Przegraną zakończyła się wyprawa do Niemiec na mecz sparingowy z RasenBallsport Leipzig e. V. Portowcy przegrali z trzecim zespołem drugiej Bundesligi 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Marvin Compper.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie gdy w doskonałej sytuacji znalazł się Bruno Massimo, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Czerwiński. Pogoń zdołała odpowiedzieć dopiero kontrą w 16. minucie spotkania. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Murawski, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Gospodarze groźnie atakowali raz za razem. Jednak albo mylili się w końcowej fazie akcji, albo na posterunku był Słowik i Czerwiński. Pogoń odpowiadała zrywami, szczęścia próbowali Murawski i Frączczak, ale piłka mijała bramkę Gulácsiego. Jednak do końca pierwszej części meczu to gospodarze byli stroną porwadzącą grę. Nie przełożyło się to jednak na bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Niemcy kotrolowali przebieg spotkania, a Pogoń starała się przerywać akcję gospodarzy. Próby drużyny RasenBallsport Leipzig e. V przyniosły efekt w 55. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie na bramkę zamienił Compper. Po golu do ataku ruszyła Pogoń. Trzykrotnie próbował strzelać wprowadzony do gry Przybecki, ale trzy razy niecelnie. Pogoń przed jeszcze wyższą przegraną uchronił Słowik, instynktownie broniąc strzał Diawusie na około dziesięć minut przed końcem meczu. To właśnie młody zawodnik stwarzał największe zagrożenie pod bramką Pogoni po przerwie. Jeszcze kilka minut przed końcem jego strzał z linii bramkowej wybijał Lewandowski. Losy spotkania tuż przed końcem meczu mógł zmienić Przybecki ale po podaniu Frączczaka trafił tylko w słupek.

RB Lipsk - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

1:0 - Compper 55"

RB Lipsk: Gulácsi – Teigl, Orban (71" Sebastian), Compper (71" Reddemann), Halstenberg (61" Hierlander) – Demme (61" Janelt), Khedira (71" Gipson) – Kaiser, Bruno (61" Palacios), Jung – Mauer (36" Diawusie)

Pogoń Szczecin: Słowik (80" Henger) – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski – Walski (55" Murayama), Matras, Murawski, Małecki (65" Piotrowski), Akahoshi (71" Chouwer) - Dwaliszwili (55" Przybecki).

żółte kartki: Fojut, Akahoshi, Murayama, Frączczak

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/Pogoń Szczecin SA