• Wywalczone zwycięstwo z Wartą Poznań!

Portowcy po bramkach Gorgona i Zahovicia pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 2:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jakóbowski.

Warta Poznań to ostatni z beniaminków, z którym Pogoń nie mierzyła się jeszcze w tym sezonie i jest to zdecydowanie najlepsza z drużyn, które awansowały w 2020 roku do PKO Ekstraklasy. Portowcy podbudowani poniedziałkowym zwycięstwem ze Stalą Mielec przystąpili do tego spotkanie z jedną zmianą w wyjściowym składzie. Na prawej obronie Davida Steca zastąpił Jakub Bartkowski. Portowcy dobrze rozpoczęli to spotkanie i to właśnie Bartkowski w 7 minucie zanotował na swoim koncie pierwszą asystę. Nasz prawy obrońca mocno wstrzelił piłkę w pole karnę, gdzie dokładnym uderzeniem bramkarza gospodarzy pokonał Alexander Gorgon. Dwie minuty później Portowcy przeprowadzili kolejną składną akcję, po której strzał Zahovicia obronił Lis, a po chwili piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z narożnika boiska ponownie celnie piłkę dograł Bartkowski, a do bramki Warty głową skierował ją Luka Zahović i w 11 minucie Pogoń prowadziła już 2:0. Piłkarze Kosty Runjaica spokojnie utrzymywali się przy piłce, często na połowie gospodarzy, ale mimo to nasz szkoleniowiec zachęcał drużynę do kolejnych ataków. W 38 minucie znów niebezpiecznie było w polu karnym Warty po strąceniu piłki, ale tym razem dobrze obronił Lis. Minutę później czwartą żółtą kartkę obejrzał Hubert Matynia i niestety nie będzie mógł wystąpić w zaległym meczu z Lechem Poznań.

Zmotywowani na drugą część spotkania wyszli piłkarze Warty. Już w pierwszej akcji wywalczyli rzut rożny, a po chwili po dośrodkowaniu Trałki i strzale Jakóbowskiego gospodarze mogli cieszyć się z kontaktowego gola. Po tym golu mecz zdecydowanie się otworzył. W 52 minucie tuż obok bramki uderzył Kacper Kozłowski, a 2 minuty później piłka po strzale Gorgona znalazła się w siatce, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną podającego Zahovicia. Kolejne minuty minęły pod znakiem wymiany ciosów. W 67 minucie czwartą żółtą kartkę złapał Gorgon, który również ominie mecz w Poznaniu. Trzy minuty później dryblingiem w pole karne wdarł się Kowalczyk, ale nie zdołał wykonać ostatniego podania. W 80 minucie piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Zahovicia i po jego strzale instynktownie interweniował Lis. W 84 minucie z kolejną kontrą ruszyła Pogoń, ale podanie do Kowalczyka przed polem karnym przeciął bramkarz Warty. Portowcy zdołali utrzymać korzystny wynik i wywieźli trzy punkty z Grodziska Wielkopolskiego.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)