preloader
Przejdź do głównej treści
870500e9b77060c364edf757fab174e05ef6a2

870500e9b77060c364edf757fab174e05ef6a2

Haditaghi: Decyzje policji kosztowały Pogoń już milion złotych!

Policja szczecińska i inne władze muszą wyjaśnić, czy ogłaszanie zwykłych meczów piłkarskich mianem „wysokiego ryzyka” ma jakikolwiek sens.

Dla GKS Katowice, drużyny, z którą nigdy nie mieliśmy problemów i znanej z szanujących się kibiców, sprzedaliśmy około 1000 biletów wyjazdowych, generując tylko około 60 000 zł przychodu z biletów, podczas gdy klasyfikacja „wysokiego ryzyka” zmusza nas do wydania dodatkowych 200 000 zł na ochronę.

Ich decyzje już kosztowały Pogoń Szczecin ponad 1 000 000 zł i pchają ten klub w kierunku milionów niepotrzebnych strat. Bezpieczeństwo jest ważne. Ale zdrowy rozsądek też. To miasto potrzebuje finansowo zdrowej Pogoni Szczecin.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 8815

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (26)

Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 19.05.2026 18:14
Decyzja Policji to jedno( absolutnie niepotrzebna) decyzje kiboli o kosach itp kretyństwach to drugie ( jeszcze bardziej niepotrzebne) . Koszty powinien ponosić skps i ich katowicki odpowiednik ( po prpsotu bilety na sektory kibolskie na te mecze powinny być droższe zwłaszcza na sektor gości, a nie klub w tym zwykli normalni kibice.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 19.05.2026 18:15
Bez sensu te "podwyższone ryzyko". Wprawdzie ostatnio jesteśmy w dobrej komitywie z Ruchem ale raczej to nie doprowadzi do awantur z Gieksą.
Davio24

Davio24

(20/50) 19.05.2026 18:16
Jedyne co można dodać to 1312 na takie decyzje bo to skutkuje w piękny ciepły dzień „smakowanie” ohydnego piwa 0%
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 19.05.2026 18:27
Szanuje każdy Polski mundur , ale po decyzji o zamknięciu ulicy Twardowskiego po meczu z Lechem miałem ochotę śpiewać powszechnie znane pieśni kibolskie na temat czworonogów. Niech ktoś wkońcu zeozumie, że ponad 90% kibiców to zwykli normalni ludzie a nie chuligani, nawet wśród wielu krzykaczy nie ma większości skłonnej do rozrób i ustawek. Za to znajdą się bardzo dystyngowane salony i komnaty w tym kraju na których bywają tego typu indywidua
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 19.05.2026 18:30
Uspołecznienie kosztów zgód z nożownikami i prywatyzacja zysków z handlu dragami ????
marek9636

marek9636

(107076) 19.05.2026 18:40
Z jednej strony ma racje Alex, a z drugiej kibice w Turcji dostają Mauro Icarduego, Oshimena a tu w kółko czytam o tych kosztach, że koszt meczu kosztuje, że to, że tamto. Takie życie klub piłkaraki to nie jest tania rzecz nasz kolego z Iranu
ao

ao

(13588/18000) 19.05.2026 18:48
Dywaniarz, chwalisz się czy żalisz? Jesteś właścicielem klubu to ponosisz koszty tak jak i czerpiesz zyski. Jako kibic żalę się: przez ostatnie 5 lat braliśmy udział w walce o najwyższe miejsca. Za Twojej kadencji do przedostatniej kolejki walczyliśmy o utrzymanie. Idź w ..uj z taką nieśmiertelnością.
Rademenes

Rademenes

(1183/1200) 19.05.2026 18:55
To niesamowicie frustrujące, że kluby, które i tak wkładają ogromny wysiłek w budowanie frekwencji, promocję bezpiecznego kibicowania i stabilizację finansową, muszą ponosić tak gigantyczne, narzucane odgórnie koszty. ​Wydanie dodatkowych 200 tysięcy złotych na ochronę meczu, z którego zysk z biletów gości wynosi zaledwie 60 tysięcy, to ekonomiczny absurd. Milion złotych stracony przez takie decyzje w skali sezonu to kwota, która mogłaby pójść na rozwój akademii, transfery albo ulepszenie infrastruktury dla normalnych kibiców, rodzin z dziećmi i lokalnej społeczności. ​Czas najwyższy, aby policja i lokalne władze zaczęły opierać swoje decyzje na realnym dialogu i współczesnych realiach stadionowych, a nie na przestarzałych stereotypach sprzed dwóch dekad. Dzisiejsze stadiony to bezpieczne miejsca, a bezpodstawne nadawanie statusu "podwyższonego ryzyka" to po prostu spychanie odpowiedzialności i kosztów na kluby. Wielkie brawa dla Alexa za to, że głośno i bez owijania w bawełnę mówi o problemach, które niszczą potencjał polskiej piłki... ????
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 19.05.2026 18:56
czekamy na ploteczki transferowe zobaczymy czy to byl wypadek przy pracy czy bedzie kolejna partia szrotu
funkie

funkie

(20403/24000) 19.05.2026 19:07
Nie pamiętam kiedy u nas było gorąco w trakcie i po meczu. Te mecze ryzyka to taki relikt poprzedniej epoki. Najwyżej race odpala i trochę pośpiewają.
James

James

(42133/48000) 19.05.2026 19:19
Oczywiście to spory dodatkowy koszt 200,000 za mecz. Ale nie wiem skąd wyszła ta bańka. Czy było 5 meczów podwyższonego ryzyka? Pamiętam, że z Legią ale czy inne? Ale ok. Nieważne. Druga sprawa - tu jest druga strona medalu, drogi @Alexie Mecze premium +10 zł do biletu Raków, Jaga, Legia, Lech. Zakładając 8600 karnetów + subskrypcji i 18,000 frekwencji Biletów 9400*10 = 94000 - do równego 100,000x4 mecze to 400,000 tyle zapłacili kibice do klubu dodatkowo za mecze premium. Czy kibic ma prawo napisać podobnie jak ty?
mirum

mirum

(1293/1600) 19.05.2026 19:30
Policja leci sobie w ..... .Co to za mecz podwyzszonego ryzyka ??.Najlepiej pozamykac ulice, 0 piwa bo jakis dziwak wymyslil sobie bzdurne ryzyko. Najlepiej dla policji mecze przy pustych trybunach. Wstyd, wstyd polska policjo !!!
mark

mark

(124595) 19.05.2026 19:50
Jak to się często mówiło lub nadal czasami mowi? Mądry Polak po biedzie..? No właśnie dlatego że ochrona jest dlatego jest spokój lub spokojniej! Piłka nożna i jej kibice to jednak nie mecze siatkówki czy piłki ręcznej, w piłce nożnej jest duży potencjał na rozruby,jakieś niezadowolenie itd,wiec lepiej być mądrym przed aniżeli znowoz po.I na tym to polega,zabezpieczenie musi być.Tak jak szef płaczę ile wydał na zabezpieczenia to z drugiej strony niech się też pochwalić ile zarabia jak stadion pęka w szwach..
Bzyku

Bzyku

(12257/18000) 19.05.2026 19:55
Alex ma rację. Jakie tu mecze podwyższonego ryzyka? Kiedy u nas się coś działo? Chyba ze dwadzieścia lat temu. Bezsensowne wydawanie kasy na dodatkową ochronę, która i tak pierwsza ucieknie w razie awantury. Poza tym kibiców gości niańczy policja. Jak będzie dobrze wykonywać swoją robotę, to ryzyko pozostanie minimalne.
TritumX

TritumX

(21098/24000) 19.05.2026 20:26
Alex, wziąłeś 4 banki euro za Koulourisa i 7 za Przyborka, jakoś przeżyjesz. Skup się na transferach, a nie znowu na szukaniu tematów zastępczych, bo za 3 miesiące zaczyna się nowy sezon, a za ten to powinieneś kibiców przeprosić.
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 19.05.2026 20:28
Przy całej przeogromnej sympatii do stewardów i ochrony to raczej nie są ludzie wyszkoleni do walki wręcz z bojówkarzami . Młodzież, sebniorzy, kobiety i niepełnosprawni, ludzie w kryzysie otyłości itd. A zwiększone siły policji na tych meczach to koszt dla wszystkich podatników! Trzeba to zmienić ! Kibole też pownni sopokornieć i zamiast paktów antysprzętowych czy wspólnych pielgrzymek niech podpiszą pakt o tym by skupić się na dopingowaniu swoich. Mi też puchną uszy jak słysze o tym jak goście pragną odbyć miłość francuską z paprykarzem albo wyrażają swą fascynację wobec drużyn nieobecnych na meczu. Jescze kilka lat temu tego nie było tak wiele bo nie było tych układów z WRWE. Legii się pozbyliśmy. Wiele ekip do nas przyjeżdżało i tak jak ostatnio Wisła Płock dopingowali swoich .Teraz to mam wrażenie , że 3/4 ligi nas wyzywa !
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 19.05.2026 20:47
Podniósłbym ceny biletów.na sektor gości do 200zł i po temacie. Ewentualnie uzależniłbym cene za bilet w sektorze gości od kosztów ochrony z zastrzeżeniem że nie płace jak nie sprzedam wszystkich biletów dla gości.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 19.05.2026 20:52
xD xD xD Dostales za darmo stadion, co jeszcze chcesz, aby ci miasto dokladało kase do klubu? Ah wait ... przeciez dokłada xD Odliczam dni do tego jak znikniesz z tego miasta, dywaniarzu zapluty.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 19.05.2026 20:56
W 2025 roku w styczniu Portowcy otrzymali od miasta 4,5 miliona złotych. W czerwcu natomiast planowo mieli otrzymać 1,5 miliona złotych, jednak na prośbę właściciela Pogoni Alexa Haditaghiego tę kwotę zwiększono do 1,9 miliona. Z naszych ustaleń wynika, że w 2026 roku nie będzie większych zmian. <b>Można więc szacować, że Portowcy zainkasują z miejskiej sakwy około 6,5 miliona złotych!</b> https://wszczecinie.pl/miasto-szczecin-dofinansuje-pogon-zdradzamy-jakie-kwoty-poplyna-do-szczecinskich-zespolow/53581
Maciek

Maciek

(40960/48000) 19.05.2026 21:59
Oj tam, placz nad wydana banka w przeciagu sezonu na bezpieczenstwo. To pisanie ze mozna ja bylo wydac na akademie itp. Jest pan ktory chcial za podpis 2 banki i jakos sie nie przejmowal akademia,bezpieczenstwem tylko martwil sie o swoje dupsko.
Maciek

Maciek

(40960/48000) 19.05.2026 22:01
fiwite1310@arugy.com- tyle kasy za utrzymanie. Wyobrazmy sobie ile miasto by dalo za mistrza????
Atmofrag

Atmofrag

(6880/9600) 19.05.2026 23:20
już się "znani" tutaj zesrali bo Alex nie chce płacić absurdów.... za "stare koty Mroczne" i resztę pomogliście zapłacić coś? czy może to groszowe sprawy był tylko? a może nadal uważacie, że wszystko w klubie było jasne i klarowne? czy to już nie dobra o tym mówić? a może Pan kitka miał być właścicielem? pajacyki, na Amikorza do Poznania jedźcie won! tfu
Matul

Matul

(4442/4800) 20.05.2026 08:22
Przez parę ładnych lat nie było takich meczy, zmienił się komendat i próbuję się wykazać?, dzięki czemu mamy już 2gi taki mecz, bo na jesieni spalili nasi flagę GKS? będzie ciekawie ;)
Stefano

Stefano

(697/800) 20.05.2026 09:18
Zawsze i wszędzie ...
Podróżnik

Podróżnik

(2795/2800) 20.05.2026 14:28
@ao mam szybkie pytanko? Ty jesteś pierdolnięty czy tylko takiego udajesz co?
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 20.05.2026 19:32
trzeba wiecej gratulowac cracowi lechowi i innym padalcom to nas inni znienawidza i do kazdego meczu bedzie banka ekstra