preloader
Przejdź do głównej treści
8705000b650ce4be9932d77284c478185781d8

8705000b650ce4be9932d77284c478185781d8

Grosicki: Cojocaru utrzymywał nas w meczu

Po wygranej w Gliwicach znów wydawało się, że ponownie łapiemy oddech, obieramy odpowiedni kierunek, a w meczu z Lechem Pogoni nie ma przez 80. minut na boisku. Dlaczego?

- Tydzień temu graliśmy z Piastem Gliwice, a dziś graliśmy z najlepszym zespołem w Polsce, który ma w swojej kadrze wysokiej klasy zawodników ofensywnych. Lech też miał swoje problemy kadrowe i nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Dopiero po bramce kontaktowej zaczęliśmy robić więcej w ofensywie, ale to i tak było zbyt mało.

Przed nami mecze z Cracovią i Wisłą Płock. Do utrzymania potrzeba punktów, albo liczyć na wpadki innych, ale to chyba nie tak powinno wyglądać, prawda?

- Nikt przed sezonem nie zdawał sobie sprawy, że na sześć kolejek przed końcem będziemy musieli spoglądać tak mocno w dój tabeli. Takie są jednak realia. Od kilku dobrych kolejek Pogoń Szczecin walczy o utrzymanie i każdy mecz to jest wojna. Dziś jest smutny dzień. Wielkie święto na trybunach, świetna atmosfera, piękna oprawa. My jako piłkarze chcieliśmy zrobić wszystko, aby kibice mieli świetny weekend. Zepsuliśmy to jednak i jest nam bardzo smutno z tego powodu. Zostało sześć spotkań do końca i musimy być zjednoczeni. Na oceny przyjdzie czas po sezonie, a teraz musimy walczyć razem, bo bez tego może być bardzo ciężko.

Dość szybko opuściłeś boisko. Co się stało?

- W pierwszej połowie w jednej z sytuacji skręciłem kostkę. Do końca pierwszej połowy grałem pewnie na adrenalinie, ale po przerwie ból był mocniejszy. Na początku drugiej połowy czułem, że było mocno. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Zobaczymy ile to potrwa. Kilka lat temu miałem problem z lewą kostką i wtedy nie grałem około miesiąc. Pamiętam, że wtedy było to jednak groźniejsze. Teraz kilka dni będę musiał to leczyć kilka dni i mam nadzieję, że szybko będę mógł grać.

Konferencja prasowa z trenerem się nie odbyła. Odbywa spotkanie z zarządem. Jak to wyglądało w szatni po meczu?

- Nie było rozmowy w szatni po meczu. Wcześniej odbyliśmy takich kilka. Wychodzę jako ostatni zawodnik dziś z klubu. Zobaczymy co następne dni przyniosą. Mam nadzieję, że wszyscy wrócą do zdrowia. Potrzebujemy każdego zawodnika, bo każdy mecz to wojna o utrzymanie. Zaangażowanie i walka muszą być na pierwszym miejscu. To musi być bardzo widoczne gdy grasz o utrzymanie. Oglądamy co się dzieje w Ekstraklasie, ale nie możemy patrzeć na innych, ale na siebie, bo wszystko zależy od nas. To na dziś jedyny cel.

Znalazłeś się na oprawie przygotowanej przez kibiców. To pewnie wyróżnienie, ale też przykro, że odbyło się to w takich okolicznościach...

- To dla mnie wielka duma i wzruszenie. Ostatnie trzy miesiące bolą mnie indywidualnie, bo doskonale wiem, że to nie jest to, do czego przyzwyczaiłem kibiców, ale i siebie. Wiem, że dołek formy jest widoczny, a gra ofensywna bez mojej topowej formy jest na kiepskim poziomie. Staram się, ale mam co chwilę problemy z urazami, kolanem, a jak nie z nimi to dwa tygodnie byłem ostatnio na antybiotykach. To nie jest jednak żadne usprawiedliwienie. Pomimo tego urazu czułem na boisku się nieźle. Gdy coś zaczynam poprawiać to coś innego się przytrafiło, czyli ta kostka. Przez lata nie miałem problemów zdrowotnych, a w ostatnich miesiącach są. Nie wiem, może to przez ten brak spokoju i stres. Dużo analizuję, myślę i rozmawiam z fachowcami skąd ten spadek mojej formy. Nie będę się poddawał. Mamy sześć spotkań i każdy kolejny mecz to szansa na pomoc drużynie.

W końcówce można było zaskoczyć jeszcze Lecha. Nie macie żalu, że nie udało się tego zrobić?

- Bądźmy poważni, gdyby nie Cojocaru to Lech mógł nam strzelić sześć goli. Wielkie brawa dla Cojo, bo utrzymywał nas w tym meczu. Strzeliliśmy bramkę, ale później mieliśmy tylko stały fragment gry, który spowodował zagrożenie pod bramką. Graliśmy z dużo lepszym niż obecnie my jesteśmy.

Kolejny mecz z Cracovią...

- Oczywiście, kolejny ważny mecz dla kibiców. Ważny też dla całego klubu, bo mamy tyle samo punktów co Cracovia. Musimy przeanalizować to spotkanie i dalej pracować, aby jak najwięcej punktów zdobyć i się utrzymać.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 7209

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (33)

El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 19.04.2026 07:40
Natomiast Grosicki nie utrzymał...
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57250/72000) 19.04.2026 07:46
QRWA MAĆ. Tych wypocin to nawet komentować nie chce. Na tą szatnię powinna spaść konkretna bomba. Bez wielkiej czystki nic nie ma już sensu. Oby tylko złotousty habib to zrozumiał. Powinien zacząć od Kesslera, za ten jego zaciąg. Mowlik następny w kolejce.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 19.04.2026 07:46
Nie ma drużyny .
Anathema

Anathema

(39730/48000) 19.04.2026 07:50
Bełkot pseudokapitana. Jaki pan taki kram
Robson

Robson

(8150/9600) 19.04.2026 07:58
Szkoda,że Wy pod wodzą AH&TK się nie utrzymacie w Extraklapie. I również pod jego"przywództwem"do niej nie wrócicie.
Misio 79

Misio 79

(58902/72000) 19.04.2026 08:21
Kapitan ma napewno wyższy kontrakt niz Cojokaru. Oprócz prob motywowania zawodników w szatni, jest też postawa na boisku, a ta jest mizerna.
darecki73

darecki73

(45953/48000) 19.04.2026 08:41
A ty jako kapitan i tzw. legenda klubu co wczoraj zrobiłeś dla Pogoni?
alex

alex

(48588/72000) 19.04.2026 08:48
Niestety poziom kontraktu Grosika jest kosmicznie wysoki w porównaniu z poziomem jego gry na boisku.
losiw41224

losiw41224

(250/300) 19.04.2026 09:10
A czemu zamiast Angielskego nie wzieliście Frączczka? On mimo wszystko ma motywacje do grania i w przeciwieństwie do większości najemników umie strzelać bramki.
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 19.04.2026 09:19
Znowu wyciągają wnioski.
1969

1969

(37259/48000) 19.04.2026 09:24
Czasem lepiej pomilczeć...
k0r

k0r

(77991/96000) 19.04.2026 09:30
Można by zapytać, po co takie wywiady drukować? Potoczyste jak woda w kiblu. Zrobiłem skróconą wersję. Czemu graliście tak ujowo? Lech to wspaniała drużyna, mają wspaniałych zawodników. Piękne miasto, stary rynek. Bogata historia. Targi poznańskie... Jak przeiebiemy z cracowią i Wisłą to lecimy. Oprawa była piękna, wspaniała, wzruszająca. A ja nazywam się Kamil 'Pzykro Mi' Grosicki i pragnę wszystkich przeprosić. Nadajesz się na 55 minut. Kilka lat temu też bolała mnie kostka. Ale bardziej i tak tu o, wyżej. Ten wasz pragmatyk zapomniał o wywiadzie. To jest poważne? Nic nie wiem, a wychodzę ostatni. Musimy się trzymać razem. Mobilizacja, koncentracja, masturbacja. Znalazłeś się na sektorówce. Nie uważasz, że to przesada? Jestem cienki ale się staram. Rozmyślam, medytuję, stosuję naturalną medycynę chińską. Zastanawiam się czy nie wydać tomiku poezji. Ale w końcówce mogliście ich ukłuć. Poiebawszy? To Lech. Wielki, wspaniały, nieposkromiony. I tak się cieszymy, że siódemki nam nie wrzucili. Idę właśnie po kwiaty dla Cojocaru… Kolejny mecz z cracowią. Cracowia to klub z Krakowa. Tabela to zestawienie drużyn. Mecz to sportowa rywalizacja. Kraków to miasto na południu.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82752/96000) 19.04.2026 09:35
Ty KG tradycyjnie od momentu przedłużeniu kontraktu i skomlania w mediach o podwyżkę jesteś jednym z najsłabszych na boisku.Prawdziwe legendy na koniec kariery grają za mniejsze pieniądze. Pokazujesz jak ....kochasz pieniądze od Pogoni Szczecin ...tyle i tylko tyle.
Daro

Daro

(748/800) 19.04.2026 10:00
Ja nie chcę żadnych spekulacji wysuwać, ale jakimś dziwnym trafem, grosik po podpisaniu nowej ????????????????????????umowy, to nagle zaczął kontuzje łapać ????☝️ Czy to przypadek?
Michal991

Michal991

(7464/9600) 19.04.2026 10:17
Za to ty degeneracie byłeś 12 grajkiem lecha
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 19.04.2026 10:32
Ja już powoli zaczynam oglądać tabelę pierwszej ligi...jeszcze nie dopuszczam tej myśli , ale.... Zastanawiam się , czy obecny skład gwarantuje szybki powrót do ekstraklasy , i czy Pan Kamil , swoją osobą na boisku pomoże . Retoryczne pytanie. Czuję że na lata , będziemy grać po wsiach , bo zaczynać będziemy od zera. Z tego składu , jest kilku młodych i ambitnych , ale kto doświadczony zachce u nas grać , Bóg wie jeden. Musimy utrzymać ekstraklasę , za wszelką cenę. nie ma innej opcji.
Majster

Majster

(756/800) 19.04.2026 10:41
Powinno być 5:0 dla Lecha.To jest niewiarygodne że przyjeżdza odwieczny rywal a my nawet sztycha nie możemy zrobić.Cały stadion,super oprawa,w przerwie fajerwerki a końcu każdy kibic wychodzi z tego stadionu z głową opuszczona w dół.Czym my Panie prezesie sobie na to zasłużylismy że zrobiłes z tego zespołu pośmiewisko na całą Polskę.Jak ci nie wstyd człowieku ???!!!!
Tomi87

Tomi87

(3072/3200) 19.04.2026 10:51
A Ty jak zwykle pijacka mordo dałeś dupy. Z Ciebie kapitan jak z koziej dupy trąba. Daj już sobie spokój patałachy.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 19.04.2026 11:04
@1962 mógłbyś rozwinąć ten temat?
kibol

kibol

(44375/48000) 19.04.2026 11:30
Gdybyś zajął się przygotowaniami do rundy ,zamiast skupieniem się na kontrakcie i kasie , to byś nie musiał mu dziękować ,bo ty w formie robiłeś różnice na boisku ,a teraz jesteś statystą jak inni
pawel

pawel

(64050/72000) 19.04.2026 11:31
Z cracovia tez przegracie.. Jestescie jedna wielka pomylka tak jak caly projekt Habiba, Wasz trener i Twoj nowy kontrakt.
James

James

(42126/48000) 19.04.2026 11:32
Bądźmy poważni. 11 KOLEJKA wiosenna - Pasażer na gapę. https://i.postimg.cc/JhV36mwt/IMG-20260419-112928.jpg .
Adi

Adi

(488/600) 19.04.2026 11:57
Wróciłem tutaj po bardzo długim czasie. Bo mam życzenie coś nie coś powiedzieć. Bardzo dawno temu mówiłem że będziecie płakać za Gustafsonem tak jak Iza Kolędowiczem. Najgorszy mecz Pogoni jaki widziałem od powrotu do ekstraklasy. I wszystko wskazuje na to że spadek do drugiej ligi jest coraz bliżej. I mnie nie chodzi o to, że ta drużyna nie zdobywa punktów , że ma ich mało. Chodzi o to że nie widać żadnego rozwoju widziałem mecz wczorajszy to znaczy ten z Lechem i powiem tak nie widać nic żadnego elementu gry, który mógłbym powiedzieć o widać że to jest trenowane. Druga liga wzywa chłopcy.
littlefrog33

littlefrog33

(3476/4800) 19.04.2026 12:24
Zawijaj sie stąd pijacki łbie jak najszybciej i daj nam spokój.
bobo56

bobo56

(18636/24000) 19.04.2026 12:51
Wysoki poziom w tym sezonie utrzymują tylko kibice , a oprawa meczowa z okazji 78 urodzin Pogoni godna szacunku . Niestety gra Portowców w meczu z Lechem do zapomnienia , gdyby nie Valentin byłby pogrom . Całkowitą odpowiedzialność za wyniki Pogoni ponosi Alex , nic nie dzieje się w klubie bez Jego zgody . On dobrał sobie współpracowników , zaakceptował trenerów i parafował kontrakty zawodników . Jak to się dzieje , że inne kluby potrafią zatrudnić zawodników którzy są wzmocnieniem zespołu , a u nas przeważnie zagraniczny szrot , ja rozumiem nie każdy transfer musi odpalić , ale żeby wszystkie były niewypałami , wyjątek można zrobić dla Mukairu , kilka goli strzelił . Alex może ma głowę do biznesu , nikt nie odbiera Mu tego , że uratował Pogoń przed plajtą , ale wynikowo sprowadził Ją na dno . Lubi jak jest o nim głośno , a nieraz milczenie jest złotem . Szopka z konferencją , są pewne zasady , mógł najpierw iść Thomas udzielić pomeczowego wywiadu , a potem mogli sobie debatować do białego rana . ciekawy jestem co z tych nocnych obrad wyniknie .
ALI

ALI

(25077/36000) 19.04.2026 12:57
Kapitanie, w którym meczu w ostatnim czasie była ta wojna. Ja widziałem tylko mecze wygrane ale to przeważnie przy naszym wielkim szczęściu lub mecze przegrane w żenującym stylu, w których z reguły nie istnieliśmy..
mygreg

mygreg

(980/1200) 19.04.2026 13:11
Jeszcze w poprzedniej rundzie Kamil dawał jakieś liczby, ale wiosna to kompletny zjazd. Zwiastunem tego były kwasy przy jego nowym kontrakcie oraz zapowiedź walki o utrzymanie po rozegraniu zaledwie kilkunastu spotkań tego sezonu. Kapitanie, to nie tak!
1962

1962

(62489/72000) 19.04.2026 14:02
@Czarny1971 to już jest ogólnodostępna informacja https://www.facebook.com/share/p/18faZpUNGn/ Szkoda więc, że dopuszczono go do gry w tym spotkaniu. Moim zdaniem, to Grosik powinien zakończyć karierę i uwolnić nas od siebie.
1962

1962

(62489/72000) 19.04.2026 14:14
Rozumiem kibiców, którzy stają murem za Grosikiem, bo stal się naszym symbolem i zrobił wiele dla klubu. Tego nie zapomnimy i szacunek jemu za to. Ale w obecnej sytuacji już czas opuścić tę łajbę i pomyśleć o przyszłości Pogoni z innej perspektywy, z innego miejsca niż jako zawodnik. To nadal będzie dla dobra Dumy Pomorza i tak będzie najlepiej.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 19.04.2026 14:42
Chłop przekonuje dziennikarza, że przegrał przed meczem. Mówi- " bądźmy poważni", a po zaskakującej dla niego bramie kontaktowej "mieliśmy tylko stały fragment gry". Chłop założył, że pozycja w tabeli to wina reszty drużyny, jednak kibice uważają, że to wina "kapitana", bo bez niego nie ma drużyny. Opaska przechodzi z ramienia na ramię. Kumaci w najlepsze bawią się za kasę pikników lejąc na resztę, pikniki bezkrytycznie kupują dwupaki i wejściówki na cały sezon. Kompromitacja w mediach, kompromitacja na boisku. Nie ma drużyny, bo nie ma kapitana. Nie ma trenera, nie ma dyrektora sportowego. To wszystko w lidze, gdzie o zwycięstwie często decydują szczegóły. Degradacja do ligi pierwszej lub czwartej należy się tu wszystkim.
Romano69

Romano69

(17621/18000) 19.04.2026 15:07
@k0r rozwaliłeś system...ha ha ha...powinieneś zawodowo pisać!
mark

mark

(124595) 19.04.2026 16:26
Biezesz miliony i sam potwierdzasz ze jesteś do doooooo,gdzie tu logika?
1948_PKing

1948_PKing

(2159/2400) 19.04.2026 20:35
Najbardziej przepłacony piłkarz Ekstraklasy. I gdzie są wszysscy Twoi koledzy z telewizji teraz, którzy tak krzyczeli, że jesteś niezastąpiony? Śmiech na sali