Aktualności

  • Oficjalnie: Fernando Santos zaprezentowany jako nowy selekcjoner

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos. Portugalczyk zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza.


Urodzony w Lizbonie szkoleniowiec może pochwalić się bogatym CV. Karierę trenerską rozpoczął w ojczyźnie, największe sukcesy świętując w FC Porto. W ponad stu spotkaniach prowadził również dwa kluby ze stolicy - Sporting i Benfikę Lizbona. Warsztat trenerski Fernando Santosa doceniono także w Grecji, gdzie oprócz możliwości pracy w trzech z czterech najbardziej utytułowanych zespołów (Panathinaikos, AEK Ateny, PAOK), objął stery reprezentacji narodowej. Podczas UEFA Mistrzostw Europy 2012 Grecy awansowali z fazy grupowej, remisując z reprezentacją Polski w meczu otwarcia. Dwa lata po zakończeniu EURO 2012 Fernando Santos zakończył pracę w południowo-wschodniej części Europy, aby przejąć kadrę narodową Portugalii. Na trzech poprzednich turniejach jego rodacy odpadali w 1/8 finału, ale na Mistrzostwach Europy 2016 sięgnęli po złoto po raz pierwszy w historii kraju.

Fernando Santos to szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem reprezentacyjnym. Zdobytą wiedzę zamierza przekazać polskim piłkarzom - 24 stycznia 2023 roku został zaprezentowany jako nowy selekcjoner Biało-Czerwonych.  

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1138

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...