preloader
Przejdź do głównej treści
87050058540113121b88c21ea1733d5531ff15

87050058540113121b88c21ea1733d5531ff15

1. kolejka: Znamy termin meczu z Legią Warszawa!

Przed meczami inaugurującej kolejki cztery zespoły Lech Poznań, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa i GKS Katowice zagrają swoje pierwsze mecze w ramach II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji. Piąty pucharowicz - Jagiellonia Białystok swoje europejskie występy rozpocznie od III rundy eliminacji do Ligi Europy, której mecze odbędą się przed 3. i przed 4. kolejką PKO Bank Polski Ekstraklasy.

- Jak co roku na terminarz pierwszej części sezonu Ekstraklasy wpływ mają eliminacje do europejskich rozgrywek i występy polskich drużyn na arenie międzynarodowej. W tym sezonie w eliminacjach po raz pierwszy będzie uczestniczyć pięć drużyn z Ekstraklasy. Wszystkim naszym reprezentantom kibicujemy, aby jak w poprzednich latach osiągali świetne wyniki i gromadzili punkty do krajowego i klubowego rankingu UEFA - mówi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA.

- Uczestnicy eliminacji do Ligi Mistrzów, czyli Lech Poznań i Górnik Zabrze swoje mecze w pierwszej kolejce Ekstraklasy rozegrają w sobotę, natomiast spotkania Rakowa Częstochowa oraz GKS Katowice z racji ich gry w eliminacjach do Ligi Konferencji odbędą się w niedzielę. TVP Sport przeprowadzi transmisję ze spotkania Widzew Łódź - Motor Lublin - dodaje Marcin Stefański.

W sezonie 2026/2027, podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, nasi pucharowi reprezentanci mają możliwość przełożenia dwóch meczów ligowych w trakcie trwania eliminacji. Dotyczy to jednej rywalizacji w czasie rund Q2 i Q3 i jednego meczu pomiędzy spotkaniami play-off.

Szczegółowy plan transmisji w Canal+ zostanie podany odrębnie.

1. KOLEJKA

PIĄTEK, 24 LIPCA 2026

18:00: Radomiak Radom - Wieczysta Kraków (Canal+)
20:30: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (Canal+)

SOBOTA, 25 LIPCA 2026

14:45: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (Canal+)
17:30: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (Canal+)
20:15: Lech Poznań - Cracovia (Canal+)

NIEDZIELA, 26 LIPCA 2026

14:45: Raków Częstochowa - Wisła Płock (Canal+)
17:30: Widzew Łódź - Motor Lublin (Canal+, TVP Sport)
20:15: Wisła Kraków - GKS Katowice (Canal+)

PONIEDZIAŁEK, 27 LIPCA 2026

19:00: KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (Canal+)

profil-jpg

Źródło: Ekstraklasa SA Wyświetlenia: 3032

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (21)

darecki73

darecki73

(45931/48000) 18.06.2026 13:13
To co, po pierwszej kolejce będziemy liderem i potem pójdziemy siłą rozpędu? Takiego początku mam życzę
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 18.06.2026 13:22
Termin już znamy, a jak nie będzie trenera przygotowania fizycznego to rezultat poznamy jeszcze przed meczem.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27231/36000) 18.06.2026 13:24
ciekawe czy ozga juz wie ze jest specjalistą od przygotowania fizycznego
LeoSz-ek

LeoSz-ek

(12916/18000) 18.06.2026 13:24
Czad! Nic tylko z futryną wejść w nowy sezon i przy okazji rozjechać (L)egłą. To byłby wymarzony i piękny scenariusz :)
realista!

realista!

(30372/36000) 18.06.2026 13:28
W Legii na sprzedaż wystawieni Biczachczjan i Chodyna. O ile Biczu to zgrana karta, tak Chodynę bym widział u nas. Na prawę skrzydło jak znalazł, do rywalizacji z Aggerem. Za 500 tys. euro jest do wyjęcia, to nie jest tak dużo.. Ale Vahid pewnie tyle nie da, bo powie, że nie ma.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 18.06.2026 13:31
Trzeba podanie napisac o przelozenie tego meczu, przeciez my jeszcze 11 gotowych grajkow do gry nie mamy! Do tego brak kucharza, brak trenera od przygotowania fizycznego i jeszcze pewnie kilka ubytkow jest o ktorych nawet nie wiemy :D Takze bojkot! We need more time for our organisajson :D Tan We Belive! :D
realista!

realista!

(30372/36000) 18.06.2026 13:35
@krokodylbambi Dobre :) Ozga pewnie jakieś kursy z przygotowania fizycznego teraz robi xD
Mermann

Mermann

(29227/36000) 18.06.2026 13:40
realista! Chodyne? ????‍♂️ On nie warty tego by za niego jeszcze płacić
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 18.06.2026 13:41
Wygrać z tymi prymitywami spod warszawskich wsi i miasteczek na początek sezonu byłoby czymś inspirującym. Styl jest w tym przypadku zupełnie drugorzędny. Więc Panowie piłkarze Portowej Jedenastki. Zróbcie to dla nas proszę!
silentscream

silentscream

(118593) 18.06.2026 13:44
@Mermann dokładnie, nad Chodyną nawet jak byłby za darmo trzeba by było się dwa razy zastanowić ;)
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 18.06.2026 13:45
@darecki73 aleś mnie Kolego ubawił. Oczywiście też sobie tego życzę;) PS. ale 1:0 nawet po farfoclu w 93 minucie dla nas też mi da radość. Nawet jeśli to będzie samobój;)
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 18.06.2026 13:49
@Mermann ; @silentscream : absolutna zgoda Panowie! Z klubu, któremu kibicuje motłoch spod warszawskich wsi i miasteczek generalnie niczego brać nie należy, a jeśli w ogóle się zastanawiać trzy razy! Zblazowani do szpiku kości pseudogwiazdorzy z oczekiwaniami finansowymi gwiazd pierwszej wielkości. Mieliśmy już Żyro, Kucharczyka. Nie wiadomo, który większy cep piłkarski. Teraz mamy "Legendę Białegostoku" - 200 tyś. miesięcznie i 2 miliony, które wziął nie wiadomo qrwa za co na początku roku starczą nam aż nadto.
realista!

realista!

(30372/36000) 18.06.2026 14:00
To kogo wy chcecie na skrzydło skoro wam Chodyna nie pasuje? Jakiegoś kolejnego zawodnika do odbudowy z Turcji? Albo nowego szalonego Juwarę? Chodyna to ograny ligowiec, w Legii często rozczarowywał, ale miał też dobre mecze. U nas nie ma takiej presji i chłop by się odnalazł. Dodatkowo to Polak, wybiegany, niestary (27 lat)
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 18.06.2026 14:14
@realista! , trzeźwe spojrzenie, solidni zawodnicy , tacy są nam potrzebni . Niestety u nas panuje logika typu, że lepsze jest 30 letnie BMW po wypadku, najlepiej sportowe cabrio coupe niż zadbany kompaktowy samochodzik na chodzie, nie klepany i tani w utrzymaniu, albo rodzinny kombiak. Forumowiczów podniecają kiwki, dryblingi, " bajeczna technika" a najbardziej przykre jest to, że dzieje się to w klubie gdzie kiedyś zrobiono brazylianę, niespełna rok po tym jak pogoniono niejakiego renyfera z Brazylii. I po przygodach z Juwarą, talentem z premiership Greenwoodem i uwielbianym Mendym , który nie jest w stanie grać dłuzej niż 60 minut w meczu, ale kilka razy efektywnie poda do powietrza, parę razy prosto kopnie gałę i już forum w euforii bo wielki mistrz świata zawitał na prowincję.
TritumX

TritumX

(21082/24000) 18.06.2026 14:14
A Pontoniarza już pogoniliśmy? Czy dalej nie ma chetnych? Może chociaż starczy srodkow na kucharza, żeby na rozpoczęcie obozu zrobił jakąś jajecznicę..O tak dzikiej, egzotycznej funkcji jak zatrudnienie trenera przygotowania motorycznego nawet nie śmiem marzyć. Po utrzymaniu w przedostatniej kolejce, w formie "wzmocnienia", Rudy Turek od z zakładów bukmacherskich, który od roku nie kopnął piłki , do tego kilka odejść bez pokrycia, ceny na walkę o utrzymanie jak na mistrza Polski i możemy zaczynać. Niesmiertelnosci sezon drugi. Co może pójść nie tak?
Hieronim

Hieronim

(9519/9600) 18.06.2026 14:17
Emre lepszy od chodyny
terraz

terraz

(9362/9600) 18.06.2026 14:26
Chodyna byłby spoko gdyby był za darmo ale płacić za niego pół bańki Jurków to chyba bylibyśmy frajerami roku. Piłkarz dobry na naszą ekstraklasę. Pewnie pójdzie do jakiegoś średniaka i będzie robił liczby jak taki Nowak czy Wolski. PS. @krokodylbambi zrobiłeś mi dzień z tym Ozgą. :)
Mermann

Mermann

(29227/36000) 18.06.2026 14:29
realista! Dobre mecze to niejeden miewa....max 2 na rundę Chodyna to gość do odbudowy właśnie totalnie bez formy i liczb z wymaganiami pewnie finansowymi czyli sam sobie zaprzeczasz w tym co piszesz a na dodatek trzeba by było jeszcze kasę za niego zapłacić co jest nieporozumieniem totalnym. Wczoraj zdaje się cos czytałem że Biczaczjana ktoś chciał ściągać za którego trzeba było też zapłacić i to z dwa razy więcej niż suma za którą od nas odchodził...…????‍♂️ może jego ściągnijmy co bo to przecież były Portowiec i też ograny w lidze;)
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 18.06.2026 14:44
W Warszawie jeszcze większy burdel jak u nas, duża wyprzedaż i niektórych piłkarzy nie da się pogonić, na nowch grajków moga liczyć dopiero jak się pozbędą balastu. Mamy okazje na odegranie za zeszły sezon, choć u nas nie jest także kolorowo, ale możliwe że lepiej niż w Legii.
realista!

realista!

(30372/36000) 18.06.2026 14:49
@Mermann Jaki Chodyna do odbudowy?! Ostatnie 3 mecze sezonu grał po 90 minut i zrobił bramę + asystę. Wcześniej miał jakieś kłopoty zdrowotne. Poza tym od stycznia trenował u Papszuna a u niego jak wiadomo trzeba zapier.dalać. Do odbudowy to był Mendy i pewnie znowu będzie jak wróci z urlopu (zakładając, że go przedłużą) i ten stoper z Galaty, a do GRUNTOWNEJ odbudowy to byłby Emre Mor, ten to z rok nie grał w piłkę!
1962

1962

(62482/72000) 18.06.2026 15:55
To czekają nas w tym roku co najmniej 2 mecze z ..urwiskiem. Jak znam życie, to trafimy na nich w PP