Pogoń na wyjeździe zremisowała ze Śląskiem Wrocław i niestety nie zameldowała się na 1 miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

Jak powiedział trener w przedmeczowym wywiadzie, na szczęście trzeba sobie zasłużyć, więc my też chcemy na nie zapracować w dzisiejszym meczu. Słowa szkoleniowa wzięli sobie do serca nie tylko piłkarze Pogoni, ale i Śląska. Po wymianie ciosów w pierwszych minutach większą skutecznością popisał się zespół z Wrocławia i już w 4 minucie z bramki mógł cieszyć się Robert Pich. Minutę później po dośrodkowaniu Bartkowskiego, blisko skierowania piłki do własnej bramki był Wojciech Golla, ale nie dał się zaskoczyć Putnocky. W 10 minucie sprytnie z piłką zabrał się Hostikka, przełożył ją na lewą nogę i uderzył mocno... w boczną siatkę bramki Putnockiego. W 13 minucie znów zaatakował Śląsk. Po dobrej akcji w pole karne wpadł Broź i upadł, domagając się rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia i wskazał na rzut rożny. W 20 minucie spotkania błąd popełnili obrońcy Śląska i piłkę pod polem karnym przejął Buksa. Swoją okazję wykorzystał, pokonując bramkarza lobem. Niestety po chwili okazało się, że nasz napastnik był na pozycji spalonej i bramka została cofnięta. Chwilę później podrażniony minioną sytuacja Buksa, wywalczył piłkę na 30 metrze od bramki Putnockiego, szybko obrócił się i atomowym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza Śląska. Tym razem sędzia nie miał żadnych wątpliwości. W 27 minucie blisko wyjścia na pozycje sam na sam był Exposito, ale sytuację pewnie wyjaśnił Triantafyllopoulos. Tuż przed przerwą na 25 metrze faulowany był Sebastian Kowalczyk. Z rzutu wolnego poprawnie uderzył Nunes, ale nie miał problemów z obroną Matus Putnocky. Jeszcze w doliczonym czasie 1 połowy, w polu karnym, na pozycji środkowego napastnika znalazł się Hostikka. Uderzył mocno i celnie, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Śląska. Mimo że spotkanie pierwszej i drugiej drużyny PKO Ekstraklasy nie zostało wybrane hitem kolejki, to pierwsze 45 minut obfitowało w ataki z obu stron i mogło się podobać widzom.

Druga połowa rozpoczęła się od wolniejszej gry. Pierwsza część rozegrana na dużej intensywności w ponad 30-stopniowym upale musiała kosztować wiele sił piłkarzy obu drużyn. Portowcy, mając w głowach szybko straconą bramkę w 2 połowie w meczu z Wisłą, starali się utrzymywać przy piłce i atakować, nie dając szans piłkarzom Śląska na powtórkę. W 59 minucie z obiecującą kontrą ruszyli piłkarze z Wrocławia, ale dwukrotnie dobrze interweniował Zech. Druga odsłona obfitowała w grę w środku pola. Więcej było niedokładności w zagraniach piłkarzy obu drużyn i mniej klarownych sytuacji do zdobycia gola. W 75 minucie do rzutu wolnego z ok. 30 metrów ustawili się Kożulj i Nunes. Na uderzenie ostatecznie zdecydował się ten pierwszy, ale piłka poleciała wysoko ponad bramką. Minutę później z prawej strony pola karnego strzelał ponownie Zvonek, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W 87 minucie blisko pola karnego Śląska dał się sfaulować Listkowski, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia. W doliczonym czasie gry Śląsk probował jeszcze kilku dośrodkowań w pole karne, ale nie przyniosły one rezultatu. Pierwsza połowa meczu rozbudziła apetyty kibiców i dawała nadzieję na dobrą drugą część spotkania, ale niestety druga odsłona była rozczarowująca pod względem gry obu drużyn. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i udało się nam wywieźć cenny punkt z boiska lidera.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)