Wreszcie nadeszła 85. minuta, w której Drygas dostrzegł Kucharczyka i świetnie dograł mu z lewego skrzydła. Popularny "Kuchy King" wbił piłkę do pustej bramki.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:1 (0:1)
0:1 Sangowski 14’
1:1 Triantafyllopoulos 75’
2:1 Kucharczyk 85'

Pogoń Szczecin - Pierwsza połowa: Bursztyn - Matynia, Malec, Szcześniak, Bartkowski - Łęgowski - Wędrychowski, Smoliński, Łukasiak, Fornalczyk - Turski

Druga połowa: Stipica - Stolarski, Zech, Kostas, Mata - Kucharczyk, Drygas, Dąbrowski, Gorgon, Kurzawa - Jean Carlos

Warta Poznań: Lis (46’ Grobelny) - Grzesik (62’ Fiedosewicz), Ławniczak (62’ Soiński), Kopczyński (62’ Smykowski), Kiełb (62' Białczyk) - Jakóbowski (62' Norkowski), Trałka (62’ Małek), Kupczak (62’ Pleśnierowicz), Czyżycki (62’ Rakowski), Corryn (46’ Zawistowski) - Sangowski (54’ Sopoćko)

Autor: Michał Horbaczewski