preloader
Przejdź do głównej treści
8705000ba21edf9c2b40a47143d49271d33617

8705000ba21edf9c2b40a47143d49271d33617

73. urodziny Leszka Wolskiego

Leszek Wolski urodził się w Szczecinie 10 kwietnia 1953 roku. Jest wychowankiem Dumy Pomorza. Pierwszym jego trenerem był Ludwik Konarski. Potem przechodził kolejne szczeble aż do zespołu seniorów. W I zespole zadebiutował w 1971 roku i grał w nim niemal nieprzerwanie przez kolejne 16 lat.

Wystąpił w blisko 500 oficjalnych spotkaniach i zdobył ponad 100 goli. Jest najskuteczniejszym strzelcem klubu w Ekstraklasie (88 goli). Rozegrał także najwięcej meczów w elicie (348). Wraz z Pogonią wystąpił w dwóch finałach Pucharu Polski (1981, 1982), zajął 3. miejsce w Ekstraklasie (1984) i zdobył wicemistrzostwo Polski (1987).

Po zakończeniu sportowej kariery na stałe zamieszkał w Kanadzie.

Wszystkiego najlepszego, Panie Leszku! Zdrowia, pomyślności i radości z życia! 

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 1781

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (6)

Romano69

Romano69

(17621/18000) 10.04.2026 12:36
Panie Leszku, w czasach PRL- u mój sąsiedzie, Zdrowia, pomyślności i wielu Łask Bożych. Pozdrawiam. Roman
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 10.04.2026 13:55
wszystkiego najlepszego w szczegolnosci zdrowia ps.starszym kibicom dawales wiele radosci i jest wielkim szczesciem ze ogladalo sie Ciebie na zywo wszelkiej pomyslnosci !!!!
Doker

Doker

(8203/9600) 10.04.2026 14:39
Tak lojalnego Pana Piłkarza w Pogoni nigdy już nie będzie. Jako kibic dziękuję mu za wszystkie dobre przeżycia na stadionie życząc dużo zdrowia i samych szczęśliwych dni. I tylko te ... Kaczory.
INASOWNO

INASOWNO

(2440/2800) 10.04.2026 14:56
Wspaniały człowiek i piłkarz. Chodziłem na mecze kiedy P. Leszek wraz z Kasztelanem (jojo) rządzili na meczach w Szczecinie , ach jakie to były czasy. Panie Leszku dużo zdrowia i radości.
mark

mark

(124595) 10.04.2026 15:17
WoW ! Prawdziwa IKONA Pogoni ! Do dziś pamiętam loty piłki po jego strzałach ! ! ! Miło go znów zobaczyć choć to tylko zdjęcie ???? Życzę co najmniej 100 lat ! Heja MKS Pogon!
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 10.04.2026 16:32
Pan Leszek miał talent niebywały , taki elegancki piłkarz. Bramki z akcji , wolnych i karnych -- strzelał jak na zawołanie. Pamiętam jak pół wieku temu , Boniek wściekły poleciał do chorągiewkowego protestować , dostał czerwo - a Pan Leszek z karnego wsadził.....Widzew był mocny , ale to my wygraliśmy . Najbardzeij cenię Jego przywiązanie do naszych barw. Dziś nie ma już takich piłkarzy.