preloader
Przejdź do głównej treści
870500ee4c8315d71f12f4602910c66623ca87

870500ee4c8315d71f12f4602910c66623ca87

Haditaghi: Trudne sezony i czasy tworzą silnych ludzi i mocne fundamenty

Trzy lata temu najbardziej wartościowym graczem w Ekstraklasie był Kamil Grosicki. Dwa lata temu znów był to Kamil Grosicki. W zeszłym roku był to Efthymios Koulouris, który strzelił 31 goli i stał się jednym z największych strzelców, jakich ta liga widziała od wielu lat.

Potem, 48 godzin przed naszym pierwszym meczem w Radomiu, dowiedzieliśmy się, że Koulouris, najlepszy strzelec ligi, chce wyjechać do Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie straciliśmy go zaledwie tygodnie przed końcem okna transferowego.

W rzeczywistości straciliśmy dwóch najlepszych graczy z ostatnich trzech lat w Ekstraklasie.

Kamil to legenda. Ale wszyscy wielcy gracze, i my wszyscy w życiu, w końcu stają twarzą w twarz z wiekiem, kontuzjami i upływem czasu. W przypadku Kamila, z powodu poważnych kontuzji, bólu i rzeczywistości wieku, przez większość roku nie mieliśmy tego samego Kamila. Nigdy nie usprawiedliwiał się i nigdy publicznie nie mówił o powadze tego, z czym się zmagał, ale prawda jest taka, że większość graczy opuściłaby cały sezon z takimi kontuzjami.

Potem przyszło wszystko inne.

Straciliśmy Leo Borgesa, jednego z najlepszych lewych obrońców w lidze, na pięć miesięcy z powodu złamanej kostki.

Straciliśmy Rajmunda Molnara, naszego młodego i obiecującego reprezentanta kraju i nowego numeru 9, na cały rok z powodu zerwania więzadła krzyżowego.

Straciliśmy Linusa Wahlqvista, jednego z najlepszych prawych obrońców w lidze, na miesiące z powodu kontuzji kolana.

Straciliśmy José Pozo na prawie pół roku z powodu kolejnego dziwnego wypadku.

A na domiar złego musieliśmy sprzedać Adriana Przyborka, drugiego najbardziej wartościowego gracza w Ekstraklasie, do Lazio.

Żadna drużyna w Ekstraklasie nie miała tylu kontuzji kluczowych graczy, co my. Żadna drużyna nie straciła w jednym sezonie tylu ważnych graczy.

Jak poradziłby sobie Lech Poznań, gdyby stracił Mikaela Ishaka na cały rok?

Gdzie byłaby Jagiellonia bez Afimico Pululu na cały rok?

Gdzie byłby Raków, Motor Lublin czy jakakolwiek inna drużyna, gdyby w tym samym sezonie straciła swojego najlepszego napastnika, najlepszych graczy, bocznych obrońców i młode talenty? My straciliśmy strzelca 31 goli!

Zrobiliśmy ponad 15 nowych wzmocnień, nie dlatego, że tego chcieliśmy, ale dlatego, że musieliśmy. Ta drużyna nie miała graczy.

Tuż przed tym, jak kupiliśmy klub, kilku ważnych graczy już odeszło, zostało sprzedanych lub zwolnionych. Vahan Bichakhchyan i kilku innych zniknęło. To działo się też w poprzednich oknach transferowych.

Ludzie krytykują nas za to, że nie podpisaliśmy lub nie zatrzymaliśmy polskich graczy jak Marcel Wędrychowski, Rafał Kurzawa, Kacper Łukasiak czy inni. Ale bądźmy sprawiedliwi. My też podpisaliśmy i wychowaliśmy wielu polskich graczy.

Patryk Dziczek. Jan Biegański. Igor Brzyski. Karol Angielski. Natan Ława. Jacek Czapliński, młodzi gracze z naszej akademii. Polscy gracze z przyszłością.

Nie ignorowaliśmy polskich graczy. Staraliśmy się odbudować drużynę, jednocześnie radząc sobie z kontuzjami, odejściami, rzeczywistością finansową i przejściem na nowego właściciela.

A teraz porozmawiajmy też o wynikach.

Rajmund Molnar sam strzelił więcej goli w ćwierć sezonu niż wszyscy gracze, którzy odeszli razem wzięci. Nie muszę omawiać wkładu w gole i grę Paula, Cuica, Pozo i innych nowych graczy.

Gdybyśmy nie stracili gola w 97. minucie przeciwko Cracovii kilka tygodni temu, weszlibyśmy w ostatni mecz sezonu walcząc o europejskie puchary.

Byliśmy tak blisko. Ile meczów przegraliśmy lub zremisowaliśmy w tym roku z powodu jednego momentu? Jednej kontuzji? Jednego błędu? Jednej zmarnowanej szansy? Jednego gola w doliczonym czasie? Zmarnowanego karnego?

Myślę, że zbyt wielu ludzi w życiu jest pesymistycznych. Patrzą na szklankę do połowy pustą. Skupiają się tylko na bólu, nie na walce. Skupiają się tylko na tym, co poszło nie tak, nie na tym, ile trzeba było pokonać. To nowa grupa właścicieli dla drużyny, która była zepsuta pod każdym względem.

Nowy sztab trenerski w Polsce. Ponad 15 nowych graczy z różnych krajów, kultur, języków, religii i środowisk piłkarskich. Wszyscy przyjechali do tego miasta i stali się jedną grupą. Stworzyli świetną atmosferę. Pokazali miłość i szacunek dla siebie nawzajem, dla naszych kibiców, dla tego miasta i dla tego znaczka. I walczyli naprawdę ciężko.

Ten sezon nie był idealny. Daleko mu do tego. Ale ten sezon pokazał też charakter, jedność, walkę, wyniki pod presją i solidne fundamenty, na których możemy budować.

Teraz dokładnie wiemy, co trzeba naprawić. Wiemy, gdzie musimy się poprawić. Wiemy, czego potrzebuje ten klub, by stać się silniejszym. Pogoń Szczecin nie może być budowana na jeden mecz, jedno okno czy jeden sezon.

To był bardzo trudny sezon. Ale trudne sezony i czasy często tworzą silnych ludzi i mocne fundamenty.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 8844

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (69)

AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 26.05.2026 11:41
Sezon przejściowy nie ma co gadać. Były lepsze momenty i były te słabsze. Trener też musi sie uczyć tej ligi, i widać ze coraz lepiej mu to idzie. Przyszły sezon bedzie odpowiedzią gdzie idziemy.
sektor4

sektor4

(15954/18000) 26.05.2026 11:49
Najważniejsze żeby prezes zaczął od siebie ograniczył media społecznościowe wymienił tych którzy się nie sprawdzili wymienic agenta Mowlika bo z tego chleba nie bedzie i dokupować piłkarzy przed rozpoczęciem sezonu Życzę powodzenia I do roboty prezesie
marek9636

marek9636

(107076) 26.05.2026 11:51
Może i by było wyższe miejsce, gdybyś całe lato nie skupiał się na ściągnięciu na DP Witsela i innych bajek. Skończyło się na granie całą rundę Morem, Biegańskim, aż ratować to wszystko musiał Ulvestad. Który tracił swoje atuty ofensywne, grając na siłę na DP, bo takich asów ściągnąłeś. Przecież tu nawet Nieciecza robiła co chciała!
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 26.05.2026 11:54
Dobrze Panoe Alex, skoro uważasz że sezon dał solidne fundamenty to spokojnie posiedzimy i poczekamy co zbudujecie dalej. Życzę wam jak najlepiej, bo kocham Pogoń jak rodzinę, ale to co żeście odwalili w tej całej przebudowie Wola o pomstę do nieba. Wasze ego prawie spuściło nas do 1 ligi, a ty piszesz że zabrakło nam punktu do pucharów. W tym sezonie rozegraliśmy 1.5 meczu który dało się patrzeć i to były dwa mecze z Jagą. Jak to ma być solidny fundament to strach pomyśleć co byłoby, gdybyśmy zagrali 5 meczy niezłych… przypomnę że przed sezonem obiecałeś odrodzenie, dumnie zapowiadając że wszystko było zle co zostało zbudowane do tej pory. Oficjalnie powiedziałeś miejsca 1-2 to jest jedyne co nas interesuje. A teraz masz pretensje że ludzie przejrzeli na oczy. Gwarantuje Ci że jak odwalicie to samo w tym sezonie to stadion będziesz miał pusty. Wtedy zobaczymy czy tak bardzo kochasz to miasto czy jednak profity z bycia właścicielem Pogoni. Oby co się udało i ten sezon był tak jak mówisz przejściowy. Ale ja w nic nie uwierzę, póki nie zobaczę na to dowodów w postaci mądrych transferów przychodzących i wychodzących. Dobrze dobranemu sztabowi a przede wszystkim wizji tego jak Ppgon ma grać i o co ma grać.
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 26.05.2026 11:56
Ciężko mi krytykować faceta, który uratował Pogoń, jestem z tych kibiców, którzy mają świadomość, że przez rok nie zbudujesz drużyny, kadry i wszystkiego i nie ważne ile pieniędzy wydasz, dlatego dzięki Alex ;) ten sezon nie był idealny ale dzięki Tobie wgl był ;) mam nadzieję, że rzeczywiście widzicie swoje błędy i w przyszłości nie będziecie ich popełniać, Pogoń ma jednych najbardziej fanatycznych kibiców w Polsce i nasze miasto zasługuje by w końcu przestać być pośmiewiskiem na piłkarskiej mapie ;) ja osobiście pierwszego dnia pisałem, że nowym właścicielom daje 3 sezony na zbudowanie wszystkiego i zdania nie zmieniam ;)
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 26.05.2026 11:57
Słuchajcie, o co chodzi z zbiórka Dla Roberta Dymkowskiego ? Z całym szacunkiem dla Niego jako piłkarza, trenera itd. I Bardzo współczuje mu w jaki położeniu sie znalazł. Ale ile jeszcze bedzie zbierane, i na co ? Tak dokładnie. Jak na moje oko, kwota która już od poczatku została zebrana to jakieś ponad 2mln złotych, lub więcej. Ale dziwne odczucie mam co do jawności tej zbiórki, na Zrzutce nawet nie ma licznika który by nabijał kwotę do zebrania. W związku z tym zadaje sobie pytanie, Czy Piłkarz w swoim czasie, nie zgromadził majątku ? Wiem ze kwoty dzisiejsze są nieporównywalne do dzisiejszych, lecz wtedy także się dobrze zarabiało, gromadziło się ten kapitał. Spokojnie te pieniądze można było ulokować w np. Nieruchomości. Tym bardziej że Pan Robert nie pracował jako Kurier czy Magazynier po karierze Piekarskiej. Nie znalazłem żadnej oficjalnej informacji o tym że Rodzina Pana Roberta Dymkowskiego w jakimś stopniu wyprzedała majątek na leczenie potrzebne w chorobie. Tym bardziej dziwne jest, brak celu zrzutki oraz jawności. Mam wrażenie że jak zwykle w takich sytuacjach, Ludzie zamożni robią zbiórki, ponieważ chcą zyć z kapitałem wypracowanym przez Pana Roberta po śmierci, rodzina napewno zdaje sobie sprawe iż Choroba może poprostu odebrać życie Panu Robertowi i to bardzo szybko Ja jako zwykły człowiek nie posiadający własnego majątku zbyt wielkiego, gdyby moje dziecko chorowało, to pierwsze co bym zrobił, to wziął Kredyt, sprzedał mieszkanie, auto, zapożyczył się u rodziny. Podejrzewam że większość nas by zrobiła to samo. A tutaj nie ma żadnej informacji na ten Temat. Możecie mnie minusować, ale gdzie tutaj jakaś sprawiedliwość, etyka ?
Ekspert77

Ekspert77

(24833/36000) 26.05.2026 11:58
"To nowa grupa właścicieli dla drużyny, która była zepsuta pod każdym względem" – zapytam czy to w tej zepsutej drużynie byli najwartościowsi zawodnicy poprzednich sezonów. I czy to ta zepsuta drużyna zdobywała więcej punków i zajmowała wyższe miejsca w tabeli niż obecna? Zaiste ciekawe ??? Ale fakt, że sezon był trudny, a "trudne sezony i czasy często tworzą silnych ludzi i mocne fundamenty". Oby. Trzymam kciuki.
Robson

Robson

(8146/9600) 26.05.2026 12:05
AH żali się czy chwali?
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 26.05.2026 12:11
@AntyRedaktorek daleki jestem od krytyki zbiórek na ratowanie życia chociaż zdaje sobie sprawę z tego że może to być w niektórych przypadkach patologia. Byłem w sytuacji o jakiej piszesz kiedy córka zachorowała wziąłem pożyczkę pod zastaw domu. Co zrobić od nikogo nigdy nic nie dostałem za darmo, chyba że w ryj.
marek9636

marek9636

(107076) 26.05.2026 12:13
Alex odnośnie letniego okna transferowego. Alex Haditaghi @CanDisenchanted To bardzo trafny i trafny argument, z którym zgadzam się w 100%. Musimy jednak pamiętać, że transfery i skauting są przeprowadzane z miesięcznym wyprzedzeniem. Kiedy przejęliśmy drużynę pod koniec marca zeszłego roku, a następnie w maju rozstaliśmy się z Dariuszem Adamczukiem i resztą działu skautingu, nie było żadnych raportów z obserwacji, żadnych rozmów o zawodnikach ani właściwie określonych celów transferowych. To oznaczało, że @tankesler i nasz dział piłkarski mieli już sześć miesięcy opóźnienia w rozpoczęciu sezonu. Uważam, że pokazaliśmy naszą reakcję w styczniu, kiedy dokonaliśmy terminowych i solidnych transferów, takich jak Acosta, Atilla, Patryk Dziczek, Cuic, Mads Agger i inni. Ta organizacja nie miała nawet platformy skautingowej. Wiele rzeczy wciąż było robionych na papierze. Od tego czasu zaczęliśmy budować własną platformę AI, która pomaga nam identyfikować, namierzać, monitorować i oceniać odpowiednich zawodników, zanim zdecydujemy, których powinniśmy obserwować, odwiedzać i których powinniśmy pozyskać. To proces, ale budujemy strukturę, dyscyplinę i technologię niezbędne do podejmowania lepszych decyzji piłkarskich w perspektywie długoterminowej.
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 26.05.2026 12:21
Miejmy nadzieję, że następny sezon będzie już tym właściwym w walce o jakieś cele. Zobaczymy jakie wnioski wyciągną. Bądź, co bądź chyba gorzej być nie może
bobo56

bobo56

(18636/24000) 26.05.2026 12:23
Alex wszystko to co piszesz to prawda . Sezon 2025/26 to już historia . Jeśli rzeczywiście chcesz osiągnąć sukces z Pogonią musisz przewietrzyć swoje otoczenie doradczo - wykonawcze . Postaw na jakość , a nie ilość transferów . Powtórki z rozrywki w sezonie 2026/27 kibice już Ci nie wybaczą .
Zenobiusz

Zenobiusz

(8247/9600) 26.05.2026 12:25
Gość który ośmieszył się z dystrybucją biletów na finał Pucharu Polski twierdzi że stał się IRON MAIN.
Misiaczek321

Misiaczek321

(512/600) 26.05.2026 12:27
Mam nadzieję ,że w nowym sezonie trener wyciągnie wnioski i w każdym meczu zostawi jedną zmianę "na później". W meczu z Cracowią i GKS mogliśmy mieć komplet punktów ale zabrakło możliwości zmiany po kontuzji czy też czerwonej kartce bramkarza. Nie ma potrzeby aż tak mocno ryzykować, trzeba myśleć strategicznie i być przygotowanym na każdą sytuację!
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 26.05.2026 12:28
Generalnie trudno się z prezesem Aleksem nie zgodzić. Bez dwóch zdań dzięki Niemu w ogóle Pogoń istnieje. To co zrobił poprzedni zarząd z p. Mroczkiem na czele i te blisko 60 milionów zadłużenia oraz umowy "sponsorskie", które faktycznie były umowami lichwiarskimi postawiły Klub nad przepaścią. Gdyby nie obecny właściciel mielibyśmy powtórkę z czasów Leszka Gondorowskiego alias Lesa Gondora czy. IV ligę i nicość. Jednakowoż z tymi pucharami trochę odleciał nasz prezes. Prawda, że w Krakowie mogliśmy wygrać i walczyć o puchary. Ale też mogliśmy i powinniśmy przegrać w Zabrzu kiedy to w 9 minucie Maksym Khlan w ciągu jednej minuty trafił w słupek i poprzeczkę. My pierwszy strzał oddaliśmy w 81 minucie, a wygraliśmy po karnym i przypadkowej ręce w polu karnym, którego na gola zamienił Ulve. Mogliśmy też nie wygrać z Koroną w Szczecinie bo oba gole Pozo jakkolwiek nie ładne tak przypadkowe. Stąd tego "makaronu" jakby ciup za dużo dla mnie Panie Prezesie. Ok. Sezon zakończony. Nie ma co kopii kruszyć o przeszłość. Teraz nadchodzi Panie Prezesie prawdziwy test tego co Pan obiecał. A więc owej "NIEŚMIERTELNOŚCI", do której Pogoń Pan obiecał Klub przenieść. Trzymam za słowo Panie Prezesie!
ao

ao

(13588/18000) 26.05.2026 12:47
Mniej słów, więcej czynów. 1 sezon został zweryfikowany (dotrzymałeś z swoich zapowiedzi NIC), kolejny czeka na weryfikację.
lero

lero

(74626/96000) 26.05.2026 12:49
Boss opowiada co by było gdyby nie kontuzje, starzejący się Kamil (a kto przedłużył mu kontrakt?) odejście kilku istotnych zawodników itp. ale ani jednym słowem nie zająknął się jakich zawodników z łapanki zakontraktowali w ich miejsce i dlaczego większość z nich tak późno. Dlaczego tak późno zmieniono trenera, skoro wiadomo było, że Kolenda sobie nie radzi? Dlaczego dopiero teraz zmienia się ten rodzinny, obrośnięty rutyną i samozadowoleniem sztab a nie w momencie przyjścia nowego trenera? Czy wiadomo kto podejmował takie nieudolne decyzje i czy popłyną z tego pozytywne wnioski i błędy zostaną wyeliminowane? Itd. itp. Nasuwa się w związku z powyższym co by było gdyby tych błędów nie popełniono ale o tym ani słowa tak jak ani słowa o konkretach na nowy sezon.
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 26.05.2026 12:53
@Misiaczek321 z tymi zmianami to nie widzę tu jakiejś winy trenera - naprawdę nie da się przewidziec tego ze bramkarz z kilkunastoletnim doświadczeniem odbije sobie piłkę rekami poza polem karnym.
darecki73

darecki73

(45936/48000) 26.05.2026 13:02
Mam nadzieję, że Alex i Tan wyciągnęli odpowiednie wnioski, poznali już specyfikę Ekstraklasiy. Teraz trzeba dobrze przepracować letnie okienko transferowe i obóz przygotowawczy. I w nowy sezon wejść z nowymi nadziejami może w końcu teraz się uda...
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 26.05.2026 13:24
Tak co by było gdyby 2 pkt za mecze z babą jagą plus 2 z sracovią i 2 z radomiakiem przez bramkarza no i akcja legła bez pucharów może udało by się zdobyć 4,5 miejsce i grać w pucharach.tylko czemu 15 porażek na 34 kolejki.czemu gra na wyjeździe to z góry porażka
sano111

sano111

(257/300) 26.05.2026 13:37
Moim zdaniem to bardzo trafne podsumowanie tego sezonu. Sam miałem bardzo podobne przemyślenia na ten temat. sezon przejsciowy to raz, ale liczba pechowych zdarzen (kontuzji) to była jakaś katastrofa którą można by obdzielić połowę Ekstraklasy. Miejmy nadzieję że będzie to dobra lekcja i naprawdę nasi włodarze wiedzą co trzeba ruszyć żeby to naprawić. Boss nie po to wykłada swój prywatny hajs na to żeby go przepalać a gadanie że on tylko do swojej kabzy pcha to co wpada z transferów to jakiś absurd.... każdy kto umie liczyć na poziomie szkoły średniej wie że bilans ma grubo na minusie póki co. a jak drużyna zacznie robić wyniki sportowe i finansowe to niech sobie zarabia... po to prowadzi się biznes...
pawel

pawel

(64058/72000) 26.05.2026 13:48
To,ze w poprzednich sezonach Pogon miala topowych zawodnikow ligi a w tym zaden nawet nie byl do niczego nominowany swiadczy o fatalnej jakosci Twojej perskiej rewolucji Vahidku. To ,ze przyjechalo tu cale grono kopaczy z roznych zakatkow swiata przedstawiasz jako sukces bo ostatecznie sie utrzymali . W rzeczywistosci byla to porazka ,ktora niemla kosztowala nas ligowy status ... W przyszlym sezonie spodziewam sie ,ze do walki o trofea / puchary wlaczy sie kilka klubow ,ktore nie byly w stanie tego uczynic w tym roku. Nas jakos w tym gronie nie widze.
Doker

Doker

(8205/9600) 26.05.2026 13:51
Ten wpis przede wszystkim sprawia wrażenie typowo marketingowego. W warstwie zewnętrznej wygląda na tłumaczenie nam przyczyn porażki a tak na prawdę ma budować nadzieję na lepszy czas. Zbliża się przecież termin ogłoszenia podwyżki cen karnetów. Trzeba więc szukać wszelkich uzasadnień, które przekonają jak największą ilość kibiców do zasilenia kasy klubowej najcenniejszą, bo przedpłaconą gotówką. Przypuszczam, że wkrótce pojawią się kolejne teksty (nie koniecznie Haditaghiego) przedstawiające przyszłość w różowych kolorach pomimo, że równolegle i bez większego szumu będą realizowane ostre cięcia kosztowe.
pawel

pawel

(64058/72000) 26.05.2026 13:51
Oho juz sie zaczyna w komentarzach :) Sezon przejsciowy. Alex to zbawca. Tylko dzieki niemu Pogon istnieje. Boss jest swiety.Co zlego to nie on. Mocno Vahid !!!
TritumX

TritumX

(21094/24000) 26.05.2026 14:17
"A na domiar złego musieliśmy sprzedać Adriana Przyborka" Ah ci wloscy mafiozi, przylozyli biedactwu pistolet do glowy i "zmusili" do wziecia 7 millionow euro z bonusami... Nie pie@rdol Haditaghi, kilku kontuzji moze i nie mogles przewidziec, natomiast za cala reszte lacznie z jakoscia transferow przychodzacych jak i za transfery ktore powinny byc zrobione a nigdy nie zostaly przeprowadzone na czas bierzesz jako wladciciel pelna odpowiedzialnosc. Obnizyles poziom sportowy a po tym katastrofalnym sezonie jestes w calkowitym bilansie transferowym kilka milionow euro do przodu, takie sa fakty. Wiec skoncz jeczec i wymyslac i zacznil w koncu inwestowac powazne pieniadze w zespol. W zespol a nie w spolke ktorej jestes wlascicielem bo jak wszyscy wiemy to sa dwie rozne inwestycje. Gdzie jest napastnik za Koulourisa? Gdzie jest klasowy srodek pomocy? Gdzie sa inni? Gdzie sa wartosciowi zmiennicy? Jaja sobie robisz? Widziales jak ten zespol wyglada na boisku? Ogladac sie tego nie da. Po tej przerwie letniej bedziemy wiedziec o tobie wszystko co musimy wiedziec. I zrob nam wszystkim przysluge, wylacz media spolecznosciowe jak sie nie umiesz kontrolowac i przestan pier@olic o niesmiertelnosci, wystarczajaco juz sie wstydu nazarlismy przez ciebie w tym roku.
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 26.05.2026 14:26
Drogi Panie Alex.....można się zgodzić z Pańską oceną sezonu (nieśmiertelności)... ... Dlatego teraz po poznaniu ligi ,po poznaniu składu drużyny ,mentalności trenera i zrobieniu czystek w Klubie przychodzi czas prawdy!! .. Czas w którym trzeba to wszystko sprowadzić na.. nogi i ostudzić gorącą głowę !! Zaufać ludziom ,którzy maja wiedze piłkarską i zdolności menadżerskie... Również zachować umiar w komentowaniu pewnych spraw klubowych na forach...to po prostu nie przystoi poważnemu Właścicielowi....!! .... A teraz panie Alex mądre decyzje transferowe (bo są absolutnie potrzebne) dobre przygotowanie drużyny przed sezonem i może coś z tego będzie!! ... Panie Alex czas na czyny a nie gadki!!!!!!
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 26.05.2026 14:34
To prawda. Dużo się poprawi jak AH odstawi X. Jak to było ? Pieniądze lubią cisze xD
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 26.05.2026 14:35
To nie prezes powinien wyjaśniać kibicom powody gorszego sezonu, tylko trener dyrektorowi sportowemu, którego to dyrektora powinien zatrudnić prezes. Ów dyrektor powinien ocenić czy wnioski wysunięte przez trenera są słuszne i czy metody, które planuje wdrożyć mogą przynieść skutek. Grzechem pierworodnym AH jest to, że nie mamy ponad trenerem w strukturach klubu nikogo kto choćby minutę grał na profesjonalnym poziomie, albo był przynajmniej trenerem. Kontuzje, decyzje sędziów , transfery czy nawet zwykłe zmęczenie i starzenie się zawodników to to normalne , to gra drużynowa. Sztab trenerski to też zespół. I ktoś kto doświadczył sam na własnej skórze specyfiki tego sportu powinien nad tym czuwać. Oceniać trenerów, skautów, zawodników aktualnych i potencjalnych na każdym poziomie. I to powinien być absolutny cel numer jeden w tej przerwie między sezonami.
Matul

Matul

(4442/4800) 26.05.2026 14:38
@AntyRedaktorek Serio zadajesz takie pytania? Robert jest nieuleczalnie chory, wymaga opieki 24h na dobę, więc Żona pewnie zrezygnowała ze swojego życia by zając się mężem, z pracy, z wyjścia ze znajomymi itp. żyć za coś muszą a sama opieka nad nim też kosztuje, podkłady, pampery, lekarstwa, masażysta z dojazdem do domu, albo dojazd do niego, to są stałe koszta, które nie znikną nagle, dlatego zapewne zniknął główny cel zbiórki
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 26.05.2026 14:46
Super sprawa gdy właściciel zabiera głos po sezonie i diagnozuje go. Tego brakowało u Mroczka i Adamczuka , że tworzyli obraz oblężonej twierdzy i w kibicach widzieli swoich wrogów a tu jest dialog co prawda wciąż za mało ale jednak kontakt z kibicem jest . Z całego wpisu najbardziej podoba mi się ten fragment : ...Teraz dokładnie wiemy, co trzeba naprawić. Wiemy, gdzie musimy się poprawić. Wiemy, czego potrzebuje ten klub, by stać się silniejszym. Oby tak było , bo limit pecha to już chyba wyczerpaliśmy na dwa sezony z góry. Grosicki niech dopłaca do każdego meczu i będzie git. Podolski kupił udziały to Grosik też niech coś da od siebie , bo pucharu gdy mógł to nie dał
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 26.05.2026 15:11
Panie Pers i jeszcze jedno. Jak już kupisz jakiegoś piłkarza , zakładam , ze tak będzie bo jednak zima dała podstawy by wierzyć , że ogarniacie temat , to błagam , nie wykłócaj się z innymi prezesami czy dyrektorami że zrobili błąd , że kogoś u siebie nie chcieli. Wyśmiewałeś Cracovię , że nie chciała Greenwooda a tymczasem mieli rację , albo lepszego nosa , czytaj wiedzę o poziomie ESY. Zostaw cudze problemy ich władzom i nie komentuj decyzji rywali , masz swoje kłopoty , rozwiązuj je w gabinetach bo liga wyjaśniła Twoje objawienie i olśnienie Greenwoodem. Będzie dobrze .
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 26.05.2026 15:12
Dear Alex, you did a great job. You save Pogoń, but to say that Grosicki is a „legend” is a bit funny. Just look even last game. How did They play first half without Kamil and look how they play second half after players exchanging. Kamil did perfect job one, two years ago, but still we can’t say is a legend. Sorry.
andrzej.avnt

andrzej.avnt

(244/300) 26.05.2026 15:50
https://youtube.com/shorts/DOtkkzaLu3c?si=aFgm4QO9v-SuWAXY
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 26.05.2026 15:53
Fundamenty na przyszłość? To takie piardy dla naiwnych żeby sprzedawać najdroższe w kraju karnety. Takich miałeś najlepszych zawodników? To po co sprzedałeś Koulourisa? Tak budujesz fundamenty? Trzech następnych razem nie daje tyle tyle co on jeden. Może z Cuicia coś będzie ale Molnar i Angielski ...
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 26.05.2026 16:30
buława przedsiebiorczosci tez 10 lat gadal ze liczy sie stabilizacja zeby zadluzyc klub bo niby zaryzykowal sportowo XD jesli nastepny sezon bedzie taki sam jak ten to jestes pan taki sam farmazon i nigdy nic nie osiagniemy
marek9636

marek9636

(107076) 26.05.2026 16:30
@Landsberg a to nie było tak, że Alex siw wkurzył, że dyrektor innego klubu opowiada, że był im oferowany za darmo. Powiedział też, że oczekiwał dużej pensji, mimo, że był już naszym graczem?
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 26.05.2026 16:32
Ok prezesie. Mówisz, że wiesz co poprawić żeby Pogoń była silniejsza. Sezon zaczyna się pod koniec lipca. Myślę, że pod koniec września można będzie ocenić ile Twoje słowa są warte. Poczekamy i popatrzymy.
Desaix

Desaix

(8593/9600) 26.05.2026 17:03
Bajki opowiada o cudownym Molnarze, tylko udający 9 nie potrafił nawet zająć odpowiedniej pozycji w ataku... Kontuzja spowodowała, że można mity tworzyć, ale jaki koń jest, każdy widzi.... Borges najlepszy lewy obrońca ligi, no tu już można śmiechem się zanosić. 15 wzmocnień, co jednak okazały się w 90% osłabieniami... Generalnie jest super, tylko zbieg okoliczności sprawił kontuzje i tym sposobem straciliśmy Ligę Mistrzów. Jeden wielki farmazon.
rusnak

rusnak

(17924/18000) 26.05.2026 17:55
„Irańskie baśnie to bogaty zbiór opowieści wywodzący się z wieloetnicznej tradycji Persji, Kurdystanu, Lorestanu i innych regionów. Cechują się elementami fantastyki, obecnością sił nadprzyrodzonych i ludową mądrością. W zbiorach, takich jak „Baśnie perskie. Złoty ptak”, odnaleźć można legendy i anegdoty reprezentujące różne kultury współczesnego Iranu”.
rusnak

rusnak

(17924/18000) 26.05.2026 18:04
Aha czyli to wszystko przez pech i "gdyby". Bo wtedy minimum obiecane drugie miejsce z palcem w nosie. To luz bo wszystko wskazuje na niekompetencje, nieudolność i bezgraniczne przekonanie o własnej nieomylności złotoustej bandy mitomanów. Panie Kleks, zapomniałeś strzelić beksy o sędziach chyba, że na nich szykuje się odrębna ballada pie*rdolotna. Jak zwykle juz wszyscy już huczą z tych gorzkich żali, tyle dobrze, że nikogo nie zwyzywał.
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 26.05.2026 18:18
,,Musieliśmy sprzedać Przyborka” ,,Musieliśmy sprzedać Kulurisa” Oczywiście że musiałeś, inaczej byś finansowo do końca sezonu nie wytrzymał! Zrobiłeś od razu po przejęciu klubu to, za co innych krytykowałeś: Wysprzedałeś w trybie natychmiastowym zawodników aby zgarnąć w trybie pilnym hajs na funkcjonowanie. Klub przeżył ten sezon finansowo tylko dzięki zawodnikom których Mroczek i Darek ściągnęli: 1) Finansowo: Kulu, Przyborek, Gamboa 2) Sportowo: Cojo - Kera - Linus - Ulve - KG (w pierwszej rundzie) Przeżyłeś dodatkowo finansowo bo dostałeś duży hajs z Ekstraklasy za wysokie miejsce w zeszłym sezonie oraz udział w Finale Polski. Ciekawe co będzie w tym sezonie? Kogo sprzedaż za takie pieniądze? Ile dostaniesz za brak udziału w finale Pucharu Polski? Ile milionów mnie dostaniesz za 9 miejsce? Teraz dopiero zobaczymy jakim farmazonem jesteś. Już teraz zawodnicy nie dostali kasy na czas, już teraz ludzie na B2B nie mają płacone po 2-3 miesiące, już teraz nie ma w Akademii, Rezerwach i u Kobiet kasy na nic.
James

James

(42133/48000) 26.05.2026 18:39
Trudne i trudne. Tak trudne. A co myślałeś z fachowcem Mowlikiem, że to bierki pod wodą? Że tu będzie piknik i gra jak w juniorach w Emiratach pod balonem? Bo już nie wiem czym Mowlik się sugeruje doradzając. Całe szczęście, tam chyba wagon pampersów zajechał pod drzwi Zarządu po 1 rundzie i zrobiliście jakieś konkretniejsze ruchy zimowym oknem. I tak naprawdę uratowały nas te 3 zwycięstwa na wyjazdach Runda 2. Piast, Górnik, Zagłębie - te 3 nas wyratowały. Wogóle co to za defensywny styl wiadomości widzę? Broniący, żalący. My tu potrzebujemy do przodu iść i z wiarą. Wyciągnij Camilo Mena z Budowlanych. Lechia dała 1.6M EUR ponoć wg. TT. To połóż na stół w Gdańsku dwókę EUR i ściągnij gracza sprawdzonego i technicznego na skrzydło. Widzisz ten nasz Kulu w tej A-Ulla Nie wejdzie do 1 ligii Saudów. Przegrali w barażu. Może i faktycznie tam jakaś klątwa w tej Al-Ulla rzucona dawno temu przez jakiś tubylców na tamto miejsce. Kończy kontrakt tam. Zaproponuj powrót Eftiemu. Tego typu wiadomości chciałbym usłyszeć a nie żale ile to kontuzji. Widzisz to? To runda 1 Byłoby 11. miejsce z jedynie 1 pkt przewagi nad strefą spadku. Piast odrabiając wygrał z Lechem a GKS przegrał z Jagą. 3 wygrane na wyjazdach Runda 2 nas wyratowały. Runda 1 https://i.postimg.cc/W1T4kVCL/IMG-20260526-171419.jpg Runda 2 https://i.postimg.cc/FzXvXgQ4/IMG-20260526-181438.jpg https://i.postimg.cc/HWbcc6nQ/IMG-20260526-181826.jpg
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 26.05.2026 19:01
Pogoń sprzedała Koulourisa za 4 mln€ . A gdyby tak zaproponować mu kontrakt na 3 lata za 4 mln €?
TritumX

TritumX

(21094/24000) 26.05.2026 19:16
@James Trzy wyjazdy, z czego ten w Zabrzu to był czysty fart. Do 70 minuty nie oddaliśmy ani jednego strzału na bramkę rywala, a wygraliśmy po nastrzelonej przypadkowej ręce i karnym w doliczonym czasie gry. Podobnie wymęczone 0:1 w Lublinie, gdzie przeciwnik nawet nie próbował grać o zwycięstwo i praktycznie przespacerował cały mecz. Fartownych wyników było zresztą więcej – choćby bramka Pozo rzutem na taśmę w 97 minucie z Koroną czy odgwizdany w ostatniej akcji karny, który dał nam zwycięstwo z Piastem w debiucie Thomasberga. Wiec jesli mowimy o pechu, to nalezy tez uczciwie wspominać druga strone medalu bo przez cały sezon mieliśmy sporo momentów, w których to my dostawaliśmy od losu potężny prezent i zgarnialiśmy punkty, które z przebiegu gry zwyczajnie nam się nie należały Generanie rzeczywistość jest jednak zupelnie inna: przez znakomitą większość sezonu ten zespół wyglądał na boisku jak kupa g@wna i wie o tym każdy, kto regularnie oglądał wszystkie mecze. Retoryka typu „wyglądaliśmy tak, jak wyglądaliśmy, bo były kontuzje” stanowi klasyczny przykład manipulacji narracją, której celem jest odsunięcie jakiejkolwiek odpowiedzialności za to, co działo się przez cały sezon. Jest to jednocześnie czytelny sygnał, że wlasciciel juz dzisiaj próbuje tanim kosztem kupić sobie czas i kredyt zaufania na kolejne rozgrywki. Insynuuje bowiem jasno, że Pogoń tak naprawdę nie potrzebuje poważnych inwestycji w skład – wystarczy jedynie uniknąć pecha i kontuzji, bo „wszystkie składniki sukcesu są już na miejscu”. To jest nic innego jak kompletne zakrzywienie rzeczywistości i alibi, które ma publicznie uzasadnić brak konkretnych, odważnych nakładów finansowych w drużynę i poprawe poziomu sportowego. Zresztą poczekamy, zobaczymy. Zostały dwa miesiące. Jeśli po takim sezonie i wzieciu ponad 11 milionow euro za Koulourisa i Przyborka nie dojdzie do naprawdę solidnych, konkretnych wzmocnień tego lata, to juz oficjalnie będzie wiadomo, że mamy do czynienia z farmazonem.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 26.05.2026 20:36
Działo się zbyt dużo wokół klubu w krótkim czasie, tego się nie przeskoczy. To nie kwestia jednej czy drugiej sprawy, transferu, kontuzji. Dziwny sezon, oby Alex zrozumiał, że ciszej będziesz, dalej zajedziesz. Jak tak człowiek rzuci okiem na tę kadrę (jak wszyscy wyzdrowieją) to po sezonie który mieli na zgranie nie wygląda to aż tak źle. Bramkarz, środkowy obrońca potrzebny na wczoraj, ale cała reszta już tak źle nie wygląda.
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 26.05.2026 21:25
@TritumX mam wrażenie że mylisz Lublin z Lubinem. To dwa różne miasta na wschodzie i zachodzie Polski. Z Motorem Lublin przegraliśmy z kretesem na zmrożonym boisku. W maju wygraliśmy w Lubinie z Zagłębiem.
mark

mark

(124595) 26.05.2026 22:01
Chcemy trudne sezony i czasy aby tworzyć silnych ludzi i fundamenty? Mysle że nie! Lepiej odrazu mądrze myśleć decydować itd i mieć tego wyniki.Zgoda i dobre wyniki budują.
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 26.05.2026 22:21
@Matul Oczywiście że zadaje to pytanie. Warto zadawać sobie je, Ty nie zastanawiasz się czasem nad pewnymi rzeczami. A zastanawiałeś się może nad tym czy rodzina wystawiła na aukcję chociaż jakieś pamiątki meczowe ? Uważam że Najpierw bierzemy odpowiedzialność za życie, w swoje i najbliższych. I dopiero jak zrobiliśmy wszystko prosimy o to innych. Nigdy odwrotnie.
19DDD48

19DDD48

(235334) 26.05.2026 22:42
Nie słowa a czyny będą decydować o naszej przyszłości. Zobaczymy jak zespół zostanie wzmocniony. Kto dojdzie i kto odejdzie... oby wnioski były wyciągnięte.
TritumX

TritumX

(21094/24000) 26.05.2026 22:59
@gorilla2003 No tak wiadomo, literówka – w Lubinie na Dolnym Śląsku (pisałem o wymęczonym 0:1, więc można się domyślić z kontekstu). Ale dzięki za korektę.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 26.05.2026 23:09
@AntyRedaktorek Mi nasunęła się inna refleksja. Na straszną chorobę zapadł Robert Dymkowski - legenda Szczecina. On rozgrywa najważniejszy mecz życia., a jego dokonania sportowe na pewno pomagają w tej walce. Bo co miałby zrobić zwykły Kowalski i jego rodzina? NFZ i kredyt. Ale z drugiej strony - zadajesz pytania o to, co wyprzedała rodzina Dymowskich z majątku. To nie jest na miejscu. Zresztą na takie dywagacje, jak te Twoje, zawsze jest atomowe pytanie: "Zamieniłbyś się z nimi? Chcesz chorobę w zamian za te miliony ze zbiórki?"
bravoboss

bravoboss

(248/300) 26.05.2026 23:18
Z całego listu Bossa najbardziej zastanawia mnie zdanie "A na domiar złego musieliśmy sprzedać Adriana Przyborka, drugiego najbardziej wartościowego gracza w Ekstraklasie" Boss nie napisał dlaczego musiał sprzedać Przybora. O Koulu napisał, że chciał odejść do Arabii, a o Przyboru nie napisał, że ten chciał odejść. Jeśli MUSIELI żeby mieć kasę do końca sezonu, to jest słabo... Mi cały czas wygląda to na prowadzenie klubu na zasadzie komisu samochodowego tzn. biorę Greenwooda - auto po stłuczce - odpicowuję i sprzedaję z zyskiem. Akurat w tym przypadku okazało się, że auto miało zatarty silnik, więc nie sprzedam za dobrą kasę lecz pójdzie do za grosze na części. Ale może Cuić po odpicowaniu zostanie sprzedany za niezłą kasę. Tak samo Ali po munidalu może pójdzie do jakiegoś Kataru czy Bahrajnu. Cały czas mam mieszane uczucia. Lubię Bossa, nawet mimo jego odpałów na Xsie. Ale czy zbuduje nam tu solidny klub? W lidze będzie teraz kilka mocnych ekip, więc ciężko będzie o miejsca w top4
Andre

Andre

(19176/24000) 26.05.2026 23:24
Jestem ci wdzięczny Alex za uratowanie naszego klubu m, ale bajkopisarz z ciebie niezły. Poprostu nie lubię jak ktoś mi wmawia że białe to czarne i na odwrót. Czasem lepiej nic nie mówić tylko udowodnić swoją rację czynami.
Herta

Herta

(93481/96000) 27.05.2026 00:36
????????????????????, ZERO samokrytyki= ZERO szansy na poprawę! ...to kiedy podwyżka cen karnetów?
1962

1962

(62481/72000) 27.05.2026 01:08
Szanuje Alexa i dopinguje jemu w podejmowanych decyzjach, gdyż widzę w tym działaniu logikę. Nie podoba mi się jednak udzielanie się na forach społecznościowych i komentowanie innych oraz wyrażanie publiczne swoich myśli. Czasem jest to śmieszne, a często żałosne. Pewne sprawy powinny być przemilczane, przemyślane, a już na pewno nie wyrażane pod wpływem emocji.
Kan Tesler

Kan Tesler

(4988/6400) 27.05.2026 07:00
Wy sobie lepiej przypomnijcie ile po wejsciu do ekstraklasy takich sezonów przejściowych miał Mroczek zanim coś zatrybiło. Cała Polska się śmiała z plażingu w grupach mistrzowskich.
kijewskipiotr93

kijewskipiotr93

(126/200) 27.05.2026 07:05
To jest. Zlepek. Nieudacznikow
Kan Tesler

Kan Tesler

(4988/6400) 27.05.2026 07:19
A co do tego wielbienia Alexa które sobie uroiło tu kilku ancymonów to ja nic takiego nie widzę. Jak coś zrobi dobrze to mu ludzie piszą że dobrze. Jak coś spieddoli albo nagada to jest krytyka i to konkretna. Gość uratował klub, finansuje go , nikogo lepszego nie widać, a te kolejki chętnych Mroczusia to można między bajki włożyć.
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 27.05.2026 07:55
@bravoboss Odpowiadając na pytanie, oczywiście że bym sie nie zamienił, nawet uważam że warto pomagać. Bo co to za społeczeństwo które, zostawia biednych i chorych samych sobie. Lecz tak jak powiedziałem najpierw bierzemy odpowiedzialność za siebie i bliskich, dopiero na koniec prosimy o to innych. A ja zauważyłem ze w Polsce jest trend odwrotny, prosimy bo nie chcemy tracić oszczędności lub standardu życia, i to własnie przez osoby majętne. Bo biedny nie bedzie prosił jak sam się nie wyprzeda, nie bedzie błagał o litość. Tylko to co może najpierw zorganizuje sam.
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 27.05.2026 08:09
Jazgod niektórych z was jest żałosny. Przyszedł facet z innego świata do Klubu zupełnie obcego,nie znanego. Wykłada grube miliony żeby spłacić Cyrk Mroczka i Adamczuka, jasne że pierwsze okienko było średnie, lecz zimowe już było całkiem solidne. Facet kombinuje jak może żeby w tym klubie było normalnie, to inni tęsknią za Tęczowym Mroczkiem i Bucem Adamczukiem, przecież jako Prezes i dyrektor sportowy. Ratunkiem dla ich działań był Kosta i Jens. Gdyby ich nie było można by sobie w dvpe wsadzić ich prace. Na koniec wyszło tak że rozkradli roztrwonili Klub i tyle. Dokonania D.A na wolnym rynku pięknie pokazały gdzie ten facet jest. Popłaczcie sobie ale gdyby nie Pers, to byśmy teraz toczyli boję z Vinetą Wolin.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 27.05.2026 08:12
gdzies mi mignelo na iksie ze o tym jak prezes gadal ze mielismy pecha w tym sezonie bo gdyby nie remis z cracovia to walczylibysmy o puchary XD chlop dobrze pali głupa zobaczycie ze w tym sezonie bedzie taka sama kaszana
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 27.05.2026 08:37
@AntyRedaktorek w pełni się zgadzam. Choroba , zwłaszcza nieuleczalna to dramat dla rodziny, pan Robert ma to szczęście , że jest osobą rozpoznawalną. Inni umierają i chorują anonimowo. Nie mówię , że to źle , że kto może to pomaga , to wręcz chwalebne i świadczy o empatii. Zwróciłem jednak uwagę na inny aspekt Otóz w tym konkretnym przypadku , dzieje się jeszcze tak , że pomagają i wspierają najczęściej osoby o zwyczajnym statusie , nie mówię , że biedni są wrażliwsi,. Jednak właśnie ci mocno majętni , mający nawet kiedyś może i wpływ na Pogon stoją w pierwszych rzędach , latają z telefonami pod teatrem , głośno gadają jak to trzeba pomóc ale sami to się tylko chętnie angażują w organizowanie i nakłanianie innych do płacenia
mark

mark

(124595) 27.05.2026 08:56
Jeśli chodzi o temat piłkarza Dymkowskiego to już lata temu tutaj pisałem aby coś zorganizować aby więcej ludzi poszkodowanych przez te chorobę pomóc.Jak muszą się czuć chorzy i I ich rodziny którym w tym kraju nikt nie pomaga lub nie wystarczająco? I to jest wlasnie ta tragedia.
Bossman70

Bossman70

(19905/24000) 27.05.2026 09:03
Alex wszystko fajnie skończyło się ale czas kupić prawdziwego rozgrywającego bo w Pogoni go nie ma a jak był to pojawiał się co kilka spotkań w sezonie a mowa o kontuzjowanym Pozo 19 spotkań (śr. na mecz 52 minuty) 2 gole i 1 asysta. Rozgrywający do podstawa dobrych wyników a jeszcze jak często strzela gole i asystuje to już jest super.
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 27.05.2026 09:09
@Landsberg To też prawda, i tak biedni ludzie często są dużo wrażliwsi, nie jest tak zawsze lecz zazwyczaj. @Mark Oczywiście ze tak, takie podejście jest najlepsze, zacznijmy być wrażliwi na problemy właśnie tych którzy jej potrzebują najmocniej, czy to na zbiórkach czy nawet w życiu codziennym. Lecz nadal nie daje mi spokoju brak licznika na tej zrzutce, mam wrażenie że jest on po to aby zwykli ludzie nie zaczeli zadawać takich pytań jak ja zadałem, poprostu zamknijmy im mordy, niech płacą, ale broń boże nie pytają na co jest to potrzebne dokładnie ani ile trzeba zebrać.
mark

mark

(124595) 27.05.2026 09:13
Jak to wygląda w chrześcijańskim katolickim kraju jesli pomaga się tylko Vipowi?
Pablo

Pablo

(44681/48000) 27.05.2026 14:35
Mnie same takie teksty nie urabiają, nie zaczyna zaraz wierzyć w to co napisane. Albo w to, że nowy właściciel kupił klub by zrobić tu coś wielkiego, raczej się myśli, że ktoś z dala jak przyjechał i kupił klub to po to by trzepać na tym kasiorę, by zrobić na tym kolejny dobry biznes... Ale jest jedna rzecz, która daje mi podstawę wierzyć w to, że Pan jesteś tu po to co my, by dać temu klubowi w końcu sukces. To jest to, że widzę Pana na meczach i domowych i wyjazdowych. Jak ktoś by to traktował jako tylko biznes i to kolejny to by tych meczów nie oglądał (zwłaszcza, że to nie Barcelona i czasem nie ma czym tu się delektować mimo, że koszulki łudząco podobne). A to może oznaczać, żeś Pan taki nasz Cupiał, który chce sukcesu, który traktuje to bardziej jako drogą rozrywkę dla człowieka, który już się dorobił i chce się sprawdzić w tej dyscyplinie. Oby tylko sił i chęci nie zabrakło. Bierz Pan z nas przykład :)
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 27.05.2026 21:09
Sprzedać Greenwooda wykupić Kownackiego z Werderu Brema. Pół miliona Euro. Sprawa napastnika zostanie załatwiona z zyskien dla klubu. W cenie Greenwooda zasilimy wszystkie kluczowe pozycje. Śr obrońca,śr pomocnik,napastnik. Prawa pomoc jeszcze ktoś ultraofensywny. Zatrzymać Mendyego.
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 27.05.2026 21:26
Mr Prezes AH. 4 zatrudnić ,4 sprzedać. I walczymy o MP. 4 kończą się kontrakty więc tu problemu nie ma. Kutrisowi,Kamińskiemu,Smolińskiemu i Loncarowi grzecznie podziękować. Szalaia,Mendego zatrzymać. Pozbyć się Greenwooda, Ndaye,Juwary,Angielskiego. Młodzież zostaje.