• Zabójcze 5 minut Pogoni. Wisła pokonana!

Po słabej grze w I połowie i zabójczych 5 minutach Pogoń pokonała Wisłę Płock 2:3. Strzelanie zaczał Spiridonović z rzutu karnego, a następnie debiutanckie trafienia zaliczył Listkowski i Cibicki.

Już w pierwszej minucie, po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego, piłkarze z Płocka mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. W 9 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Merebaszwiliego. Gruzin uderzył mocno po ziemi, a w polu karnym niefortunnie interweniował Manias, kierując piłkę do własnej bramki i mieliśmy 1:0 dla Wisły. Po kwadransie świetną okazję do zdobycia bramki miał Damian Dąbrowski. Pomocnik Pogoni uderzył mocno z woleja z 25 metra, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W 25 minucie mieliśmy kolejne dobre dośrodkowanie skrzydłowego Wisły. Piłka była blisko trafienia do Kuświka, ale podanie w ostatniej chwili przeciął Triantafyllopoulos. 4 minuty później, tym razem z lewej strony w pole karne Pogoni dośrodkował Angel Garcia, a Kuświk, mimo że był na spalonym, nie trafił w bramkę z 5 metrów. W 41 minucie Merabaszwili dryblingiem minął obrońców Pogoni, a jego dośrodkowanie w ostatniej chwili odbił Dante Stipica. Pierwsza połowa nie była zbyt porywająca w wykonaniu obu zespołów, ale to Płocczanie prowadzili i kibice Pogoni liczyli na zdecydowanie lepszą grę w drugiej części spotkania.

Po przerwie trener Kosta Runjaić chcąc tchnąć impuls w grę ofensywną Pogoni, wpuścił na boisko Pawła Cibickiego. W 54 minucie Pogoń oddała pierwszy celny strzał w tym meczu, za sprawą Michalisa Maniasa. Po 10 minutach po dośrodkowaniu Spiridonovicia, głową uderzał Damian Dąbrowski, ale górą był bramkarz gospodarzy. W 65 minucie piłka znalazła się w bramce Thomasa Dahne, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną polsko-szwedzkiego skrzydłowego Pogoni. W 72 minucie zaspała obrona Pogoni i po dobrym podaniu Merebaszwiliego bramkę na 2:0 zdobył Jakub Rzeźniczak. Zaraz po stracie drugiej bramki obaj szkoleniowcy zrobili zmiany w ataku. W Pogoni Benyamina zmienił bezbarwnego Maniasa, a w Wiśle wszedł Sheridan, zastępując Kuświka. Zejście Greka było momentem zwrotnym w grze Pogoni. 2 minuty później ręką w polu karnym zagrał Stefańczyk, a karnego na gola zamienił Spiridonović. W 80 minucie wystrzeliły szampany w Szczecinie, bo swoją pierwszą bramkę w 83 meczu ligowym zdobył Marcin Listkowski. To było zabójcze 5 minut Pogoni, bo po kolejnych dwóch Portowcy mogli cieszyć się już z prowadzenia 2:3 po pięknej bramce Pawła Cibickiego. W 94 minucie Portowcy mieli jeszcze szansę na dobicie rywala, ale strzał Spiridonovicia został zablokowany, a sędzia po chwili zakończył mecz. Po ciężkim spotkaniu udało się wywalczyć pierwsze 3 punkty w 2020 roku.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)
1:0 Michalis Manias 9' (sam.)
2:0 Jakub Rzeźniczak 72'
2:1 Srdan Spiridonović 77' (rzut karny)
2:2 Marcin Listkowski 80'
2:3 Paweł Cibicki 82'