preloader
Przejdź do głównej treści
87050010311bf54a6daadd8423072bf482b1c3

87050010311bf54a6daadd8423072bf482b1c3

Greenwood bliżej odejścia?

Transfer Anglika do Pogoni był sporym zaskoczeniem. Nagle do Szczecina trafił nadal dość młody piłkarz, który uzbierał 25 występów w Premier League, a następnie grał regularnie w Championship. Oczekiwano, że z miejsca stanie się gwiazdą Ekstraklasy.

24-latek miał kilka przebłysków - szczególnie w rundzie jesiennej. Na dłuższą metę jednak rozczarował. Pod koniec sezonu Greenwood nie łapał się nawet do pierwszego składu. Lepiej prezentował się od niego młodziutki Natan Ława.

Niewykluczone, że kibice Dumy Pomorza nie będą oglądać w przyszłym sezonie urodzonego w Sunderlandzie pomocnika. Alex Haditaghi potwierdził, że Greenwood wzbudza dość duże zainteresowanie na rynku.

- Greenwood to świetny dzieciak, wspaniały człowiek. Myślę, że miał pewne problemy z adaptacją w Polsce. Był gotowy, ale na koniec sezonu stracił pozycję przez Ławę. To jest piłkarz, który gra na jego pozycji. Natan grał świetnie i tak naprawdę wygryzł go ze składu. Musiał uznać decyzję trenera o siedzeniu na ławce. Jeśli chodzi o niego, to zainteresowanie jego usługami wyraża pięć drużyn, w tym drużyn z Championship. Zobaczymy jak to się potoczy latem. Natomiast nawet jeśli sam Greenwood nie odejdzie, to będziemy szczęśliwi, aby mieć go w naszej drużynie również w kolejnym sezonie - wyjaśnił właściciel klubu. 

Bilans 24-latka w Pogoni wskazuje na 22 występy, trzy trafienia i dwie asysty. 

CAŁĄ ROZMOWĘ Z ALEXEM HADITAGHIM MOŻESZ OBEJRZEĆ PONIŻEJ

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5442

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (42)

Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57250/72000) 28.05.2026 08:53
Sprzedać jak najszybciej i zapomnieć. To chyba jedyny Anglik na świecie, który nie zna zasady: "KICK AND RUN" a przecież, na wyspach dzieci od przedszkola są tego uczone.
mark

mark

(124595) 28.05.2026 09:00
Siedzi na ławie a jest nim zainteresowanie? A Ława który go wygryzł nie ma zainteresowania?
darecki73

darecki73

(45936/48000) 28.05.2026 09:11
Płakać po nim nie będę. Widać, że nie zaklimatyzował się u nas i nie będzie umierał za Pogoń. A na pewno mocno obciąża nasz budżet
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 28.05.2026 09:12
dla mukairu tez szukac zmiennika bo chłop wcale nie jest lepszy od tego pana ze zdjecia
19DDD48

19DDD48

(235334) 28.05.2026 09:21
Sprzedać i nie płakać. U Nas się nie odnalazł i raczej się już nie odnajdzie. Jak są chętni to się nie zastanawiać. Z pożytkiem dla każdej strony. Może jak wróci do swojego Kraju trochę odżyje.
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 28.05.2026 09:22
Żegnam bez żalu. Za jego uposażenie można pewnie ściągnąć ze dwa nazwiska, z czego jedno może odpalić
kruger73

kruger73

(37754/48000) 28.05.2026 09:26
Ten zawodnik jednak niestety obciąża budżet a nie podnosi jakości, więc jak jest okazja to trzeba sprzedawać a za uwolnione środki można spróbować kogoś interesującego pozyskać.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 28.05.2026 09:52
Wg mnie największe rozczarowanie. Wierzyłem, że z "przygodą" w Premier Leauge będzie "zamiatał" tą ligą. Okazało się coś zupełnie przeciwnego. Przeciętniak. Nic ponad. Napewno nie wart pieniędzy na uposażenie zawodnika z zagranicy. Oby szybko znalazł nowego pracodawcę.
1962

1962

(62481/72000) 28.05.2026 10:07
Cieszę się, że tym razem te odejścia dotyczą osób, które kompletnie nic nie pokazały, nic nie wniosły, a wręcz osłabiały drużynę. Niech idą jak najdalej od Pogoni, żalu nie będzie.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 28.05.2026 10:14
Powinien poszukać ligi mniej wymagającej fizycznie. Co z tego, że ma technikę jak przez zaległości fizyczne nie jest w stanie tego zaprezentować. Z perspektywy Pogoni oczywiście trzeba go sprzedać jak najdrożej. Niech Mowlik się wykaże i znajdzie dla niego klub na bliskim wschodzie.Arabia, Katar, Zea coś w tym klimacie Tam frajerów z kasą nie brakuje. Ewentualnie powrót do Anglii. Dla tamtejszych klubów 2 czy 3 bańki w tą czy tamtą stronę różnicy nie robi. W Kurierze napisali, że już wykeciał z Polski, niby co w tym dziwnego? Sezon się skończył. Żadna sensacja.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 28.05.2026 10:22
Jeżeli jest chętny, to szybko sprzedać, jedz szybciej zapomnieć i ewentualnie rozejrzeć się za kimś nowym, kimś komu zależy i nie będzie miał problemów z adaptacją. Według mnie dobry ruch to Polak z niższej ligi, który będzie chciał się pokazać.
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 28.05.2026 10:27
Podoba mi sie, ze nie próbują przeciągac pobytu przecietnych piłkarzy w Pogoni tylko żegnają sie z nimi od razu po sezonie. Sam, Juwara i Ndiaye zostali zweryfikowani i wystawieni na listę transferowa.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 28.05.2026 10:28
co z bobczkiem po spadku lechi?
1962

1962

(62481/72000) 28.05.2026 10:44
@krokodylbambi Będzie grał w 1 lidze, to logiczne.
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 11:00
Jaki slodziaczek z tego Vahidka. Az sie lezka w oku kreci. Bedziemy szczesliwi jak zostanie aby dalej pozorowac dzialania. Tak jak Mendy ,ktory usmiechem wspiera region i organizacje. Z jednej strony skamle,ze nie ma kasy a z drugiej przepala ja na szrot. Brawo boss
fdm

fdm

(4901/6400) 28.05.2026 11:05
@krokodylbambi Mukairu nie jest lepszy od Greenwooda!? xD Paweł jest bez cienia wątpliwości jednym z czołowych zawodników naszej drużyny. Bez względu na sympatie - o tym po prostu mówią wprost statystyki. Nawet w całej Ekstraklasie się wyróżnia, jako najlepszy drybler ligi.
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 11:13
@Morfeusz Najwieksze rozczarowanie to leniwy greenwood. Jednak ja zaluje najbardziej Juwary. Atletycznie chlopak moglby pozamiatac lige a i pilka go sie slucha. Jednak takie kielbie we lbie jakie on ma nie predysponuja go do podejmowania wlasciwych decyzji. Czy to na boisku czy poza nim. Swoja droga klania sie fatalny skauting a w sumie to jego brak. Wyglada jakby nikt nie sprawdzal tych ananasow pod zadnym wzgledem co jest sola dobrych transferow. Ot Vahid i kszTan na spolke z mariuszkiem zaszmacili sobie w FM a na zywo i nie pyklo .... :)
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 28.05.2026 11:22
jako miliarder ktory mowi ze chcemy byc niesmiertelni ktory sprzedal kulu i przyborka za pare baniek euro chyba moze powalczyc o takiego bobczka
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 28.05.2026 11:22
@pawel zgoda. Trasfery wyjatkowo nie trafione, Greenwood zbyt leniwy, Juwarze łeb nie dojechal. W wywiadzie Alex powiedział ze skauting dopiero sie buduje. Jak porównasz okienko letnie do zimowego to te zimowe wzmocnienia zdają się byc lepsze (pomijajac Karola Angielskiego) wiec mam nadzieję ze będzie progress
Masta

Masta

(77726/96000) 28.05.2026 11:29
Oby odszedł i zapomnijmy, że kiedykolwiek grał u nas.
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 11:53
Powalczyc o Bobcka Vahid moze ale prawda jest tak,ze z nawet mu to do glowy nie przyjdzie. Chyba ze tylko w swoich bajkopisarskich uniesieniach zeby sprzedac wiecej karnetow. . Za duzo jest karolkow angielskich na swiecie zeby mial wydawac kase . Po kosztach,albo za darmo i polata kadre ,z ktora pozniej Toamsz bedzie musial sie glowic jak to cos utrzymac.. Brawo boss !!
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 11:55
@Morfeusz No buduje sie. Ponoc.. . Oby tylko Ci skauci nie byli takimi samymi fachowcami jak hiszpanskie orly co mialy wprowadzic akademie na wyzszy poziom ... Albo jak nie przymierzajac sam kaszTan....
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 28.05.2026 11:58
Właściwie nigdy się już chyba nie dowiemy jak Greenwood poradziłby sobie u innego trenera bo u Thomasberga zaliczał zjazd forny z każdym meczem. Zaczął od kilku fajnych asyst. O ile Keramitsis , Mukairu czy nawet fatalnie zaczynający ligowe występy w Pogoni Pozo zrobili postępy pod wodzą Duńczyka. Tak Huja,Greenwood, Juwara i Molnar grali za jego kadencji zdecydowanie gorzej niż w swojch debiutanckich meczach w Pogoni. O Grosickim i jego regresie to nawet nie wspominam bo wszyscy wiemy, że jego sprawa ma tzw drugie DNO. Thomasberg ma nad czym myśleć w przerwie między sezonami. Nie można całej winy zwalać na sztab i na poprzedników. Wnioski nasuwają się same. I o ile pozyskanie następców SG, MJ. MN'd. Nie powinno być problem a nawet brak następców nie wpłynie na wyniki klub to pizyskanie LEPSZEGO niż Buryta trenera przygotowania fizycznego powinno być absolutnym priorytetem przed obozem przygotowawczym. Natomiast najważniejszymi pozycjami boiskowymi do pozyskania powinny być te w obronie! Do pomocy przychodzi Dziczek, wróci Wojciechowski są młodzi Ława. Brzyski i Czapliński.
Transfer

Transfer

(33007/36000) 28.05.2026 11:59
krokodylbambi zdecydowanie się nie zgadzam - Mukairu to chyba jedyny tak naprawdę trafiony letni transfer (zima było już dużo lepiej), choć początki miał tragiczne, wyglądał jakby potykał się o własne nogi Za to z Juwara było odwrotnie - wejście miał bardzo obiecujące a potem było już coraz słabiej.... Sam to ani super wejście, ani ciekawy rozwój - cały czas baaardzo przeciętna gra, może jedną połowę zagrał naprawdę dobrze
TritumX

TritumX

(21094/24000) 28.05.2026 12:00
Ofensywny srodek pomocy to u nas nie istnieje. Krater w srodku jak po bombie. Pozo szpital do konca roku, sprzedali Przyborka, odchodzi (i slusznie) Greenwood. Jak nikogo nie kupimy to znowu bedziemy grac 16 letnim dzieckiem i Ulvestadem. Grosicki sie nie nadaje. Potrzeba ze dwoch konkretnych kreatywnych dobrych technicznie pomocnikow grajacych za napastnikami, takich ktorzy zapi@rdalaja bez pilki i szukaja gry. Napastnika, obronce i bramkarza tez potrzeba ale to swoja droga.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 28.05.2026 12:24
Krokodylbambi. Moim zdaniem Grek zachowywał się po kurewsku i to dzięki niemu została spieprzona pierwsza część sezonu. Zgłosił kontuzję przed meczem w Niecieczy i to chyba po rozgrzewce, tak samo moim zdaniem specjalnie przestrzelił karnego z Lechią. Więc osobiście nie rozumiem żalów nad jego odejściem.
1962

1962

(62481/72000) 28.05.2026 12:32
Przede wszystkim potrzebujemy walczaków, piłkarzy, którzy utożsamiają się z naszym klubem, mają szacunek do kibiców i naszych barw. Dziczek jest taką opcją, przez lata walczył dla Piasta, mam nadzieję, że będzie potrafił walczyć za Pogoń.
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 28.05.2026 12:37
Tak Samowi trzeba podziękować! On nie nadaje sie na polską Ekstraklasę..... .. A tak od tematu... Bobcek i Mena jedna nogą. .w Widzewie......hm ciekawe
JANUSZ

JANUSZ

(14323/18000) 28.05.2026 12:49
Jeśli ma odejść droga wolna. Zbyt wiele dla drużyny nie dał.
Matul

Matul

(4442/4800) 28.05.2026 14:33
Przeciez Bobcek tutaj nie trafi :) Urfer przebakiwał, że 10 baniek za niego chce, więc może za 4-5 sprzedadzą, a u nas brak kasy na takie zakupy :)
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 28.05.2026 15:04
Wiedziałem że z nim jest coś nie tak jak zaczął pajacować i według plotek fryzjera z Anglii sobie zapraszać. Casus Angielskiego, niech mu się wiedzie, ale już nie u nas
Mermann

Mermann

(29228/36000) 28.05.2026 15:51
Kingbruslikaratemiszcz Jakie były te rzekome plotki fryzjera z Anglii na jego temat?
mark

mark

(124595) 28.05.2026 16:13
Odrazu wiedziałem że Anglik w Polsce to nie może razem pasowac. Za duże różnice we wszystkim.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.05.2026 16:37
Czas nagli i bez płaczu z mojej strony się obejdzie
DominoJachaś

DominoJachaś

(4148/4800) 28.05.2026 17:22
Nadzieje z nim związane były duże, jednak ekstraklasa go wypluła. Po prostu okazał się za słaby na ekstraklasę ;)
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 28.05.2026 17:29
A ja powiem tak: chłopak nie przestawił się z angielskiego stylu gry i po prostu nie miał z kim grać. W polskiej lidze nie ma finezji tu trzeba grać fizycznie. Nie wypaliło szkoda. Jestem pewien, że gdyby zaczął u nas grać dwa sezony temu, gdy graliśmy tiki takę to byłby z niego pożytek.
TakeshiKovac

TakeshiKovac

(697/800) 28.05.2026 17:50
A niech idzie "człapak" w chooj!!! Praktycznie zero zaangażowania z jego strony. Jeszcze dorzucić ćwierćmózga Juware, kaleczniaka Ndiaye i wóz z węglem Angoelski.
Tajuyy

Tajuyy

(2845/3200) 28.05.2026 18:34
@mermann to nie plotki, są nawet filmiki na tik toku które wrzucał jego fryzjer z tego jak go obcinał u niego na chacie
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 28.05.2026 18:35
chyba największy niewypał bo miał być liderem pomocy... szkoda
s23ryf

s23ryf

(743/800) 29.05.2026 00:38
@Piotr Chen mówisz, że Sam się nie przestawił z poziomu Champinoship. Widzę, że nie wiesz o czym gadasz. Championship to najbardziej toprna liga jaka moze być, gorsza od polskiej 1 ligi. Tam jest tylko laga na wysunietego napastnika i wrzutki w pole karne. Jest pare zespołów ktore ociera się o finezje ale reszta to tylko fizycznie grający zakapiory na pozimoie Jacka Góralskiego.
AdrianMKS

AdrianMKS

29.05.2026 10:05
Chyba piłkarz po którym spodziewaliśmy się najwięcej. Szkoda... nie zdziwię się jak po powrocie na wysy odpali.
rad05

rad05

(6973/9600) 29.05.2026 21:38
@AdrianMKS jak nie odpali też się nie zdziwię