preloader
Przejdź do głównej treści
870500b2dfdba52c72f65b12c889c3c89cafb6

870500b2dfdba52c72f65b12c889c3c89cafb6

Grosicki: Drużyna pokazała charakter

- Bardzo cieszymy się z tej wygranej na naprawdę bardzo ciężkim terenie jakim są Gliwice. Wygraliśmy 2:0, nie straciliśmy bramki i to na pewno są duże pozytywy z tego spotkania. Wyszliśmy ze strefy spadkowej w której znaleźliśmy się chyba pierwszy raz w tym sezonie. Taka jest piłka i taka jest dziś nasza Ekstraklasa, że jedno zwycięstwo może dużo zmienić, tak jak i porażka. Cieszę się, że zespół pokazał charakter i zrobił wszystko, żeby dziś wygrać - mówił po meczu Kamil Grosicki. - Często jest tak, że po dobrej pierwszej połowie, gdy masz pozytywny wynik, to koncentrujesz się po przerwie na defensywie i szukaniu kontr. W drugiej połowie nasza gra wyglądała słabiej, ale najważniejszy jest charakter, który drużyna zostawiła na boisku. Ciężki czas jeśli chodzi o naszą formę i pozycję w tabeli. Inne plany i cele były przed sezonem, ale zostało sześć spotkań i wszystko może się wydarzyć. Musimy patrzeć na to, co dzieje się za nami. Musimy skupiać się na sobie i każdym kolejnym meczem. Każda kolejka tasuje ligę i pozycje w tabeli.

Portowcy grali w Gliwicach bezpośrednio, prostymi środkami i mieli przewagę w pierwszej części spotkania.

- Wróciliśmy do systemu, który trener Thomasberg wprowadził na początku swojej pracy, czyli 4-4-2 ze skrzydłowymi, którzy mają zawężać do środka pola. Dzisiaj Natan Ława na początku meczu zagrał świetną piłkę i szkoda, że był tam minimalny spalony, bo miałby pierwszą asystę. Widać po nim, że wchodzi 16-latek i pokazuje umiejętności. W pierwszej połowie zespół grał bardzo dobrze w obronie. Graliśmy dziś z wielkim zaangażowaniem, wiedzieliśmy jaką mamy sytuację. Wychodząc na boisko nie możemy się bać, każdy z nas ma umiejętności i musimy to pokazywać na murawie - dodaje Grosicki.

profil-jpg

Źródło: Canal+ Wyświetlenia: 3479

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (30)

MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 13.04.2026 22:00
Cieszę się drogi milionerze , że uznajesz ciężką pracę drużyny ,chociaż tyle... bo Ty niestety od jakiegoś czasu poniżej krytyki , może przydałby się jakiś psycholog ??
marek9636

marek9636

(107057) 13.04.2026 22:04
Sorry ale jesteś przesłaby, tak szczerze to nie widzę różnicy między tobą Grosik, a Aggerem. Oboje jesteście po prostu kiepscy.
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 13.04.2026 22:04
Zgadza się, drużyna pokazała charakter, ale nie Grosik. Ta gra jest żenująca.
1962

1962

(62490/72000) 13.04.2026 22:08
Tak, i tu masz rację. Ta drużyna grała bez zarzutu, bez tremy i świetnie się rozumiała. Chłopakom chciało się grać i umiejętnie wybijali Piasta z rytmu. Ale gdy się pojawiłeś na boisku, widać było niechęć, oni nie chcą z tobą grać. Nie dajesz dobrego przykłady, dajesz obraz nędzy i rozpaczy. Ty nie jesteś już liderem zespołu, straciłeś wśród nich poszanowanie. Kapitanem już byłeś, dziękujemy. Czas na zmiany.
Desaix

Desaix

(8593/9600) 13.04.2026 22:09
Kompletnie nie rozumiem co ten Pan pokazał przez 20 min. na boisku. Zero woli walki, same niedokładne podania, występ tragiczny, olewczy.
Anathema

Anathema

(39730/48000) 13.04.2026 22:14
No nie, przyszło zwycięstwo i ten sie odezwał. I jeszcze coś bredzi o charakterze. Serio?
silentscream

silentscream

(118590) 13.04.2026 22:16
Ulve powinien pozostać kapitanem do końca sezonu, widać, że mu bardzo zależy i walczy o zespół. Taki trochę Muras, który ciągnie nas mentalnie i piłkarsko do przodu. Grosicki gra fatalny sezon i powinien oddać poła młodszym, a opaskę Ulve. Jeżeli chodzi o Aeggera to zagrał najlepszy mecz w naszych barwach, widać, że chce, jeszcze dajmy mu trochę czasu a będzie z niego pociecha. Acosta na prawej obronie pokazał poziom agresji jakiego brakuje Koutrisowi, wybił Piastowi z głowy akcje jego stroną.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 13.04.2026 22:16
Normalnie kiedyś bym powiedział był chory nie trenował w tygodniu, ale po tym wszystkim co się wydarzyło od wymuszania podwyżki, w tym po ostatnim meczu z legła gdzie był fatalny delikatnie pisząc to laske kładę i nie mam zamiaru go bronić ani tłumaczyć. W jednym się z Kamilem zgadzam każda kolejka tasuje tabelę. Sezon jak żaden inny. Szkoda że nie walczymy o pełną pulę. Naprawdę w tym sezonie niewiele trzeba by siegnąć po wazon a jeszcze mniej by grać w pucharach.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 13.04.2026 22:17
Gra była zadowalająca tylko w pierwszej połowie. Mukairu - Man of The Match.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82752/96000) 13.04.2026 22:19
Jak uda nam się utrzymać to pierwsza decyzja AH powinna być taka ...uwolnić Pogoń od rodziny Grosickich.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 13.04.2026 22:19
Czasy niepostrzeżenie zmieniły się, a ten włazi żeby sobie popykać jak kiedyś. Zero występów do końca sezonu.
Miru

Miru

(6180/6400) 13.04.2026 22:21
Grosicki patafianie co się z tobą dzieje, gdzie ty jesteś? Nie ma ciebie w Pogoni, przechodzisz obok meczu. Przestań chlać, ćp*ać czy latać po mieście. Odejdź z tego klubu daj żyć nam!! Po sezonie won!!
pawel

pawel

(64049/72000) 13.04.2026 22:22
Nie wiem jak Wuy ale mi Grosicki podniosl cisnienie tak, ze z checia bym go zmienil chociaz Dopiero co wszedl... Rzut wolny na polowie boiska, obroncy z przodu a ten pcha sie do wykonywania i oddaje pilke rywali na kontre z przewaga liczebna... Chwile pozniej nasza kontra. Ulve w srodku niekryty pokazuje sie do gry a ten kopie pilke do dwoch rywali.. Wygladal jak sabotazysta a nie doswiadczony zawodnik.
Pogodniak

Pogodniak

(13949/18000) 13.04.2026 22:26
Cyt. "Musimy patrzeć na to, co dzieje się za nami.". I to jest mobilizacja drużyny od kapitana? Teraz powinno się mówić, że patrzymy co przed nami, żeby zwyciężać i gonić czołówkę, nawet gdy było to trochę na wyrost. Ale podniosłoby to morale drużyny, dodało jej wiary a nie ciągłe już któreś Twoje lamentowanie, że bronimy się przed spadkiem. Ulve to właściwy kapitan na stałe.
Majster

Majster

(756/800) 13.04.2026 22:29
Jedno jest pewne że drugi raz nie zagramy takiego meczu jak z Ległą.W sobotę stworzymy Lechowi piekło.Ale warunek jest jeden: Angielski musi usiąść na ławkę !
littlefrog33

littlefrog33

(3476/4800) 13.04.2026 22:39
Grosicki lemieszu zardzewiały, jesteś karykaturą piłkarza w tym sezonie. Starczy tego melanżu w Szczecinie, wypad po sezonie, bo nas ośmieszasz.
Alchemik

Alchemik

(59788/72000) 13.04.2026 22:40
Szkoda Gościu, ze Ty straciłeś ..formę!!!!! Ciekawe czy straciłeś już te dwie bańki za podpis????? .. czyzby znowu powstał problem??? Czy wróciły ..demony????? .... Jak Będziesz tak ciągle chorował to lepiej zrezygnuj juz z grania w piłkę!!
darecki73

darecki73

(45955/48000) 13.04.2026 22:41
Juszczak donosi, że źle się dzieje w Pogoni. Odchodzą trenerzy z Akademii. Kończą im się kontrakty i nikt nie prowadzi z nimi rozmów, Odchodzi też scout, który sprowadzał do Pogoni młode talenty m.in. Łęgowskiego, Piotrowskiego, Przyborka, Kozłowskiego. Nie wiem co planują Alex z Tanem, ale według Juszczyka Alex już nie traktuje Pogoni jako projekt długoterminowy.
MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 13.04.2026 22:57
kaczka dziennikarska derecki , pierdul pierdul turlaj beret
lero

lero

(74645/96000) 13.04.2026 22:57
Jak drużyna pokazała charakter i wygrała to i Grosicki się odezwał. Jak się okaże, że się utrzymaliśmy to powiesz, że to dzięki tobie. Taki masz charakterek. Gdybyś po podpisaniu nowego kontraktu grał przynajmniej tak jak gadasz i jak grałeś wcześniej, to dziś nie musieli byśmy walczyć o utrzymanie.
MKS80

MKS80

(5703/6400) 13.04.2026 23:13
W ekstraklasie po godzinach wywiad wiadomo z kim i normalnie bajeczka słuchać powtarzające się słowa " tak jak powiedziałem" w tym osobniku nie ma żadnej energii a na pewno nie do grania za Pogoń
rad05

rad05

(6971/9600) 13.04.2026 23:50
Spoko, Grosik. Niech Ci będzie, że pokazała... Szkoda, że od prawie roku trzeba sobie zmieniać pieluchy do 80 minuty jak się was ogląda
rad05

rad05

(6971/9600) 14.04.2026 00:01
Poza tym.. Tak jak teraz gra Pogoń to wygląda jak jakaś symulacja strategii futbolu z XX-lecia międzywojennego: "przyjmę"- "pomyślę"-"kopnę w lewo".... no ja prld.. Współczesnym futbolem rządzą automatyzmy i dynamika całego zespołu.
marilla

marilla

(1924/2000) 14.04.2026 00:05
Wiesz co Grosik, Twój występ to żenada dziś i w ogóle to dramat jaką formę prezentujesz. Jednego Ci nie zapomnę.... minuta ciszy dla Jacka Magiery, a Ty dzbanie jeden w czapce stoisz, a podobno, jak mówiłeś szanowałeś człowieka
rad05

rad05

(6971/9600) 14.04.2026 00:12
@darecki73 Ciekawe..., ale pytanie kim są Juszczyk & Juszczak?
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 14.04.2026 00:36
Hahahaha, do kolegi Juszczyka Grosik przecież powiedział, że zespół zawdzięcza Jemu zwycięstwo, bo im puścił muzykę z "Gladiatora"!!!! LOL, nie uwierzyłbym, ale widziałem na własne oczy :)))) Polecam :)
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 14.04.2026 06:00
@El Profesor szkoda ze Grosicki nie puścił im Zenka Martyniuka, szczególnie tym anglojęzycznym. Wtedy na pewno tchnął by w nich ducha walki. A ci skazani mają bana od Alexa na akredytację i sraja do własnego gniazda. Czasem ktoś im zapoda jakiegoś newsa farmazona i tak wałkują temat. Wtedy kiedy walczymy o utrzymanie, polskie media roztrząsają przez nich temat burdelu w naszej akademii.
BrunetEveningTime

BrunetEveningTime

(3570/4800) 14.04.2026 06:56
Grochu, Twoj zewniak odchodzący z rzutu wolnego, koło 62-63 min na skraj pola karnego Piasta skończył sie stratą i kontrą, szczęśliwie nie przynosząca bramki Piastowi. Nie rób tak wiecej.
mark

mark

(124595) 14.04.2026 08:15
Czym dalej ten fermenciarz jest od szatni i zespołu tym lepiej dla Pogoni.
kielbi

kielbi

(3486/4800) 14.04.2026 10:24
Cieszy mnie, że nasz były kapitan dostrzegł zaangażowanie i charakter drużyny. Fajnieby było gdyby obejrzał sobie ten mecz jeszcze raz, oraz te poprzednie gdzie grał od pierwszej minuty z opaską. Być może wysnuje jakieś wnioski... Być może zauważy pewne braki w nici porozumienia między nim a całą resztą? W sumie niech się naradzi ze swoimi kumplami - Majdanami itp... Niech obejrzą to razem... W sumie najlepiej gdzieś na wakacjach, w sumie gdzieś już napewno jest ciepło i można jechać na urlop. Dlaczegoby nie wysłac go na jakiś urlop już dziś?