preloader
Przejdź do głównej treści
870500d747e13427c0595c6888db8049c0f901

870500d747e13427c0595c6888db8049c0f901

Alex Haditaghi podsumowuje sezon 2025/2026 [WIDEO]

Dziękujemy za współpracę przy organizacji Radiu Szczecin, oraz Bartkowi Witkowskiemu za pomoc z tłumaczeniem

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 7588

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (79)

franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 27.05.2026 09:20
Gdzieś przeczytałem, że nasz Prezes obecnie jest 5-tym najbogatszym człowiekiem u steru Klubu w tej lidze. Grubo bogatszym od Mioduskiego, ulubieńca kibiców spod warszawskich wsi i miasteczek kibicującemu drużynie ze stolicy. Hmm... to chyba jednak optymistyczne, prawda?
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 27.05.2026 09:27
@franek.dolas74 do gabloty
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 09:35
czekamy na transfery z prawdziwego zdarzenia typu wallemark palma a nie zapchaj dziury z transfer rooma
Cezar

Cezar

(11371/12000) 27.05.2026 10:46
W kolejnym sezonie 11kg będzie musiał dostać przynajmniej pół godziny w każdym meczu, aby przedłużyć automatycznie umowę na sezon 27/28? Czyli będzie to wyglądać tak, że od początku sezonu 80- 90 minut na boisku, by ewentualna kontuzja nie zamknęła drogi do 5 milionów zagwarantowanych w umowie 1+1? Czyli jeszcze dwa lata?
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 27.05.2026 11:09
Dobrze, że jakieś refleksje się pojawiły. Ważne jest też, żeby wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Ale to akurat zobaczymy już niebawem. Na przykład skompletowana kadra na początek przygotowań. W każdym razie ja życzę powodzenia.
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 27.05.2026 11:11
Tego pierdolenia naprawdę już się nie da słuchać. Bla bla bla… konferencje, wywiady, wielkie wizje i opowieści jak z TED Talka dla ubogich. Żenada level expert. Serio, gość jest takim atencjuszem, że nawet Detektyw Rutkowski mógłby przy nim robić za skromnego introwertyka. A najlepsze jest to, że ten cały „ratownik klubu” wszedł i pierwsze co zrobił, to wyprzedaż zawodników Mroczka i Adamczuka : Kulu, Gamboa, Przyborek, żeby było z czego łatać budżet. Taki trochę OLX FC. I co? I nawet po tej wyprzedaży okazało się, że matematyka jednak bywa brutalna: Dalej brakuje na faktury, umowy B2B i terminowe wypłaty dla sztabu oraz zawodników pierwszej drużyny. Ale spokojnie, najważniejsze że narracja się zgadza i kolejny wywiad już pewnie w drodze. WELCOME TO THE YEAR OF IMMORTALITY (hahahahahahah) - szykujcie kasę na karnety, fatalne piwo, słabe jedzenie i nowe koszulki bez sponsora. P.S. Jak tam nazwa stadionu? Przecież w ciągu pary tygodni miał wejść ,,world class" sponsor. ;-) #KaszTanOut #MowlikOut #FreeTelaAwiw
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 11:11
dokladnie transfery gotowe na oboz zeby druzyna sie zgrywala razem a nie dokoptowywanie szrotu ktory zostanie na koniec okienka
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 27.05.2026 11:21
@daniel dobra robota! Haditaghiego lepiej się słucha niż czyta na X. Cieszy to, że szykują transfery już teraz , bez tych farmazonów o otwieraniu okien. Chyba zabrakło pytań o Holewińskiego. Nie poruszono kilku kontrowersyjnych kwestii choćby związanych ze zmianami w sztabie. Rolę Mowlika w klubie. Brakuje też pytania, kto za Zondę i co ze sponsorem stadionuAczkolwiek rozumiem, że życie to sztuka kompromisu Poza tym wyczerpująca temat dobra rozmowa na poziomie. Doceniam przeprosiny Prezesa i wyciągnięcię wniosków. Trzymam kciuki za to by ktoś kupił Greenwooda i Keslera:)
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 27.05.2026 11:22
<B>Szczerze mowiac to pierwszy raz mi się podobało wszystko co mówił Alex, bo chyba zdobył się na SZCZEROSC!</b> Potwierdził to wszystko za co mnie nienawidzicie: - Pogoń ma wciąż długi (ale to nie jest dramat, kwestia nimi zarzadania) - budzet jest bardzo ciezko spiąć (ale Alex umie to zrobić i musi, nie ma wyjscia) - Alex nie chce juz wiecej dokładać swoich pieniedzy, brzmi dokładnie tak samo jak Mroczek ... po 10-12 latach - nie bedzie wiekszych transferów, bo po prostu nie ma z czego (ale jakies na pewno będą) <B>- kazdy zawodnik ZAWSZE jest na sprzedaż - kwestia oferty!</b> - Greenwood ma lekką depresje adaptacyjną i odejdzie (klub ma oferty, wiec luzik) - nowy sezon to najwazniejsze aby nie spać z ligi, nie ma zadnych obietnic o cos wyzszego - restauracji nie bedzie bo droga (klub ma oferty od wykonawcow, ale nie ma kasy) - drogie utrzymanie stadionu, Alex narzeka ze inne kluby maja wiecej kasy od miasta (np Śląsk) wiecej zapomniałem Minusy i HEJT czas start!
1962

1962

(62481/72000) 27.05.2026 11:29
Troszkę mnie zdziwiło, że mowa jest o wymianie murawy, skoro mamy najlepsza na polskich boiskach. Wreszcie Alex zrozumiał, że w zespole powinno grać więcej polskich zawodników, którzy nadadzą ton drużynie. Poza tym wszyscy w klubie muszą się utożsamiać z nim, muszą być jednością, wiedzieć o co i dla kogo walczą. Karnety i bilety na mecze, znowu będą ceny jak z kosmosu, to pewne. Wydatki klubu gdzieś trzeba gdzieś odzyskać, no to gdzie, jak nie na kibicach, którzy najliczniej wypełniają stadion. Czekamy co dalej się wydarzy w przerwie między sezonami
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 27.05.2026 11:29
aha, na początek znów to kompletne kłamstwo poszło o tym, że <B>Mendy wygenerował 400.000.000 (tak, milionów) złotych</b> reklamy dla Szczecina, bo tyle wyliczył zespół marketingowy w klubie xD Wiele razy to wałkowane było juz w komentarzach, wiec kij z tym, ale jak ktos uwaza, ze za 400 mln zł (!!!!!) wszystko co mozna zrobić, to kupić kilka artykułow na 19 stronie jakis gazet, ktorych i tak nikt nie przeczyta a juz na pewno nie zapamięta, to spoko, jednak jak ktos ma podstawowe pojęcie o marketingu i PR to sie tylko może z tych idiotyzmów śmiac ... <B>Za 100 mln euro (400 mln pln) można by zrobić taką kampaie, ze kazdy w Europie by usłyszał o Szczecinie.</b> Np chyba ze kase wydawałby ktos z Funduszu Sprawiedliwosci w latach 2019-2023 xD
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 27.05.2026 11:40
@fiwite1310@arugy.com później tłumacz poprawił na 400 tys. PLN co jest bardziej realna kwotą
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 27.05.2026 11:46
Co do transferów to dobre nie muszą być drogie. Największe moje zdziwieniewzbudziło, to że jeszcze nie spłaciliśmy rat za Koulourisa i Kozłowskiego ( z Bałtyku pewnie) . Moim zdaniem kwestia utrzymania stadionu i współpracy na linii miasto klub wymaga szerszej debaty. O ile jestem totalnym przeciwnikiem finansowania kluby przez miasto -to stadion czy akademia to nieco inne kwestie .Za to finansowanie transferów czy pensji profesjonalnych zawodników przez samorządy powinno być zabronione ! Dlategi trzeba się przyjrzeć jakie klub ma wydatki na obiekty i jak to jest finansowane. Na pzpn i ekstraklasie też trzeba wymuszać zmiany. Bo to jest bardzo nie fair, że kluby bezdomne biorą profity a inne muszą wydawać krocie na utrzymanie obiektów.Nie może być tak, że powiedzmy ze sprzedaży Kulurisa finasujemy rachunki za ogrzewanie. Bo w ten sposób klub zawsze będzie zadłużony. Zamiast rozliczać kluby z ilości młodzieżowców czy Polaków powinni dofinasowywać kluby, które mają rozbudowane akademię z odpowiednią ilością boisk, trenerów, drużyn i te które mają spełniające wymogi obiekty, a kluby , które nie spełniają tych wymagań typu jakieś tam Wieczyste, Niepołomice czy Rakowy powinny być eliminowane z profesjonalnej piłki tak jak zrobiono to z Lechią Gdańsk z tytułu zaległości finansowych.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 12:08
a tłumacz pelna profeska tyle zapamietac i dobrze przetlumaczyc i jeszcze pod taką presją XD
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 27.05.2026 12:11
A tak właściwie kto tłumaczył Alexowi z języka polskiego? Miał to na słuchawce? Zrobiono montaż? Czy tak dobrze rozumie polski?
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 12:34
a z tego szalaja bym nie robil nie wiadomo jakiej gwiazdy, zech przy nim wygladal jak wirtuoz
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 27.05.2026 12:40
Bardzo mi się podobała rozmowa! Widać profesjonalizm pana Alexa ,prowadzących i...tłumacza!! Brawo! Co do treści wywiadu to w wielu kwestiach Właściciel Pogoni szczerze o ile można było powiedzieć to mówił i wyjasniał...to dobre dla klubu i Kibica.. Bardzo ważne, że zdaje sobie sprawę jak ma funkcjonować klub w Lidze co było złe i co trzeba zmienić!! Mówił otwarcie i bez ściemy o wielu aspektach w klubie to też na plus.. Widzi błędy i wie , że trzeba to zmienić i poprawić! A spłata 72 milionów to tez duże obciążenie dla Alexa ale dał radę... Klub piłkarski to firma ,która musi funkcjonować na zdrowych zasadach finansowych i nie może być zależna tylko od tego kto pompuje pieniążki w nią. I to było wyjaśnione..... Co do transferów to też mądre podejście...wreszcie zostało to przedstawione w jasny i przejrzysty sposób..to sie ceni.. Gdyby te 72 miliony zostały wpakowane w transfery to kto wie czy nie było by mistrzostwa już dziś ..a tak cierpimy za Panów Mroczka i spółki... Pana mroczka nie było nawet na ostatnim meczu bo ..wolał udać się wygrzewać na słonecznej plaży w...nie ważne...(wielki Kibic Pogoni) No teraz ważne by wszystko zostało ogarnięte przed sezonem i okresem przygotowawczym. A tak na koniec...czy ktoś pamięta taką rozmowę z Byłym Właścicielem (Mroczek) ????? No właśnie tym się różnią Panowie Alex i Mroczek....... Daniel dobra robota....
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 12:42
@fiwite1310@arugy.com Potwierdził to wszystko za co mnie nienawidzicie: - Pogoń ma wciąż długi (ale to nie jest dramat, kwestia nimi zarzadania) - budzet jest bardzo ciezko spiąć (ale Alex umie to zrobić i musi, nie ma wyjscia) - nie bedzie wiekszych transferów, bo po prostu nie ma z czego (ale jakies na pewno będą) - kazdy zawodnik ZAWSZE jest na sprzedaż - kwestia oferty! Ale ty jesteś błyskotliwy, pisałem tu o tym sto razy. Nikt cie nie nienawidzi, tylko często wpadasz. Piszesz teksty jakbyś był alfą i omegą, nie odnosisz się do żadnych odpowiedzi za 3 dni się pojawiasz znów ze swoimi pseudo rewelacjami.
profil-jpg

Daniel Trzepacz

(16/50) 27.05.2026 12:44
@Misiek1948 momenty tłumaczenia pytań wyciąłem, bo doszłoby kolejne 10 minut :)
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 27.05.2026 12:54
fiwite1310@arugy.com......jestes na pasku...,,Kitki". .czy sam Nim jesteś?????? Strasznie Jesteś anty... Jak we wszystkim się nie Zgadzasz i nie ważne czy to jest dobre czy złe to foruj na stronach ..Słoików lub Srakowi ..tyle Ci powiem!!! A może to Ty Jesteś ..DŁUGI..?????? ... I tyle w temacie Przyjacielu... To taka uwaga na boku.. I nie będę z Tobą polemizował na żadne tematy! Pozdrawiam
pawel

pawel

(64058/72000) 27.05.2026 13:37
Prawda jest taka, co zreszta bylo oczywiste od dawna,ze Vahidek nie chce wkladac w klub kasy. Liczy na drapane i niestety sie przelicza.. Poziom sportowy bedzie wiec zawsze na drugim planie. Obietnice bez pokrycia, dojenie ludzi na karnetach i plakanie ,ze nie ma z czego dac. Skad my to znamy ? Imie wlascicela sie zmienilo ale poza tym jest tak samo. Choc mowiac tylko o poziomie druzyny to nawet gorzej. Jeden wart drugiego. Bulawa nigdy nie byl winien. Vahid rowniez krystalicznie czysty. Zli sedziowie, VAR, negatywni kibice, pech, kontuzje i Bog wie co jeszcze jest problemem ale nigdy nie jasnieosiweceni wlasciciele i ich przydupasy. Zamienil stryjek .... Nie bedzie niesmiertelnosci. Mozna sie rozejsc ..... :)
PrezesKlubuSportowego

PrezesKlubuSportowego

(952/1200) 27.05.2026 13:54
Splacil virtualne 75 mln, sprzedajc Kulurisa i Przyborka za 40 mln zl i narobil w rok dlugow na poziomie 12 mln :) No inwestor pelna geba :)
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 14:01
@PrezesKlubuSportowego każdy klub na koniec bilansu ma jakiś dług, bo spłaca w ratach zakup piłkarz
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 14:14
@PrezesKlubuSportowego No tak w skrocie. Jeszcze wypadaloby przypomniec ze caly pierwszoligowy klub razem z tym Koulorisem, Przyborkiem i wszystkimi innymi w pakiecie kupil za paczke frytek czyli symboliczny 1 million euro. A jeszcze niecaly rok temu w wyiadach majaczyl o jakims wzroscie wyceny klubu do 100-120 milionow euro... Czego to farmazon nie powie zeby sprzedac kilka biletow. Obiawiam sie drodzy kibice, ze niesmiertelnosci jednak nie bedzie. Ani dzisaj, ani jutro, ani przez nastepne lata.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 14:25
@TritumX przeciez to bylo wiadomo ze zrobia sobie zrodelko, nawet jak jakims cudem sie otrą o puchary to sie podlozą na sam koniec jak zaglebie
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 14:35
@krokodylbambi Realistycznie gramy co najwyzej o srodek tabeli. Liga rosnie w sile, nie mamy czym konkurowac z firmami jak Lech, Jagiellonia, Gornik, Legia, Rakow, Widzew czy nawet wchodzaca Wisla. Taki Dobrzycki z Lodzi to na luzie wyciagnie wnioski z poprzedniego i na bank beda silniejsi na jesien a my znowu w pol biedzie i wiecznym marazmie - za silni zeby spasc, za slabi zeby o cokowiek powalczyc.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 14:46
@TritumX możemy, ale jak masz mniej pieniędzy, to musisz nadrobić taktyką i bardzo dobrym scoutingiem.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 14:56
@marek9636 Tak, bez pieniedzy i z absolutnymi liderami branzy na pokladzie jak Kesler i Mowlik przeprowadzajacymi transfery na pewno sie uda. Bedziemy mistrzami.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 15:00
@TritumX ale ty siedzisz na tym forum dzień w dzień i ominęła cie informacja, że za to okienko odpowiada 3 nowych ludzi odpowiedzialnych za scouting, którzy już dokonali lepszych transferów niż latem? Czy spałeś przez pół roku i ta informacja do cb nie dotarła?
1962

1962

(62481/72000) 27.05.2026 15:05
@alchemik ja też pomyślałem,że to jest długi, bo niby gdzie nagle zniknął? Myślę, że nie wytrzymał tej rozłąki, a ponieważ głupio mu było pod swoim nickiem, a więc stworzył sobie nowy i nadal bzdury pisze i pomyje wylewa na wszystkich, za to sam mysli ze jest wirtuozem. Już pisałem..W DUPIE BYŁ I GÓWNO WIDZIAŁ
Cezar

Cezar

(11371/12000) 27.05.2026 15:10
"Zero tituli" jest nieśmiertelne.
Zalewos75

Zalewos75

(5365/6400) 27.05.2026 15:16
Kiedyś ktoś napisał „po transferach ich poznacie”.Zaciąg letni to była katastrofa, zimowy był o wiele bardziej dopasowany do potrzeb drużyny. Zobaczymy jakich ruchów dokonają w tym okienku, dla mnie wystarczy jak dobiorą zawodników ambitnych i najlepiej z PL. No i czas zrzucić różowe okulary, bobru chyba nic z tych hucznych zapowiedzi zrealizowane nie będzie, a napewno nie w takim wymiarze jaki byśmy sobie życzyli.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 15:31
@marek9636 Marus, wiesz dobrze, że z pustego to i Salomon nie naleje.Nie bądź naiwny, jesteśmy gdzie jesteśmy i pewnego poziomu nie przeskoczymy, dopóki nie będzie odpowiedniego budżetu na ekspansję sportową. Jeżeli bierzesz klub, który przez prawie 80 lat nic nie wygrał, i chcesz zrobić z niego mistrza w konkurencyjnej lidze, to niestety potrzebne są potężne nakłady finansowe. A te pieniądze muszą pochodzić albo bezpośrednio z zasobów właściciela, albo od majętnych wspólników, albo z grup kapitałowych / banków inwestycyjnych zainteresowanych inwestycją. Owszem, potrzebujesz najlepszych skautów na rynku, ale przede wszystkim musisz mieć środki, żeby ich działalność finansować. Mit wyciągania darmowych diamentów, które potem sprzedaje się za miliony, realizuje się stosunkowo rzadko. Prawdziwe talenty są monitorowane jednocześnie przez setki skautów z całego świata wiec jako taka Pogon z automatu jestes skazany na 3 i 4 sort. Akademia tez praktycznie nie istnieje, a zanim zacznie produkować realną wartość, miną lata, jeśli nie dekady, Jedynym realnym rozwiązaniem dla takiej Pogoni Szczecin na osiągnięcie czegokolwiek jest poważna inwestycja w poziom sportowy. Niestety, do tego potrzeba majetnego wlascicicela gotowego takie srodki na rozwoj sportowy przeznaczyc.
mark

mark

(124595) 27.05.2026 15:46
Facet jest w Szczecinie bo wyczul ze mozna zarobic i to jest ta glowna niepodwazalna prawda.Tyle tylko czy my bedziemy miec jeszcze powody do radosci? To co on gadal i gada mozna nie słuchać lub zapomnieć, to co naprawdę decyduje to czyny..
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 27.05.2026 16:22
Czy kupiłbyś Klub za milion euro gdybyś nie miał pieniędzy? To możliwe niestety .czy spłaciłbyś 10 mln euro pilnego zadłużenia gdybyś nie miał pieniędzy? Tu już stanowczo trzeba powiedzieć , że nie. Zatem pers ma kasę bo wylożył bodajże 3 razy po 13 mln zł bo na tyle zezwala prawo i nie jest to pożyczka. takie pieniądze trzeba fizycznie mieć aby tego dokonać i Pers je z pewnością ma skro je wyjął i wpłacił. Czy ma więcej pieniędzy > Z pewnością , bo mówi , ze za stadion dopłaci za swoich ale nie chce tego robić cały czas bo dąży do modelu aby Pogoń się sama finansowała . a on z kanapy w Kanadzie będzie oglądał meczyki. Ja jestem spokojny o równowagę i poziom sportowy bo w tej lidze aby być w czubie nie trzeba wydawać po 20 mln euro na piłkarzy można ich ogarnąć taniej tylko sztuka aby ich trafić a to Pers potrafi , zima dała przedsnak
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 27.05.2026 16:23
... a propos: https://www.youtube.com/watch?v=VOWzct2bDpU poz. 5 nt. p. Prezesa
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 16:27
@TritumX Trituś dobrze wiesz, że jakbyśmy mieli budować skład na mistrza, to Alex, by musiał utrzymywać z własnej kieszeni skład ponad nasz budżet przez kilka sezonów. A jakby nic z tego nie wyszło i by sie zawinął, to bankructwo lub wyprzedaż wszystkiego i bolesny spadek w dół. Jagiellonia z mniejszym budżetem zrobiła mistrza, Górnik zrobił wicemistrza i PP, zabrakło mu 4 punktów do mistrzostwa. Wszystko się da, jak nie kasą, to wiedzą, sprytem i pomysłem. Kiedyś Legia miała najwièkszy budżet, dziś sciąga sam szrot z rynku, bo nie dbała o finanse. Ja nie chce niczego na kredyt, tak nic trwałego nie zbudujemy.
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 27.05.2026 16:31
@Daniel ..... W sobotę nasze piłkarkii prawdopodobnie zdobędą srebrny medal MP....... Daj info czy parking przy stadionie będzie ogólnodostępny??? Dzięki o Pozdrowienia
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 16:42
Zresztą Dobrzyckiemu też już zmiękła rurka jak w listopadzie trzeba było dać na funkcjonowanie klubu 22 miliony złotych, zimą jeszcze sie szarpnął na transfery i do końca modlił sie o utrzymanie. Teraz mówi, że będzie spokojniej, ciekawe jaki ma próg bólu, kolejny nieudany sezon na tę kadrę co mają to kolejny lej finansowy, który będzie musiał zasklepić, a kasa leci
mark

mark

(124595) 27.05.2026 17:07
Tu jednego większość nie rozumie.Ten facet to bodajże multimilioner więc ma zupełnie inne podejście do życia i do ludzi aniżeli zwykli zjadacze chleba.Nikt z nas nie wie ile aktualnie ma projektów na tej planecie,ale na pewno więcej aniżeli tylko tylko ten jeden w Polsce.Do tego jest nauczony lac ludziom wodę na uszy bo dokładnie wie że to jest ważne aby mu zaufać i go do tego jeszcze Lubiec.Wedlug mnie to on się tutaj w Szczecinie dobrze bawi,postanowił max marne dla niego 25mln € wtopić w ten biznesik ,choć pewnie jeszcze daleka droga do tej sumy,bo przejal przecież jako właściciel wszystkich piłkarzy Pogoni,plus dochody od miasta,związku, TV i bilety też super schodzą.Wiec wedlug mnie dobrze się bawi.Na pewno w większości krajów te 25mln € to byłoby za mało aby dostać klub z najwyższej półki ligowej,nowym stadionem,głodnymi kibicami.Niech się bawi i zarabia ale kibic Pogoni też musi się bawic! Inaczej to nie będzie śmieszne
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 27.05.2026 17:13
Samo przeprowadzenie wywiadu jak najbardziej trafione. Prosiłbym o powtórkę przed samym rozpoczęciem sezonu - co się udało osiągnąć przed rozpoczęciem sezonu a czego jeszcze nie, o co realnie zamierzamy walczyć, Alex wypadł ok, Nie opowiada niestworzonych historii o walce o mistrza Polski. Szybkie osiągnięcie utrzymania (nie przedostatnia kolejka) i ogrywanie młodzieży. Za tą zdolną młodzieżą w Polsce i zza granicą trzeba się rozejrzeć. Zobaczymy jak funkcjonuje skauting i nowy sztab trenerski. Czas nauki przyswajania ligi minął, Teraz stawiane są wymagania.
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 17:27
Pesymistyczny odcinek. Najbardziej zdziwiły mnie dwie sprawy. 1. Alex mówi, że poprzedni trener Kolenda nie chciał Gambia w składzie. To mnie od razu zaciekawiło. No i że go sprzedali do Korei szybko. Ale dalej to mnie już zdziwiło jakby tak pomyśleć. 2. Przyznaje, że to był błąd bo wytransferowując Gamboe nie mieli nikogo w zamian na 6 i walczyli kolejne pół roku o 6. To ja się pytam to jak to tak? Kesler, Mowik tacy fachowcy i doopa cicho przy sprzedaży Gambia? Co? Mówią, Robciu nie chcesz? Dobra to już jutro puszczamy? I ani słowa zastanowienia kto na 6 ? Czy to jest przyznanie się, że tam jest banda fachowców znających się na budowaniu drużyny? https://i.postimg.cc/MGP4ZPzF/IMG-20260527-171210.jpg .
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 17:33
@James według mnie mija sie tu z prawdą. Tan Kesler opowiadał w wywiadach, że to Alex chce 6, która ma rzucić ligę na kolana.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 17:35
@marek9636 Niestety masz bardzo ograniczone zrozumienie jak funkcjonuja finanse we wspolczesnym futbolu. Haditaghi wmowil wam wszystkim slodka bajke ze splata zadluzenia jest konieczna do funkcjonowania klubu i zrobil z siebie bohatera ktory ten dlug spalcil. Niestety nie jest. Wystarczy zachowanie odpowiedniej plynnosci (ktorej definicje ci wielokrotnie wyjasnialem) i profesjonalne zarzadzanie ktore te pozyczone srodki w odpowiedni sposob zatrudnia do pracy. W rzeczywistosci wiekszosc kapitalu zakladowego ktory wplacil posluzyl w linii prostej do redukcji zadluzenia i tym samym wzrostu wyceny akcji ktorych jest wlascicielem a dodani bilans transferowy w postaci kilku milionow euro po sprzedazy Koulorisa i Przyborka pokryl z nawiazka transfery przychodzace i czesc kosztow operacyjnych. Innymi slowy, wlasciciel ma sie finansowo po tym sezonie calkiem dobrze, ucierpial za to poziom sportowy i rezultaty druzyny. Zreszta sam dlug nie jest problemem. Wspomniana wyzej plynnosc jest. Barcelona ma w tym momencie zadluzenie rzedu ponad 400 milionow euro, a razem z hipoteka pod rozbudowe stadionu jest dobrze ponad miliard euro. Do dzisiaj nie uregulowala w pelni pieniedzy za trasfer Lewandowskiego i jakos nie przeszkodzilo jej to zdobyc kolejnego mistrzostwa Hiszpanii, no tak? Za samo obnizenie zadluzenia spolki niestety mistrzostwa Polski nie wreczaja. Jezeli bedziemy kontunulowac dotychczasowa polityke sportowego niedoinwestowania to z duzym prawdopodobienstwem czeka nas nic innego jak kolejne lata rzezby w przyslowiowym g@wnie gdzies w srodku tabeli. Jeszcze pare tygodni temu sam pisales o potrzebie wymianie polowy skladu i wielu wzmocnien i zobacz co dostajesz od wlasciciela? Bez odpowiednich srodkow przeznaczonych na ekspansje sportowa niestety sie nie obedzie.
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 17:36
Ale sobie myślę, że mogli mieć wstępnie nagranego Vencedora ale Turek zaczął się targować i położył na stół ofertę wypożyczenia dla Vencedora. Hiszpan dostał również ofertę wypożyczenia z Levante i z niej skorzystał w ostatnim dniu okienka letniego. No i to być może jest nauka dla nich. Ale @Daniel - wydaje mi się, że tu by można było pocisnąć Keslera o tą 6. Jak to się stało, że dopuszczono do takiej nieodpowiedzialnej decyzji na pozycji 6. I czy faktycznie Vencedorovi oferowali tylko wypożyczenie ? A jeśli tak to czy nie warto było położyć na stole coś więcej niż wypożyczenie? Pół roku bez 6 - komedia.
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 17:59
@marek9636 Ale wiesz to, że chciał to mógł sobie chcieć. Tu mi się rozchodzi o timing zmiany na 6. Albo jakieś zaniedbanie albo nieprofesjonalizm albo chęć przyoszczędzenia na którym ostatecznie się poślizgnęli, tak mi to wychodzi. Tylko wiesz (tak nawet z życia) jak chcesz coś przyoszczędzić to robisz ruchy zawczasu, wcześniej, tzw. ruch wyprzedzający a nie w ostatnim dniu okna. Np. chcę przyoszczędzić na bilecie na samolot to kupuję go wcześniej a nie w ostatnim dniu. Tak mniej więcej.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 18:00
@TritumX przed chwilą dosłownie w tym programie, pod którym komentujemy Alex powiedział, że płynność finansowa jest zachowana na styk. Kiedy ty cały czas wszystkich przekonujesz, że pokitrał kase z transferów do szafy
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 18:14
@marek9636 No wlasnie jest, bo naiwnie zrobil klasyczne ksiazkowe czyszczenie bilansu czyli wpompował dziesiatki milionow przez podwyższenie kapitału zakładowego i spłacił wszystko co się dało w jak nakrotszym czasie. Tylko że zapłacił za to płynnością. Czyli innymi slowy biznesowo zrobił solidną robotę sanitarną, ale za wysoki koszt alternatywny. Lepiej byłoby część tych pieniędzy przeznaczyć na wzmocnienia, które realnie (przynajmniej w teorii) windowałyby przychody. Teraz ma czysty bilans, ale anemiczny klub z ograniczoną amunicją na transfery i nie chce dalej inwestowac w zespol. Dla nas kibicow oznacza to tylko jedno - lata bezplciowego marazmu w srodku tabeli.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 18:25
@TritumX a jakby przeznaczył tyle co Widzew i skończyłby tu gdzie oni, to musiałby wykładać teraz grubą kasè na zasypanie tego, albo wyprzedaż piłkarzy
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 18:29
@TritumX tylko, że zapominasz, że w pierwotnym planie chciał najpierw zainwestować w skład. A potem spłacić długi z przyszłych zysków. Natomiast nie zgodzili się na to pożyczkodawcy, którzy kazali od razu oddawać kase. Jak nie to szły pisma do sądu
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 18:35
@marek9636 Marek, popadasz w ekstrema. Nie od razu trzeba zainwestowac "tyle co Widzew" ale nie od razu trzeba tez ladowac caly kapital zakladowy w splate dlugu do tego stopnia ze tracisz plynnosc mimo spieniezenia Koulourisa i Przyborka i wziecia za nich ponad 40mln zlotych w ciagu kilku miesiecy. Jest jeszcze z 10 wariantow pomiedzy ktore niestety nigdy nie zostaly wprowadzone w zycie. Tak czy inaczej pieniedzy na wzmocnienia nie ma, a Haditaghi jest szczescilwym wlascicielem pierwszoligowego klubu ze znacznie zredukowanym zadluzeniem. A ty kibicu, ogladaj sobie obecny sklad ktory prawie zlecial z ligi walczacy z tuzami jak Lech czy Jagiellonia. Kurtyna.
strachytu

strachytu

(5675/6400) 27.05.2026 18:38
@TritumX "Lepiej byłoby część tych pieniędzy przeznaczyć na wzmocnienia, które realnie (przynajmniej w teorii) windowałyby przychody." Nie zapominaj, że alternatywą było bankructwo. Wiadomo też, że zrobiłbyś lepiej (przynajmniej w teorii) i może wyślij cv do zarządu, skoro wiesz lepiej? Może dajmy czas na kolejny sezon? Jakoś przy plazingu mroczka, nie bardzo cię pamiętam...
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 27.05.2026 18:42
@TritumX ale Alex z transferów Przybora i Kulu nie ma kasy w portfelu bo ta kasa idzie ratami. Podejrzewam ze pełną kwotę dostanie w ciagu 2-3 lat takze pisanie ze ma już teraz 40 milionow w budżecie to jakies bajki
Matul

Matul

(4442/4800) 27.05.2026 18:47
@Landsberg może się mylę, bo aż tak w tym nie siedzę, ale z lekcji w szkole pamiętam, że w spółkach akcyjnych można jednorazowo podnieść kapitał zakładowy o 3/4 aktualnego. Alex wkładał 3x po 13 bo tak mu było wygodniej a nie po prawo pozwala max tyle wrzucić. Na samym początku jak kapitał po Mroczku był chyba 27mln to mógł wrzucić 20mln (5baniek euro) teraz wg aktualnego 67mln mógłby dokapitalizować spółkę kwotą około 50mln :) ewentualnie statut spółki może zakładać ograniczenia ale on jako właściciel może je zmienić ;)
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 18:47
@strachytu Kolejny ktory myli pojecia upadłości, niewypłacalności i problemów z płynnością. Dla jasności: Pogoń nigdy nie ogłosiła upadłości ani nie była formalnie niewypłacalna w rozumieniu prawa upadłościowego. Klub doświadczył poważnego kryzysu płynnościowego połączonego z bardzo wysokim wskaźnikiem zadłużenia. I tak, aki stan, jeżeli nie zostałby skorygowany, teoretycznie prowadziłby ze sporym prawdopodobieństwem do utraty zdolności do bieżącego regulowania zobowiązań, a w konsekwencji do złożenia wniosku o upadłość. Pamietaj jednak ze jednocześnie klub przez cały ten okres utrzymywał tez wysoki poziom przychodów operacyjnych (dziesiątki milionów złotych rocznego obrotu), co odróżnia go od podmiotów, które bankrutują z powodu braku skali działalności lub chronicznej nierentowności. Problem został rozwiązany (i nadal jest rozwiązywany) klasycznymi metodami restrukturyzacyjnymi jak poprawa wskaźników płynności bieżącej, redukcja kosztownego zadłużenia, wydłużenie harmonogramów splat oraz normalizacje relacji z najwięksi wierzycielami. Na świecie (i w samej Ekstraklasie) funkcjonuje wiele podmiotów sportowych i pozasportowych, które mają znacznie wyższe zadluzenie i nie popadają w stan upadłości – pod warunkiem, że zachowują zdolność do obsługi długu oraz adekwatną płynność operacyjną. No tak? Tak czy inaczej, mamy to juz za soba. Teraz czas na poprawe poziomu sportowego.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 18:52
@TritumX przecież wszystkie te długi były już przeterminowane, wszystko zależało od dobrej woli wierzycieli.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 18:54
@Morfeusz Spoko, moze na luzie tymczasowo pozyczyc pod wierzytelnosc tych kontraktow. To nie jest zaden problem, robia tak kluby na calym swiecie. Wspominalem juz wczesniej Barcelona do dzisiaj nie uregulowala jeszcze wszystkich platnosci za poprzedni transfer Lewandowskiego a zdazyla wygrac z nim 3 mistrzostwa Hiszpanii, 3 superpuchary Hiszpanii i Copa Del Rey a sam zawodnik skonczyl juz kontrakt w Katalonii. Mozna? Mozna.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 18:55
@Matul najpierw wrzucił 10, potem koło 20, potem lekko ponad 13 i w lutym 10
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 19:06
@marek9636 Dobra, Marek, kręcimy się w kółko. Spółka nie ma już długu, jest super, ale niestety jak sie okazuje nie ma też pieniędzy na transfery. Ucierpiał poziom sportowy, a drużyna przez większość sezonu walczyła o utrzymanie. Miały być prawdziwe wzmocnienia po spłacie długu, taka byla narracja przez caly sezon (w tym twoja). Okazuje sie jednak ze konkretnych wzmocnien nie będzie, ponieważ właściciel odmawia teraz przeznaczenia odpowiednich środków na ten cel. Wszystko inne to nic innego jak umiejetna narracja. To tak w telegraficznym skrocie.
marek9636

marek9636

(107076) 27.05.2026 19:28
@TritumX teraz wszystko w rękach scoutingu to nasza jedyna nadzieja, że trafią piłkarzy którzy tu sie rozwiną, osiągną sukces sportowy i sprzedamy z zyskiem
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 19:47
@marek9636 No tak, scoutingu i wychowania. Taka jest teoria i fajnie zeby by bylo. niestety nawet przy najbardziej optymistycznym scenariuszu to może nie wystarczyć. Najprawdopodobniej prędzej zarobi właściciel, zanim taki klub jak Pogon z tego „rozwiniętego” zawodnika naprawdę sportowo skorzysta. Zobacz ostatni przykład Przyborka – dwa lata gamonia hodowaliśmy, setki strat, setki. I w końcu, jak zaczął dojrzewać, dorósł do tych 19 lat i zaczął mieć naprawdę fajne przebłyski i pojawił się cień szansy, że może w końcu sportowo będziemy mieć wychowanego pomocnika na fajnym poziomie to pach – transfer wychodzący i do widzenia w zimie. Pogoń została z dziurą w środku, Haditaghi wrzucił 7 milionów euro w przychody spółki, a my, kibice, dostaliśmy na wiosnę krater w środku pomocy. Takie są niestety realia tego biznesu i jak nie masz właściciela, który przekłada poziom sportowy i prawdziwą chęć zwycięstwa i osiągnięcia sukcesu ponad chłodny rachunek ekonomiczny, to w większości przypadków nic z tego nie będzie.
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 27.05.2026 19:54
@Matul co Ty za szkołę chłopaku kończyłeś , że pamiętasz z niej ile można kapitału zakładowego wpłacić jednorazowo? Ja na przykład ze swojej szkoły to pamiętam , którą dziewczynę mogłem poprosić żeby mi zeszyty przepisywała
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 21:23
No dobrze. Rozliczenie Zarządu i oferty Alexa z dnia 12.3.2025. Czyli "Nie słuchaj pustych słów i fałszywych obietnic od tych, którzy oferują tylko niepewność." https://pogonsportnet.pl/news/alex-haditaghi-zlozyl-oferte-kupna-pogoni-1 1. Zobowiązania. Pospłacene w większej mierze. Z opóźnieniami, dodatkowymi potrzebnymi spotkaniami i umową odraczającą ale wygląda, że te krótko i długoterminowe spłacone. Zostały zobowiązania bieżące ale to normalne. 2. Sportowo. Oferta - "Ukierunkowana rekrutacja zawodników – zrównoważona, młoda i elitarna drużyna Zakontraktujemy 5-6 najwyższej jakości zawodników, aby uzupełnić utalentowany skład, który już istnieje. Co najmniej 3 (trzy) nowe nabytki będą Polakami, co zapewni wzmocnienie krajowego trzonu klubu i utrzymanie naszej silnej tożsamości narodowej. Pozostali zawodnicy będą pochodzić z czołowych lig europejskich, wnosząc umiejętności techniczne, młodość, inteligencję taktyczną i doświadczenie, aby przenieść Pogoń na wyższy poziom." Transfery IN https://i.postimg.cc/HncJS40Z/IMG-20260527-210100.jpg https://i.postimg.cc/Qdp7GmLt/IMG-20260527-210033.jpg https://i.postimg.cc/c4v7jf4B/IMG-20260527-210008.jpg Gdzie są te - co najmniej 3 (trzy) nowe nabytki będą Polakami? Biegański, Angielski, Brzyski. + No i doszedł Dziczek (rzutem na taśmę bo uzyskaliśmy utrzymanie) Dwóch z nich przyszło zimą. Angielski - nie wniósł za wiele dla wyniku. 1 bramka, cieszyńska. Engine Start - no problem 5 minute - problem, Engine kaput. Brzyski - pogrywa w dwójce. Trzymam kciuki za jego wyjście i minuty w jedynce. Serio, liczę na niego, choć gdy będzie Dziczek i środek dość mocno upakowany to będzie ciężkie.
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 21:36
2/2 "Nie słuchaj pustych słów i fałszywych obietnic od tych, którzy oferują tylko niepewność." "Inteligentne transfery, a nie zmarnowane pieniądze – nowy standard dla Pogoni Nie będziemy przepłacać za przeciętność. Każdy transfer zostanie zbadany, sprawdzony i przeanalizowany, aby upewnić się, że przynosi drużynie prawdziwą wartość. Zbudujemy strategiczne partnerstwa i programy pożyczek z niektórymi z największych i najbardziej szanowanych klubów na świecie, zapewniając sobie dostęp do elitarnych talentów za odpowiednią cenę." Nie będziemy przepłacać za przeciętność, każdy transfer zostanie sprawdzony i przeanalizowany. - Huja - ok good deal. Wszedł, wyszedł - co z Greenwoodem? Jak analizowany i sprawdzany? Jakie wnioski w Zarządzie? - jaki jest status budowy strategicznych partnerstw z niektórymi największymi klubami na świecie? Jakie to klubu? Ile ich jest? To one mają zapewniać dostęp do talentów za odpowiednią cenę. Teraz w okresie zapowiadanego cięcia kosztów będzie potrzebne i na miejscu jak znalazł. Nie słyszałem o żadnych umowach partnerskich z największymi klubami. Sportowo - temat nieobrobiony. Oferta niespełniona w tym aspekcie.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 21:52
@James Spójrz na sam napad, najprostszy przyklad. Oddaliśmy najlepszego strzelca ligi – Koulourisa z 31 bramkami na koncie. Do tego odeszli Kostorz do Polonii i nawet Paryzek na wypożyczenie do Łęcznej. Czystka w napadzie. Koulouris był gigantyczną siłą napędową naszej ofensywy, a my ten ogromny krater próbowaliśmy zalepić jakims 37-letnim lewym skrzydłowym Grosickim na jesień, a w zimowym oknie dokoptowaliśmy za darmo Angielskiego i Cuica. O ile Cuic w ostatnich meczach jako tako się obronił, o tyle Angielski to sportowo kompletny niewypał. Do dzisiaj nie zastąpiliśmy utraconej szpicy nawet w 50%, tak naprawde patrzac na liczby to nie zastapilismy go nawet w 25%... To jest bardzo poważne osłabienie, na którego zniwelowanie klub tak naprawde do tej pory odmawia przeznaczenia adekwatnych środków. Skoro wzięliśmy ponad 4 miliony euro za Koulourisa (nawet jeśli jego odejście nie było naszą winą, bo zawodnik naprawde sam chciał odejść), to wypadałoby chyba wyrzygać chociaż te 2–3 miliony, żeby to gigantyczne osłabienie w jakimś stopniu zniwelować, no tak? No to sciagneli Angielskiego z Cypru za darmo i jeszcze wyprzedali Przyborka w styczniu ktory tez jakas tam sile ofensywna na jesien jednak stanowil. No tak nie mozna prowadzic klubu i jednoczesnie liczyc na jakiekolwiek sukcesy, takie ruchy to jest jawne proszenie sie o sportowe klopoty.
James

James

(42133/48000) 27.05.2026 22:05
@TritumX Tak. Ich myślenie jest zapewne takie. Molnar wróci gdzieś tam może w Sierpniu- Weześniu. W styczniu miał operacje + 6mcy zakładam. Jakoś się dokulamy . Pozo wróci gdzieś na wiosnę - może pojedzie na obóz i będzie pomału wchodził w trening. Wejdzie może w Lutym. Jakoś się dokulamy. On tu widzi GKS w strefie spadku w zimę po 17 kolejkach a na koniec 5. i puchary. To wiesz o co chodzi? Jakoś się dokulać do zimy jak Wisła Płock a później to już na pełnej. Tylko żeby się dokulać do zimy jak Płock to tu trzeba mieć skonsolidowaną i ograną obronę. A tu tak. Loncar odchodzi. Atilla - no fajny chłop, ale ogromna ciężarówka. Spanikowany z piłką przy nodze przy pressingu przeciwnika i laga. Tu za Loncara potrzeba dwóch a nie jednego stopera. Od tego trzeba zacząć. Przydałby się też ktoś na skrzydło lewe albo prawe może rotować z Aggerem. Taki Camilo Mena by mi tu pasował do pykania z Dziczkiem. No dać temu Dziczkowi opcje do gry.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 22:21
@James Zobaczymy, co w ogole zostało z tego Molnara. Nie dość, że to nawet nie jest naturalna „dziewiątka”, to jeszcze po szyciu więzadła ACL niejeden piłkarz nie wrócił już do pełnej dyspozycji. To samo tyczy się Pozo – zerwane ścięgno Achillesa to praktycznie najgorsza kontuzja z możliwych. Zaraz się okaże, że trzeba będzie szukać stałego zastępstwa za jednego i drugiego. Tez bym widzial Camilo Mene na skrzydle ale niestety go nie zobaczymy, bo nikt nie wylozy dwoch baniek na kolejnego skrzydlowego. Legende Bukowego bedziemy ogladac na jesien...
exKaliny

exKaliny

(9137/9600) 27.05.2026 23:06
I o ile lepszy jest taki skupiony, powściągliwy AH-prezes, niż AH-showman, nadreaktywny i regularnie pohukujący na X. Zbliżone informacje podawane na bieżąco, w trakcie sezonu, temperowałyby nastroje i dawały całkiem inny obraz nie tylko jego samego, ale budowały poczucie że w Klubie panuje spokój, dyscyplina, metodyczna analiza i przewidywalność. Te wieczne publiczne odpały niczemu w sferze kształtowania wizerunku Pogoni nie służą, za to skutecznie podkopują zaufanie. Zestaw pytań z gatunku adresowanych bardziej do CEO, zabrakło kwestii strategicznych. Może dobrze byłoby więc przepytywać właściciela na zmianę z TK, i z większą regularnością?... @TritumX Szybkie zwiększenie strony przychodowej można w teorii zrealizować z powodzeniem także z innych, dostępnych źródeł. Niepojęte, że stadion i jego otoczenie pozostaje niewykorzystany komercyjnie poza dniem meczowym i że inwestycje w niego trzeba rozważać alternatywnie z nakładami na utrzymanie obiektu. Pomijam nawet kwestie sponsorsko-kontraktowe albo merchandisingowe. Natomiast zebranie kwot potrzebnych na konkretne, dochodowe przedsięwzięcia można zrealizować poprzez modele monetyzacji wsparcia kibicowskiego: rozbudowana lojalnościówka (a la socios), tokenizacja/pakiety przywilejów, obligacje klubowe, czy w ostateczności nawet crowfunding udziałowy dla fanów. Pogoń ma jedną z czołowych baz kibicowskich w kraju, a zatrzymano się na poziomie mocno kostycznej idei BDP. I na personalizacji koszulek. Tymczasem istnieje kapitał poza kieszenią AH. Taki kapitał drzemie w regionie i mógłby pomóc sfinansować nawet 10 restauracji. Po prostu należy go uruchomić. PS. Brawa dla tłumacza. To ile wynosi cena za niego?... ;)
bravoboss

bravoboss

(248/300) 27.05.2026 23:17
@fiwite1310@arugy.com Podrzucisz screeny twoich komentarzy na tym forum z czasów Mroczka? Bo na pewno wtedy też wrzucałeś iniderskie info "Mroczek zadłuża klub, piłkarze nie dostają kasy od kilku miesięcy, a za chwile SEC odłączy ogrzewanie"... Wydaje mi się, że gdyby teraz było aż tak źle, to oprócz twojego puszczania bąków na forum, temat byłby wałkowany przez Bartusia Czetowicza czy Robbiego Juschtsczyka
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16580/18000) 27.05.2026 23:28
A czy wspomniał o tym: https://24kurier.pl/aktualnosci/sport/pilka-nozna-sam-greenwood-opuscil-szczecin/ ? Widać piłka też ma swojego Walezego.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 27.05.2026 23:30
@TritumX Zakład, że zarówno Pogoń, jak i Widzew będą w nowym sezonie wyglądać o niebo lepiej niż w poprzednim? Słowo klucz - zgranie drużyny No, chyba, że Dobrzycki znowu sprowadzi nowy autobus kolejnych gwiazdeczek które będą się pół sezonu zgrywać. A odnośnie tego czy jest kasa na transfery, to nie brałbym słów AH dosłownie. Ba, u niego często jest odwrotnie niż deklaruje. W lato miało jeszcze być kilka transferów, a nie było. Zimą miało nie być, a były. Miała być pierwsza miłość ze Szczecina, a nie było. Teraz niby był 81-leti pan Marek, w co wątpię (chyba, że to ojciec tej pierwszej miłości Alexa :-) )
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 23:41
@exK Zgadza się. Też nie do końca rozumiem, dlaczego ten stadion nie jest w pełni eksploatowany komercyjnie. Z tego co pamiętam, zawsze pojawiał się argument „zniszczenia murawy” i gdzieś kiedys dawno chyba nawet czytałem o jakiejs negatywnej opinii projektanta obiektu ktory chyba nawet sugerował zakaz wprowadzania na płytę ciężkiego sprzętu i pojazdów. Zostało to prawdopodobnie tak niefortunnie zaprojektowane i skonstruowane, że duże obciążenie mogłoby uszkodzić instalacje drenażowe czy systemy napowietrzania. Innymi slowy chyba generalnie zbudowano to bez pomyślunku i zaprzepaszczono sprawę jeszcze w fazie projektowej a adaptacja kosztowalaby pewnie grube miliony. Co do innych źródeł finansowania – pewnie można ich szukać. Wiadomo jednak, że łatwiej sprzedać gotowy, prestizowy, odnoszący sukcesy produkt, niż taki walczacy o przetrwanie. Kupiłbyś obligacje klubu, który dopiero co otarł się o upadłość? Pożyczyłbyś im pieniądze? Bo ja chyba nie. Za duzo sie wydarzylo.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 27.05.2026 23:44
@bravoboss Pozyjemy, zobaczymy. Po tym sezonie nie ufam juz w ani jedemu slowu. Tylko i wylacznie czyny i z tego bedziemy ich rozliczac.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 27.05.2026 23:45
@TritumX Odpisałeś tu komuś "Niestety masz bardzo ograniczone zrozumienie jak funkcjonują finanse we współczesnym futbolu." Aleś mnie rozbawił :-) ĘŁ, ĄŁ :-) Podobno Masłowski odchodzi z Jagiellonii - rozumiem, że złożyłeś już "si-vi" ? :-) Ech, ci internetowi znawcy ;-)
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 27.05.2026 23:47
@bravoboss - to nie ja napisalem baranie o tym zadluzaniu, tylko przekopiowalem kogos innego, jakiegos Moelme baranie, ja nic nie wiem na ten temat bo praktycznie nikogo nie znam juz w klubie! Nie wiem co z was za dzieciaki albo leszcze kompletne, pewnie macie pryszcze i zaden z was nie potrafi sie odezwac w normalym swiecie tylko walicie mądrych na necie, ale w moim pokoleniu 40-latkow +, ktorzy sie wychowali na twardowskiego i przebywali tam prawie codziennie to bylo normalne ze znalismy wszyscy wiele osob z klubu !!! Kazdy kazdego znał, wiedział kim jest, były rozne układy, biznesy, pomysły, konflikty itd itd - jak to w zyciu. W ogole jak to jest, ze dla was to jest szok, czy wy jestescie serio z pokolenia jakiegos "zetek" co sie wszystkiego boi i na niczym nie zna ??? Szok ze sie kogos zna z wlasnego srodowiska ??? Ja pier ... brechtam z was, co za dzieciaki, jakby was zebrac to pewnie byłoby jak to zdjecie PRL tych 4 informatyków przy stole z ceratą xD Klub sam w sobie za Mroczka, wczesniej np. Pogoni Nowej czy Smolnego no i oczywiscie zawsze w sumie po prostu zatrudnial ludzi lokalnych, bylych kibicow, byłych piłkarzy, byłych i obecnych dziennikarzy - itd Szczecin to małe miasto, wszyscy wszystkich znają z tych starych układów! Zreszta dzis jest wciaz ... chociaz pewnie wiekszosc z was nie wie kim jest ten człowiek (to tylko przykład, ja nie mam z nim zadnego kontaktu, ale pokazuje, ze w klubie wciaz siedza bardzo znane lokalne postacie) -> https://pogonszczecin.pl/struktura https://gryfinska.pl/static/files/inline_images/567/1005191__1146.jpg ### A tutaj najbardziej krzykliwe i najmadrzejrze komentarze powstają z vałki: https://img.joemonster.org/mg/albums/zyciowe/badz_soba/informatycy.jpg
bravoboss

bravoboss

(248/300) 28.05.2026 00:00
@fiwite1310@arugy.com Skoro teraz praktycznie nikogo już w klubie nie znasz, to ... "wtyki" miałeś wcześniej, czyli za Mroczka? Więc jak jest - pisałeś tu wtedy o długach i kłopotach, czy nie pisałeś? Proste pytanie. A w zgadywanie wieku proszę nie baw się, bo łatwo się pomylić odnośnie tego kto jest "zgred", a kto z pokolenia "Z"
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 28.05.2026 07:22
@fiwite1310@arugy.com Widzę ze klasyczna taktyka internetowego trolla bota. Wrzucasz stek klamstw a potem "ja tylko cytuje" "Ja tylko pytam" "To moze byc prawdopodobne" A jak jest pytanie o źródła, dowody itp. to odwracanie uwagi, ataki personalne i ogolnie rzucanie błotem. Ktoś ci placi , ze tyle tutaj wypisujesz? XD
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 28.05.2026 11:29
Po Trzepaczu można było się spodziewać że zadnego ciekawego pytania nie zada tylko wiaderko wazeliny przyniesie ale Dyczewski to juz powinien zadać jakieś pytania : o Holewińskiego, o te słynne procesy z pijawkami które prawie zniszyły klub, o Hiszpaskich trenerów akademi.......
marek9636

marek9636

(107076) 28.05.2026 15:23
@elvisvantomato przecież był wątek Hiszpanów z akademii