Pogoń Szczecin wygrała sparingowe spotkaniu przeciwko Arce Gdynia. Gole dla Dumy Pomorza zdobyli Kacper Kozłowski, Adam Buksa, Soufian Benyamina oraz Zvonimir Kozulj.

Pogoń Szczecin od samego początku spotkania zupełnie zdominowała Arkę Gdynia. Podopieczni Kosty Runjaic swoją przewagę udokumentowali już w 7. minucie meczu. Kacper Kozłowski zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z defensorów Arki i ostatecznie wpadła do bramki. Jeszcze w pierwszym kwadransie na listę strzelców wpisał się również Adam Buksa. Napastnik Pogoni minął kilku rywali w polu karnym i zmusił Pavelsa Steinborsa do kapitulacji. Wydaje się, że trafienia Buksy pozazdrościł Soufian Benyamina, który w 20. minucie podwyższył wynik rywalizacji na 3:0. Do końca pierwszej części rywalizacji Duma Pomorza była stroną dominującą.

Kosta Runjaic w przerwie dokonał dwóch zmian. Miejsce Stipica zajął Bursztyn, a Zecha zmienił Kamil Drygas, który został ustawiony na pozycji środkowego obrońcy. Znacznie lepiej prezentowali się Arkowcy, którzy drugą odsłonę sparingu rozpoczęli w zupełnie nowym zestawieniu personalnym. Z tonu spuścili za to piłkarze Pogoni, którzy zostali zmuszeni do defensywy. W 51. minucie Arka dopięła swego i zdobyła pierwszą bramkę. Drużyna z Gdyni przez pewien czas miała widoczną przewagę, ale to Pogoń zadała kolejny cios. Świetne dośrodkowanie Ricardo Nunesa wykorzystał Zvonimir Kozulj. W ostatnich minutach znowu do głosu doszli Portowcy, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica (46' 26. Jakub Bursztyn) – 2. Jakub Bartkowski (60' 22. David Stec), 23. Benedikt Zech (46' 14. Kamil Drygas), 55. Igor Łasicki (60' 13. Kostantinos Triantafyllopoulos), 15. Hubert Matynia (60' 77. Ricardo Nunes) - 16. Santeri Hostikka (60' 59. Adrian Benedyczak), 64. Kacper Kozłowski (60' 28. Tomas Podstawski (88' 61. Kacper Smoliński), 70. Damian Pawłowski (60' 17. Zvonimir Kozulj), 29. Marcin Listkowski (60' 34. Iker Guarrotxena), 18. Adam Buksa (60' 9. Adam Fraczczak) - 11. Soufian Benyamina (60' 7. Michalis Manias).

Pogoń Szczecin 4:1 Arka Gdynia
1:0 - 7' Kacper Kozłowski
2:0 - 15' Adam Buksa
3:0 - 20' Soufian Benyamina