Aktualności

Pogoń Szczecin przegrała w swoim pierwszym spotkaniu ligowym w 2019 roku. Lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która pokonała Portowców 2:1. Swojego niezadowolenia z wyniku nie ukrywał na pomeczowej konferencji trener Pogoni, Kosta Runjaic.


Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin:
- Myślę, że była to dobra piłka z naszej strony. Po takim wyniku jesteśmy rozczarowani, a nawet sfrustrowani. Wszyscy w klubie. Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy stawili się w Gdańsku tak licznie. Czuliśmy ich wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty, czuliśmy, że w nas wierzą. Uważam, że graliśmy ofensywnie, w piłkę i naprawdę mam wrażenie, że tylko jeden zespół w nią grał. O wyniku zadecydowały jednak stałe fragmenty gry.

Daliśmy z siebie dużo na boisku. Gratuluję Lechii. Taka jest piłka, to gra, w której ostatecznie liczy się to, co w sieci. Nie ma co wspominać o tych kilku sytuacjach, w których - w mojej opinii - arbiter podejmował nie do końca dobre decyzje. Nie chciałbym nikogo krytykować, ale przy sytuacji przy bramce na 1:0 dla Lechii wcześniej faulowany był Radosław Majewski. Takie detale decydują o wynikach meczów. Mówię to trochę w emocjach, bo szkoda nam tego meczu i wyniku. W kolejnym spotkaniu będziemy chcieli pokazać dobrą piłkę i wygrać, by wejść w nowy rok zwycięstwem na własnym stadionie.

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk:
- Spodziewaliśmy się trudnego meczu i powiedziałem przed spotkaniem zawodnikom, że możemy grać brzydko, ale liczy się skuteczność i punkty. Wiedzieliśmy, że nasza gra ofensywna straci na jakości przez kontuzje. Nie byłem zaskoczony tym, że Pogoń długimi fragmentami była lepszą drużyną i dobrze operowała piłką. My robiliśmy to, co umiemy - prezentowaliśmy solidność i wykorzystywaliśmy stałe fragmenty gry. Na pewno w dzisiejszym meczu było też trochę tremy po okresie przygotowawczym. To była też nowość - bronienie pozycji lidera. Byliśmy jednak stabilni, nie popełnialiśmy błędów. Liczyłem na to, że przy stanie 1:1 rywal popełni błąd i tak się też stało. Nam udało się to wykorzystać.
Pogoni gratuluję dobrego meczu, bo taki właśnie rozegrała. Spodziewałem się takiego spotkania. Mojemu zespołowi gratuluję, bo wygrać ten mecz, to była wielka sztuka.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 4697

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...