Aktualności

  • Zagłębie długo siedziało w głowach

W środę trener Kosta Runjaic zdradził, że mecz z Zagłębiem długo zaprzątał głowę jemu, całemu sztabowi szkoleniowemu i samym piłkarzom. Faktyczne przygotowania do meczu z Wisłą Płock rozpoczęły się w środę.


-  Po ostatnim meczu w którym zasłużyliśmy na porażkę, mieliśmy kilka gorszych nocy i dopiero dziś będziemy trenować i przygotowywać się do meczu. Jutro mamy rozruch i jedziemy do Płocka. Chciałem jeszcze trenować na miejscu, ale nie ma tam odpowiedniego i oświetlonego boiska. Trening jest ważny, ale w tym tygodniu ważne jest, abyśmy mieli w sobie złość wychodząc na boisko w Płocku. Teraz każdy zrozumiał, że każdy pojedynek jest ważny. Tylko wtedy będziemy dobrze funkcjonować jako drużyna. Jeśli nie uda nam się być lepsi w grze piłką, to musimy być lepsi w walce i bieganiu. To będzie trudny mecz, bo obie drużyny walczą o wysoką stawkę. Nie chodzi tutaj o taktykę, ale o odpowiednie rozstawienie i nastawienie na murawie - powiedział szkoleniowiec Pogoni.

Pogoń w niedzielę zaprezentowała się bardzo słabo. Obecni na konferencji dziennikarze pytali szkoleniowca o przyczyny kiepskiej gry.

- Było pełno błędów indywidualnych, złe decyzje... generalnie był to zły mecz. Ale takie chwile też są ważne dla rozwoju. Jako drużyna znajdujemy się w procesie. Należy oczekiwać, że czasami ktoś popełni błąd. To, na co nie możemy sobie pozwolić, to nie sprawdzić się jako drużyna. Teraz każdy po kolei musi wypełnić odpowiednio swoją rolę. Zaczynając od trenera, kończąc na piłkarzach. Przed nami tygodnie pełne wrażeń i emocji. Mamy dużo meczów i każdy będzie miał okazję pokazać swoje możliwości. Te następne mecze będą wyznaczały kierunek kolejnym, w fazie finałowej. Być może za szybko podpisałem ten kontrakt? Może zawodnicy byli pod presją. Teraz jest inaczej, bo wiedzą, kto będzie ich trenował w kolejnym sezonie - ocenił Runjaic.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2041

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...