preloader
Przejdź do głównej treści
87050083a61c4139642f3b09cb60cc0c52ae6c

87050083a61c4139642f3b09cb60cc0c52ae6c

100 meczów Ulvestada w Pogoni

Fredrik Ulvestad do Pogoni Szczecin dołączył na początku sezonu 2023/2024. Od tamtej pory jest kluczową postacią w drużynie. Na sto spotkań w Pogoni złożyło się 13 meczów w Pucharze Polski i 87 spotkań w PKO BP Ekstraklasie. Ulvestad zdobył w nich 18 goli i zanotował 10 asyst.

- Jestem dumny z tych stu meczów, ale nie tak chciałem to uczcić. To dla mnie duże osiągnięcie, ale teraz skupiam się już tylko na kolejnym spotkaniu - mówił Ulvestad zaraz po sobotnim spotkaniu.

Gratulujemy, Ulve!

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2128

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (24)

WiktorianMKS

WiktorianMKS

(2593/2800) 27.04.2026 11:12
Gdyby wszyscy wkładali tyle serca do gry co Fredrik czy Linus, dziś nie było by nawet mowy o myśleniu czy się utrzymany.
Lobo

Lobo

(42411/48000) 27.04.2026 11:27
Trzeba przyznać, że sprowadzenie Ulve do nas to był zdecydowanie właściwy krok. Wyróżnia się na tle pozostałych zawodników drużyny.
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 27.04.2026 11:28
facet strzela w kwietniu jedną bramke z karnego i to wystarczy żeby zostać piłkarzem miesiąca ...to swiadczy jakie piłkarskie miernoty graja w Naszym klubie ...dalej udawajcie że dywaniarzowi zależy na Pogoni
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 27.04.2026 11:37
Dziękujemy Kapitanie !
Transfer

Transfer

(33007/36000) 27.04.2026 12:05
jak zwykle - konkretny w grze i konkretny w gadce Co z nowym kontraktem? Nie puszczajcie Frederika, bo nam bezjajeczna Pogoń zostanie w nowym sezonie
silentscream

silentscream

(118589) 27.04.2026 12:19
Też jestem za nowym kontraktem dla Ulve, ale takie rzeczy załatwia sie po sezonie, wszyscy wiemy jak kończy się dawanie nowych kontraktów w trakcie sezonu…
Cezar

Cezar

(11371/12000) 27.04.2026 12:28
Co z Jankiem?
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 27.04.2026 13:15
Gratulacje dla kapitana O przedłużeniu kontraktu chyba nie ma co bić piany ,to jak walenie głową w mur a i tak do włodarzy nic nie dociera
AdrianMKS

AdrianMKS

(8/50) 27.04.2026 13:25
Świetny piłkarz który jako jeden z niewielu podchodzi do każdego meczu profesjonalnie i daje z siebie wszystko. Materiał na kapitana. Przypomina mi tym samym Rafała Murawskiego. My kibice domagamy się przedłużenia umowy dla Frederika!!!
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156559) 27.04.2026 14:34
@Daniel naprawdę nie możesz poszperać o co chodzi z tym nowym kontraktem? Należy mu się jak nikomu innemu. On nie chce? Klub nie chce mu dać takiej kasy jak on chce? Jakieś inne powody? Ludzie się głowią od miesięcy a tutaj nic, zero informacji.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 27.04.2026 14:51
https://sport1.pl/bolesna-strata-dla-prezesa-pogoni-fani-nie-maja-watpliwosci
Cezar

Cezar

(11371/12000) 27.04.2026 14:52
Czy młody wróci na turnus do rezerw?
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 15:52
@Cezar no to normalne, że podpisują z agencjami jakimi chcą piłkarze, co w tym dziwnego
Bzyku

Bzyku

(12252/18000) 27.04.2026 16:09
To jak to jest? Paryzek czy Wojciechowski jak się zbliżali do końca kontraktu, to byli zsyłani do klubu kokosa i odsuwani od gry dopóki nie podpiszą nowego. Tu Ława też ma koniec kontraktu, nie podpisał nowego. Jeszcze do tego nie chce płacić haraczu Mowlikowi. I gra w składzie. A tyle się Haditaghi naprodukował, że nie będą inwestować w piłkarzy, którzy nie są zabezpieczeni dłuższym kontraktem... bla bla bla...
realista!

realista!

(30372/36000) 27.04.2026 16:34
A z tym Ławą Księciunio zamierza w ogóle przedłużyć kontrakt czy czeka na choooj wie co?
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 16:47
@Kingbruslikaratemiszcz nie będzie pewnie nowego kontraktu. Bo mamy polityke zaciskania pasa, dopóki klub sie finansowo nie odbuduje. Koniec kropka.
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 17:03
@Bzyku klub ma klauzule przedłużenia o rok, może aktywować w każdej chwili
TritumX

TritumX

(21096/24000) 27.04.2026 17:35
@marek9636 Skończ wreszcie z tą irytującą, wyrwaną z kontekstu propagandą „odbudowy” i „zaciskania pasa”, która ma służyc jako usprawiedliwienie chronicznie niedofinansowanego budżetu transferowego. Słuchać się tego nie da. Haditaghi kupił zadłużony klub, owszem – ale kupił go za symboliczną kwotę rzędu miliona euro. W normalnych warunkach taki klub kosztowałby go prawdopodobnie 15–20 razy więcej. To jest gigantyczna znizka. Pieniądze, które później zaangażował, włożył w formie podwyższenia kapitału zakładowego. To nie jest bezzwrotna darowizna ani akt charytatywny – to kapitał, który w każdej chwili może odzyskać, sprzedając już czystą, niezadłużoną spółkę, co bylo ci na tym forum wielokrotnie tlumaczone. Cała ta narracja przedstawiająca właściciela jako „zbawcę” klubu, który rzekomo “wielkodusznie” spłacil długi z własnej kieszeni, jest głęboko myląca I nieprawdziwa. Dalej łykacie jak pelikany I powtarzacie ten wyrwany z kontekstu nonsens. Na całym świecie funkcjonują kluby i przedsiębiorstwa, które z powodzeniem operują przy znacznie wyższym poziomie zadłużenia niz Pogon I nie przeszkadza im to sprowadzać zawodników światowej klasy i budować konkurencyjnych drużyn – pod warunkiem odpowiedniej płynności finansowej i profesjonalnego zarządzania. W takim przypadku wysokość zadłużenia ma znaczenie drugorzędne a kompletna reducja dlugu nie jest zadnym warunkiem czy przeszkodą do madrego inwestowania w zespol. Nie jest I nigdy nigdy nie byla. O tym, że przy okazji sprzedano Koulorisa i Przyborka za lacznie ponad 10 milionów euro (czyli ponad 40 milionów złotych), które właściciel zaksięgował po stronie swoich przychodów, mocno osłabiając zespół walczący o utrzymanie I do dzisiaj ich nikim wartosciowym nie zastapil, nawet nie wspominam. W tym momencie Nie mamy problemu z płynnością. Mamy problem z właścicielem, który nie chce inwestować w kadrę adekwatnych środków, oraz z brakiem kompetentnych ludzi zdolnych zbudować zespół z prawdziwego zdarzenia.
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 18:12
- tłumaczy Jarosław Mroczek. - Nie mamy problemu z tym, żeby ujawnić, iż warunki umowy szczegółowo opisywały zadłużenie i pożyczki (określone w przeprowadzonym due dilligance przez renomowaną międzynarodową firmę na kwotę ok. 12,5 mln EUR, która to kwota miała wpłynąć bezpośrednio na rachunek Pogoni Szczecin S.A.) oraz kwotę jaka miała wpłynąć do EPA sp. z o.o. w wysokości 2 mln EUR. @TritumX symboliczne milion euro twoje. To raz. Dwa, ciągle zapominasz, że klub generuje inna koszta, poza wydatkami na transfery, ale ty już tego nie pojmiesz niestety.
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 18:24
I nikogo nie tłumacze, tylko pokazuje jaka będzie polityka klubu w najbliższych latach i co za nią stoi. A możesz napisać jeszcze 100 komentarzy, że powinien wydać 10 milionów euro na transfery. Ale to sie nie stanie
TritumX

TritumX

(21096/24000) 27.04.2026 18:53
@marek9636 Widzisz, jesteś tak niekompetentny w swoim researchu, że po raz kolejny znajduje to odzwierciedlenie w bzdurach, które tu wypisujesz. Cytowany przez Ciebie fragment odnosi się do kwoty ustalonej w pierwotnej umowie z Nilo Efforim, zanim Haditaghi w ogóle pojawił się oficjalnie w temacie. Dotyczyła ona płatności, z których spółka Efforiego się nie wywiązała. Haditaghi wkroczył w ostatnim momencie i Mroczek zgodził się zwolnić zabezpieczenie na akcjach za kwotę 1 mln euro plus zapewnienie dofinansowania/emisji nowych akcji. Te pieniądze poszły do spółki na poczet spłaty długów (część kapitału zakładowego). Już nieważne, jeden chu – tak czy inaczej była to gigantyczna zniżka przy zakupie, no tak? Dalej wspominasz koszty, jakby miały one coś wspólnego z poziomem płynności, redukcją zadłużenia i okrojonym budżetem transferowym. Dalej mylisz rachunek zysków i strat z bilansem oraz rachunkiem przepływów pieniężnych. Ważne, żeby w końcu to zrozumieć: Pogoń była na krawędzi, bo STRACIŁA PŁYNNOŚĆ, a nie dlatego, że była zadłużona. Powtarzam, na całym świecie funkcjonują kluby i przedsiębiorstwa, które z powodzeniem operują przy znacznie wyższym poziomie zadłużenia niż Pogoń i nie przeszkadza im to sprowadzać zawodników światowej klasy oraz budować konkurencyjnych drużyn – pod warunkiem odpowiedniej płynności finansowej i profesjonalnego zarządzania. W takim przypadku wysokość zadłużenia ma znaczenie drugorzędne, a kompletna redukcja długu nie jest żadnym warunkiem ani przeszkodą do mądrego inwestowania w zespół. Nie jest i nigdy przenigdy nie była. Jest już rok po przejęciu, czas skończyć z tym nonsensem o „zaciskaniu pasa” jako usprawiedliwienie chronicznie niedofinansowanego budżetu transferowego. W tym momencie nie mamy problemu ani z płynnością, ani z nadmiernym zadłużeniem. Mamy problem z właścicielem, który nie chce inwestować w kadrę adekwatnych środków, oraz z brakiem kompetentnych ludzi zdolnych zbudować zespół z prawdziwego zdarzenia
1962

1962

(62487/72000) 27.04.2026 18:58
El Capitano Fredrik Ulvestad. Facet bardzo skromny, wykonuje swoją pracę sumiennie, z poświęceniem, bez fuszerki. Zasługuje na miano Portowca i to on niech poniesie drużynę do walki o pozostanie w Ekstraklasie, a w przyszłym sezonie będzie przewodził naszej drużynie i być może ..... Ale to już sfera naszych marzeń i nie ma co zbyt daleko wybiegać w przyszłość. Zostań z nami Ulve
marek9636

marek9636

(107063) 27.04.2026 19:29
@TritumX skoro klub według tego co napisał dyrektor finansowy w sprawozdaniu finansowym w tym roku zbilansuje się na 0. To czy gdyby Alex wydał więcej na transfery to zagrożona by była płynność czy nie, hmm?
TritumX

TritumX

(21096/24000) 27.04.2026 19:54
@marek9636 Absolutnie nie. Kluby i przedsiębiorstwa mogą latami generować papierowe straty w sprawozdaniu finansowym, a jednocześnie zachowywać pełną płynność finansową, która zapewnia komfortową i ciągłą działalność operacyjną. Zdarzają się tez podmioty, które pokazują papierowe zyski, ale tracą płynność i ten brak płynności doprowadza je do poważnych problemów, a nawet bankructwa. Zwiększenie budżetu transferowego wcale nie musi automatycznie oznaczać zagrożenia dla płynności klubu. Płynność zależy przede wszystkim od struktury finansowania, terminów płatności, przepływów gotówkowych i zdolności do pozyskiwania kapitału, a nie od wyniku bilansowego na poziomie „zero”. Traktowanie zera w bilansie jako kluczowego wskaźnika to prymitywne uproszczenie, które ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wiele przedsiębiorstw na calym swiecie wręcz celowo unika wykazania zysków w celach podatkowych, jednocześnie dbając o utrzymanie wysokiej płynności zapewniajacej nieprzerwane funkcjonowanie.