Aktualności

Ze smutkiem informujemy, że dotarła do nas wiadomość o śmierci Jerzego Słowińskiego. Były zawodnik Dumy Pomorza odszedł w wieku 87 lat.


Pan Jerzy urodził się w 1932 roku w Grudziądzu. Pierwszym jego klubem była Wisła Grudziądz, potem występował w CWKS-ie Warszawa (głównie w zespole rezerw) i Polonii Gdańsk. W marcu 1957 roku trafił do Szczecina. Wówczas Pogoń występowała w III lidze. Z klubem wywalczył rok po roku awans do II, a potem do I ligi. Był, obok Waldemara Kaszubskiego i kapitana Ryszarda Wiśniewskiego, jednym z trzech żyjących zawodników, którzy byli członkami tamtego zespołu.

"W tym czasie przez dwa lata nie przegraliśmy żadnego spotkania! Muszę powiedzieć, że wtedy bardzo popularny był system "WM, w którym skrzydłowi cofali się do obrony. My natomiast występowaliśmy na czterech napastników, a także po trzech pomocników i obrońców. To był pomysł Floriana Krygiera, dzięki czemu graliśmy bardzo ofensywnie" - wspominał Pan Jerzy w książce "70 niezwykłych historii na 70-lecie Pogoni Szczecin.

W 1962 roku zakończył karierę w wieku 30 lat. Potem przez długi okres pracował jako marynarz.

O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 2072

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...