preloader
Przejdź do głównej treści
8705005c6619746b82c5a1c0aba2aef1eb34d3

8705005c6619746b82c5a1c0aba2aef1eb34d3

Goal.pl: Co z kontraktami w Pogoni?

Klub pracuje nad wykupieniem Węgra z niemieckiego klubu (ma tam umowę do lata 2027 roku) i chce mu zaproponować nowy, trzyletni kontrakt. Szalai zbiera bardzo wysokie oceny u wszystkich związanych z Pogonią. I za grę na boisku, i za niezwykle pozytywny charakter. Szybko stał się jednym z liderów i mentorów dla młodszych piłkarzy, na których ma bardzo pozytywny wpływ.

Szalai też czuje się w Szczecinie bardzo dobrze. Obie strony mają więc dążyć do tego, aby współpraca była kontynuowana.

Benjamin Mendy. Były gracz Manchesteru City podpisał z Pogonią umowę do końca sezonu i kontrakt właśnie wygasa. Francuz za wiele nie pograł, ale… Z naszych informacji wynika, że działacze Pogoni chcieliby, żeby został.

Mendy, podobnie jak Szalai, jest dobrym duchem drużyny, jest w klubie bardzo lubiany, a w Pogoni uważają, że i na boisku będzie jeszcze w stanie pomóc. Dlatego prawdopodobnym wariantem jest podpisanie nowej umowy. Najpewniej na podobnych warunkach. Nie wdając się w szczegóły, nie są one mocno obciążające budżet klubu

Na nowy kontrakt może też liczyć Leonardo Koutris. Z naszych informacji wynika, że klub już zaproponował mu pozostanie, albo zrobi to lada moment. Koutris gra w Szczecinie od stycznia 2023 roku.

A teraz potencjalne odejścia. Jak już informowaliśmy, z Pogonią może się pożegnać Sam Grenwood, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót na Wyspy Brytyjskie. Kontrakt Anglika z Pogonią obowiązuje do lata 2028 roku z opcją przedłużenia.

Bardzo możliwe jest również odejście Danijela Loncara (koniec kontraktu). Podobno Chorwat ma już kilka ofert. Pogoń może też pożegnać Musę Juwarę (umowa do lata 2028 z opcję przedłużenia), który ma zapytania z Turcji, Szkocji i Serie B.

Tak samo może być z Morem Ndiaye, którym – jak słyszymy – zainteresował się klub z drugej ligi saudyjskiej i jeden z Portugalii. Umowa z Senegalczykiem obowiązuje do lata 2027 roku (z opcją przedłużenia).

WIĘCEJ TUTAJ!

profil-jpg

Źródło: Goal.pl Wyświetlenia: 8373

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (33)

fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 24.05.2026 16:03
Nie ma klikać w "wiecej tutaj", bo Daniel przekopiował cały artykuł i tak i tak ;)
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 24.05.2026 16:20
Oprócz ruchów kadrowych z artykułu, paląca jest potrzeba bramkarza (1 jeżeli Cojocaru faktycznie pójdzie do Ruminii lub 2 jeżeli nie a odejdzie Kamiński. Postawią na Peskovicia? no bo z Holewińskim to chyba raczej się nie dogadają) oraz ofensywnego pomocnika (Ława to melodia przyszłości i na razie zmiennik a do powrotu Pozo trochę czasu upłynie). To według mnie taka wersja bardzo oszczędnościowa. No chyba, że Alex zaszaleje i powie kto bogatemu zabroni. Ale jakoś Go o to nie podejrzewam.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 24.05.2026 16:22
Jeśli to nie jest dziennikarska plotka i standardowa medialna gra pozorów i naprawdę by wyciągnęli Szalaia z Hoffenheim na 3-letni kontrakt, to duży szacunek. Sam też chętnie widziałbym go w Szczecinie przez kolejne lata. Miał w tej rundzie parę błędów, ale kto ich nie miał. Ogólnie fajny zawodnik na ta lige i bardzo na plus.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 24.05.2026 16:30
Panie Danielu a dlaczego nie zamieścił Pan newsa, że Adrian Przyborek zadebiutował w Serie A w ostatnim meczu ligowym z Pisą :)
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 24.05.2026 16:44
Szalai, Koutris i Mendy na pewno warci są zastanowienia. Nad resztą nie ma sensu się zastanawiać, Juwara N' diaye, Greenwood, szkoda jeść dawać. Kamińskiemu na pożegnanie dać herbatę z cukrem, dwa pączki, rajtuzy i pożegnać.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 24.05.2026 16:47
I jeszcze lokalny sukcesik - Arkonia awansowała do IV ligi. Chociaż historia klubu ma swoje ciemne karty https://arkonia.szczecin.pl/historia ale nie tak ciemne jak Dynama Berlin. Kto się trochę interesuje piłką wie o czym mówię.
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 24.05.2026 16:52
Jak są chętni, to oddać te wynalazki. Na plus, jak się coś zarobi. Jakby Węgier został, to będzie klasa. Mendy też się może przydać
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 24.05.2026 16:53
Mor, Greenwood , Juwara out i jest trochę kasy. Atilla ok aczkolwiek gra nierówno. Mendy jako dobry duch to mimo wszystko za mało. Cojo ma babole ale i też dużo roboty z powodu słabej defensywy - wolałbym jakiegoś dobrego zmiennika w miejsce Kamińskiego. Nie mweim czy Axel to realnie poziom walki w ekstraklasie bo rezerwy a nawet 1 liga to nie to samo. Generalnie bez 2-3 transferów się nie obejdzie.
Michal991

Michal991

(7464/9600) 24.05.2026 17:00
andrzej123x. Bo nie zdązył doczytać
James

James

(42133/48000) 24.05.2026 17:03
Za Loncara, bym widział Drapińskiego z Piasta wyszarpać. Tylko tu by trzeba było położyć na stół co nieco. Agent Weber ten sam co Holewińskiego.
kibol

kibol

(44374/48000) 24.05.2026 17:29
Bardzo dobre ruchy , fajnie jakby cała trójka została i pozbycie się Mora ,Juwary i Sama ,jeszcze wymieniłbym Rumuna.Przydałby się bramkarz co dobrze gra nogami. Fajnie ze Dziczek przychodzi i zaraz Kwiatkowski też ciekawy grajek
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 24.05.2026 17:34
kaminski i cojucaru out od tego trzeba zaczac
Atmofrag

Atmofrag

(6880/9600) 24.05.2026 18:11
Mendy do pierwszego składu / Borges na zmiany a Koutrisowi podziękować.
Doker

Doker

(8205/9600) 24.05.2026 18:29
A tymczasem Kolendowiczem zainteresowany jest Raków. Znając nieszablonowo działającego Świerczewskiego, to ... kto wie? https://nawylot.tv/kto-zostanie-trenerem-rakowa-jest-trzech-kandydatow-nasz-news/
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 24.05.2026 18:38
A tymczasem rezerwy wygrywają już z 6 drużyną 11:1 świński remis jak to mówią
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 24.05.2026 18:42
Ciekawe czy jest szansa na rozwiązanie umowy z największym obciążeniem jakim jest Kamil ?
j27

j27

(22560/24000) 24.05.2026 18:42
Zjawiński 20sek po doliczonym czasie gry wyrzucił niebieskich z baraży
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 24.05.2026 18:50
No i skończyło się granie u siebie 13:1 są szanse się obronić przed spadkiem
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 24.05.2026 18:51
Wyniki jak w Kavali , Alex przyzwyczajony
fdm

fdm

(4901/6400) 24.05.2026 19:05
Wygląda to bardzo rozsądnie. Dorzucić kreatywną 10, ŚO i bramkarza a kadra będzie wyglądać całkiem ok.
darecki73

darecki73

(45936/48000) 24.05.2026 19:19
Nawet dzisiejsze 13:1 może nie dać rezerwom utrzymania. Musimy wygrać w ostatniej kolejce i liczyć że potkną się drużyny, które są przed nami - a te grają u siebie
darecki73

darecki73

(45936/48000) 24.05.2026 19:21
Mendy, Szalai, Koutris powinni zostać, Reszta wymienionych oraz Angielski i oba bramkarze out.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 24.05.2026 20:02
https://i.ibb.co/b575JPRg/Screenshot-2026-05-24-at-20-01-19.png <b>Złote usta Ekstraklasy. 20 najlepszych cytatów sezonu 2025/26</b> https://weszlo.com/zlotousci-ligowcy-najlepsze-cytaty-sezonu-2025-2026-w-ekstraklasie/#alex-haditaghi-witajcie-w-roku-niesmiertelnosci
realista!

realista!

(30372/36000) 24.05.2026 20:13
Powinniśmy zainteresować się Kacprem Chodyną. Legia wystawiła go na sprzedaż i chce 500 tys. euro. Na prawe skrzydło jak znalazł, tym bardziej, że pewnie odejdzie niewypał Juwara
mark

mark

(124595) 24.05.2026 20:21
Po tych wszystkich tragicznych wynikach tego sezonu nikogo bym nie zostawil..Ale nie da sie wszystkich pozbyc.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 24.05.2026 20:42
Dałem dziś na tacę w kośćiele za pomyślne pożegnanie i jeszcze zarobienie jakiś drobnych za Cojocaru ,Grinwooda ,Juwarę, Ndyaye ,Przyjśćie jednego dobrego bramkarza to piorytet na rezerwie mógłby być Pesković Rozgrywający i dwóch do konkure cji na bokach pomocy Zatdzymać Szalaja Mendiego i Kutrisa i gramy Pognać tych co się nie sprawdzili zaczynając od bramki
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 24.05.2026 20:51
Ogólnie bardzo słuszne obserwacje w tym artykule. Mam tylko wątpliwości co do Mendyego . Czy bycie fajnym to dostateczny powód do przedłużenia umowy? Loncar pewnie też jest fajny. Malec też był swój chłop. Koutris miły facet. Problem Mendyego polega na tym, że ma tylko 11 meczy. Owszem potrzebował ponad miesiąca by dojść do formy, ale potem nie wskoczył do składu. Jak nie ma wydolności by ganiać przez 90 minut na boku to nie powinien przedłużać kontraktu. Nawet jeślintechniką przerasta ekstraklasę. Potrzebna nam ewolucja nie kolejna rewolta, kilku odchodzi, kilku przychodzi. Jeśli nie będzie można pozyskać Szalaia na stałe to warto wypożyczyć kogoś innego na jego miejsce. Ktoś tu wspomniał o Chodynie. Na Polską ekstraklasę dkbry transfer. Musimy mieć odpowiednią proporcję ludzi sprawdzonych. Czym się kończą eskperymenty przekonaliśmy się rok temu latem. A na bokach potrzebujemy wzmocnień jeśli mamy męczyć te nieszczęsne Thomasbergowe 4 4 2. No i środek obrony też musi być uzupełniony jeśli odejdzie Loncar .
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 24.05.2026 21:09
Chciałbym zobaczyć Mendyego świętującego jakieś trofeum w kolejnych sezonach. To by było mega przeżycie ????
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 24.05.2026 23:01
Mendy w przeciwieństwie do Podolskiego nie ma korzeni tutaj. Nie kibicował nam w dzieciństwie. Nawet nie znał takiego miasta. Był mistrxem świata. Mistrzem Anglli. I zaliczył sporo innych trofeów w innych klubach. Nie ma motywacji by tu odnosić sukcesy. Pogoń nie jest dla niego trampoliną do powrotu na europejskie salony, więc pewnie wybierze jakąś egzotyczną ligę, mniej wymagająco fizycznie ,pokopie tam ze 3 lata i świat o nim zapomni.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 25.05.2026 07:02
Ja tylko marzę o jednym tj, by Klub pozbył się pasożyta nr "1", człowieka, którego poprzedni zarząd ściągnął by dać jakość, trofea czyli "Legendę Białegostoku". Nie mogę na niego zwyczajnie już patrzeć. Te miliony, które w Pogoni wziął poszły dosłownie jak psu w dupę. W sumie żadnego pożytku. Kwintesencją był 2 maja 2024 oraz przełom grudnia i stycznia. Brak słów dosłownie.
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 25.05.2026 07:51
Ciekawe kogo Habibi w tym sezonie sprzeda aby móc sezon finansować. W zeszłym sezonie ledwo co przejął klub, to od razu wysprzedał najbardziej wartościowych zawodników, aby jakoś sezon finansować. Jak kupował klub, to zapowiadał że tego nie zrobi, bo chce coś budować i grać o najwyższe cele. Także dzięki zawodnikom Mroczka / Adamczuka (Kulu, Gamboa, Przyborek) Vahid był w stanie ten sezon przetrwać. Ale chyba na cały sezon nie starczyło, skoro problemy finansowe nadal są i z dnia na dzień rosną: 1) Ludzie na B2B po 2-3 pensje nie dostali 2) Akademia nie ma kasy aby n.p wodę kupić 3) Kobiety ledwo co funkcjonują, wezwania do zapłaty wlatuje niemal co dzień. 4) Sztab I drużyny (Trenerzy, Fizjo itd) też czekają na kasę 5) Zawodnicy pierwszego zespołu także nie dostali wynagrodzenia jeszcze, mimo że klub miał czas do 15tego. 6) Zawodnicy z rezerw muszą chodzić na NFZ jak mają kontuzję bo jest zakaz n.p na prywatne USG za 300 zł ITD ITD Z Mroczka się śmieli i go wyzywali że po 17 latach wpadł w problemy finansowe i nie był w stanie dalej funkcjonować - pewnie tez przez nieodpowiednich ludzi w okół siebie, którzy mu ,,doradzali". Vahid po niemal roku bycia właścicielem klubu i wysprzedając najbardziej wartościowych zawodników klubu, przestał płacić. Panie Danielu (Trzepacz): Ma Pan na tyle odwagi ten temat poruszyć? Czy boi się Pan utraty akredytacji?
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 25.05.2026 10:21
Chyba warto przeczytac jak zawiodła POGOŃ za Alexa i Tana https://sport.tvp.pl/93427907/pogon-szczecin-zawiodla-w-pko-bp-ekstraklasie-po-zmianie-wlascicielskiej-mamy-kabaret (wiem, że zawsze znajda się "dyżurni" do minusowania :-(
Mermann

Mermann

(29228/36000) 25.05.2026 11:48
OLDBOY Nie ma tam w zasadzie nic wartego uwagi bo trudno wypowiedzi Matyska traktować poważnie Czy można traktować poważnie wypowiedź Matyska że dla niego to Pogoń jest największym rozczarowaniem?.....obiektywnie to raczej Widzew i Legia bym powiedział a nie My albo wypowiedź że Mroczek i Adamczuk "zbudowali" stadion hehe i klimat wokół klubu....o tym że zadłużali klub po co o tym wspominać musi pasować do pięknej jego narracji że to Pogoń jest największym rozczarowaniem;) że kiedyś to było pięknie a teraz jest ...ujowo. Oczywiście Alex jest jaki jest i pewnie idealny nie będzie ale o tym wiemy najlepiej tu na miejscu i nie musimy czytać o tym w warszawskich czy innych artykułach.