Aktualności

  • Załuska: Kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem!

Do meczu z Legią pozostało niewiele ponad 24 godziny. Portowcy przystąpią do niego po wygranym 3:2 meczu w Gdyni z Arką.


W Gdyni Pogoń prezentowała się przeciętnie w defensywie. Straciła dwa gole i pozwoliła rywalom na jeszcze kilka innych dobrych sytuacji. Wszyscy w zespole zdają sobie sprawę, że w meczu z Legią margines błędu będzie zdecydowanie mniejszy.

- Z jednej strony w poprzednim sezonie mieliśmy czyste konto dwa, trzy razy pod rząd, ale tym razem się nie udało tego utrzymać. Koncentracja będzie na wyższym poziomie, bo wczoraj analizowaliśmy nasz ostatni mecz i mieliśmy sporo błędów w obronie. Wiemy, że jak pozwolimy Legii na tyle, na ile pozwoliliśmy Arce, to nie będziemy mieli dobrego rezultatu - powiedział w środę Łukasz Załuska.

Załuska to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy. Dziennikarze w trakcie konferencji pytali go o to, czy łatwiej gra się przy dużej frekwencji, jaka spodziewana jest w piątek, czy jedynie przy kilku tysiącach fanów.

- Powiem przewrotnie, że nie dla wszystkich jest łatwiej grać przy pełnych trybunach. Czy lepiej? To zależy od charakteru i doświadczenia. Jedni wolą mniejszy stadion, mniej kibiców, a drugich taka atmosfera właśnie nakręca. Ja czuję po naszej szatni, że większość zawodników już nie może się doczekać tego spotkania - dodał golkiper. - Wypełnione kibicami trybuny są rzadkim widokiem w Szczecinie i myślę, że nasi kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem i pociągnie naszą grę do przodu w trudnych momentach oraz da nam większą motywację. Zawodnikiem Legii byłem już bardzo dawno temu, więc nie podchodzę do tego zbyt emocjonalnie. Na pewno dobrze, że będzie dużo kibiców na stadionie i pojawi się taka podwójna adrenalina.

Legia jest zespołem groźnym w ofenswie. Obok Pogoni to właśnie obecny Mistrz Polski strzela najwięcej goli. Bramkarz Dumy Pomorza doskonale zdaje sobie sprawę, ale nie wyróżnia indywidualnie na których piłkarzy Legii trzeba zwrócić uwagę.

- Nie będę nikogo indywidualnie wysoko czy nisko oceniał, niedługo będziemy mieli pokrótce przedstawioną drużynę naszych rywali. Trener przedstawi nam najgroźniejszych i najlepszych zawodników Legii i myślę, że najważniejsza będzie ta ofensywna piątka, która odpowiada za kreowanie ich gry ofensywnej. Musimy być czujni przez dziewiećdziesiąt minut, bo w ostatnim meczu pokazali, że są bardzo niebezpieczni. Legia przez bardzo długi okres nie przegrała na wyjeździe i mamy nadzieję to zmienić już w piątek - ocenił Załuska.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1891

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...