Do kobiecej drużyny Pogoni Szczecin dołączyła reprezentantka Rumunii, Bianca Ienovan. 23-letnia ofensywna zawodniczka związała się z klubem 2-letnim kontraktem.
Bianca urodziła się 23 sierpnia 2002 roku w Timișoarze. Piłkarską karierę rozpoczynała w swoim rodzinnym mieście, a następnie reprezentowała barwy Fortuny Becicherecu Mic, Banat Girls, Glorii Bistrița oraz Politehniki Timișoara. W swojej dotychczasowej karierze występowała również na Cyprze, gdzie grała dla Karmiotissy Ladies FC oraz Omonii Nikozja. Latem 2025 roku wróciła do Politehniki Timișoara, z którą ponownie rywalizowała na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rumunii. Zarówno na Cyprze, jak i w Rumunii wybierana była do ligowej jedenastki sezonu.
W sezonie 2022/23 należała do najskuteczniejszych piłkarek rumuńskiej ekstraklasy, zdobywając 13 bramek i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Ienovan ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Rumunii, a kilkukrotnie otrzymywała również powołania do seniorskiej kadry narodowej.
Bianco, witamy w granatowo-bordowych barwach i życzymy powodzenia!

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.
Komentarze (3)
darecki73
TajnyP
Alchemik