Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały 3:0 Astrę Ustronie Morskie w pierwszym spotkaniu tej wiosny. Zwycięstwo pozwoliło oddalić się Portowcom na bezpieczną odległość od strefy spadkowej.

Piłkarze Pogoni od początku starali się zagrozić bramce rywala. Już w 3. minucie zawodnicy Adama Gołubowskiego strzelili bramkę. Niestety, sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Niedługo potem z kontrą wyszła Astra. Uważny golkiper Portowców bez kłopotów wybronił strzał rywali. Kilkakrotnie w trakcie pierwszej połowy do rzutów rożnych boiska podchodziło dwóch zawodników rezerw, którzy swoimi dośrodkowaniami próbowali oszukać obronę drużyny z Ustronia Morskiego. Groźną sytuację bramkową pod koniec pierwszej połowy miał Karol Danielak. I w tej sytuacji był spalony. Większość akcji rezerw rozgrywała się na skrzydłach, tam piłkę prowadzili: Kamess, Nunes, Kun i Walski. W 41. minucie na pustą bramkę uderzał Marcin Listkowski. Strzał był nieco za mocny i piłka przeleciała nad poprzeczką. Ostatnią akcją w tej połowie spotkania była bramkowa sytuacja Doudou Ndao, którego skutecznie blokował Vladimirs Kamess.

Na początku pierwszej połowy szalał Dominik Kun. Po jednym z rajdów skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę zmarnował Marcin Listkoswki. W 58. minucie zza pola karnego mocny strzał oddał pomocnik Pogonia bramkarz gości, aby wybronić to zagranie, musiał wyciągnąć się jak struna. Kilka chwil później po zamieszaniu w polu karnym Portowcy cieszyli się z pierwszej bramki, którą zdobył Listkowski. Po podwójnej zmianie w drużynie gospodarzy drugiego gola po udanej kontrze zdobył Łukasz Zakrzewski. W ostatnich minutach spotkania klub z Ustronia miał serię rzutów rożnych, które jednak nie zmieniły wyniku spotkania. Tuż przed zakończeniem meczu wynik spotkania ustalił Łukasz Zakrzewski.