preloader
Przejdź do głównej treści
870500cbad744b3ac0c5614638d844aa0226a3

870500cbad744b3ac0c5614638d844aa0226a3

Cracovia zmienia trenera przed meczem z Pogonią

„W dniu dzisiejszym pracę w Cracovii zakończył trener Luka Elsner. Pracę w zespole Pasów rozpoczął 1 lipca ubiegłego roku. W tym okresie, w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy oraz Pucharu Polski, poprowadził zespół w 31 meczach.

Trenerowi Luce Elsnerowi dziękujemy za wkład w rozwój klubu, jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w okresie pracy. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Informacja dotycząca nowego szkoleniowca Cracovii zostanie podana w najbliższym czasie” - czytamy w komunikacie klubu.

Trenerem pierwszej drużyny Pasów został Bartosz Grzelak. Kontrakt z nowym szkoleniowcem został podpisany do 2028 roku z opcją przedłużenia o następny rok.

Grzelak w przeszłości pracował w Szwecji i zdobywał mistrzostwo tego kraju. Swego czasu był też łączony z pracą w Pogoni Szczecin, ale ostatecznie do tego nie doszło. Od początku tego sezonu pracował na Węgrzech w Ujpestcie, ale nie była to udana przygoda i zakończył współpracę przedwcześnie.

Teraz w pierwszym meczu poprowadzi Cracovię przeciwko Pogoni Szczecin - już w sobotę.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5258

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (24)

mark

mark

(124595) 21.04.2026 07:23
Ciekawe Ciekawe, oba kluby w podobnej sytuacji. Pogon zdecydowała się dorzucić nowego asystenta a Cracovia zmienić trenera.Czas pokaże która reakcja była właściwszą
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 21.04.2026 07:28
Oby nie zadziałał efekt nowej miotły bo będziemy w dupie...
Karol Batman

Karol Batman

(987/1200) 21.04.2026 07:38
A ten nasz nowy asystent to zaginał w akcji?
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156559) 21.04.2026 07:54
To chyba jednak nie jest dla nas dobra wiadomosc. Nowa miotła najczęściej działa przynajmniej w pierwszym meczu/meczach, choć Papszun zdaje się w debiucie w Legii przegrał, więc oby tak było z Cracovia.
pawel

pawel

(64050/72000) 21.04.2026 07:54
Mogli z tym poczekac jeszcze jeden mecz .Teraz cierzko bedzie przewidziec jak zagraja. Choc z drugiej strony bez znaczenia, nie sadze bowiem zeby TT zaszedl az tak daleko i mial jakikolwiek plan na rywala ....
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 21.04.2026 08:00
Nasz pragmatyczny duński magik, mógłby się podać do dymisji zarządu z opcją rozwiązania kontraktu, za porozumieniem stron. Z tym człowiekiem daleko nie zajdziemy. Na koniec sezonu powinien dostać kopa w dupę od Haribo
henk811

henk811

(2323/2400) 21.04.2026 08:01
myślę że opcja zostawienia TT przyniesie więcej pożytku, niż nagła zmiana pod koniec sezonu. ogólnie rzecz biorąc przyczyn obecnej sytuacji Pogoni upatruje, po 1sze w Zarządzie (słabe transfery, za dużo odejść), następnie: kontuzje i dopiero na koniec trener.
Andre

Andre

(19176/24000) 21.04.2026 08:06
Przyjdzie do nich nowa miotła i pozamiata naszymi miernotami. Na pomysły naszego wybitnego trenera zapewne to wystarczy. Zresztą nasz legendarny kapitan pewnie mu w tym pomoże swoim zaangażowaniem.
1962

1962

(62487/72000) 21.04.2026 08:16
I można zmienić trenera? Widać można, skoro Cracovia zmieniła. A Alex pudruje trupa, myśląc, że to coś da i nikt nie zauważy.
19DDD48

19DDD48

(235334) 21.04.2026 08:44
TT jest jednym wielkim niewypałem w naszej lidze. Może w Danii gdzie zna wszystkich jest inaczej, ale tu się nie odnalazł... ani taktyki, ani dobrych transferów, ani nawet zmotywować nie potrafi. Piłkarze mają go w pompie. Taka sytuacja. Taki pragmatyk. Ale i tak najgorszym osobnikiem jest Tan, który kompletnie się nie sprawdził w swoich kilku rolach. Ten gość powinie zostać odstrzelony pierwszy, niestety obawiam się pewnego uzależniania Alexa od Tana. I dlatego lecimy z ligi. I z taką grą to my szybko do Ekstraklasy nie wrócimy. Wisłą K. gra dużo lepiej a ile lat męczyła awans. Oni wracają, prawdopodobnie Śląsk też a my spadamy.
realista!

realista!

(30372/36000) 21.04.2026 08:54
Zmiana trenera u nich zasadna. Craxa w tym roku ma bilans: 2 zwycięstwa, 4 remisy, 5 porażek (10 punktów czyli 0,90 pkt./mecz). Oglądałem ich mecz w niedzielę z Rakowem to cisnęli Raków w 1.połowie konkretnie. Dostali gola z doopy i się ich gra załamała. Bilans Pogoni z kolei w tym roku to: 5 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek (16 punktów czyli 1,45 pkt./mecz). Więc punktujemy lepiej. Taki Grzelak to byłaby dobra opcja dla nas po sezonie, ale skoro podpisał z Craxą to tam będzie pracował pewnie nawet w 1.lidze. Choć mam nadzieję,że Thomasberg jednak ogarnie końcówkę sezonu, wybroni Ekstraklapę, dostanie latem lepszych grajków i poprawi grę zespołu.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156559) 21.04.2026 09:30
Liczyłem na TT ale widzę czemu poleciał w poprzednim klubie. Natomiast utrzymanie powinno przyjść z samego podejścia zawodników. Utrzymanie robi się z tzw wątroby. Walki. Piłkarsko jesteśmy słabsi niż rok temu ale nie aż tak słabi żeby spaść. Tutaj wychodzi katastrofalny Grosicki. Ogniste przemowy w szatni a na boisku go nie ma. Ulvi, Linus i mlody Lawa próbują bardziej niż on. Przedłużenie tego kontraktu to najgorszy ruch kontraktowy w historii klubu. To jest wstyd, ze on nie potrafi chwycić piłkarzyków za pysk i zmusić ich do walki na 100%. A będzie z nami, razem z żoną, kolejne dwa lata… pisałem żeby go oddać już w zimie, wtedy byłby czas na narodziny nowych liderów a tak to mamy zastój. On nic nie robi, inni nie mogą nawet spróbować bo on rządzi szatnią a na boisku go absolutnie nie ma gdy jest potrzebny.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27176/36000) 21.04.2026 09:42
lecimy z ligi, alex mial zrobic profesjonalny klub z profesjonalnym sztabem ale niestety wszystko idzie przez jego kolezkow
marek9636

marek9636

(107061) 21.04.2026 10:18
Popatrzmy też szerzej Grosicki robił liczby, przestał je robić. Jest totalnie pod formą. Trener zbudował sobie Pozo co nie było takie oczywiste, nagle traci Pozo. Miał solidnego Wahlqvista nie ma Wahlqvista.
Maciek

Maciek

(40961/48000) 21.04.2026 10:18
pawel- taktyka jedna i ta sama. Wycofanie do lewego obroncy , ten laga po skrzydle do przodu i moze ktorys dobiegnie.Jak sie uda 138 tysiecy podan i wrzutek bez oddania strzalu.
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 21.04.2026 10:25
Tygodnie analiz, układanie taktyki a oni zmieniają trenera i cały misterny plan poszedł w .. . Hmm a może by tak Elsnera zatrudnić na asystenta trenera ? Zna dobrze drużynę :) Chciałbym powiedzieć, że tak czy inaczej trzeba grać swoje, ale mamy to do siebie , że gramy piach. Niech ktoś w tym sztabie przemówi do trenera, że w tym kraju na tym etapie rozgrywek nie ma miejsca na balansowanie tylko ciężką harówkę. Kto nie gotowy ten wypad do rezerw. Sił powinno starczyć po całym sezonie pozorowania gry. No i mamy zagrać w 11 zawodników, bez pseudo wolnych elektronów, którzy sami nie wiedzą co mają robić na boisku.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 21.04.2026 10:35
Można wróżyć z fusów? Pewnie że można. Uważam że czy z nowym czy ze starym trenerem sracovii to trudna misja. Mało argumentów ale w Gliwicach też tak było. @1962 pisałeś coś o Grosickim że czegoś się niedawno dowiedziałeś. Podziel się wiedzą
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 21.04.2026 11:05
Jedyne co można oczekiwać , to że Cracovia zagra na większym zaangażowaniu , bo nowy trener ale nic więcej nie wycisną. Kluczem jednak może być to zaangażowanie oraz intensywność i to sprawi , że pozostaną w lidze . Pytanie czyim kosztem i czy my im na to pozwolimy? Z drugiej strony bałagan to oni tam w gabinetach mają podobny do naszego i jeszcze nie wiedzą na dodatek , które ziemie wokół są ich , a które Filipiakowej.
mark

mark

(124595) 21.04.2026 12:05
Pogon jest slaba ale sa slabsi od Pogoni dlatego Pogon sie uratuje.Czy ktos myśli ze spadkowiczami nie zostana aktualne 3 ostatnie kluby? Z Widzewa pozostala tylko nazwa i nic wiecej.Tematem jest nastepny sezon,co zrobi Boss aby te szuranie sie po dnie zakonczyc? Możliwe ze TT chce jedynie dograc sezon do konca i samemu odejsc? A moze lepiej byc zwolnionym bo wtedy jest kasa..Zespol musi byc przebudowany i w tej nowej hierarchii Grosicki nie powinienen miec nic do gadania.Czasy pseudo kapitana musza sie skonczyc.
marek9636

marek9636

(107061) 21.04.2026 12:41
Kamil Kania @KamillKania Efekt nowej miotły w tym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasie: (nie licząc trenerów tymczasowych) Patryk Czubak, Widzew: porażka z Lechem Thomas Thomasberg, Pogoń: wygrana z Piastem Igor Jovićević, Widzew: wygrana z Radomiakiem Daniel Myśliwiec, Piast: porażka z Arką Goncalo Feio, Radomiak: wygrana z Lechią Łukasz Tomczyk, Raków: porażka z Wisłą Płock Marek Papszun, Legia: porażka z Koroną Aleksandar Vuković, Widzew: wygrana z Lechem Kiko Ramirez, Radomiak: remis z Legią Dariusz Banasik, Arka: wygrana z Zagłębiem Bruno Baltazar, Radomiak: remis z Motorem 11 debiutów nowych trenerów w trakcie sezonu: 5 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki.
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 21.04.2026 13:20
Oni przynajmniej będą mieć Trenera a my mamy Przegrywberga
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 21.04.2026 13:30
@19Nobody48 Tak , faktycznie , mają trenera , który nie poradził sobie ostatnio za granicą, zdobył co prawda mistrza Szwecji tak jak nasz mistrza Danii i tez sobie nie radzi za granicą ale 1.5 pkt na mecz zdobywa. Niech utrzyma swoją średnią i będzie to co chcemy osiągnąć w tej rundzie. Przestańcie kopać trenera w trakcie rundy , lepszego nie mamy , rozliczać i wyzywać można po sezonie , teraz wspierajmy żeby to sie do końca nie posypało . Żeby nie stało sie jak z kapitanem , który się nam posypał mentalnie i na X przeklina jprdl na komentarze z naszej strony. Juz po chłopie ale TT trzeba wspierać póki walczy dla nas
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 21.04.2026 17:19
Wygramy z Cracovią. A te wszystkie szeptuchy wieszczące naszą porażkę, po meczu niech wezmą igłę i zaszyją się w koziej dziupli od środka.
Alchemik

Alchemik

(59783/72000) 21.04.2026 17:28
Boje sie tego meczu ze Srakowią.....niby w rozsypce ..ze zmianą trenera...ale gramy na wyjezdzie.. nie wiadomo w jakim składzie i układzie.... .... TT nie ma planu na grę.. gadka miała cos zmienić ...to pewnie nic to nie da.. TT nic nie zmieni bo nie ma pomysłu na grę!!! ... W Danii miał odpowiednich zawodników do gry to mógł sobie fantazjować z taktyka ...Tu niestety ma kupę nieudaczników, którym już się odechciało umierać za Pogoń!!! ... No i nowa miotła w Srakowi może pozamiatać Nam Ekstraklasę!! Dlaczego jako Kibic Pogoni..... musze tak cierpieć kolejny sezon????? Prawdziwy Kibic Pogoni Szczecin odda wszystko (a zwłaszcza kasę) by był sukces..! A co daje klub i zawodnicy dla Kibica?????? ..... Nie chce w następnym sezonie turlać sie po I lidze!!!!!! A nowa miotła w