preloader
Przejdź do głównej treści
87050006dabef1a78d2b47935a9e101835413e

87050006dabef1a78d2b47935a9e101835413e

Górnik Zabrze zdobywcą Pucharu Polski

Górnik Zabrze 2-0 Raków Częstochowa
Roberto Massimo 32, Maksym Chłań 65

Górnik: 1. Marcel Łubik - 61. Michal Sáček (83, 16. Paweł Olkowski), 26. Rafał Janicki, 20. Josema, 64. Erik Janža (90, 18. Lukáš Ambros) - 15. Roberto Massimo (74, 67. Ondřej Zmrzlý), 8. Patrik Hellebrand, 13. Lukáš Sadílek, 14. Jarosław Kubicki, 33. Maksym Chłań (83, 7. Yvan Ikia Dimi) - 23. Sondre Liseth (90, 10. Lukas Podolski).

Raków: 48. Oliwier Zych - 7. Fran Tudor, 27. Paweł Dawidowicz (57, 19. Michael Ameyaw), 25. Bogdan Racovițan, 4. Strátos Svárnas, 20. Jean Carlos Silva (66, 11. Adriano Amorim) - 9. Patryk Makuch (46, 80. Lamine Diaby-Fadiga), 6. Oskar Repka, 5. Marko Bulat, 10. Ivi López (66, 17. Leonardo Rocha) - 18. Jonatan Braut Brunes.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 3331

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (39)

j27

j27

(22560/24000) 02.05.2026 18:47
A kogo to?? :
ciciarito100

ciciarito100

(32001/36000) 02.05.2026 18:49
Przyszedł Podolski. Pomógł finansowo, sportowo i mentalnie. Obiecał trofeum i je z Górnikiem zdobył. Gdzie jest Grosicki...?
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 02.05.2026 18:50
Nie dało się wtargać drukarki. Ech , gdyby to Legła grała to pewnie doliczyliby ze trzydzieści minut, albo wyszukali faule. Żenada.
πDżej

πDżej

(8277/9600) 02.05.2026 19:05
Ależ ja im zazdroszczę tego Podolskiego. Facet jest legendą. Jeden z najlepszych strzelców i zawodnikow z najwieksza liczbą występów w historii reprezentacji Niemiec. Był w wielu klubach w różnych częściach świata i poza grą rozwijał się osobiście i zdobywał kontakty, które potem pomogły mu w biznesach poza piłką. Zawsze i wszędzie powtarzał swoje przywiązanie do Górnika i że kiedyś przyjdzie tam grać. Słowa dotrzymał, pensję wziął niską lub mocno umiarkowaną, od razu też angażował się w uporządkowanie spraw klubowych i organizacyjnych, a nie tylko kopaniem gały i podkreślaniu, że jest legendą. Trójkątny herb, rok założenia 1948, stroje Capelli, przyjscie na koniec kariery znanego zawodnika związanego emocjonalnie z regionem i klubem, nawet Alex się tam przewijał, choć wiadomo było, że tam nic z tego nie wyjdzie. Niby wiele podobienstw z Pogonią, a jakże inaczej i wydaje mi się, że główna różnica wynika właśnie z mentalności tego zawodnika. Ten w Górniku nakręcał wszystkich, ten u nas myślał głównie o nakarmieniu swojego ego. Gratuluję i zazdroszczę, bo trochę zakłuło podczas oglądania tego finału, a zwłaszcza po obrazkach po gwizdku końcowym. Nawet w serialu Canal+ o kapitanach odcinek z Podolskich, a Grociskim to jak koncert największych gwiazd muzyki, a koncert Zenka Martyniuka.
πDżej

πDżej

(8277/9600) 02.05.2026 19:15
W Górniku Podolski zaniósł kibicom puchar by mogli się nim pocieszyć. U nas mam wrażenie, że Kamil poszedłby do kibiców by dać popodnosić, ale siebie.
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 02.05.2026 19:18
biedny Górnik nawet dał radę... heheheh Grosik, popatrz sobie tam na Podolskiego jak to się robi
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 02.05.2026 19:37
W produkcji : Ja Kapitan ukazano postawę prawdziwych liderów. Czy to Podolski czy Romańczuk pokazali jak dbają o drużynę i co dla niej są w stanie robić aby wygrywała.Nasz gamoń za to wyszedł przed kamery i chełpił się jakim był trudnym do prowadzenia chłopakiem i jakie problemy wychowawcze wszystkim sprawiał i on się z tego cieszył jakby to była cnota i zaleta . Braki w wykształceniu i obyciu aż nadto kłują i sprowadzają śmieszność na Pogoń , że taka jednostka na siłę holowana jest jako jej Kapitan czy wartość. Zasługujemy wreszcie na tryumf ale nie zasługujemy aby taki ananas zapisał się w panteonie tego Klubu, on by zidiociał do reszty gdyby podniósł Puchar. Błędem było sprowadzenie do do Pogoni , błędem było zrobienie go kapitanem , błędem było przedłużanie mu umowy , błędem było zatrudnianie jego żony w strukturach, Wstyd mi za niego i cieszę się , że jego czas przemija.
Anathema

Anathema

(39731/48000) 02.05.2026 19:42
Grosicki, patrz i wstydź sie. Bo na naukę juz za pozno. Choć stawiam biorąc twoja hasardowa nomenklatura orzechy przeciw dolarom ze masz w to wyje.ane
Tomasiak

Tomasiak

(10184/12000) 02.05.2026 19:43
nam musi wystarczyć wygrana z Legią i Lechem to największe osiągnięcia Pogoni
Anathema

Anathema

(39731/48000) 02.05.2026 19:45
O powtórzę tu swoje słowa, bo post adekwatny. Mianowicie, I taka jest między prawdziwym piłkarzem Podolskim a popierdólka która na takiego samozwanczo sie kreuje Grosickim. Ten przychodził do Górnika, obiecał im szczyt i tego dokonał. Czego dokonal ten drugi każdy z nas doskonale tego doświadczył. Zobsczymy czym to spuentuje w tym sezonie.
Anathema

Anathema

(39731/48000) 02.05.2026 19:46
I dodam, Legenda klubu Kamil Grosicki. Taka to legenda który swoje jedyne trofeum zdobył w Jagielloni grając...przeciwko klubowi w oparach kontrowersji przeciwko klubowi który go legendą znamionuje. Wyższa szkoła abstrakcji i anberacji
AdrianMKS

AdrianMKS

(8/50) 02.05.2026 19:52
To jest prawdziwa Legenda! Podolski dał puchar swoim kibicom. Szkoda że my w Szczecinie nie mamy nikogo takiego...
Giermko

Giermko

(5251/6400) 02.05.2026 19:59
No cóż tylko pogratulować Górnikowi . Czekali 54 lata ale się doczekali . Ja czekam już 55 lat na coś do gabloty ?Chodzę na Pogoń od 1971 roku . Byłem na tych 5 przegranych FINAŁACH . W Kaliszu z Legią 1981 , we Wrocławiu z Lechem 1982 , w Bydgoszczy z Jagiellonią 2010 , no i 2 razy w Warszawie z Wisłą 2024 i Legią 2025 ,Na takie sukcesy stać naszą . . . . . Dumę Pomorza . O Koronie Mistrza nawet nie wspomniałem . Czy mam czekać następne 68 lat . . . . otóż NIE będę czekać , bo mi życie na to nie pozwoli .
TritumX

TritumX

(21101/24000) 02.05.2026 20:13
Nie oszukujmy się - nigdy w życiu niczego nie wygramy ani z Grosickim, ani z obecnym właścicielem i jego uposledzonym duetem Kesler-Mowlik, sprowadzajacym Cuiciów, Angielskich i inne wynalazki. Trzeba zaklinać rzeczywistość, żeby jutro Greenwood nie wyszedł w pierwszym składzie, a kontuzja kapitana okazała się na tyle ciezka ze wykluczy go z gry. Wtedy może chociaż powalczymy 11 na 11. Nawet jak się utrzymamy, to i tak straciliśmy cały rok. Zaliczylismy brutalną cofkę w rozwoju i absolutnie nic nie wskazuje na to, że za rok będzie lepiej. Kontrakty z całą armią szrotu podpisane na 2-3 lata, nikt tutaj nie zamierza się zarzynać, żeby zbudować naprawdę czołową drużynę. Frekwencja się zgadza, więc latem dostaniecie co najwyżej podwyżkę cen biletów, pustą nadzieję i sesję zdjęciową z herbem w zębach kolejnego „objawienia” sprowadzonego za pół darmo. I dalej się toczy bajzel.
mark

mark

(124595) 02.05.2026 20:45
Grosicki to jak polski Fiat 126p a Podolski to jak Mercedes.A to jeszcze nie koniec,Gornik ma szanse jeszcze na tytul . Górnikowi Zabrze nie zazdrości się Podolskiego tylko Gratuluje!
marcinnn

marcinnn

(44446/48000) 02.05.2026 20:46
Im wystarczył jeden dobry sezon, by coś wygrać. Nam nie wystarczyły lata bycia czołowym zespołem w lidze i dwa finały. Fatum.
ROSS

ROSS

(54413/72000) 02.05.2026 20:57
ZAL mi dupe sciska i tyle. Ironia losu ze przegrywamy 3 miejsce w lidze ze zlepikiem szrotu i potem ten sam szrot wygrywa puchar z topowym polskim klubem....Jarek Mroczek i Dariusz Adamczuk dzieki za ten rodzinny klimat !!!!
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 02.05.2026 21:04
Pogratulować tytułu ,kapitana i przyszłego prezesa Podolskiego On ze swoimi znajomośćiami przyciągnie sponsorów do hanysowa zobaczycie że 'zaraz tam będzie po 3 dychy na każdym meczu i bardzo mocna drużyna do czołowych lokat A gdxie my będziemy odpowiedzi po częśći dostaniemy jutro
darecki73

darecki73

(45953/48000) 02.05.2026 21:08
Gratulacje dla Górnika, wygrali zasłużenie. I co Grosik? Podolski obiecał przywrócił chwałę Górnikowi i zdobyli Puchar Polski. Z kasy Górnika też nie zdziera. A nasz kapitano obiecywał, a w najważniejszych meczach zawodził i na koniec pokazał, że na pierwszym miejscu stawia kasę.
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 02.05.2026 21:25
Można?
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 02.05.2026 22:25
Bardzo mnie cieszy że Górnik wygrał . Tak to się robi. Jeszcze Mistrzostwo Polski aby wygrali. Tylko amikorza nie ma za bardzo kto powstrzymać. No i na koniec bardzo mnie cieszy porażka Rakowa. Ja modle się naprawdę o to każdego dnia aby ten klubik w 2 lata zrelegował się do 1 ligi a potem do 2 ligi. Bez stadionu wygrali MP 2 x. Jakim prawem? Jakieś przywileje licencyjne na infrastrukturze ? Natychmiast do zsypu z tym kurnikiem.
Hunta

Hunta

(956/1200) 02.05.2026 23:03
@Greg Raków wygrał tylko raz Ekstraklasę, nie dwa razy
Andre

Andre

(19176/24000) 02.05.2026 23:15
Grosicki szmaciarzu patrz na Podolskiego jak się buduję legendę. Jesteś dla mnie najbardziej znienawidzionym kopaczem w granatowo bordowych barwach. Nie wiem za co te oszołomy młyna skandują twoje nazwisko? Co dałeś Pogoni pasożycie pierd...?
mark

mark

(124595) 02.05.2026 23:17
Człowieku nie masz ważniejszych spraw aniżeli modlenie sie w temacie Rakowa?A co cię obchodzi ich stadion,wygrali swoje tytuły na boisku!
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 02.05.2026 23:36
Przestańcie z tym Podolskim.To folksdojcz.Zapytany kiedyś czy jakby mógł cofnąć czas to zagrałby dla Polski.Odpowiedzial nie.Uj ze szwabem.
Romano69

Romano69

(17621/18000) 03.05.2026 00:28
Niestety pyry wgrały i idą znowu na mistrza, mam nadzieję, że Górnik im w tym przeszkodzi.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 03.05.2026 01:01
Turbodzban oglądał czy mu żona makijaż wtedy robiła?
mark

mark

(124595) 03.05.2026 03:40
Niech Lech Poznań zostanie mistrzem jeśli wywalczy to na boisku,a co mi po tym że mistrzem miałby być Górnik albo Jagielonia? Mam to w doooooo
Druciany

Druciany

(659/800) 03.05.2026 08:54
@ciciarito100 Podolski, z racji tego, na jakim poziomie grał i jakie trofea zdobywał, to człowiek z innej półki, z mentalnością mistrza, sportowego mistrza. Grosicki jest wychowankiem i za powrót do Szczecina należy mu się jakiś szacunek, ale mistrzem on był tylko jeśli chodzi o kasyno (wiedza nabyta z opowieści, nie z autopsji) i nieudanych negocjacji kontraktowych. W gruncie rzeczy, poza samym poziomem sportowym, który był znany gdy przychodził, to żadnych cech lub znajomości, które mógłby wnieść do Pogoni, nie miał. To my sami i media zrobiły z niego kogoś więcej, niż jest, a do tego on sam uwierzył w tą swoją legendę i głosi ją wszem i wobec, kompromitując się, bo fakty mówią same za siebie. Żadne nagrody zdobywane w przeciętnej lidze, gdzie wystarczy gryźć trawę od deski do deski by wygrać lub chociaż nie przegrać, tego nie zmienią.
Pereiro

Pereiro

(9517/9600) 03.05.2026 09:11
Grosicki ty palo . Patrz i się qrwas ĺucz
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 03.05.2026 09:55
Zasłużona wygrana. Jest to naprawdę jedna z niewielu drużyn w tym sezonie która gra równo. Jesień i wiosna w miarę w czubie plus teraz jeszcze PP. Można wiele mówić o tym że pieniądze miasta itd. To pokazuje ile daje porządny trener ze sztabem bo zawodnicy też spoko ale czy jakieś gwiazdy za miliony-niekoniecznie. O Podolskim też można mówić dużo. Wkurzał mnie ten koleś niejednokrotnie tymi odklejkami i nieopanowaniem emocji na boju. Tymi czerwami nie raz. Ale jedno trzeba mu oddać- kapitanem jest zaje***stym. Może nie tyle co koniecznie na boisku ale poza nim. I teraz jak już zdobył coś z górnikiem to spokojnie może kończyć karierę i skupić się na finansach i zwolnić pensje. Tym czasem nasz Dusigrosz puki z nami nic nie wygra co jest niemożliwe bo ten klub jest ku**a przeklęty, to dalej gra a co najlepsze jeszcze więcej kasy ciągnie. Jeszcze wcześniej liczbami się w miarę bronił ale teraz to jest jakaś katastrofa. Od kiedy nie ma go na boju od 1 min albo wcale jak ostatnio to mam wrażenie że to tylko i wyłącznie wzmocnienie dla nas. I tak powinno chyba być na koniec sezonu. Niech go naiwny Widzew bierze, Ulve na kapitana i coś czuje że będzie lepiej.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 03.05.2026 10:33
mozna ....mozna uczyc sie gwiazdeczki ps.nie wiem czy przypadkiem spadek nie oczyscilby atmosfery to co dzisiaj prezentuja nie jest do zaakceptowania
MKS

MKS

(16135/18000) 03.05.2026 10:46
@ciciarito100 Odpowiadam: Przyszedł Grosicki. Nie pomógł finansowo, ciągnie po dziś dzień gruby szmal z klubu. Do czasu pomagał sportowo i mentalnie (teraz tego nie widać). Obiecał trofeum, a przegrał mecz nie do przegrania (finał PP z Wisłą). Każda miłość ma różny wymiar. Wymiar Podolskiego i wymiar Grosickiego. Za chwilę Górnik zajmie 2 miejsce w lidze i będzie nas reprezentował w LM. A my walczymy by nie spaść. Taka to nasza rzeczywistość.
Sproket

Sproket

(379/400) 03.05.2026 12:06
Moze i Grosiaczek nie pomogl nam zdobyc trofeum, za to chcial wydymac klub na 2mln i obsadzil swoja pazurkowa damesse, ktora nie wie czym sie zajmuje xD
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 03.05.2026 12:36
Porównujecie kapitanów Pogoni i Górnik. To niepoważne. Przypomina mi się fraszka Sztaudyngera pt. "Klasa"- Szanowny Panie dzieli nas klasa. Pan jesteś ku.as ja mam ku.asa.
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 03.05.2026 13:27
@mark a to mnie obchodzi że nie dzierżę klubów z wieśniackimi stadionami
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 03.05.2026 13:27
Kamilek mam nadzieje że ty i twoje przydupasy czytaja te komentarze
FIFA

FIFA

(209/300) 03.05.2026 16:15
oblabla4 Tylko wiesz wieśniaku z małym rozumiemkiem że wtedy go PZPN go olało.
FIFA

FIFA

(209/300) 03.05.2026 16:19
Greg Yzer chyba jakiś kompleks do Rakowa i muszę cię zmartwić Płock czy Lubin też mają czym się pochwalić