preloader
Przejdź do głównej treści
870500d3753f5939694d8342f9091ff5cee40f

870500d3753f5939694d8342f9091ff5cee40f

Grosicki zmotywował kolegów przed meczem z Piastem

Pogoń Szczecin po wcześniejszych porażkach z Lechią Gdańsk (1:2) i Legią Warszawa (0:2) znalazła się w bardzo trudnym położeniu, w strefie spadkowej. Ostatnie spotkanie z Piastem Gliwice było zatem absolutnie fundamentalne. Zawodnicy Dumy Pomorza stanęli na wysokości zadania, pokonując drużynę Daniela Myśliwca 2:0.

Piłkarze Pogoni pokazali dużą wolę walki i nie odkładali nogi w pojedynkach z rywalami. Być może w odpowiednim nastawieniu mentalnym pomogła płomienna przemowa Kamila Grosickiego, który w szatni starał się motywować kolegów podbudowując ich pewność siebie. Wszystko zostało udostępnione przez Portowców w ich vlogu na YouTube przedstawiającym kulisy starcia z Piastem.

— Szalai, jesteś reprezentantem Węgier! Grałeś w wielkich klubach. Mukairu, grałeś w Lidze Mistrzów! Juwara, strzeliłeś gola na San Siro! Ława, jesteś wielkim talentem, przyszłością Pogoni! Acosta – reprezentant k***a USA, Ulve – lider! Borges, Lonczi, Brzytwa, Biegan! Agger, jesteś świetnym skrzydłowym, widziałem co pokazywałeś w Danii. Smoła, k***a, Pogoń masz w sercu! Wszyscy, cały sztab, k***a! Trener? Mistrzostwo Danii! Mamy ciężki czas, gadają na nas, w całej Polsce śmieją się. Dawać, k***a, serce! – mówił Kamil Grosicki w szatni.

profil-jpg

Źródło: Kanał Sportowy Wyświetlenia: 4110

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (38)

Sandkruger

Sandkruger

(37234/48000) 15.04.2026 09:10
Jak go nie trawie to tu akurat dał rade. No ale za 200 tysi to ciut mało.
mark

mark

(124595) 15.04.2026 09:17
Co za Jasiu ... Najlepsza motywacją jak siedzi na ławie
zejman

zejman

(3868/4800) 15.04.2026 09:24
Żenada Linus jak motywuje to mówi. Nie musi drzeć japy. Ale czego sie spodziewać po gościu z ujemnym IQ i rozbujanym ego...
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 15.04.2026 09:28
Dobrze powiedział. Brawo Kamil. (Szkoda tylko że drużyna nie jest zmotywowana bez takiej mowy). Może coś się zmieni po tym meczu Szkoda ze lider beż kontraktu... Tylko oni walka mogą nas utrzymać w lidze bo zarząd robi dużo żeby to się nie udało...
Misio 79

Misio 79

(58902/72000) 15.04.2026 09:39
Na trenera grającego go! Zaoszczędzimy na pensji.
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 15.04.2026 09:53
No nie będzie to viral na skalę "okazejszyns", ale jest potencjał.
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 15.04.2026 09:57
https://youtu.be/QjXJrUOHwlo
1962

1962

(62490/72000) 15.04.2026 10:00
Tak właśnie ma to wyglądać k..a, macie się wspierać nawzajem, macie być jak bracia z jednej krwi. Pokażcie Lechowi kto rządzi w Polsce. Udowodnijcie naszym kibicom, że jesteście godni nosić nasze barwy i herb. TO JEST POGOŃ!!!!!!
Krajan from Lund

Krajan from Lund

(42702/48000) 15.04.2026 10:11
@zejman I tak i nie.. to znaczy jednych zmotywuje spokojna rzeczowa przemowa, a innych taka wlasnie krzykliwa wersja z energia i naciskiem na slowo "kur.." wkomponowane miedzy zdaniami. Tu bym sie nie czepial. Czasami nawet "kulture" trzeba odstawic na bok.
Hank_Moody

Hank_Moody

(275/300) 15.04.2026 10:18
Fajna inicjatywa, ale czy to nie było na potrzeby filmu tylko? Przecież zrozumiało go może 5 osób?! Juwara to zrozumiał san siro… trener nic, do Aggera po angielsku to może cos skojarzył. Nie wiem, najważniejsze, że wygrali. Jeżeli to im pomaga to może tak przed każdym meczem do nich mówić.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 15.04.2026 10:37
Ujemne IQ, dobre:) Z pewnością w tej czapce został wzięty na poważnie. Ale .. na poważnie .. Jak zmotywował ekipę przed Legią, że zbroja gladiatora znów ufajdana? Jakim był motywatorem poprzez własny występ na boisku w Gliwicach? Nie trenował przez tydzień, wlazł na boisko i omal nie skończyło się stratą bramy. W kolejnym meczu za jego przyczyną. Ta ekipa zagrała wbrew temu pierre doll enew i wygrała w Gliwicach. Jaki kawałek puści chłopakom przed Leszkiem? Trenera Dzikiego?
JANUSZ

JANUSZ

(14323/18000) 15.04.2026 11:09
Sama mowa to za mało, trzeba jeszcze na boisku pokazać charakter. Jeszcze postawić pyrusów do konta i będzie git.
pawel

pawel

(64050/72000) 15.04.2026 11:09
Jesli to nie pod publiczke do kamery to intencje zacne i sluszna rzecz do zrobienia. Szkoda tylko,ze sam siebie nie potrafi nijak zmotywowac. Od kiedy podpisal nowy kontrakt wyglada tak jakby mial wykoszone na wszystko i wszystkich ...
PrezesKlubuSportowego

PrezesKlubuSportowego

(952/1200) 15.04.2026 11:12
Przeciez 80% szatni nie rozumie jego jezyka
Anathema

Anathema

(39730/48000) 15.04.2026 11:14
Może czas by zaczął motywować innych swoją gra na boisku. Podrzeć ryja w szatni za 2 bańki to i ja mogę. Cechy wolicjonalne sie albo ma albo nie i tyle w temacie
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 15.04.2026 11:18
Kamil przez 4 lata grałeś w Anglii rozumiem, że to za mało by skleić 5 zdań by szatnia Cię zrozumiała... Swoją drogą może też zaczniesz zapierdalać na boisku bo podpisaniu nowego kontraktu, jesteś cieniem cienia na boisku...
seba1

seba1

(5508/6400) 15.04.2026 11:28
Grosicki teraz robi za maskotke i motywatora, jego gra tragiczna ...tylko to klub kosztowało 2 mln i wciśniecie zony do klubu...
Rick

Rick

(1115/1200) 15.04.2026 11:32
No śmieją się śmieją bo gracie jak drugoligowcy
TritumX

TritumX

(21097/24000) 15.04.2026 11:36
Swoja droga, zobaczcie jak niewiele potrzeba w tej nedznej lidze do osiagania jakis tam rezultatow (nie mylic z sukcesami) - wystarczy troche bardziej danego dnia chciec i przebiec pare kilometrow wiecej od przeciwnika i to w zasadzie wystarcza na stabilny wynik i polowe zespolow tej ligi... Juz abstrahujac od wszystkich innych czynnikow, sama wysoka intensywnosc i zaangazowanie i strefa spadkowa prawdopodobnie w ogole nawet by nie byla na horyzoncie w tym sezonie.
19DDD48

19DDD48

(235334) 15.04.2026 11:37
W końcu to jedno z głównych zadań kapitana żeby motywować zespoł. Mam na dzieję że na Amicę nie trzeba będzie specjalnie ich nakręcać.... ale cały tydzień powinni mieć łupane do łba jaki to mecz!!!
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 15.04.2026 11:43
Prawdziwy Kapitan:) Fakt obnizka formy to fakt, ale trudno aby w takiej druzynie jej nie miec:) i do wszystkich tych co wyzywaja Kamila, pokazujecie tylko jak was dupsko boli ile Kamil zarabia, zwykla zawisc nasza narodwa wspaniala cecha :) Kamil prowadz!
sęp

sęp

(64817/72000) 15.04.2026 11:43
Kto go zrozumiał jak motywował po polsku, przecież widać że ten filmik jest tylko dla promocji Kamila. Po tym co odje**ł w negocjacjach nowego kontraktu szacunku już nie odzyska takimi filmikami. Lepiej żeby zaczął robić liczby bo jego czlapanie po boisku irytuje.
KibicŚcianaWschodnia

KibicŚcianaWschodnia

(795/800) 15.04.2026 11:44
Troche angielskiego,troche polskiego no i łacina najtrudniejsza po OJCZYSTYM.Kamil sie strał jak mógł ,dajmy mu spokój ,do lecha
Kan Tesler

Kan Tesler

(4987/6400) 15.04.2026 11:58
Łer iz maj pisi? Soł hał aj ken tejk koorwa? XD
marek9636

marek9636

(107057) 15.04.2026 12:06
I spoko przemowa ważne, że dała efekt. Ludzie czy dziś trzeba wszystko i wszystkich wyśmiać.
1969

1969

(37259/48000) 15.04.2026 12:12
Przemowa w sedno, dodałbym tylko Kamil, przed lustrem poćwicz: ,,Grosik, koorwa, grałeś 101 meczów w reprezentacji, byłeś 2 razy graczem sezonu eklapy, zarabiasz jak szejk, co się z Tobą dzieje? Ogarnij się, jak nie dajesz rady, to chociaż nie przeszkadzaj, a wspieraj z ławki." Może pomóc...
marek9636

marek9636

(107057) 15.04.2026 12:18
Notabene ciekawą rozmowe zrobiło weszło z polskim scoutem Genku. To co on powiedział o afrykańskich piłkarzach Wiedzą, jak z nimi pracować, znają ryzyko. Robią to najlepiej w Europie. Podpisując takich chłopaków, musisz mieć świadomość, że będą z nimi problemy. Będą robili głupie rzeczy, bo pierwszy raz w życiu zarabiają pieniądze, trafiają do wyśnionej rzeczywistości. Trzeba ich zrozumieć, zaopiekować się nimi i zadbać o nich, zamiast na to narzekać. Nie wszystko im się udaje, ale zachowują ciągłość pracy. Gorszy okres zdarzy się zawsze. Wiele klubów skreśla zawodników po nieudanym półroczu, sezonie, oni dają im czas. Wystarczy spojrzeć na tych, których sprzedali: początkowo nie robili szału. Podpisują dobrych zawodników, ale przede wszystkim są do nich przekonani. Jeśli wydajesz pięć milionów euro, musisz być gotowy na to, żeby dać piłkarzowi przestrzeń na rozwój. Genk latem sprzedał czołowych zawodników i jest liderem nie dlatego, że kupił nowych, którzy od razu wypalili. W formie są teraz ci, którzy przyszli rok, dwa lata temu — słyszę. https://weszlo.com/krc-genk-skauting-transfery-kulisy-reportaz/ Sam niedawno tu pisałem, nie dajesz od początku jakości-wypad. Jak widać są też kluby, które mają inną filozofię i osiągają sukcesy.
Raaf

Raaf

(2026/2400) 15.04.2026 12:28
Uważałem, że przedłużenie kontraktu z Grosikiem to był błąd,jego aktualna forma jest tragiczna,ale ta przemowa była dobra,adekwatna do sytuacji. Może zarabia za dużo,ale wydaje mi się, że Pogoń to on ma w sercu,mimo wszystko i dlatego wkur... mnie ta wszechobecna szyderca,ten hejt na nasz klub,jak tu na weszło: https://weszlo.com/komentarze/national-team-juesej-plomienna-przemowa-grosickiego-w-szatni/
Ogoorek

Ogoorek

(2744/2800) 15.04.2026 12:30
Koleś, który grał na wyspach (a przynajmniej brał tam pensję) i Francji, nie umie przemowy w zrozumiałym przez poszczególnych graczy języku wydukać? Prawdziwa legenda !
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 15.04.2026 12:54
Ten mochikanin w tym turbanie i jego przemowa wyglądają i brzmią komicznie, nieźle się przy tym uśmiałem
Pablo

Pablo

(44681/48000) 15.04.2026 12:57
Trener motywacyjny za 200tys/ miesięcznie ???? Alex ma gest
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 15.04.2026 13:37
Moja pierwsza reakcja to też "żenada", ale trzeba jednak zachować jakis obiektywizm - zadziałało. <b>I to jest obowiązek kapitana!</b> Tak więc TurboGrosz, moze spłaciłes wlasnie swoj kontakt. Jest duza szansea, że jako pochodna tej przemowy i wygranej w Gliwicach Pogon sie utrzyma i dostanie o wiele wieksze $$$ z C+, niz poziom nizej niz Ekstraklasa.
ciciarito100

ciciarito100

(32001/36000) 15.04.2026 13:38
Pobiegał od laski 20 minut nie zaliczając celnego podania, ale i tak sukces jego:). Bo zmotywował drużynę::)). Jeszcze w tej głupiej czapce krasnala::)). Czy on spogląda w lustro?!:)
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 15.04.2026 14:03
Dla tych, co pytają o zrozumienie polskiego przez zawodników. Tutaj chyba wycięto, ale zazwyczaj jeden z trenerów tłumaczy na angielski słowa Grosickiego. A z tych tekstów Grosika nie mam szydery. Podejrzewam, że podobnie to wygląda w innych szatniach. Ważne, że zadziałało. I oby zadziałało na Lecha. Nie zmienia to jednak faktu, że mógłby Kapitan także motywować innych swoją postawą na boisku.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 15.04.2026 15:43
Czyli przed spotkaniem z Legią nie zostali zbyt zmotywowani skoro de facto przeszli obok meczu.
DoktorQ

DoktorQ

(6750/9600) 15.04.2026 16:31
nic tak nie motywuje jak brak krzykacza w pierwszym składzie.
mark

mark

(124595) 15.04.2026 17:25
Z Lechem Jasiu niech też grzeje ławę wtedy bedzie szansa na punkty.
exKaliny

exKaliny

(9138/9600) 17.04.2026 07:29
Zazwyczaj to absurdalny argument, jednak w tym przypadku aż świerzbi napisać: wejdź jeden z drugim do szatni i zrób to lepiej... 30% sukcesu to umiejętności, 70% psychika - i w sporcie, i wszędzie.