Pogoń Szczecin przegrała z Lechem Poznań (0:4). Bramki dla gospodarza spotkania zdobywali Moder, Gytkjear, Ramirez oraz Kamiński.

W 16. minucie zakotłowało się pod bramką Portowców. Z rzutu wolnego w pole karne Pogoni dośrodkował Moder, z piłką minęło się dwóch defensorów Pogoni, a najbliższy szczęścia był Gytkjear. Napastnik Lecha nie był  w stanie umieścić futbolówki w siatce, ale kilka minut pózniej dokonał tego Jakub Moder. Ustawiony na skrzydle Puchacz zdołał urwać się Kowalczykowi i dograć do ustawionego przed polem karnym Modera, a ten ładnym uderzeniem pokonał Stipice. Kwadrans po pierwszym trafieniu podopieczni trenera Żurawia celebrowali drugiego gola. Fatalnie przed własnym polem karnym zachował się Podstawski. Portugalczyk stracił futbolówkę na rzecz Modera, ten z kolei dograł do Gytkjeara. Doświadczony napastnik Lecha zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i nie dał Stipicy najmniejszych szans na interwencje. W 41. minucie Podstawski miał szanse na odkupienie swoich win. Przed polem karnym Lecha Podstawski wymienił kilka szybkich podań z Maniasem, pomocnik znalazł się z piłką w polu karnym, oddał celne uderzenie, ale na posterunku był bramkarz Lecha. Wydaje się, że w tej sytuacji zdobycie bramki kontaktowej było obowiązkiem.

Jeszcze przed upływem godziny gry tablica wyników wskazywała 3:0 dla gospodarzy. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Jakub Moder, piłkę do boku zdołał zbić Stipica, dopadł do niej Kamiński, dograł ją w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Ramirez. Hiszpański pomocnik nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza Pogoni. Złamana defensywa Pogoni musiała przyjąć kolejny cios, zaledwie pięć minut po bramce Ramiereza. Po składnej akcji Lecha na listę strzelców wpisał się Jakub Kamiński.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)
1:0 - Jakub Moder 22'
2:0 - Christan Gytkjear 31'
3:0 - Dani Ramirez 57'
4:0 - Jakub Kamiński 62'

Lech Poznań: 1. Mickey van der Hart 91. Bohdan Butko (Robert Gumny 76') 37. Lubomir Satka 5. Djordje Crnomarkovic 27. Tymoteusz Puchacz 38. Jakub Kamiński 15. Jakub Moder 25. Pedro Tiba 7. Kamil Jóźwiak 14. Dani Ramirez (Filip Marchwiński 69') 9. Christian Gytkjaer (Timur Zhamaletinov 71')

Pogoń Szczecin:  1. Dante Stipica 2. Jakub Bartkowski 23. Benedikt Zech 33. Mariusz Malec 77. Ricardo Nunes 16. Santeri Hostikka (Kamil Drygas 46) 54. Maciej Żurawski 28. Tomas Podstawski 29. Marcin Listkowski 27. Sebastian Kowalczyk (Paweł Cibicki 62')  7. Michalis Manias (Hubert Turski 46')

Autor: Marcel Kozłowski