preloader
Przejdź do głównej treści
87050045bd4a7f640d0e8611ae761d350e228e

87050045bd4a7f640d0e8611ae761d350e228e

Grosicki: Straciliśmy kuriozalne bramki

- Pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Cud, że wróciliśmy do gry. Filip strzelił bramkę przed przerwą po błędzie Jagi, bo nie zapowiadało się, że będziemy mieli taką szansę w pierwszej połowie. Taka jest piłka. W drugiej połowie było trochę lepiej, zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Strzeliliśmy bramkę na 2:2 i nie wiem co się z nami stało. Zamiast spróbować jeszcze zaatakować, bo Jagiellonia miała słabszy moment, to się cofnęliśmy. Dostaliśmy kuriozalną bramkę po stałym fragmencie gry. Mieliśmy trzech zawodników w jednym miejscu i mogli ją spokojnie wybić. Słaba komunikacja i tracimy bramkę. Mieliśmy szansę zdobyć jeden punkt na ciężkim terenie, który dałby nam dużo. Teraz musimy wracać do Szczecina i wziąć się od poniedziałku za pracę, aby zdobyć trzy punkty w piątek - mówi kapitan zespołu. - W ostatnim czasie dużo trenujemy ofensywnych i defensywnych stałych fragmentów gry. Po ofensywnych strzelamy te bramki. Może nie bezpośrednio, ale zbieramy te drugie piłki i dziś też tak było przy drugim golu. Dostaliśmy jednak kuriozalną bramkę na 3:2... To nie była perfekcyjna wrzutka. Słaba komunikacja i tracimy cenny punkt. Na Cracovii też dostaliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Musimy lepiej bronić, bo punkty uciekają.

W pierwszej części meczu Pogoń Szczecin nie była w stanie zagrozić drużynie rywali.

- Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Wiemy jak Jagiellonia potrafi grać, jak buduje akcje. Straciliśmy gola po swoim błędzie i świetnym strzale Kajetana. Na 2:0 też do pustej bramki Jagiellonia wjechała. Dużo jest do poprawy. W pierwszej połowie poza sytuacją Filipa nie stworzyliśmy nic. Taka jest jednak piłka, jak dostajesz szansę powrotu do gry to robisz wszystko, aby grać lepiej. Graliśmy lepiej, ale to już drugi mecz z Jagiellonią gdzie tracimy bramkę po 90. minucie i to bardzo boli - mówi dalej Grosicki.

Jak wygląda obecnie sytuacja zdrowotna Grosickiego?

- Z kostką trzeba czasu aby doszła do siebie. Do zespołu wróciłem w środę, ale wczoraj po podróży samolotem i tym ciśnieniu znów kostka puchła. Byłem przygnębiony jak zobaczyłem wieczorem jak to wygląda. Cieszę się, że dzięki pracy z fizjo mogłem wrócić i zagrać te 30 minut. Najlepiej czuję się jak jestem w treningu i na boisku. W ostatnich meczach chcę drużynie pomóc, ale z drugiej strony chciałbym aby ten sezon już się zakończył, zapomnieć o tym i myśleć o przyszłości - dodał doświadczony zawodnik.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4909

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (35)

andrzej123x

andrzej123x

(2168/2400) 09.05.2026 21:57
Człowieku, może Ty się przerzuć na komentowanie a daj sobie spokój z grą. Poziom Twojego komentarzu nie odbiega od poziomu Twojej gry ale straty dla Pogoni znacznie mniejsze.
Desaix

Desaix

(8593/9600) 09.05.2026 21:57
Kuriozalne było jeszcze wejście Grosickiego, podania do przeciwnika i truchtanie...
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 09.05.2026 21:57
Skoro kostka puchnie to trzeba odpocząć , naprawdę Grosik nic realnie nie wnosi do gry.
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 09.05.2026 22:01
ten kontrakt nowy to był olbrzymi błąd, niestety
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 09.05.2026 22:07
I cyk Zagłębie wygrywa z Górnikiem - może się włączyć się o puchary więc raczej nie odpuści meczu z nami.
Anathema

Anathema

(39736/48000) 09.05.2026 22:13
Napisałbym człowieku co myślę o twoim bycie w klubie ale daruję bo po ludzku nie wypada a nie jest to nic przyjemnego
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 09.05.2026 22:21
Thomas na pewno był ogromnie "szcześliwy" (jak to tlumacza dzis geniusze dziennikarstwa - happy w kontekscie poprostu, że zadowolony), ze musial znow wpuszczac na boisko swojego ulubionego zawodnika, ktoremu <b>w zime odpisal SMSem ze nic mu nie moze obiecac, jak turboGrosz zaczal wszystkich szantazowac o nowy kontrakt,</b> no a potem alex go uraczyl taka niespodzianka ... ze kontrakt podpisany bez zgody trenera. <b>No i teraz mamy efekt, zawodnik KONTUZJOWANY !!!!! musi grać i musi stanowic osłabienie w najwazniejszych meczach sezonu!</b> A pozniej nam głupio ze sie smieja z nas w Polsce, ze "klub-meme".
kibol

kibol

(44374/48000) 09.05.2026 22:22
Kuriozum to jest jak mogłeś wyłudzić tak duży kontrakt ,grając taki piach.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 09.05.2026 22:25
<b>Aha, no i nie mowiac o tym ze kamil - jak wiadomo intelekt na poziomie mensy - prosto bez zastanowienia papla w C+ o tym, ze ma rozwalona kostkę, aby rywale wiedzieli gdzie mają go kopac w następnych meczach, oraz o tym, ze w Pogoni do gry sie wpuszcza zawodnikow niepełnosprawnych xD</b>
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 09.05.2026 22:29
"wczoraj po podróży samolotem i tym ciśnieniu znów kostka puchła. Byłem przygnębiony jak zobaczyłem wieczorem jak to wygląda." No tak, normalnie idealny zawodnik na to aby sobie zmarnować limit zmian i miec pewnosc, ze nie odstawi nogi w zadnej akcji i zawsze bedzie walczyć na 100%, w obronie i ataku! Mecz o 17:30, rozgrzewka od 16:00, a noc wczesniej kostka spuchnięta ... no tak, 38-letni emeryt przygotowany na walke z jednym z liderów Ekstraklasy Wezme mnie bo zaraz wybuchę ...
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 09.05.2026 22:29
Są sytuacje,gdzie lepiej nic nie pisać czytając to co kapitan dwamilionyKG ma do powiedzenia. TT jak można wpuszczać do gry zawodnika,który nie ma w pełni wyleczonej kontuzji?!Czy to jest Twoja decyzja...jeśli tak co nie wydarzy się po ostatniej kolejce sezonu odejdź jak najdalej od Szczecina.
Andre

Andre

(19176/24000) 09.05.2026 22:31
Kuriozaonym to ty jesteś kapitanem, przez co nie mogę na ciebie patrzeć. Zagłębie jak u siebie z takim zaangażowaniem i pomysłem jak z Górnikiem, to następna wtopa nas czeka.
krzysztofzmija61

krzysztofzmija61

(3459/4800) 09.05.2026 23:17
Może byście w redakcji darowali sobie już drukowanie tych jego komentarzy i mądrości po meczach.Bo jest już naprawdę to żenujące i denerwujące.Że nie napiszę w ogóle wkur... jące.
k0r

k0r

(77996/96000) 09.05.2026 23:34
Kuriozalne bramki to nasza specjalność. Przy czym jest pewna stała - zawsze jak sie nam coś takiego przytrafia, to Ty jesteś na boisku.
lero

lero

(74636/96000) 09.05.2026 23:54
Jak jesteś z niedoleczoną kontuzją i jeszcze bez formy i przy brakach treningowych, to po co wchodzisz na boisko? Bo ego tak każe? Przyznałeś się trenerowi, że jesteś niepełnosprawny?
wojkow

wojkow

(24851/36000) 09.05.2026 23:54
Sam jestes kuriozalny...Powiem wiecej jak mowil Kucharczyk Jestes fatalny
1969

1969

(37259/48000) 10.05.2026 00:24
Chcesz pomóc? Zostań w domu i oddaj się zapomnieniu...
mark

mark

(124595) 10.05.2026 01:01
Tytul moglby tez brzmiec powrot wielkiego piłkarza Jagielonii i Pogonii na boisko ale może by to jednak zabrzmiało zbyt kuriozalnie?
Miru

Miru

(6180/6400) 10.05.2026 02:49
Ty Dusigrosz jak się czułeś gdy śpiewali na jagielloni twoje nazwisko? Czemu ciebie tak wielbią na tym młynie gdy im nic nie przyniosłeś w rękach? Bez ciebie jest o wiele lepiej w Pogoni i ton widać. Nie jesteś żadną gwiazdą tego miasta
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 10.05.2026 08:43
Idź już na emeryturę, proszę
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 08:47
Jaga jest druzyną nazwijmy to europejską więc są lepsi od nas i bardziej doświadczeni. Każdy remis przed meczem brałby w ciemno , nie udało się przez indywidualne błędy. Przestańcie bić w trenera , przecież każdy był zadowolony ze składu jaki zestawił. Co się dziwicie że zmian takich dokonał? Nie miał nic do stracenia , przegrywał więc zaryzykował i postawił ofensywnie, Zadziałało Agger strzelił a że potem w ostatniej akcji pan Cojo , jak zawsze przyspawany do linii , teraz postanowił zrobić sobie spacer w pole bramkowe i zdjąć bezpieczną piłkę z głowy naszych dwóch obrońców , nieudolnie podkreślę to skończyło się katastrofą.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 08:55
Zakładałem porażkę z Lechem , z Jagą i Legią bo są piłkarsko lepsi więc strasznie mnie nie boli ta porażka , choć szkoda tej szansy jaka się stworzyła. Zakładałem remis z Piastem , Craxą i Zagłębiem a wygraną z Wisłą i GKS . Pisałem to po przerwie na Kadrę więc powinniśmy mieć 5 pkt. Mamy dzięki wygranej z Piastem 7 pkt od tego czasu. Zakładałem 9 pkt po 8 meczach , że da nam to bezpieczne utrzymanie. Nie rozumiem wciąż ekscytacji dziennikarzy po Wiśle , że na 99% mamy utrzymanie. Dla mnie jak zdobędziemy te 9 o których pisałem to będę bezpieczny. Mamy 2 pkt zapasu , jest gorąco ale tego się spodziewaliśmy i każdy mówił , że do końca będziemy drżeć i tak się dzieje więc dlaczego większość zaskoczona? Możemy skończyć nasze obawy gdy wygramy z Lubinem wtedy zdobędziemy 10 pkt od przerwy na Kadrę i z wynikiem 44 pkt nic złego nam nie grozi. Wszystko w naszych nogach , nie musimy liczyć na matematyczne szanse i potknięcie innych . Inni też mają syf choćby Korona czy lechia .Lód na głowę, ta drużyna wreszcie zaczyna się jakoś prezentować
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 10.05.2026 09:00
Zamiast wieszać psy na Grosiku zastanówcie się co się dzieje naprawdę. Te hejty na nowy kontrakt Grosika naprawdę są już nie smaczne. Przypominam że zawodnik ma 100 meczy w Reprezentacji Polski. Ostatnia bramka z ewidentnego braku porozumienia między Keramitsisem a bramkarzem. Dużo chłop bramek broni,ale też za dużo głupich bramek wpuszcza. Po to ma gębę żeby się drzeć na obrońców. Kro grał w piłkę ten wie jak to wygląda. Powinien ryknąć moja i po problemie. Wogóle w całym sezonie brak komunikacji w drużynie ale czego oczekuwać jak na boisku gra 11 różnych narodowości. Zmieniliśmy diametralnie styl gry. Teraz bronimy się. Kiedyś atakowaliśmy bo to jest DNA Pogoni. Tu Grosik brylował. Atak,nie obrona. Jaga zasłużenie wygrała chociaż wcale nie musiała. Potrzebne jest jeszcze szczęście. Dopuki nie będzie zmiany trenera na bardziej nastawionego na kreatywność będzie jak jest. I nic nie pomoże. Ja nie widzę na razie światełka w tunelu. Gramy żenująco słabo w ataku i tyle.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 09:04
I przestańmy głupio marzyć o grze w Pucharach . Jesteśmy jeszcze na to za słabi a tak było mówione przed meczem z Lechem , że 5 pkt do strefy spadkowej i 5 punktów do pucharów , teraz to samo przed Jagą 5 do Pucharów i 5 do spadku. Tu trzeba się utrzymać , wzmocnić zespół 4 graczami do 1 składu , realnymi wzmocnieniami i się ogrywać przez rok i może wtedy Puchary , na razie to byłaby kompromitacja a nie występy , zostawmy to lepszym , my sobie nie radzimy na własnym podwórku a gadamy publicznie o pucharach. Utrzymajmy się a to jesteśmy w stanie zrobić w tych 2 meczach , może już w piątek a o Jadze zapomnijmy
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 09:09
Jedyny kamyczek do ogródka trenera , że jednak wstawił Grosika , już lepiej było Smolińskiego , też jest cienki ale przynajmniej nie przeszkadza. Optymalny zamiast Grosika byłby Janek ale trener jakoś nie ma do niego łaskawego oka
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 09:15
Pomyślcie jaki byłby syf medialny gdyby Alex go nie podpisał zimą, Grosik gra a w zasadzie nie gra nic w ofensywie poza jedną asystą przez całą rundę. I on to robi pomimo przedłużonego kontraktu przez Persa. Gdyby go nie podpisał wszyscy by krzyczeli , że to dlatego , że najlepszy Kamil nie dostał gwarancji gry i Pogoń szoruje po dnie przez decyzje Persa. Szorujemy po dnie i jesteśmy obśmiewani pomimo to. Pers sobie jakoś to odbije ,on swoje pieniądze potrafi liczyć , pewnie chciał święty spokój po zamieszaniu z Kamilem ale z tyłu głowy ma swój pomysł jak z tego wyjść bo każdy widzi , że jednak Kamil nie miał racji w negocjacjach
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 10.05.2026 10:14
po tych wywiadach wlos sie jezy na plecach
marek9636

marek9636

(107082) 10.05.2026 10:48
Straciliśmy pierwszą bramkę przez co? Przez podanie Loncara do rywala. Potem to co wyprawia Borges to ja nie mam pojęcia jak to nazwać. Dla mnie cała lewa obrona i 2x ŚO są do wymiany.
lero

lero

(74636/96000) 10.05.2026 10:50
@Landsberg piszesz, że za Grosickiego ,, już lepiej wstawić było Smolińskiego , też jest cienki ale przynajmniej nie przeszkadza." Co to za podejście do problemu, jedno zło chcesz przykryć drugim? To ja mam lepszy pomysł. Za Grosickiego wstawiam Greenwooda. Też nie przeszkadza ale przynajmniej była szansa, że strzeli gola z wolnego a takie były.
Marvasas

Marvasas

(646/800) 10.05.2026 11:13
Z tego wynika jasno, że Grosik musi grać nawet bez nogi, żeby minuty się zgadzały i kontrakt był przedłużony o kolejny rok...
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 10.05.2026 11:32
Kamil Grosicki nie musi grać, kostka mu puchnie! Niech się wykuruje i już za dwa, może trzy lata będzie w formie. Do tego czasu może nowy kontrakt z podpisem za kilka baniek? Toż to nasza legenda! Uwielbiany i niezawodny! Nikt tak pięknie nie snuje się sapiąc po murawie! Nikt tak pięknie, czystą polszczyzną nie przelewa swych myśli w wywiadach! Ach! Wystarczy spojrzeć na noty meczowe jakie otrzymuje za trucht i perfekcyjny wstręt do powrotu w ustawienie obronne pokazuje jak ważnym jest Pogoni elementem. Jak tylko kostka odpuści dostanie lektykę i będąc noszonym po murawie w odpowiednim momencie zejdzie i zachwyci stadion. Tylko Kamil! I nie mówcie, że przecież obiecał puchar, gryzienie murawy, walkę! Przecież ma prawo obiecywać, to nic nie kosztuje. Swoją drogą, aż dziw , że jakby mniej Go w mediach. Taka legenda zasługuje na okładki wszelkich pism. I jego kostka także.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 10.05.2026 12:31
@lero Oczywiście , że lepszy by w tej sytuacji był wybór nawet Greenwooda , jesli beznadziejny Smoła Cię boli , choć nie jestem jego zwolennikiem od pewnego czasu ani Smoły ani Anglika . Każdy byłby lepszy z ławki, każdy nawet Angielski aby zdrowy był niż Grosik ze spuchniętą kostką. Więc albo kłamie , że kostka jak balon aby przykryć swój kolejny fatalny występ albo pan Kamil powinien nie wchodzić na murawę bo to piłka nożna i musisz mieć zdrowe nogi aby ten sport uprawiać.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 10.05.2026 15:34
Kuriozalny gol, kuriozalny wywiad, kuriozalny kapitan czyli nihil novi
ALI

ALI

(25077/36000) 10.05.2026 16:29
Podejrzewam i obawiam się, że Kamil będzie się mścił w możliwie dostępny sposób na Prezesie. Stan psychiczny widać po każdym meczu nawet po zwycięstwie z Płockiem, radość jakaś taka "nieszczera". Chłopak wrócił zakończyć karierę w glorii chwały jako ikona i wielki autorytet klubu, Po zimowych perturbacjach, jak będzie postrzegany przez większość środowiska kibicowskiego Pogoni, chyba nikt nie ma wątpliwości. Kamil w twoim interesie jak nikogo innego z drużyny, jest to abyśmy się utrzymali, wtedy cała sprawa jak to się mówi rozejdzie się po kościach.
Kan Tesler

Kan Tesler

(4987/6400) 11.05.2026 06:56
Ja tu tylko dla komentarzy XD