preloader
Przejdź do głównej treści
87050078188d94c74e3d3d7c761b148723e566

87050078188d94c74e3d3d7c761b148723e566

Enrique Sanz będzie trenerem przygotowania fizycznego Pogoni

Oscar Garcia jest już w Szczecinie i we wtorek ma rozpocząć pracę z drużyną Pogoni Szczecin. Z naszych informacji wynika, że do Szczecina przybył wraz z nowym trenerem przygotowania fizycznego. To Enrique Sanz (po prawej na zdjęciu) z którym pracował w Ajaxie Amsterdam.


Enrique Sanz, znany też jako „Quique" Sanz, to hiszpański trener przygotowania fizycznego. Według baz trenerskich urodził się 13 lipca 1979 roku w Hiszpanii.

Najlepiej udokumentowane w karierze są jego wspólne etapy z Oscarem Garcią. Sanz pracował jako trener przygotowania fizycznego u boku Garcii m.in. w RB Salzburg oraz w Olympiakosie. Najświeższy rozdział to Holandia: wraz z Garcią rozpoczął pracę w Jong Ajax (rezerwy), a po około miesiącu cały sztab przejął pierwszy zespół Ajaksu. 

Pareząc na samo CV i osiągane przez kluby rezultaty to z pewnością trener, który rozbudza nadzieje na lepsze czasy Pogoni Szczecin.

Teraz Garcia i Sanz będą dalej mogli pracować razem - w Pogoni Szczecin.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 10196

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (44)

PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 22.06.2026 20:50
I to mi się podoba jest nadzieja!
kecajtablet@gmail.com

kecajtablet@gmail.com

(1506/1600) 22.06.2026 20:51
Alex i tak ma być.To jest Twój klub a nie lumpków.Brawo Ty.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 22.06.2026 20:54
gitara w koncu cos sie dzieje a juz myslalem ze bedzie kolejny sezon nudy i antyfutbolu
Kibic

Kibic

(831/1200) 22.06.2026 20:54
AH wie co robi zobaczycie pamiętacie jak Przyszedł Kosta to nawet z słabej drużyny potrafił coś zrobić ale to był fachowiec tak samo jest w tym przypadku , przy TT graliśmy padake może teraz to się zmieni i wiecie co czuje że jak będzie nowy trener a nie sprzedadza Grennowda to jeszcze on odpali styl TT wgl nie pasował pod Grennowda a teraz wszystko się może zmienić nie zdziwię się się jak jeszcze będziemy dziękować AH z tą zmianę .. Jednym słowem wzmocnić solidnie obronę atak i można grać jestem jakoś spokojny że nowy trener to ogarnie od początku mówiłem że TT to pragmatyk z gra która się nie da znać oglądać gorzej być nie będzie ...
TritumX

TritumX

(21082/24000) 22.06.2026 20:56
W koncu. Witamy. Wydaje sie byc solidnym trenerem. Doktorat plus doswiadczenie w Liga (Celta Vigo, Getafe), Austrii (RB Salzburg) oraz greckiej Superleague (Olympiakos). Miejmy nadzieje ze dostatnie odpowiedni material do pracy. Jak nagle zaczna biegac przez pelne 90 minut to Buryta powinienes odpowiedziec za ostatni sezon.
1962

1962

(62481/72000) 22.06.2026 20:59
I teraz te wszystkie marudy, płaczki i niedowiarki, co wieszały psy na Alexie, niech zobaczą co tu się odjjebało. Warto było poczekać, a nie nadużywać krytyki.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 22.06.2026 21:02
wygladaja na fachowcow jak przycisna tych leserów na obozie to moze byc ciekawie , moze polecą jakis obroncow i rozgrywajacego tak jak to robil kosta
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 22.06.2026 21:05
Bardzo ciekawy tydzień przed nami zakończony sparngiem w Berlinie. Codziennie coś się będzie działo pozytywnego . Jest radość
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 22.06.2026 21:07
Grosicki przerażony , powiedział , że wybiera treningi u żony z dziewczynami żeby nadążyć
Masta

Masta

(77727/96000) 22.06.2026 21:08
Pożyjemy, zobaczymy. Nie ma się co podniecać bo takich różnych było juz w naszej lidze trochę. Trenerem Widzewa był ostatnio trener Ludogorca z którym grał w LM, i szybko poleciał.
ao

ao

(13589/18000) 22.06.2026 21:16
Eklapę można wygrać fizycznością. Dywaniarz zaimponowałeś (w końcu).
Piotr Chen

Piotr Chen

(4885/6400) 22.06.2026 21:37
Już niebawem ci, którzy opluwali Alexa zaczną pisać, że od zawsze go wspierali.
bravoboss

bravoboss

(249/300) 22.06.2026 21:38
Koniec świata - @krokodylbambi pochwalił za coś klub. Pozdrawiam serdecznie. Ja kibicuje Akexowi bo szczerze wierzę że poprzedni sezon czegoś go nauczył. A jak mu się powiedzie to naszej Pogoni też się powiedzie
yascoos

yascoos

(9438/9600) 22.06.2026 21:44
Czy Legenda poprosił już o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron? Przecież ten dziad rozgrzewki nie wytrzyma.
Anathema

Anathema

(39734/48000) 22.06.2026 21:47
Nie zdziwie sie jak postawia Mendego na nogi, a Juwara czy Greenwood nagle stana sie zapierdalac zami jesli zostaną. Myślę, ze tu nie ma przypadku, bylo tyle narzekania ze Alex działa po omacku, mam nadzieję ze tym ruchem wyciągnął wnioski i teraz tylko progres i do przodu. Ale znajac specyfike miasta i klimat wokół klubu trzeba byc świadom ze moga byc różne scenariusze, także powiało optymizmem, ale umiarkowanie i metodycznie trzeba do tego podejść i racjonalne podejście i dystans tylko może nas uratować od kolejnego rozczarowania
Maciek

Maciek

(40960/48000) 22.06.2026 21:48
Bardzo dobrze ze zmienili trenerow przed zgrupowaniem.Przynajmniej juz beda znali mysl taktyczna nowego trenera.Jako ze hiszpan zakladam ze bedzie to pila ofensywna.
Anathema

Anathema

(39734/48000) 22.06.2026 21:50
@yascoos mysle ze przy Garcii to i legenda Białegostoku odzyska rezon
Maciek

Maciek

(40960/48000) 22.06.2026 21:51
Lol pol dnia a tu juz dwoch trenerow i napastnik na testach. Mowi sie ze jaki poniedzialek taki caly tydzien.
James

James

(42133/48000) 22.06.2026 21:57
W latach największych sukcesów Red Bull Salzburg 2015/16 2016/17 2 razy pod rząd Mistrz Austrii i puchar Austrii w tych samych latach. Trenerem Red Bull Salzburg w sezonie 2016/17 był Hiszpan Óscar García, który prowadził zespół od grudnia 2015 do czerwca 2017 roku.W skład sztabu szkoleniowego wchodzili wówczas również: - Ruben Martinez – asystent trenera - Enrique Sanz – asystent trenera - Herbert Ilsanker – trener bramkarzy Rubens Martinez również był z nim w sztabie wszędzie. Tel Awiw, St Etienne, Celta,Salzburg, Olimpiacos. Wolny bez klubu. Co ciekawe Ruben był trenerem bramkarzy. Czyli żegnamy Krzysztalowicza? Czy dołączy do kadry? https://www.transfermarkt.pl/ruben-martinez/profil/trainer/24214
El Poyo Loco

El Poyo Loco

(10205/12000) 22.06.2026 22:01
No to w końcu Greenwood będzie musiał zacząć biegać! :-)
Misiek1948

Misiek1948

(30446/36000) 22.06.2026 22:06
No i świetnie. Do dzieła !
lero

lero

(74621/96000) 22.06.2026 22:10
Zaczynają te puzzle układać się w konkretny obraz, bo już zaczyna być widać jego zarysy. Jeszcze trochę i wszystkie klocki znajdą się na swoim miejscu. Oby tak dalej szefowie.
Misiek1948

Misiek1948

(30446/36000) 22.06.2026 22:19
Też jestem ciekaw jak będzie wyglądał pełen sztab. Zwłaszcza, że ostatnio doszło kilka osób z zewnątrz. Jedyny znak zapytania to ich znajomośc specyfikinekstraklasy, więc dobrze by w sztabie był też ktoś kto to ogarnia. Oraz specjaliści od analityki przeciwnika. Jeśli Oscar Garcia uszanuje takie porady to możemy się miło zaskoczyć. Fakt, że jest obieżyświatem może mu pomóc w adaptacji, a pogoda nieco Hiszpańska teraz. Tym lepiej dla niego. W Ekstraklasi przerabialiśmy różnych speców z zagranicy z bardzo różnym skutkiem. Powinni przyszykować kadrę już na początek sezonu. Dane medyczne już są jakieś pozyskane. Teraz trzeba tylko wyciągnąć wnioski opracować plan treningów.Każdy dzień się liczy . Powodzenia Amigos. Wierzę w tego trenera i nowy sztab. W końcu jakiś optymistyczny dzień tej prserwy między sezonami.
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 22:21
W klubie kasa pusta. Alex musi wylozyć kase tylko czy to zrobi. Dziś 22gi i piłkarze są bez wypłat. Mendy bez kontraktu. Akademia leży a trener to odszedł bo stwierdził że nie ma kim grać. Zobaczymy co Garcia dostanie do gry. Na ten moment jeden stoper jeden lewy obrońca i jeden prawy. Akademia leży, loże wynajem pełen chaos nie jest wesoło. I zeby było jasne kibicowalem Alexowi od poczatku i byłem za usunieciem pijawek z klubu. Wyglada na to że go to jednak przerasta.
Alchemik

Alchemik

(59765/72000) 22.06.2026 22:27
Może wreszcie Alex trafi w 10 tkę... OBY!!!!! .... Pewnie jak zobaczą wyniki wydolnościowe Naszych piłkarzyków to chwycą się za głowy!!! Bo tak przygotowywał pan Buryta!! ..... No cóż trzeba dac szansę i zobaczyć co z tego wyjdzie.! Oby wreszcie Pogoń zaczęła dobrze grać..!! Może to drugi Kosta????
realista!

realista!

(30372/36000) 22.06.2026 22:29
@siwy Jak kasa pusta to po co zwalnia Thomasberga i asystentów? Przecież trzeba im odprawy teraz wypłacić. Kasa od Canal+ kiedy wpadnie? Kiedy oni przelewy robią do klubów? A szefem akademii nie będzie Wołczek ze Śląska? Był podobno blisko
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 22:34
@realista! w klubie mało kto co wie. No pusta a Tomasberg odszedł za porozumieniem stron. Odchodzac miał już nowa robotę na 90%. Nie wiem kiedy kasa z c+ .
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 22:37
Akademia obraz nedzy i rozpaczy rezerwy to samo. Zobaczyny jak dlugo nowy trener wytrzyma z obiecanki cacanki. Pensji nie wyplacili 10go. Obozu nie ma bo nie miał kto ogarnąć itd ip.
realista!

realista!

(30372/36000) 22.06.2026 22:41
@siwy W klubie jest szczelniej niż kiedyś - wszelkie newsy transferowe wypływają dopiero gdy już sprawa jest przesądzona. To trzeba śledzić gdzie niedługo trafi Thomasberg w takim razie. Nie było się sensu męczyć z nim skoro nie bardzo chciał być w Pogoni i dobrze, że szybko znaleźliśmy kogoś za niego. A Vahid czeka pewnie na tą kasę z Canal+
Alchemik

Alchemik

(59765/72000) 22.06.2026 22:43
@siwy z całym szacunkiem...czy Jesteś pewny co do wypłat??? Bo ja wiem co innego.... Z godnie z przepisami Alex dokapitalizuje kolejne 13,5 min zł i wszystko idzie w dobrym kierunku! Co do Mendego to podpis lada dzień wszystko uzgodnione.. Sam zielone dziecko nigdzie nie odchodzi...a te zapytania to tak były ale za śmieszną kasę sprawy nie ma... A ponadto Sam uporządkował sprawy osobiste i jest ok... Tak ,że nie panikuj ..Proszę...
Misiek1948

Misiek1948

(30446/36000) 22.06.2026 22:44
@siwy to brzmi realistycznie i wiarygodnie. Ale przecież Garcia do wczoraj był formalnie w Ajaxie. To musiało jakiś czas trwać. Rozmowy, negocjacje. Jeśli opóźnienie w wypłatach to tylko tydzień to nie ma co panikować. Mendy bez kontraktu? Ja jestem szczęśliwy. W akademii jest dużo do poprawy. Rezerwy tak samo. W klubie brak kasy, bo pewnie czekają na przelewy. To jwst normalna kolej rzeczy. Problem będzie jeśli spodziewane przelewy przychodzące nie będą w stanie pokryć zobowiązań. No i stan defensywy jest bardzo niepokojący. Trzeba kontraktować graczy. Oczywyśice takich bez kartoteki kryminalnej. Ze 2-3 obrońców musi przyjść. W zależnościnod tego czy Szalai zostanie wykupiony.Mimo słabego sezonu trzeba iść drogą ewolucji, maks.5-6 piłkarzy wymienionych w okienku.
zenon

zenon

(35531/36000) 22.06.2026 22:52
@siwy Za porozumieniem stron nie oznacza za darmo. MOże nie dostał za cały okres pozostały kontraktu ale za połowe z pewnością lub będzie brał pensje aż nie znajdzie roboty.
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 22:54
@realista! no zobaczymy kibicuje ale aczynam wątpić za bardzo chaotyczny jest Alex. Nikt nie chce z nim współpracować a wyplat nie dostali to pewne. Trenerzy w akademi umowa do 30.06 i zero informacji z klubu.
TritumX

TritumX

(21082/24000) 22.06.2026 22:54
@siwy Dzieki za update, czyli jednak to Thomasberg nie chcial tam pracowac...To by wyjasnialo dlaczego tak pozno i tak nagle zmieniamy trenera. Dobra rozpierducha panuje w klubie, nie poplacone pensje to flashback z poprzedniego roku...Pewnie licza ze kogos niedlugo pogonia chociaz nie wyglada to profesjonalnie. Wiadomo tez dlaczego bierzemy Nsame, bo po prostu nie trzeba za niego placic.
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 22:58
@Misiek1948 tak Alex rozmawiał z Garcia od okolo dwoch tygodni jak sie dowiedział że Tomasberg rozawia z agentami i szuka roboty. Odszedł za porozuieniem stron bez kasy z klubu bo ponoć ma już robotę. Alex jak sie dowiedział ze Tomasberg szuka i zaczął rozmowy z Garcia. Zobaczyny co bedzie obyto ogarneli bo trener musi mieć kim grać.
Doker

Doker

(8205/9600) 22.06.2026 23:01
Prawo Gumpersona dla tutejszych optymistów: "Prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane".
kibol

kibol

(44373/48000) 22.06.2026 23:09
@siwy Jak jest tak pusto w kasie ,to jak taki trener chce tu przyjść ? Z takim CV to nie jest desperat aby lądować do ekstraklasy ,to tylko kasa musiała go skłonić. No a tu jeszcze Legii podbieramy zawodnika , którego Papszun chciał żeby został. To też idzie do klubu gdzie nie ma kasy ? Większy fenomen to Kielce , jak udało im się podebrać Górnikowi za tak duży pieniążek Hellbranda ? Do reszty się nie wypowiadam , bo ciężko to skomentować.
marcinnn

marcinnn

(44436/48000) 22.06.2026 23:16
Tak właśnie się zastanawiałem czy im szukając trenera przygotowania fizycznego, nie nawinął się przypadkiem główny trener :-)
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 22.06.2026 23:22
KG i małolaty z akademii, którym ktoś kiedyś powiedział, że bedą grali w pierwszym zespole nie dadzą rady fizycznie i będą gwiazdami w 4 lidze.
TritumX

TritumX

(21082/24000) 22.06.2026 23:29
@kibol To sa zobowiązania warunkowe a nie zakupy gotowkowe. Z kontraktem trenera jest jak z abonamentem, klub nie kupuje całej jego pracy z góry. Płaci mu co miesiąc za przepracowany czas. Thomasberg odszedl, dzięki temu w budżecie klubu zwolniły się pieniądze na pensję dla nowego trenera. Nsame przychodzi za darmo. Klub nie płaci ani grosza Legii za transfer. Zero kosztów na start, od pierwszego dnia wskakuje jedynie obowiązek płacenia mu comiesięcznej pensji. To ich w tym momencie nie kosztuje ani zlotowki, a jak nie bedzie z czego placic pensji to jest problem na pozniej...
siwy

siwy

(67345/72000) 22.06.2026 23:34
@Kibol kasy nie ma tu i teraz. Zobacz wszystko co robi klub na ten mo.ent robi bezgotówkowo.
bigulon

bigulon

(1358/1600) 22.06.2026 23:45
Poczekam aż będzie podpisany. Tak czy siak potrzebny na wczoraj
kibol

kibol

(44373/48000) 22.06.2026 23:56
Oczywiście macie rację ,ale jak nie ma kasy , to bierzesz jeszcze droższego trenera ? bo nie sądzę że jest tańszy od TT , tak samo Nsame ,co z tego że za darmo ,ale też mało nie będzie brać kasy ,w legii dostawał prawie 3 mln.pln rocznie. Dobra nie ma co gdybać czas pokaże co nas zbawca ma za pomysł na Pogoń w tym sezonie . Jak widać u nas nudy nie ma
marek9636

marek9636

(107074) 23.06.2026 12:42
@siwy skończ już te swoje wymysły, przypominam, że rok temu mówiłeś, że masz informacje iż transfery będą bombowe i będziemy mieli szanse coś wygrać, po czym przyszedł Pozo za 40 tysi i Ndiaye za grosze.