preloader
Przejdź do głównej treści
8705006ab5d4a8210c971fea2b657c3c3e3b43

8705006ab5d4a8210c971fea2b657c3c3e3b43

Cojocaru dostanie powołanie do kadry Rumunii?

Niebawem Gheorghe Hagi ogłosi swoją pierwszą listę powołań odkąd w kwietniu przejął kadrę po zmarłym Mircei Lucescu. Według golazo.ro, znajdzie się na niej Valentin Cojocaru, który jak dotąd nie zadebiutował jeszcze w drużynie narodowej.

Hagi i Cojocaru znają się z czasów współpracy w Viitorulu Konstanca. Legenda rumuńskiej piłki prowadziła klub jako trener w latach 2014 – 2020. Bramkarz był zawodnikiem tego klubu w latach 2018-2020.

Dla Cojocaru nie byłoby to pierwsze powołanie do kadry, ale byłaby to szansa, by w niej zadebiutować. Rumuński portal przypomina skandal w tamtejszej kadrze z udziałem golkipera Pogoni z czasów, gdy selekcjonerem był Edward Iordanescu. Cojocaru w 2023 roku otwarcie skrytykował selekcjonera – stwierdził, że zasłużył na miejsce w kadrze bardziej niż będący wówczas „jedynką” Horațiu Moldovan.

– Nie leży w moim charakterze wypowiadanie się o innych zawodnikach, ale to zaszło za daleko. Mogę bez cienia skromności powiedzieć, że bramkarz reprezentacji popełnił w zeszłym roku więcej błędów niż ja przez całą swoją karierę – mówił bramkarz na łamach prosport.ro.

Podczas czerwcowych meczów towarzyskich Rumunia zmierzy się z Gruzją i Walią. Lista powołań do reprezentacji Rumunii dla zagranicznych zawodników ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Według golazo.ro poza Cojocaru Gheorghe Hagi bierze też pod uwagę powołanie dla bramkarza Legii Warszawa, Otto Hindricha.

profil-jpg

Źródło: weszlo.com Wyświetlenia: 2729

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (7)

Lobo

Lobo

(42411/48000) 05.05.2026 19:13
Cojo jest dobrym ambitnym bramkarzem. Nie odpuszcza, stara się w każdym meczu. Dużo niedociągnięć poprawił (np. wyprowadzenie akcji nogami). Nie zdziwiłbym się, gdyby dostał powołanie.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 05.05.2026 20:18
W sumie nie jest zły a na pewno zmiennicy nie wypadają lepiej. Aczkolwiek zdarzają się mu babole jak np. z Koroną.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 05.05.2026 20:54
Kramzmann1982: Nie zły nie jest ,jest przeciętniakiem ot takim dla zespołów które są w środku tabeli i mają zapewniony byt ale nigdy raczej o pudło albo puchary nie walczą Dla takiego Lecha czy Jagieloni oraz innych drużyn co roku walczących o trofeum jest za słaby Gra w kratkę i my z nim w bramce też nic nie ugramy do gabloty to jestem pewien na 100 %
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 05.05.2026 21:11
Jusa 70 : Jeśli chodzi o pustą gablotą to powodów jest wiele i Cojo raczej nie jest na szczycie tej listy. Inna sprawa to czy Kesler jest w stanie ściągnąć kogoś lepszego ? Osobiście na chwilę obecną tego nie widzę.
El Profesor

El Profesor

(13954/18000) 05.05.2026 21:14
@JUSA 70 Też uważam, że Kojot do wybitnych bramkarzy nie należy. Ot, rzemieślnik bardziej niż artysta. Czasem wyciągnie setkę, a czasem puści szmatę straszną, co w tym sezonie się zdarzało. Jeżeli będzie konkurs na Szmatę sezonu, to jego wtopy będą na 2 najwyżej sklasyfikowanych miejscach - ta z boku co ją sobie przepuścił, czy ta niedawna, co sam sobie wepchnął. OK. Ale też trzeba mieć na uwadzę, że Kojot ma najwięcej interwencji ze wszystkich bramkarzy w Eklapie. Wina leży też w dużej mierze po stronie obrońców. To przez nich on ciągle jest testowany. Podsumowując, możemy z Cojocaru też coś wygrać, ale tylko z silną obroną i silnym atakiem, który zapewni zawsze o jedną bramkę więcej :)
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 05.05.2026 21:23
hahahah Pan ręcznik do kadry... niech go ktoś od nas wykupi!
TritumX

TritumX

(21106/24000) 05.05.2026 21:27
Otto Hindrich – idealne imię dla wysokiego blond Rumuna o aryjskiej aparycji...