preloader
Przejdź do głównej treści
870500c4ddd6ff9c8104078f110a8a5d3cd654

870500c4ddd6ff9c8104078f110a8a5d3cd654

Grabowski wzmocni sztab Pogoni?

W sobotę Pogoń przegrała z Lechem 1:2. Zaraz po meczu doszło do burzliwego spotkania władz klubu z Thomasbergiem. Debatowano do późnych godzin nocnych. Efekt? Duńczyk ma zostać na stanowisku do końca sezonu, lecz jego sztab zostanie wzmocniony.

Jerzy Chwałek poinformował, że nowym asystentem Thomasberga może zostać Szymon Grabowski. 45-latek w przyszłości prowadził Lechię Gdańsk, z którą awansował do Ekstraklasy. Ten sezon rozpoczął jako trener ŁKS-u, ale został z niego zwolniony już w listopadzie.

W sobotę Pogoń zagra na wyjeździe z Cracovią. To jeden z kluczowych meczów w walce o utrzymanie. Obie drużyny mają na koncie tyle samo punktów.

Poza tym Portowców do końca sezonu czekają mecze z drużynami z szerokiej czołówki tabeli. Zagrają z Wisłą Płock, Jagiellonią, Zagłębiem i GKS-em.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 10680

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (46)

krokodylbambi

krokodylbambi

(27176/36000) 20.04.2026 10:31
jak pilkarze nie potrafia grac to guardiola tutaj nic nie pomoze, jedynie moze wbic do lba gamoniowi zeby co mecz nie zmienial skladu no ale to ludzie na forum piszą nie potrzeba tutaj asystentow
darecki73

darecki73

(45953/48000) 20.04.2026 10:32
No i w czym ten Grabowski ma pomóc? Ma jakąś szczególną specjalizacjję?
colony5

colony5

(2374/2400) 20.04.2026 10:42
Jego specjalizacją jest to, że aktualnie nie ma pracy oraz przynależy do agencji "11-Football Players", którego właścicielem jest Pan Mariusz Mowlik.
mark

mark

(124595) 20.04.2026 10:44
Ten Grabowski pasuje do Pogoni,zero sukcesow i skacze z klubu do klubu. Chaos Pur
Michal991

Michal991

(7464/9600) 20.04.2026 10:45
Mocnooooooo????????
krokodylbambi

krokodylbambi

(27176/36000) 20.04.2026 10:49
ozga specjalista od ofensywy krysztalowicz od defensywy i grabowski specjalista od mowlika :)
Czacha

Czacha

(5132/6400) 20.04.2026 10:50
@darecki73 Awansował do ekstraklasy, znaczy się ogarnia pierwszoligowych kopaczy a takich Ci u nas dostatek ;)
19DDD48

19DDD48

(235334) 20.04.2026 10:54
Czyli już wiadomo że spadamy :D Równie dobrze można było Zbycha spod samu zatrudnić i tak samo by nam pomógł. Kessler OUT!!! Mowlik OUT!!!
mark

mark

(124595) 20.04.2026 10:59
4 mecze z klubami ktore moga byc jeszcze mistrzem albo w najgorszym przypadku dostac sie na pudlo aby walczyc w Europie.Oraz jeden mecz z przeciwnikiem który walczy o byt czyli mecz z Cracovia w Krakowie.Co już wiemy, z agresywnie grającymi przeciwnikami Pogon sobie nie radzi że slamazarami typu Piast nie jest źle, to ile meczy z zespołami typu Piast jeszcze mamy?
Doker

Doker

(8201/9600) 20.04.2026 11:05
Niemożliwe. To chyba jakiś piramidalny fake. Po tych wszystkich wpadkowych transferach Mowlik nie może przecież mieć aż tak przemożnego wpływu na Haditaghiego.
Karol Batman

Karol Batman

(987/1200) 20.04.2026 11:05
Czyli wychodzi na to, że po meczu zaproszono TT na urodzinowy tort, była świetna zabawa i Panowie zapomnieli, że była konferencja. A przy okazji torcika pan menager załatwił u szefa robotę dla kolegi, który chce się sprawdzić w ekstraklasie.
pawel

pawel

(64050/72000) 20.04.2026 11:06
Awansowal z lechia do ex wiec Vahid szczwany lis juz kladzie podwaliny pod pierwszoligowa niesmiertelnosc w przyszlym sezonie ... Brawo Boss !!!
realista!

realista!

(30372/36000) 20.04.2026 11:09
I za co Grabowski ma odpowiadać w treningu? Przecież jest Ozga, Grzegorczyk, Krzyształowicz, Duńczyk Persson. Już w Meczykach podsumowali, że to uderzenie w pierwszego trenera i to trochę podważanie jego kompetencji. Pewnie Haditaghi z Keslerem wcisnęli Thomasbergowi tego nowego asystenta
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 20.04.2026 11:22
Ubawilem się do łez ???????????????????????????? Mam nadzieję, że to fejk
exKaliny

exKaliny

(9138/9600) 20.04.2026 11:27
@darecki73 Awanse. I bardzo dobrze. Schodzimy na ziemię, realnie oceniamy stan posiadania i mocno prawdopodobne scenariusze. Zamiast już kontrproduktywnego myślenia o dziś i o szansach dawno straconych, prawdopodobnie jesteśmy świadkami zmiany nastawienia (w końcu) i próby skonstruowania czegoś lepiej działającego: na jutro, z wyprzedzeniem, spokojniej. Mądrzej. Trener Polak, znający realia zaplecza ekstraklasy, z określonym dorobkiem i sprawdzonym warsztatem, metodyką?... Wzmocnienie, czy raczej chwilowo zakamuflowana (bardzo słusznie) przebudowa sztabu już na kolejny sezon. Oby teraz kolejne ruchy kadrowe robiono tak samo szybko, sensownie, a nie po łebkach, pokazowo czy w trybie improwizacji last minute.
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 20.04.2026 11:28
Aha ozga Grzegorczyk Grabowski, czubak i thomasberg? Ktoś jeszcze chce? Co oni odwalają jak niby wszyscy mają się dogadać jak każdy z nich ma inną wizję przegrania meczu? Co niby oni mają nam dać w 5 kolejek? Mowlik ma jakieś taśmy na Alexa czy co tu się wyprawia?
lero

lero

(74645/96000) 20.04.2026 11:30
Kiepski w sztabie? Wesoło to raczej nie wygląda.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 20.04.2026 12:11
i witaj pierwsza ligo
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 20.04.2026 12:14
Wreszcie Tan będzie miał swojego człowieka w sztabie szkoleniowym. Wiadomość ucieszy tylko tych , którym wszystko co stało obok Mroczka kojarzy się z lewactwem i długami. Jeśli mam się doszukiwać plusów to może ten facet nauczy naszych grajków, że na Polskim boisku się zap...ala a nie balansuje. Rozumiem filozofie Thomasberga, ale miałaby sens gdyby miał skład na poziomie Midtjylland. W Polskiej ekstraklasie nie ma miejsca na równowagę. Trzeba walczyć dopóki starczy sił. Punktujemy tylko zespoły które przechodzą kryzys i nie mają siły na zapierdzielanie z nami. Raz się udało whgrać dzięki przebłyskowi geniuszu Pozo. I tyle. Nic. Koniec. Z nowych graczy jedynie Mukairu to ogarnia, że trzeba się angażować i zasuwać przez 90 minut. Taki Agger trochę pograł i już zakwasy i skurcze ma biedactwo. Taktykę mamy taką, że nie widać 11 zawodników na boisku. Wina trenera jest aż nadto widoczna, a sztabowcy pewnie pokornie wykonują jego polecenia. Jeśli teraz nie będzie wypruwania z siebie flaków na boisku to może zabraknąć nam punktów na koniec sezonu. Bo na tym etapie nikt plażować nie będzie. Wszyscy o tym wiedzą poza Pogonią.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 20.04.2026 12:16
Zapewne nie chcieli robic zamieszania i awantury, dogadali sie z TT ze oficjalnie dostanie asystenta, z ktorym ofcjalnie dogra sezon do konca jako pierwszy trener, a po sezonie zostanie rozwiazany z nim kontrakt za porozumieniem stron, wtedy druzyne przejmie oficjalnie jego asystent, ktry nieoficjalnie bedzie juz nim od teraz :) w sumie dobrze pomyslane. Ostatnie czego trzeba to burza w mediach itd..utrzymac sie i budowac od 0. Bo tutaj teraz naprawde budowe druzyny trzeba zaczac od 0.
1962

1962

(62488/72000) 20.04.2026 12:53
Pewnie pan Grabowski ma wdrożyć się w temat, poznać zawodników, metody pracy i działalność klubu. Myślę, że jest przygotowywany do objęcia z końcem tego sezonu stanowiska I trenera Pogoni
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 20.04.2026 13:04
No Pepa Guardioli się nie spodziewałem Czy to będzie choć troszeczkę zmiana i spojżenie nowych oczu na lepsze okaże się w praniu Może potrzebujemy tego czegoś co przyszło razem z Gregorczykiem na początku jak odmienił naszą grę zanim zasnoł na tej ławce z Tomasem i zawodnikami którzy też śpią na boisku Ja jestem pewien że najlepszą zmianą dla naszej gry były by nowe kontrakty dla tych co uważamy zostawić na nst sezon czyli np Kutris Borges Loncar Ulve a tu cisza jak makiem zasiał oni przez 2 miechy nie będą bez kontraktów szaleć na płycie tylko będzie coraz gorzej
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 20.04.2026 13:31
I jeszcze Czubak do tego jest planowany (wg Borka).
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 20.04.2026 13:38
Czubak też od MM- 11players.
Gigi

Gigi

(9285/9600) 20.04.2026 14:04
Wszystko jest jasne i klarowne. Grabowski zostanie pierwszym trenerem, gdybyśmy spadli z Ekstraklasy. Czyli jest na to spora szansa. Ciekawe natomiast co się wydarzy, jak jednak uda nam się utrzymać?
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 20.04.2026 14:11
Asystentem jest jeszcze Dawid Nowak ( czym on się zajmuje ? )
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 20.04.2026 14:25
Czubaka to mogli zatrudnić napastnika, a nie jakiegos no name asystenta. Gdyby nie parodyści na ataku, kto wie czy już byśmy nie mieli utrzymania.
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 20.04.2026 14:33
bedzie miał kto prezesowi strzelać z ucha
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 20.04.2026 15:19
NIezależnie kto teraz przyjdzie czy Kaczmarek czy nie daj boże ten Czubak to na efekty trzeba będzie poczekać do następnego sezonu. Teraz trzeba liczyć na szczęście lub na modlitwę aby się utrzymać.
szpila

szpila

(7802/9600) 20.04.2026 15:58
Nowy nic nie zrobi za późno już przecież nie jest jakimś magikiem aby zrobić tak ,że od przyszłej kolejki będą wszystko wygrywać. Asystentów zawsze dobiera przecież główny trener takie to dziwne bardzo. Tutaj trzeba szukać winnych w obecnym gronie trenerów i pościąganych pseudo piłkarzy. Niedawno przyszli do klubu nowi trenerzy cisza nic o nich nie wiemy w tym gronie ostatni jaki dołączył był trener od stałych fragmentów czy widzimy jakiś efekt czy te stałe fragmenty są lepiej wykonywane ? Dalej patrząc trener bramkarzy Pan Krzyształowicz z każdego dobrego bramkarza robi "firanę" i pozostaje jeszcze jeden trener Pan Buryta każdy widzi ,że za każdym razem drużyna jest źle przygotowana fizycznie .
Kan Tesler

Kan Tesler

(4987/6400) 20.04.2026 17:09
Jaki klub taki Guardiola.
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 20.04.2026 17:12
Myślę, że kolega @boczek ma sporo racji, chociaż sztuka dyplomacji jest dla niego biegunowo odległa.
Kan Tesler

Kan Tesler

(4987/6400) 20.04.2026 17:22
W Podhalu robił dobrą robotę czego wy wszyscy urwa chcecie? XDD
19DDD48

19DDD48

(235334) 20.04.2026 18:48
W Podhalu mówicie? To wszystko zmienia. Nada się na podawanie ręczników w rezerwach. Tam w końcu też spadamy ;D
k0r

k0r

(77992/96000) 20.04.2026 19:18
Jeżeli Thomas o to nie zabiegał(a jakoś trudno mi sobie to wyobrazić), to można śmiało założyć, że to przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Osobiście uważam, że niezależnie od dziadowskiego składu, T-berg sobie nie radzi. Czasem tak bywa - Skorża u nas, żeby daleko nie szukać. To, że przestałem w Niego wierzyć, nie zmienia faktu, że cośtam jednak w karierze osiągnął. Sroce spod ogona nie wypadł. I teraz przychodzi do Niego Flip i Flap, i diagnozują, że na brak wyników zaradzi kolejny asystent. Do spraw kopania lewą nogą. I w dodatku wyciągają gościa z tej samej kieszeni, co wszystkie dotychczasowe niewypały. To będąc adwokatem diabła, jak taki Thomasberg ma się czuć? Dwóch gości bez pojęcia, przynosi Mu jakegoś kleszcza w teczce. Czyli teraz oprócz tego co robił, musi tracić czas by wpierw wdrożyć nowego, a kiedy już to zrobi, tracić energię na przekonywanie go do swoich racji. A na końcu odpowedzialność i tak będzie ciążyła na Nim. Ostatnio na fkvrvvie ostro z Nim jechałem. Bo na to zasłużył. Ale teraz patrząc na to wszystko, zaczyna mi Go być szkoda.
mark

mark

(124595) 20.04.2026 20:45
Był w Podhalu Nowy Targ? To mógłby na lodogryfie coś poprowadzić ????
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 20.04.2026 22:47
<b>Za 2 miesiace będziemy czytać piękne wywiady z TT w dunskiej prasie, jak tylko uwolni się od tych tureckich oszołomów xD Dowiemy sie tego, o czym osoby, ktore umieja wyciagac chociaz podstawowe wnioski wiedzą od dawna ... </b> W sumie szkoda tylko, ze to spadnie na Polskę ... że my tutaj mamy taki burd... ze pozwalamy sobie na to, aby jakis kompletny idiota, który na lewo gdzieś skręcił kilka milionów dolców sobie zrobił swój cyrk. Ze pogonilismy faceta, który przez 12 czy 15 lat zbudował nam klub od lig regionalnych do dwóch finałów Pucharu Polski, do kilku lat pod rząd gry w EUFA, sciagniecia Grosickiego czy takiego Kulu ... I co najlepsze, jeszcze jest tyle ludzi, którzy wciaz wierzą w oszusta dywaniarza, mimo wszystkich mozliwych znaków, że to hochsztapler, kłamca i psychol, oni wciaz mu dziękują, że "uratował Pogoń" - wystarczyło kilka jego tweet'ów z bzdurami typu ze zabrakło 2 godziny i bysmy od razu wylądowali w 4 lidze, ale co sie dziwić jak byle bzdure wymysli jakas republika a 40% Polaków to łyka jak młode pelikany xD
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 20.04.2026 23:02
Wyszukaj jakie było zadłuzenie krotko i dlugo-terminowe wedlug bilansów w ostatnich 2 okresach rachunkowych w klubach: 1) Legia Warszawa 2) Lech Poznań <b>PS. Ile to było w Pogoni? ;) Chociaz w sumie nie wiadomo, czy "było", bo Alex nigdy nie powiedział wprost ile dokładnie zostało zredukowane, poza wielokrotnymi kłamstwami, że "już wszystko", po czym wychodziły kolejne brudy i jakieś pozwy ... </b> https://i.ibb.co/0wmqC4m/Screenshot-2026-04-20-at-22-59-56.png https://i.ibb.co/TSrfCWb/Screenshot-2026-04-20-at-22-59-32.png
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 20.04.2026 23:05
https://i.ibb.co/rGFn0Rrg/Screenshot-2026-04-20-at-23-04-44.png
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 20.04.2026 23:22
Każdy moze sobie sprawdzić tutaj: https://gemini.google.com/ Prompt: "Porównaj jakie było zadłuzenie krotko i dlugo-terminowe wedlug bilansów w ostatnich okresach rachunkowych wraz z relacją do przychodów i całego bilansu, w klubach: 1) Legia Warszawa 2) Lech Poznań 3) Pogoń Szczecin" Mroczek miał dość prowadzenia tego wszystkiego, hejt na niego z kazdej strony, do tego zaryzykował (wobec presji kibiców) i zaczał zadluzac sie aby odniesc wynik sportowy i "coś wygrać", jednak jego najwieksza karta przetargowa - TURBO - zawiódł na całej linii, oba finały PP, do tego sędziowie pozbawili nas pucharów (karny na Wędrychowskim), itd itd. Zdrowie mu nie pozwoliło dalej tego ciągnąć. Ale najłatwiej powiedzieć "Mroczek nam zrujnował klub" xD tak, WAM zrujnował WASZ klub, tak duzo zrobiliscie dla tego klubu sami ze trzeba go przegonic jak czarownice w sredniowieczu, bezmozgie debile stadionowe https://i.ibb.co/T692dX5/Screenshot-2026-04-20-at-23-18-48.png
Forever young

Forever young

(1756/2000) 20.04.2026 23:29
Taaa. Jeszcze z 15 asystentów zatrudnić i każdemu dać pas do ręki niech Napier... te nasze gwiazdy.
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 20.04.2026 23:54
@mark Od lat uważam, że zasługujemy na poważny klub hokeja, może w tym byśmy byli wreszcie dobrzy? ;p
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 21.04.2026 00:05
@fiwite1310@arugy.com A mógłbyś się opierać na jakimś wiarygodnym źródle? Bo chatgpt przy "dżeminaju" to absolwent Stanforda. Deepseek to Noblista. Takiego poziomu halucynacji (choć to są w rzeczywistości głównie konfabulacje, kłamstwa i totalne bzdury), co generuje Gemini, to nie ma w żadnym LLM-ie. Ewentualnie, jak już zapodałeś jakieś prompty, to je potwierdź wiarygodnymi źródłami. Tylko - ponownie - sprawdź czy nie są to "wymyślone", nieistniejące materiały. Nie ufam wyplujkom tego modelu.
jaco2007

jaco2007

(88/100) 21.04.2026 07:20
Dramat kolejny zbawca na pokładzie Titanica
kurzawaout1998

kurzawaout1998

(20/50) 21.04.2026 10:39
Mnie dziwi tylko jedno, skąd u ludzi przekonanie, ze Thomasberg to dobry trener? Kiedy on dał argument? Kiedy było widać jego prace? Piłkarze od obozu nie wyglądają dobrze fizycznie, taktycznie, pressing leży. Owszem grają piłkarze, ale nikt mi nie wmówi, że piłkarz grający od dzieciaka nie potrafi nauczyć się schematu podanego na tacy od trenera. Kto by to nie był. Granie w kwadracie, czy zapamiętanie, że wypadałoby wyjść na pozycje i spodziewać się piłki- idzie tego nauczyć małpy. Tego aktualnie nie ma. Nasza gra wygląda jak brazylijski freestyle- z tym, że poza spontanicznością akcji to brakuje w tym umiejętności indywidualnych i charakteru.
kurzawaout1998

kurzawaout1998

(20/50) 21.04.2026 10:48
@fiwite1310 Opierasz się na GPT? To jest twoja tajemna wiedza? Może poopieraj się na tym co Mroczek przedstawił? To co przedstawił Klub? Skoro sam Mroczek, mówił,że sprzedaż klubu jedynie nas uratuje to jakim cudem ty to negujesz? To powiedz mi, skoro tak idealizujesz Mroczka to dlaczego doprowowadził do takiego momentu w którym byliśmy/jesteśmy? X lat nie potrafił się dogadać ze sponsorem tytularnym po Azotach. Nie myśl romantyzmem. Wyniki były owszem, ale też te zadłużenie brało się między innymi z optymizmu. Wpisali pieniądze za finał w budżet i się przeliczyli. Z tego, że duża część pieniędzy z transferów nie poszła tam gdzie powinna. Zawodnicy w Akademii bez "pleców" nie mieli możliwości przebicia się do 1 składu. Nie popieram Dywaniarza, sam mam z nim dość ostre relacje. Dostałem blokadę na X gdy skrytykowałem jego działania- ale co nam zostało? Jakie My mamy teraz narzędzia do tego by coś robić? Jakie mieliśmy wcześniej możliwości? - ŻADNE. Oprócz przyglądaniu się temu co się dzieje-ŻADNE. Jedynie możemy przestać chodzić na trybunę- co zresztą zrobiłem. Nie utożsamiam się z dzisiejszą Pogonią- Nie jako klubem, ale z ludźmi którzy tam pracują. Od kopaczy po pseudoZarząd.