preloader
Przejdź do głównej treści
870500571b9bfce03dfc58a8642d3c3bb64ce9

870500571b9bfce03dfc58a8642d3c3bb64ce9

Dąbrowski odchodzi z Pogoni

Mateusz Janiak za pośrednictwem platformy „X” poinformował, że szeregi Portowców wraz z końcem sezonu opuści Patryk Dąbrowski. Mowa o skaucie, który miał wpływ na dołączenie do klubu wielu ogromnych talentów, jak między innymi Kacpra Kozłowskiego, Jakuba Piotrowskiego, Adriana Przyborka, czy Mateusza Łęgowskiego. Dziennikarz jasno podsumowuje tę sprawę: Dla Pogoni – fatalna wiadomość. Dla reszty ESA – świetna, bo fachowiec do wzięcia.

Na samej sprzedaży Kacpra Kozłowskiego i Adriana Przyborka Pogoń Szczecin zgarnęła fortunę. Ten pierwszy w styczniu 2022 roku odszedł do Brighton za rekordowe 11 milionów euro – drugi zaś niedawno dołączył do Lazio za 4,5 miliona euro kwoty stałej (w umowie są także bonusy jak i procent od przyszłej sprzedaży, dzięki którym ta kwota może znacząco się zwiększyć).

Informację o zbliżającej się do końca współpracy z Pogonią potwierdził sam Dąbrowski. Na swoich kontach social media napisał w poniedziałek wieczorem: z końcem sezonu dobiega końca moja praca w klubie Pogoń Szczecin, a tym samym zamykam ważny rozdział w życiu zawodowym. To był czas pełen doświadczeń, wyzwań i momentów, które na długo zostaną ze mną. Najbardziej jednak dziękuję ludziom, których miałem przyjemność spotkać na tej drodze. Teraz czas na nowe wyzwania i kolejne kroki.

Temat skomentował też właściciel klubu, Alex Haditaghi. W portalu X napisał: Akademia Pogoni odnotowała pewne rzadkie sukcesy, ale ogólnie była porażką. Kilka tygodni temu poinformowałem Patryka i kilka innych osób w Akademii, że nie będziemy ich zatrzymywać. W naszej organizacji korupcja, pasożytnicze zachowanie i złe postępowanie nie będą akceptowane pod moim przywództwem. Nasza Akademia będzie budowana z osób, które są uczciwe, czyste i nie angażują się w wątpliwe zachowania i działania. Będziemy kontynuować wprowadzanie zmian w celu poprawy organizacji.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 8822

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (43)

gorilla2003

gorilla2003

(21574/24000) 14.04.2026 08:27
Z jednej strony racja a z drugiej pod prąd. Niestety świat jest pełen układów.
gorilla2003

gorilla2003

(21574/24000) 14.04.2026 08:28
Taki przykład ,,Grosika". Po co jego opłacać jak wcale nie gra.
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 14.04.2026 08:35
Biorac pod uwage wsxystkie ruchy w klubie... Pytanie za 100pkt W co gra Alex? Ktoś się domyśla?
silentscream

silentscream

(118590) 14.04.2026 08:44
Teraz już staje się jasny kolejny atak medialny pt.: "Alex nie traktuje poważnie i długofalowo projektu pt.: Pogoń Szczecin", tzw. "poinformowani" i "znajomo" redaktorzy już sieją zamęt. Wracając do Dąbrowskiego, na pewno miał zasługi pod tym kątem, natomiast należy zadać dwa kluczowe pytania: gdy Ci młodzi piłkarze przychodzili do Pogoni jaki był ich status i co im naobiecywano, jak skonstruowano kontrakty menedżerskie, i drugie pytanie: od Przyjścia ww. młodzieńców ściągniętych przez Pana Dąbrowskiego upłynęło już wiele wody w Odrze, kto jeszcze z młodych został zauważony i dołączył do nas? Generalnie zgadzam się z Alexem, nasza akademia pompowana przez media krajowe za czasów Prezesa JM to była totalna porażka, w rok się tego nie naprawi, tutaj potrzeba działań systemowych i wyczyszczenia patologii i układów do zera.
mark

mark

(124595) 14.04.2026 08:55
islamista codziennie ma więcej wrogow,przeciwników, totalitarne poglądy to katastrofa.
Michal991

Michal991

(7464/9600) 14.04.2026 08:56
Słowo ORGANIZACJA kojsrzy sie głównie z korupcją
GBF

GBF

(55598/72000) 14.04.2026 09:06
Przecież na bank idzie do Widzewa za dużo większe pieniądze jakie ma w Pogoni Adamczuk wyciągnie z Pogoni wszystkich swoich kumpli
darecki73

darecki73

(45954/48000) 14.04.2026 09:13
A pisałem wczoraj : Juszczak donosi, że źle się dzieje w Pogoni. Odchodzą trenerzy z Akademii. Kończą im się kontrakty i nikt nie prowadzi z nimi rozmów, Odchodzi też scout, który sprowadzał do Pogoni młode talenty m.in. Łęgowskiego, Piotrowskiego, Przyborka, Kozłowskiego. Nie wiem co planują Alex z Tanem, ale według Juszczyka Alex już nie traktuje Pogoni jako projekt długoterminowy.
exKaliny

exKaliny

(9138/9600) 14.04.2026 09:15
Czy decyzja słuszna, czy nie, czas pokaże. Jednak ton i wydźwięk tego pożegnania... trudne do pojęcia, jak można przez rok tak niewiele zmienić w sposobie komunikacji, budowania wizerunku, w naszych realiach. Efekt i punkty do zdobycia, o które prawdopodobnie chodziło, niweczy agresywny styl i kompletny brak wyczucia chwili.
Czacha

Czacha

(5132/6400) 14.04.2026 09:23
Adamczyk to za chwilę będzie szukał po kuplach nowej roboty. Tyle kasy umoczył, że wątpię żeby się utrzymał w Widzewie. Wydać 5.5mln EUR za ogórka, którego nawet w kadrze meczowej nie ma to już wyższy poziom.
jaro111

jaro111

(10297/12000) 14.04.2026 09:38
Cytat - W naszej organizacji korupcja, pasożytnicze zachowanie i złe postępowanie nie będą akceptowane pod moim przywództwem. - O sytuacji (a raczej o układach) w młodych rocznikach mówiło się publicznie bardzo mało - a warto było by ten temat nagłośnić. - Mnie interesuje też temat młodego Ławy i jedno pytanie się nasuwa - KTO MA JEGO KARTĘ ZAWODNICZĄ. Dla porównania pamiętacie pierwszy mecz sparingowy ze Świtem (o ile dobrze pamiętam) dwie bramki zdobył i był liderem drużyny w tym meczu Sebastian Rojek i co PRZEPADŁ NA AMEN ?? czy może nie miał pleców, tak jak młody Ława ???
k0r

k0r

(77991/96000) 14.04.2026 09:42
Nie pasował do poziomu reprezentowanego przez kasztanowych fachowców. "Pewne rzadkie sukcesy" to nie jest akceptowalny poziom. My stawiamy na prawdziwe sukcesy, których gwarantem jest czysty, uczciwy i zaangażowany oraz wypróbowany i uśmiechięty ziomek. Świetny organizator i zankomity fachowiec ze słonecznej Turcji, wraz ze swoim doskonale zbalansowanym zespołem profesjonalistów.
fan emigrant

fan emigrant

(23641/24000) 14.04.2026 09:43
Kto w zamian?czy kesler będzie to teraz ogarniał?
kielbi

kielbi

(3486/4800) 14.04.2026 10:09
Haha czy ktoś jeszcze wątpi w to, że po prostu media skoncentrowane wokół Pogoni to tylko banda przydupasów poprzedniej ekipy? Wygrywamy mecz sezonu - no niestety, tak wyszło, że taki mecz sezonu - ale jednak mecz sezonu... a ja czytam o jakimś typie, o którym wczesniej nawet nie słyszałem - czy to tylko ja coś ominąłem? Tak, on tak samo jak setka innych jest ojcem sukcesów wymienionych, sprzedanych i wcześniej kupionych talentów... Dlaczego nikt nie zapyta a ile z tych super sprzedanych talentów wyszło tak naprawdę z naszej Akademii? Co jest nie tak, że sami nie potrafimy oszlifować taki diamencik w naszej Akademii? Oh, szczegóły... Nie dobra dopatrywać się takich drobiazgów. Tak, sukces ma wielu ojców, zawsze... Zatem jeszcze pewnie wielu "wielkich i zasłużonych", którzy się przyczynili do tych transferów odejdzie z klubu. Ah tak na marginesie... Czy on też jest twórcą tego drugiego i mniej chlubnego sukcesu - rekordowego zadłużenia klubu? Czy on też odpowiadał za nie dogadanie się...ekhmm... czy tam oficjlanie za kiepskie rokowania dla braci Żuk? Niemniej jednak powodzenia Panie Patryku, idź do ex-szefa i rób dalej to, cokolwiek robiłeś tutaj! Widać jeszcze sporo wody w Odrze upłynie zanim oczyści się ten interes "rodzinny" za częściowo publiczne pieniądze. PS. Czy będzie jakiś artykuł, o jakimś dogłębnym badaniu stanu naszej Akademii zbudowanej za publiczne pieniądze i działajacej na miernym poziomie? Czy jeszcze trzeba odczekać na tyle długo aż będzie można całe to szambo przykleić Alexowi i wtedy cos nasmarować?
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 14.04.2026 10:09
Szkoda, że kary za zniesławianie ludzi nie są proporcjonalne do ich majątku. Szkoda, że nasz przywódca posługuje się językiem typa , który jedną jego ojczyznę bombarduję a drugą chcę zaanaektować. Językiem gościa, który obraża katolików i Papieża. To jest po prostu obrzydliwe. Jeśli chcę się kogoś zdyskredytować to najpierw trzeba upublicznić te nieprawidłowości. A jeśli zarabiasz 7 mln euro na czyimś odkryciu transferowym to wypadałoby powiedzieć - dziękuję. Największe porażki w tym klubie to Tan Kesler i Thomas Thomasberg.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 14.04.2026 10:22
Nie wiem gdzie Prezio widzi tą korupcję u Dąbrowskiego ale skoro pisze to chyba ma jakieś dowody swoich mądrośći Czas pokaże jakich fachowców on na zatrudnia i ile mu nasprowadzają talentów
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 14.04.2026 10:58
Obecnej akademii bronić zamiaru nie mam, bo nie było aż takiego szału jak trąbiły media, ale pytanie ciśnie się samo: kto ich zastąpi? Jeżeli wymiana będzie taka jak pierwszej drużyny, to ciężko być optymistą
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 14.04.2026 11:22
<b>W naszej organizacji korupcja, pasożytnicze zachowanie i złe postępowanie nie będą akceptowane pod moim przywództwem. Nasza Akademia będzie budowana z osób, które są uczciwe, czyste i nie angażują się w wątpliwe zachowania i działania. Będziemy kontynuować wprowadzanie zmian w celu poprawy organizacji.</b> Słuchajcie, tak nie mozna traktować ludzi. NASZYCH LUDZI. Polaków, ojców, braci. Kolegów. Przyjaciół. Wychowawców. Ludzie angazowali lata w pracę, serce, czas. Wychowali mnóstwo młodych zawodników, co z tego ze wiekszosc z nich nie robi jakis wielkich karier - tak jest wszedzie, nawet w szkółkach Barcy czy AJAXu! Rozumiecie, ze ten ŚMIEC DYWANIARZ, złodziej kasy, którą teraz pierze w naszym pięknym klubie, który szantazem przejął Pogon, który juz dawno wyjął wiecej kasy niż włożył (50.000.000 za Przyborka i Greka!) - tak pisze o NASZYCH BRACIACH. Zaraz powie to o Was wszystkich, cos mu odbije i nakaze Danielowi zamknąć komentarze. JUZ ZNIKNEŁY KOMENTARZE STARE (sprzed wprowadzenia buttona).
kielbi

kielbi

(3486/4800) 14.04.2026 11:27
Nie ukrywam, że mam lekkie uczulenie na tematy wokół Akademii i być może Panu Patrykowi się oberwało niesłusznie w poprzednim komentarzu - nie wiem, nie znam człowieka. Ale za to pamiętam, że zawsze wszelkie nadwyżki (hahaha), pieniądze z transferów, czy innych wpływów za wyniki, w jakiejś części wędrowały na legendarny rozwój młodzieży w domyśle na Akademię... No i nigdy nie doczekałem się większych badań wokół tego fenomenu, tego rozwoju, tych inwestycji, w jakie to "szkolenie" pieniądze zostały zainwestowane? Czy może jest więcej terenów zakupionych pod szkolenie? Niczym ha ha Kołbaskowo! Ależ to była inwestycja w młodzież! :D 27 Września 2019 "- Rozpoczynamy przebudowę boiska w Kołbaskowie. Niedługo będzie przetarg na grunty w jego okolicy i będziemy chcieli je kupić, by rozbudować tamten ośrodek. W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące - zdradził Mroczek." Jakież to wygodne wytłumaczenie, po sprzedaży Walukiewicza w Styczniu 2019 a potem Buksy w Grudniu 2019 (ale jak pamiętamy już latem 2019 były oferty na stole). Zawsze po spektakularnych sprzedażach dawano nam do zrozumienia, że tych pieniędzy już nie ma, albo zaraz nie będzie - bo idą na rozwój! Który zazwyczaj się kończył wraz z zakończeniem pytań o kasę z transferów :D Dlaczego nie wiemy kto tam pracuje i kim są Ci ludzie? Jakie mają kompetencje? Ile właściwie dzieci tam trenuje? Dlaczego tak mało publiczne są informacje o inwestycji za publiczne pieniądze? Przecież poza podpisanymi zdjęciami drużyn młodzieżowych i ich trenerami nie ma nic o tej organizacji ani nawet informacji o tych trenerach. Naprawdę nikomu z redaktorów nie chcę się powęszyć wokół tych tematów? Naprawdę nie da się zatrudnić nikogo kto by zechciał poprowadzić część portalu poświęconą Akademii? Przecież to jest jakiś smutny żart w porównaniu do innych klubów Ekstraklasy i Akademii, do których poziomu powinniśmy aspirować.
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 14.04.2026 11:36
teraz przyjdą fachowcy od dywaniarza podobni do tych co sprowadzają ten szrot typu ten gruby Węgier lub ci potykający się owłasne nogi Mukairu Ageer, Cuić ....
Masta

Masta

(77726/96000) 14.04.2026 11:36
I kogo lepszego niby ściągną? Pewnie nikogo. Tak samo za Ulvestada, okej, mogą go wyrzucić jak wyrzucili Gamboe i Kurzawe i kogo lepszego za nich kupili? Jak nie masz pomysłu i nikogo lepszego na rynku to ich trzymasz.
marek9636

marek9636

(107057) 14.04.2026 11:48
@kielbi przecież nawet Buksa czy Walukiewicz to nie były produkty naszej akademii
meehau

meehau

(6163/6400) 14.04.2026 11:52
Akademia? Brane były dzieci, których rodzice mogli zapłacić miesięczne czesne. Do tego rodzice sami wozili ( wożą? - nie mam aktualnych danych) dzieci na mecze i turnieje. Z tego co wiem to nawet do Hannoveru. Nie każdego na to stać. A wielu uzdolnionych, walecznych chłopaków to niestety nie ci z bogatych rodzin. A przecież miasto dopłaca na Akademię. To powinno być za darmo i powinny być wyszukiwane dzieciaki po podwórkach i szkołach. I to byłby skauting. Nie mam nic do p. Dąbrowskiego, nie znam człowieka, ale na pewno Akademia powinna funkcjonować inaczej. Pytanie czy Alex znajdzie innych na to miejsce, ale jak poszuka w mniejszych klubach, to znajdzie...
Doker

Doker

(8201/9600) 14.04.2026 11:53
@kielbi Do twojej listy tematów do zbadania przez świat ludzi uchodzących za dziennikarzy dodałbym sprawdzenie losów hiszpańskich trenerów, którzy wg zapowiedzi obecnego zarządu mieli zajmować się szkoleniem młodzieży. Czy oni jeszcze funkcjonują w tej "organizacji" a jeśli tak, to czy i oni są objęci tą niejasną bo niewyjaśnioną konkretami czystką? Nie jest to najważniejsze z pytań ale odpowiedź też wiele powinna dać nam kibicom do myślenia.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 14.04.2026 11:59
Liczę, że ktoś przeprowadzi wywiad z obydwoma Panami w którym będą mogli odnieść się do zarzutów. Agenci może i zarabiają za dużo w stosunku do wkładu, ale taka jest piłka. Haditaghi kompletnie nie potrafi zrozumieć, że w tym biznesie zarabiają wszyscy tylko nie właściciel. Właściciel lokuje majątek i pilnuje by jak najmniej stracić. I nie wykłada żadnej prywatnej kasy tylko pieniądze spółek. Gdyby je sibie wypłacił musiałby zapłacić potężne podatki. A tak ma kasę którą może się pobawić. Można mieć piłkarzy , którzy grają i są na nich chętni. I tak było do tej pory i można ściągnąć szrot , który daje fałszywe poczucie drogiej drużyny. No , ale.kto nam zapłaci za Greenwooda czy Acostę? No kto lyram się lizusy? Natomiadt na Ławę czy Czaplę zaraz będą chętni. No i to jest efekt tej naszej akademii właśnie. Nigdy nie jest tak, że kilkunastu piłkarzy z danego rocznika się wybija. Jak raz na rok się taki trafi to jest dobrze Jak raz na 2 lata to też całkiem ok. Żeby coś poprawiać, to trzeba dołożyć coś do istniejącego, a nie to burzyć. Haditaghi niszczy ten klub a banda frajerów klaszcze bo były prezes kolegował się z lewakami. Odklejeńcy . Jestem tylko zwyczajnym kibicem, ale Patryku Dąbrowski- dziękuję za pracę dla tego Klubu.
exKaliny

exKaliny

(9138/9600) 14.04.2026 12:10
@meehau Odpowiedź na to pytanie mamy niestety ukazaną w nerwowej reakcji właściciela. Nie ma śladu podejścia konstruktywnego, przyszłościowego, żadnej deklaracji, żadnego konkretu, żadnego sygnału budowy praktycznego wymiaru tej nowej, "uczciwszej" drogi. Jest za to, z jednej strony, uporczywe wracanie do przeszłości, z drugiej pokaz niby moralnej siły, ktora coraz bardziej zaczyna przypominać rozpaczliwą niemoc. I zamiast zjednywać ludzi, współpracowników, wartościowych fachowców, tylko ich zniechęca. Kto jest mocny, mówi o własnych atutach, małych sukcesach, skupia się na progresie. Kto jest słaby, koncentruje się na potknięciach, wytyka wady u innych. A że nadal łatwo przekierować uwagę kibiców na rozprawianie o grzechach przeszłości?... To prawda. Jednak w końcu takie odwracanie uwagi przestanie wystarczać. A nauki na tym polu nie widać żadnej. Oby nie okazało się, że tu nie ma nauki w ogóle.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 14.04.2026 12:34
<b.Jezeli ktokolwiek wciaz wierzy w to, ze ta iracka szumownia jest tutaj aby coś budować, a nie wyprać swój lewy szmal, pobawić się za darmo, znalesc sobie dupeczke (cel osiagniety), i jak mu sie znudzi to wyleciec dalej, to zazdro życia w błogiej swiadomosci!</b> Krytykować kazdy potrafi, porownajcie nasza akademie do podobnych w innych miastach sredniej wielkosci i podobnie budowanej (z podobnym potencjałem), a nie do jakis teoretycznych wzorców, idealnego swiata, ktory istnieje tylko w przemowach oszustów i polityków.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 14.04.2026 12:36
<b> Jeżeli ktokolwiek wciąż wierzy w to, że ta iracka „szumownia” jest tutaj po to, aby coś budować, a nie wyprać swój lewy szmal, pobawić się za darmo, znaleźć sobie dziewczynę (cel osiągnięty), a potem jak mu się znudzi, to polecieć dalej, to zazdroszczę życia w takiej błogiej świadomości !!! </b>
marek9636

marek9636

(107057) 14.04.2026 12:49
Okaże się w przeciągu 4 lat czy Alex zbudował lepszy klub niż zastał. Tak zazwyczaj ocenia się całą organizacje w planie 5 letnim. Oczywiście progres sportowy powinien się pojawiać z sezonu na sezon jeśli idą w dobrym kierunku. Natomiast cały klub ocenimy całościowo pod rządami Alexa za 4 lata od akademii po pierwszą drużynę. Natomiast rzucając takie oskarżenia, sam na siebie nakłada wielką presje.
Leszek37

Leszek37

(1039/1200) 14.04.2026 12:56
Mroczny ,Burzuju skorumpowany . Gdzie te pieniadze z transferow. Alex chce to prowadzic po swojemu . Wstrzasnac mial klubem I to zrobil . Te zwyciestwo jemu dedykuje . Kinice tez ladny plakat o walce. Taka Liga ,nie umiejetnosci a walka fizyczna. I'm lepiej sie to zrozumie tym szybciej . Po co ryc berety dobra gra .
Leszek37

Leszek37

(1039/1200) 14.04.2026 12:57
Alex prowadzic to po swojemu . Kazdy zreszta w swojej firmie ma swoich ludzi . Nie mrocznych ,nie jasnych. Ile za stadion Nowy przytulil ...
19DDD48

19DDD48

(235334) 14.04.2026 13:14
Czas pokaże czy to słuszna decyzja. Mam tylko nadzieję że Preses będzie tak samo egzekowal swoje zasady w stosunku do wszystkich... tak do Tana też. Jemu już bym podziękował i szukałbym kogoś ogarniętego w naszej lidze.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 14.04.2026 13:27
Panowie o czym tu pisać? Przecież powszechnie wiadomo że to nie talent otwierał drzwi akademii a pieniądze czy znajomości tatusia. A ów Dąbrowski ma tu być na wieczność bo kilka lat temu wyszło mu parę rzeczy? Od paru lat jest bryndza. Na ocenę tego ruchu będzie czas za parę/ kilka lat.
TritumX

TritumX

(21097/24000) 14.04.2026 13:36
Jak juz rozliczamy i wyrzucamy odpowiedzialnych za skauting to Tan Kesler wydaje sie byc bezkonkurencyjnym numerem jeden na liscie zwolnien, czyz nie panie Haditaghi?
Transfer

Transfer

(33007/36000) 14.04.2026 13:48
Średnio miłe pożegnanie pracownika, ale trudno coś powiedzieć, jak się nie zna sprawy od środka Oby zwolnienia kolejnych pracowników nie były tylko "czyszczeniem" ale okazały się także "układaniem" klocków na nowo, z lepszym skutkiem i bez znajomości o kolesiostwa Czy tak będzie? po zatrudnieniu miss Grosickiej mam duże obawy
sektor4

sektor4

(15954/18000) 14.04.2026 14:26
Autor napisał ze pogon zarobiła na tym Panu a Pan ile zarobił na pogoni ciekaw jestem artykuł z tego typu przypominam Mroczka i jego długi panie daniel????????
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 14.04.2026 14:55
To jego firma , kupił ją i ma prawo do własnych decyzji z kim chce pracować a kto nie spełnia jego standardów odchodzi gdy kończy się kontrakt , na pysk nie wywala. Juz za Adamczuka zapłaciliśmy karę za brak minut grą młodziezowcem , pomimo , ze Przyborek robił godziny na boisku. Mimo tego 3000 minut nie uzbierały te talenty z Akademii i poza brązowymi medalami nic nie osiągnęli z Klubem. Dzis też rezerwy zamykają tabelę czyli coś jest nie halo z przecudowna Akademią , nie dziwię się , że robi zmiany. Nie świadczy to tez , że pozbywa się majątku firmy aby się zawinąć ale wręcz przeciwnie , chce to rozwinąc po swojemu. A nawet jeśli będzie chciał w którymś sezonie sprzedać Pogoń , to sprzeda ja lepiej niż Mroczek , bo zna bardziej majętnych ludzi niz znał Mroczek. Same zalety
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 14.04.2026 15:51
@meehau z jednej strony masz rację, z drugiej istnieje coś takiego jak 800+ i nie są to pieniądze na raty za samochód dla rodziców ani na jedzenie dla dzieci tylko właśnie na takie inicjatywy. Natomiast klub wiedząc jakie miliony dostaje za zawodników powinien widzieć swój interes długofalowy w dopłacaniu do akademii. Bo jak słusznie zauważyłeś wśród biedniejszych rodzzin może być sporo perełek. Jest co najmniej kilka klubów lepiej zarządzających akademią od Pogoni, ale też w skali kraju jest kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset gorszych. Jest dużo do zrobienia, ale póki co nawet dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia nie ma. Nikt o zdrowych zmysłach poza fanatykami głównie o politycznych fobiach nie stwierdzi, że teraz pod względem podkreślam sportowym jest lepiej , bo jest dużo gorzej. A decyzji konstruktywnych nie widać zbyt wiele. Akurat nasz skauting nie funkcjonował najgorzej . Czym zawinili wyrzuceni? Nie mieli dealu z Mowlikiem? Jak ktoś robi korupcję to dostaje dyscyplinarkę a nie wpis na x.
marcinnn

marcinnn

(44446/48000) 14.04.2026 17:29
Czyli wyskautowal Pogoni 4 zawodników nadających się do gry w ile czasu? W dekadę? Nie no rewelacja. Świetny wynik. Rzeczywiście temat, by ten przygłup Juszczyk, mógł kręcić aferę na całą Polskę.
TritumX

TritumX

(21097/24000) 14.04.2026 17:33
"Jak ktoś robi korupcję to dostaje dyscyplinarkę a nie wpis na x" Otoz to, kolejny oczerniajacy wysryw w mediach spolecznosciowhch plynacy z samej gory pionu zarzadzania...Juz niezaleznie czy jest to w jakims tam stopniu poparte twardymi faktami, spekulacyjne pomowienie z jakims tam ziarnem prawdy czy kolejny majacy za zadanie przyciagniecie uwagi wymysl wlasciciela, to media spolecznosciowe sa ostatnim miejscem w jakim takie sprawy powinny byc zalatwiane. Wstyd.
James

James

(42126/48000) 14.04.2026 20:11
Jeśli dobrze to odczytuję co napisał Dąbrowski, że żegna się z klubem z końcem sezonu to wygląda na to, że złożył wypowiedzenie na koniec Marca i odchodzi z końcem sezonu czyli wypowiedzenie w okresem 3 miesięcznym. 30.3 - 30.6 No tak mi to wychodzi bo inaczej, jeśli coś by przeskrobał to dyscyplinarka by była. Jeśli tak jest a wszystko na to wskazuje, co potwierdzają to słowa Persa "Kilka tygodni temu poinformowałem Patryka i kilka innych osób w Akademii, że nie będziemy ich zatrzymywać". Dalszy ciąg wpisu Persa to żenujący płacz obrażonej dumy - durnej dumy. Wyłącz tego ooobsr...anego X, płaczku. Dorośnij. Łeb mnie już boli od tych twoich gooownianych Oświadczeń.
Desaix

Desaix

(8593/9600) 14.04.2026 22:35
Słowa naszego buraczanego prezesa są zniesławieniem. Dla mnie duży skandal, poważni ludzie milczą albo idą z tym do sądu. Porażką jest prezesura tego Pana, otoczka medialna, poziom sportowy i kultura osobista. Szorujemy po dnie a wielki prezes odwraca uwagę od swojej nieudolności.
Pikuś

Pikuś

(8441/9600) 14.04.2026 23:45
@Fiwite Alex nie jest Irakijczykiem, ale Irańczykiem. To jest kolosalna różnica.