preloader
Przejdź do głównej treści
87050023d7a58819d89a7a85b00a295f10d075
87050023d7a58819d89a7a85b00a295f10d075

Grosicki: Wszystko wskazuje na to że będzie stabilnie

Długo podnosiłeś się po tamtym finale?

Myślę, że dopiero teraz, w tej rundzie, poczułem swobodę na boisku. Wróciła pewność siebie. Na pewno nie byłem sobą na jesieni. Tamten finał strasznie mnie zranił, to była moja największa porażka w karierze. Przegrałem kiedyś finał Pucharu Francji ze Stade Rennes, ale skala emocji była nieporównywalna. Szczecin to moje miasto, mój klub, jestem kapitanem Pogoni. Chciałem, żeby drużyna w końcu coś zdobyła. Nie mogłem się z tym pogodzić. Zwykłe pytania kibiców na ulicy, typu: "Kamil, co się tam stało?", kompletnie mnie rozbrajały. Bo co miałem powiedzieć... Wiem, że w finale zawiodłem. Może przegrałem go w głowie?

Jesteś w tym wszystkim mocno samokrytyczny.

Myślę, że potrafię przyznać się do błędu. Ale ten rozdział już zamknąłem. Jestem szczęściarzem, że mogę naprawić tamten mecz. Szanujemy Puszczę, dotarli do półfinału tak samo, jak my. To będzie bardzo trudne spotkanie.

Wyjaśniła się w końcu kwestia nowego właściciela Pogoni. Odetchnęliście z ulgą?

Wszystko wskazuje na to że będzie stabilnie, szykuje się spokojniejszy czas dla kibiców, ale za słowami muszą pójść czyny. Na razie spływają zaległe pieniądze, kolejne daty przelewów są ustalone. Zaczyna świecić słońce nad Pogonią. Poznałem w styczniu pana Alexa Haditaghiego (nowy właściciel - red.) i poczułem od niego pozytywną energię - nastawienie, że chce zrobić coś dobrego dla drużyny. Negocjacje się komplikowały, ale dopiął swego. Wierzę, że wprowadzi Pogoń na wyższy poziom.

Ostatnio w mediach społecznościowych opublikowałeś swoje przerobione zdjęcie, gdy jesteś już siwym emerytem, ale dalej grasz w barwach Pogoni. Tak będzie?

Zapowiadałem, że będę grał dopóki nie zdobędę z Pogonią trofeum. Ale to prawda - na razie jest zdrowie, mam radość z piłki i nie myślę o zakończeniu kariery. Gdy już to zrobię, mam taki plan, by odwiedzić swoje byłe kluby, w których występowałem, na przykład Hull City i Stade Rennes. Pójdę na trybuny, na mecz i spotkam się z kibicami.

CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ!

STSxPogonSportNet

profil-jpg

Źródło: WP Sportowefakty Wyświetlenia: 9103

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (0)

Brak komentarzy.