preloader
Przejdź do głównej treści
870500aef704778a7c282bca6fa8d7bd3958b0

870500aef704778a7c282bca6fa8d7bd3958b0

Dane, liczby, statystyki - komu najbliżej do utrzymania?

Legia Warszawa po golu w ostatniej minucie spotkania pokonała Widzew Łódź 1:0, a Korona zremisowała na własnym boisku z Piastem Gliwice. Po tych meczach wydaje się, że Legia Warszawa bardzo mocno oddaliła się od możliwego spadku. Dokładne statystyki pod tym względem przygotował redaktor Paweł Mogielnicki, twórca portalu 90minut.pl.

SZANSE NA SPADEK Z PKO BP EKSTRAKLASY (STAN PO PIĄTKOWYCH MECZACH)

Bruk-Bet Termalica 99,87%
Arka 89,6%
Widzew 53,2%
Pogoń 14,2%
Cracovia 11,1%
Korona 9,1%
Lechia 7,6%
Motor 6,3%
Piast 6,0%
Legia 1,9%
Radomiak 1,2%

Ile procent szans na utrzymanie w lidze da konkretny wynik punktowy na koniec rozgrywek? Te dane także wyliczył Paweł Mogielnicki.

43 punkty - 99,9%
42 punkty - 97,5%
41 punktów - 83,9%
40 punktów - 46,0%
39 punktów - 18,3%

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2785

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (10)

TritumX

TritumX

(21101/24000) 02.05.2026 14:50
Niech już coś zapunktują z byle kim i kończymy ten nędzny sezon. Cały burdel do przebudowy, rozebrać do fundamentów i zbudować od nowa.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.05.2026 15:08
Widzew wygra dwa kolejne mecze (z Lechią D, Koroną W), będzie mieć +6p, czyli 42p, i wchodzi w przedział "97,5%" na utrzymanie, a obecnie te wyliczenia pokazą, że szanse na spadek dla Widzewa to: 53,2%. Jeszcze na koniec Widzew ma u siebie Piasta, więc wcale nie jest wykluczone, że zdobędzię nawet 7-9 punktów. Kompletnie z d... te symulacje!
Pablo

Pablo

(44681/48000) 02.05.2026 15:15
@fiwite1310@arugy.com Co ten Widzew wygra skoro oni nic nie grają, każdy mecz to katorga dla moich oczów. Może wygrają ale nie ugrają zbyt dużo, dla mnie kandydat do spadku w tej sytuacji. Niech juz najlepiej w tej tabeli nic sie nie zmienia
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 02.05.2026 15:41
Czyli musimy wygrać z Wisłą i remis z Zagłębiem lub vice versa. Tak czy siak mecz z GKS musi być już o pietruszkę.
keybo

keybo

(7034/9600) 02.05.2026 18:27
No i mamy kolejny przykład, który tylko dolewa oliwy do ognia. Legia wygrywa mecz w ostatniej akcji tylko że zamiast czystej piłkarskiej jakości, znowu decyduje sytuacja, której w ogóle nie powinno być. Bo jeśli, jak jasno wskazuje Rafał Rostkowski, rzut wolny został podyktowany po czystym wślizgu, to nie ma tu miejsca na dyskusję , to jest błąd, który bezpośrednio dał trzy punkty. I teraz złóż to w całość: anulowana czerwona kartka, kontrowersyjny wolny, decydujący gol. Ile jeszcze takich „zbiegów okoliczności” potrzeba, żeby przestać udawać, że to tylko przypadek? Bo problem nie jest w tym, że Legia korzysta ,każdy by korzystał. Problem w tym, że zaczyna to wyglądać jak standard, a nie wyjątek. I dokładnie dlatego kibice mają już tego zwyczajnie dość, bo kiedy w kluczowych momentach ciągle wszystko układa się po jednej stronie, to trudno mówić o równych zasadach. I tak, można to przykrywać przepisami, interpretacjami, VAR-em. Tylko że na końcu zostaje efekt: Legia znowu dostaje coś, czego nie powinna dostać, i znowu wychodzi z meczu z kompletem punktów. Tyle że z perspektywy Pogoni, to nie ma już żadnego znaczenia. Tu nie ma co patrzeć na to, kto ma „łatwiej”. Tu trzeba punktować. 14,2% szans na spadek to nie jest komfort, tylko cienka granica. Jeden zły mecz i wpadasz w spiralę. Progi są bezlitosne, poniżej 41 punktów zaczyna się loteria, przy 40 to już hazard, a 39 to proszenie się o spadek. I tu jest brutalna różnica: jedni dostają momenty, które ustawiają mecze, inni muszą je sobie wypracować. Pogoń nie ma już wyboru,albo zacznie brać punkty, albo żadna narracja jej nie uratuje.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 02.05.2026 18:41
Jeny, a jak wejdzie El Kapitano vel Dusigrosz? Co wtedy?
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 02.05.2026 19:04
Trzecia domowa porażka pod rząd to będzie katastrofa , to nie może się wydarzyć. To nawet statystycznie źle brzmi ta niedziela musi być nasza i mamy spokojny byt.
1962

1962

(62487/72000) 02.05.2026 21:33
@kranzmann1982 Mecz z GKS-em na pewno nie będzie o pietruszke. Jutro grają z Brukiem, będą miec 47 pkt, a więc strefa pucharowa. Pózniej grają z Piastem i jesli i to wygraja to walka będzie do samego końca o pudło, które w sytuacji, gdy Górnik zdobył PP wchodzi tez 5 drużyna. U góry będzie walka o puchary i Ligę Mistrzów, a od 10 miejsca w dół, walka o utrzymanie. Mistrzem na 99% będzie ponownie Lech. Niesamowity jest ten sezon
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 02.05.2026 21:47
Z tą "pietruszką" to oczywiście miałem na myśli żeby nie decydował o naszym utrzymaniu - trzeba ciułać punkty z Wisłą , Zagłębiem a może i z Jagą i być w multilidze pewnym pozostania w ekstraklasie. z Gieksą co najwyżej o wyższe miejsce ale patrząc na naszą formę na wiele bym nie liczył.
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 02.05.2026 23:46
Podmieniłbym Widzew z craxa ! Kto za ?? :-)