preloader
Przejdź do głównej treści
870500401b28e2dcff1b371b5e53a165075b59

870500401b28e2dcff1b371b5e53a165075b59

Czapliński: Chcę dawać impuls

Plusem przegranego meczu z Legią była gra juniorów Pogoni - Natana Ławy i Twój debiut. Była trema przed wejściem na boisko?

Trema? Sam się dziwię, że wyjątkowo jej nie czułem tam mocno. Chyba zaprocentowało, że już sporo czasu spędziłem z drużyną, byłem na obozie, jeździłem na mecze wyjazdowe. Byłem przygotowany na ten pierwszy występ, czekałem na ten debiut i nie stresowałem się. Ta pewność siebie przyszło na treningach. Radziłem sobie na zajęciach z kolegami, więc w meczu musiało być podobnie. Było dla mnie zaszczytem, że zmieniłem Kamila Grosickiego. Kto jego zmieniał - stawał się dużą gwiazdą. Mam tu na myśli np. Dembele czy Adriana Przyborka.

Wniosłeś dużo energii do gry.

Można tak powiedzieć, chociaż nie wiem, czy tylko ja rozruszałem, ale na pewno dałem jakiś impuls z ławki. Może tego brakowało. Cieszę się takimi ocenami. Szkoda, że ten mecz zakończyliśmy porażką, w dodatku sytuacja w tabeli jest zła, ale było-minęło, nie możemy się załamywać, tylko musimy patrzeć w przód, na następne spotkania. Trzeba robić swoje. Załamanie nic nam nie pomoże. Musimy zacząć wygrywać, piąć się w górę tabeli. Ja wiem, że dobrze pracujemy na treningach i mam nadzieję, że to w końcu też przyniesie swoje owoce.

Nie brakuje opinii, że to młodzież może uratować Pogoń.

Każdy chce pomóc, ale... co będzie to będzie. Każdy walczy o grę, każdy się stara - nie tylko młodzi. Jako młodzi zawodnicy - ja, Natan czy inni koledzy - musimy robić po prostu swoje, pokazywać się z jak najlepszej strony i pokazywać, że jesteśmy częścią tej drużyny i możemy zrobić przewagę.

Kto najwięcej Ci pomaga w drużynie Pogoni?

Od każdego bardzo dużo czerpię, a są różne momenty. Myślałem, że zagram już w meczu z Górnikiem Zabrze, ale ostatecznie się to nie udało. Wszyscy mnie pocieszali, kapitan Kamil przyszedł, zaczął mnie pocieszać. Wszystko to były fajne gesty. Walczyłem dalej o ten debiut. Muszę jednak powiedzieć, że w takiej codziennej pracy - mam bardzo dobry kontakt z Benjaminem Mendym. To jest osoba, która wie, jaka jest piłka nożna, co trzeba robić i bardzo mi pomaga, uczy mnie bardzo dużo. Jak na treningach gramy razem na lewej stronie, to cały czas podpowiada jak się ustawiać w grze obronnej. Podpowiada, gdzie mam biegać, jak atakować, widzi we mnie potencjał i tym mnie buduje. Właśnie Ben najbardziej ze wszystkich mi pomaga, ale wszystkich czerpię bardzo dużo.

Co poczułeś, gdy usłyszałeś, że za chwilę wchodzisz?

Ucieszyłem się. Wiadomo - czekałem na ten moment. Nie wiedziałem, czy to będzie w tym meczu, czy nie w tym, ale jak usłyszałem, że ja, to się bardzo ucieszyłem i już się nastawiałem tylko na to, żeby robić swoje na boisku. Nie mogłem się bać, tylko miałem pokazać to, co potrafię.

Czy tej wiosny rywalizowałeś z Natanem, kto pierwszy zadebiutuje?

Nie, nie. Wydaje mi się, że to jednak nastąpi w tym sezonie. Nie ma teraz znaczenia, kto pierwszy wejdzie. Teraz obydwoje dajemy radę, nie rywalizujemy między sobą.

Czekasz na kolejny krok - występ od pierwszej minuty?

Tak. Pewność siebie, którą wyrobiłem przez ostatnie miesiące gry i w rezerwach, i na treningach w pierwszym zespole i na sparingach to już tak pozostanie. Będę starał się w każdym meczu, w którym dostanę swoją szansę, pomagać drużynie, robić przewagę, dawać jakiś impuls, żeby to wszystko lepiej wyglądało.

Trener Thomasberg mówi, że na nowo trzeba zbudować mentalność Pogoni na mecz z Piastem. A jaki pomysł mają piłkarze?

Pewnie ten sam: zapomnieć o Legii, skupić się na kolejnym meczu. Robić swoje i się nie poddawać. Walczymy do końca.

profil-jpg

Źródło: fot. Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 2012

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (22)

Cezar

Cezar

(11371/12000) 09.04.2026 09:54
Jeśli są tam ludzie, którym zależy na utrzymaniu klubu w tej klasie rozgrywkowej, a pierwszy trener chce go opuścić to zebrać się i ustalić, na kogo można liczyć. Czy uzbierają 11 i czy jest tam jakiś lider, który to wszystko poprowadzi.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 09.04.2026 09:59
Z Piastem dać pograć młodzieży. Jak wyjdzie mor niedaye oraz turnusowicz w pierwszym składzie, to będzie jawny sabotaż trenera. Swoją drogą Alex Haditaghi musi być dobrym a zarazem naiwnym człowiekiem, że dał sobie wcisnąć takie kity o ściąganym szrocie. Złotousty turecki farmazoniarz nakręcił mu makaron, a on wszystko łyka. Agenci, zbieranina parodystów i mochikanin ze starej gwardii dorobią się na jego uległości. Oni mają w dupie czy grają w extraklasie czy betklik 2 lidze, ważne, że zgadza się na koncie. Dusigrosz nawet byłby skłonny iść do wieczystej, gdyby dali więcej, ale tam się pewnie poznali na jego zwyczajach. Po drugie kto normalny się oświadcza po 3 tygodniach, albo naiwniak albo desperat. Nie zmienią tego jego wpisy na X pełne patosu i czasami gróźb.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 10:19
A tak poza protokołem spytam: czy podjęto jakieś działania po gorącym oświadczeniu właściciela? Bo miało transparentnie być no nie? Dopóki nie przegadają w gabinetach z drużyną i sztabem problemu , to poprawy gry nie będzie, Ludzie tu jest jeszcze liga do uratowania , wszystko zależy tylko od nas , nie musimy liczyć na komplet zwycięstw i potknięcia innych , ogarnijcie temat i pokażcie , że nie jesteście tacy najgorsi jak o was mówią w całej lidze.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 09.04.2026 10:24
Po co te wywiady z dziecikami? Ludzie oni zamiast wywiadow powinni skupic sie na trenowaniu i szkole, a potem dziwia sie ze przepadaja.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 09.04.2026 10:39
smolinski juz wie ze z piastem bedzie gral na prawej obronie ?
mark

mark

(124595) 09.04.2026 10:50
A ja chce wygrac w totolotka ale tak gruubooo za 3pkt! Te gadki tych dzieci którzy jedynie co powinni to w pełnej konsternacji dalej uczyć sie piłkarskiego abecadła,ale na te chwile to od kogo? Bunczuczne gadki daleko nie zaprowadzają, największą domena wielkich ludzi jest jednak skromnosc!
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 09.04.2026 10:54
Oby to była prawda: "Muszę jednak powiedzieć, że w takiej codziennej pracy - mam bardzo dobry kontakt z Benjaminem Mendym. To jest osoba, która wie, jaka jest piłka nożna, co trzeba robić i bardzo mi pomaga, uczy mnie bardzo dużo. Jak na treningach gramy razem na lewej stronie, to cały czas podpowiada jak się ustawiać w grze obronnej. Podpowiada, gdzie mam biegać, jak atakować, widzi we mnie potencjał i tym mnie buduje. Właśnie Ben najbardziej ze wszystkich mi pomaga, ale wszystkich czerpię bardzo dużo."
mark

mark

(124595) 09.04.2026 11:04
A kto będzie Mendi podpowiadał jak on ma grać bo wiele straconych bramek idą na jego konto,gdy od czasu do czasu jest na boisku.
Kapsel

Kapsel

(2759/2800) 09.04.2026 11:09
Uciekaj chłopcze z tego miejsca bo tylko cie to zniszczy tam jest jakiś wirus którego jeszcze świat nie zna a zycze ci wielkiej kariery
marek9636

marek9636

(107056) 09.04.2026 11:57
@Landsberg o czym mają se pogadać, gabinety to niech się nie wtrącają w pracę sztabu i drużyny. @Kapsel i tacy są kibice Pogoni, nie liczy się klub, liczy się, że właściciel nie pasuje. To najlepiej niech wszyscy uciekną, a ja będę klaskał, że nie lubianemu przeze mnie właścicielowi się nie udało. Tylko pamiętaj, jak nie uda się Alexowi, to nie uda się też Pogoni, na którą kupujesz bilety.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 12:32
@marek9636 nie jestem tam w środku, na szczęście. Wydaje mi sie , że jednak powinni pogadać jako właściele bo tam ewidentnie coś nie gra , zgrzyt jest i dopóki tego nie przegadają , bo lubić to się raczej nie będą i nie muszą ale jest coś co tę drużynę rozwala. Czy jest to warsztat trenera? jego wybory? wpływ kapitana? jego brak? umiejętności piłkarzy? błąd komunikacji? No coś nie hula i właściciele muszą to przegadać a nie wywalać kogoś z roboty , bo tak chce tłum
Anathema

Anathema

(39729/48000) 09.04.2026 12:41
Zastanawiam sie skąd brać ta młodzież, bo chyba nie ta która ograly rezerwy w PP z Juwara czy Ndayem w składzie
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 09.04.2026 12:47
Tak Jacek trzymaj czerp naukę garśćiami i udowadniaj to na boisku Ja myślę że nie pozostawiłeś złudzeń trenerowi że musisz dostawać więcej minut
marek9636

marek9636

(107056) 09.04.2026 12:52
@Landsberg jest jak jest, początki nowych właścicieli zazwyczaj są trudne. Oby się szybko uczyli.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 09.04.2026 13:00
Wpuści Tomas go w Gliwicach i zapisze się nam w pamięci szczelonym golem lub asystą To chłopak który od dziecka miał pokrętło a takiego nam brakuje ostatnio Nasz Centaur nie potrafi jeden na jeden od dawien dawna wygrać pojedynku to Jacek mu pokaże jak to się robi Ja jestem pewien tego dzieciaka nie od parady Real zaprosił go kiedyś na testy
DominoJachaś

DominoJachaś

(4148/4800) 09.04.2026 14:39
Wszystko fajnie Panie Jacku, problemem jest jednak brak zaangażowania reszty Portowców. Poza wyjątkami, to osiemdziesiąt procent zawodników nie angażuje się zupełnie, jakby mieli wywalone jajca na to wszystko.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 09.04.2026 14:54
@marek9636 - to prawda, trzeba dać Alexowi ten rok na nauke (mimo ze ja w to nie wierze), ale powinnismy mimo całej krytyki, chodzby za to ze wpakował te 40 baniek w ten klub, dać mu jeszcze czas. Nawet jak spadniemy, moze to i lepiej (aby sie obudzić i nabrac pokory). Jednak nie kazdy sie uczy na błędach, sa ludzie, ktorzy mysla ze wiedzą wiecej, narcystyczne i zakłamane jednostki ... tacy ludzie zwykle są niezli w biznesach, gdzie liczy się bycie bezwglednym, manipulacyjnym a nie kreatywnym i cierpliwym (jak w piłce). Według mnie Alex się prędzej znudzi niż zmieni się jego charakter ... No ale zobaczymy!
El Profesor

El Profesor

(13958/18000) 09.04.2026 15:04
Nie zdziwiłbym się (a może właśnie zdziwił?), jak byśmy w Gliwicach 4-5 Polakami zagrali. Byłby to objaw paniki u Thomasberga, ale kto wie?...
1962

1962

(62490/72000) 09.04.2026 15:32
A dlaczego miałby nie zagrać od początku Natan, Czapla i Smoła? To są Portowcy i wiedzą jak zapijerdalać za Pogoń.
1962

1962

(62490/72000) 09.04.2026 15:48
Z Piastem musimy zagrać zawodnikami, którzy okazali chęci do gry i walczyli na placu boju. Na pewno nie można mieć pretensji do Borgesa, Loncara, Acosty, Mukairu, Ulve, Natana, Biegańskiego. Przywróciłbym Juwarę (troszkę oszołom,ale namieszać potrafi), dałbym szansę Angielskiemu, może jak poczuje, że ma silne ,,plecy,, to wykreuje jakieś sytuacje. Jasne że z przymusu musi tez zagrać Ali, który też może zagrać dobre zawody. Oczywiście dałbym też pograć Czapli i Smolińskiemu. Mamy problem z bramkarzem, ale jeśli jeszcze choć raz Cojot popełni szkolny błąd, to do lamusa z nim. Nie jest aż tak zle, żeby nas skreślać, bo jeśli zawalczymy, to nikt nas nie zatrzyma. Pokazać ambicje, powalczyć, a za utrzymanie się podziękujemy.
andrzej123x

andrzej123x

(2172/2400) 09.04.2026 17:07
Witam wszystkich. Dla wszystkich, którzy "wieszają psy" na trenerze Pogoni polecam wywiad w Kurierze z trenerem Kaczmarkiem. Głos rozsądku ze strony praktyka. Warto się zapoznać i trochę przemyśleć co się pisze na forum.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 10.04.2026 08:23
mlody staraj sie budujesz sobie przyszlosc moze dolaczysz do Przyborka ps.co jak co ale transfery wychodzace mam sie udaja szkoda ze przychodzace mierniutkie