preloader
Przejdź do głównej treści
87050014dee3bbf122fbcf9a2c8bee8b83b8ec

87050014dee3bbf122fbcf9a2c8bee8b83b8ec

Haditaghi: Zmiany nie są łatwe, dziękuję Rafałowi i Przemysławowi

- Zmiana nigdy nie jest łatwa. Często jest niewygodna, emocjonalna i bolesna, zwłaszcza gdy dotyczy osób, które służyły organizacji z lojalnością, zaangażowaniem i miłością.

Po wnikliwym rozważeniu Pogoń Szczecin podjęła trudną decyzję o zakończeniu naszej zawodowej współpracy z dwoma naszymi wieloletnimi trenerami, Rafałem Berytą i Przemysławem Frańczakiem.

Rozwój często zaczyna się tam, gdzie kończy się komfort. Trwanie w tym samym może wydawać się bezpieczniejsze, ale czasem większe ryzyko to odmowa zmiany. Postęp jest niemożliwy bez odwagi do podejmowania trudnych decyzji, a te decyzje nigdy nie są podejmowane lekko.

Już kilka tygodni temu rozpoczęliśmy proces poszukiwania następców, ale uznaliśmy, że ważne i pełne szacunku jest pozwolenie obu trenerom na godne pożegnanie się z drużyną, miastem, kibicami i organizacją, której służyli przez wiele lat.

W imieniu własnym i wszystkich w Pogoni Szczecin chciałbym szczerze podziękować Rafałowi i Przemysławowi za ich ciężką pracę, oddanie i wkład w ten klub. Byli częścią naszej historii i to zawsze powinno być szanowane.

Życzymy im obu sukcesów, szczęścia i powodzenia w kolejnym rozdziale ich zawodowego życia - napisał Haditaghi.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 6247

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (30)

krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 21.05.2026 14:00
a zastępca jest czy wisi oferta w transfer roomie na 3mln euro XD
Anathema

Anathema

(39734/48000) 21.05.2026 14:05
Ja bym jeszcze conajmniej dwóch dorzucił, a nazwiska ich zaczynają sie na K i O. Ciąć równo i nie patrzeć ze boli
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 21.05.2026 14:06
Kto wybierze następców? Thomas? Mowlik? Kesler? Ozkan? A może warto zatridnić dyrektora sportowego wkońcu i on to oceni zamiadt laików. Bo póki co kiełbasa na stadionie jest bardziej strawna niż drużyna a nie tego oczekiwaliśmy.
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 21.05.2026 14:06
Szacun dla Trenera Buryty
TritumX

TritumX

(21096/24000) 21.05.2026 14:07
Bardzo dobra decyzja zarzadu i w koncu nie spozniona, tylko podjeta w idealnym momencie. Mamy 3 miesiace do rozpoczecia nowego sezonu, wystarczy juz tych slalomow miedzy slupkami Buryty w ramach przygotowania wydolnosciowo-motorycznego. Ciekawe kto przejmie schedę?
darecki73

darecki73

(45936/48000) 21.05.2026 14:14
Należy poprawić motorykę, wydolność tak by - wzorem lig angielskich - piłkarze zapierdzielali na boisku od pierwszego gwizdka do ostatnieego.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 21.05.2026 14:17
Ten Buryta to jednak jest ciekawy przypadek. Pracował z pięcioma trenerami i tylko u boku Kosty przygotowanie drużyny przez cały sezon było perfekcyjne co poszło nie tak.
realista!

realista!

(30372/36000) 21.05.2026 14:18
Czy bardzo dobra decyzja to się okaże, zależy kto przyjdzie za Burytę i jak swoją wiedzę przełoży na przygotowanie fizyczne zespołu. Jedna zmiana - Thomasberg za Kolendowicza - to na razie absolutnie bez szału. Jakoś Ekstraklapę obroniliśmy, ale chyba każdy po duńskim coachu spodziewał się więcej. No i aż trzeba było mu Czubaka do pomocy dobierać na asystenta, aby jakieś nowe pomysły na grę wprowadzić.
szpila

szpila

(7799/9600) 21.05.2026 14:20
Jeszcze Krzysztalowiczowi trzeba podziękować...
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 21.05.2026 14:24
Rzeczywiście moment dobry na rozwiązanie umów z oboma. Mamy kwartał na zatrudnienie zupełnie kogoś nowego z nadzieją na zdecydowanie lepsze efekty pracy. Inaczej tego sobie zwyczajnie nie wyobrażam... PS. jeszcze tylko gdybym przeczytał, że "LEGENDA BIAŁEGOSTOKU" odchodzi to bym uznał się za szczęśliwca. Nie mogę na niego już patrzeć. Po tym całym cyrku na przełomie grudnia i stycznia, tego jego parszywego posłużenia się Borkiem i Majdanem, którzy skowyczeli o strasznej tragedii jaka dzieje się wspaniałemu piłkarzowi, a nade wszystko po jego "osiągnięciach" w rundzie wiosennej kończącego się sezonu oraz świadomości, że wziął za to 2 miliony złotych oraz dodatkowo 200 tyś. każdego miesiąca uważam go za największego pasożyta tego Klubu. Człowieka, którego sprowadził p. Mroczek i który miał dać jakość, wyniki, trofea. A co dał? GÓWNO! Taka prawda Panie i Panowie...
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 21.05.2026 14:29
Moment na zwolnienie dobry, ale zatrudnić nowych trzeba najpóźniej za miesiąc nie za kwartał !
πDżej

πDżej

(8277/9600) 21.05.2026 14:34
Czyli zmiana kapitana w drodze, bo stracił tłumacza w szatni.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 21.05.2026 14:36
Czyśćiec czas zacząć czyli Są pierwśi Pionierzy
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 21.05.2026 14:37
Jeszcze Krzyształowicz i Grosicki, proszę
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 21.05.2026 14:51
Spóźnione wiosenne porządki? Ciekawe jakie nowe twarze się pojawią w klubie. Dyrektor sportowy potrzebny na wczoraj
zakoo

zakoo

(16336/18000) 21.05.2026 14:55
Z Grosickim to trzeba zejść na ziemie. Alex miał dwa wyjścia podczas przedłużania jego kontraktu - oba złe w tamtym momencie. Brak przedłużenia spotkałby się z ogromnym skowytem którego organizacja mógłaby nie dźwignąć a podpis na kontrakcie to był w zasadzie wyrok na budżecie. Musiał jakąś opcje wybrać i teraz trzeba będzie znosić Legendę jeszcze rok. Nie ma co do tego wracać, liczmy jedynie na to, że będzie po prostu najdroższym rezerwowym ligi.
brw

brw

(2925/3200) 21.05.2026 15:02
@franek.dolas74 Zapomniałeś dodać o załatwieniu roboty dla żonki.
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 21.05.2026 15:12
To się nowy trener dopiero załamie jak mu Grosik wróci z wakacji po wojażach z Glikiem przy drinku i kebabie. ło matko , on nie uwierzy , że to piłkarz , pomyśli raczej , że ojciec jakiegoś młodego z Akademii.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 21.05.2026 15:39
@leszek, tylko Kosta posiadał charyzmę. Wyj bał węgierską gwiazdę ( w Legii np nabijał się na treningu z Jozue, gwiazdy zespołu) I nikt mu już później nie fiknął. Ten śmieszny szwedzki psycholog, który miał go zastąpić uciekł (do arabów chyba) bez pożegnania, skąd zaraz wyleciał na kopach, wyleciał dwukrotnie. Później kto, a, wieczny asystent z przeszłością I teraz znów kierunek skandynawski, monotonne monologi czyli ślepa uliczka. Bałkańskie geny, niemiecka rzetelność plus charyzma i klasa, bo kto inny miał jej tyle, by odchodząc z klubu pożegnać się z kibicami poprzez szczeciński dziennik? Dziś Kosta rozwija swoją karierę w jednej z najlepszych lig świata, a w Szczecinie fikają firany, legendy białostockie, dzieci od wrażeń artystycznych, a kibic fetuje pełnym stadionem utrzymanie w lidze.
Wako

Wako

(5157/6400) 21.05.2026 15:40
@franek.dolas74 i jeszcze kilku innych.Słyszeliścir kiedyś takie wyrażenie,j****e polaczkowo?Nie?To nauczcie się tego na pamięć j****e polaczkowo (Daniec nazywał to Polska szabelka) to właśnie wy jesteście,hipokryci j***ni.Każdy powinien mieć prawo do negocjacji,a kibic z dala się nie wp*****la????
marek9636

marek9636

(107075) 21.05.2026 15:44
@TritumX jakie 3 miesiące, w połowie czerwca start przygotowań, to mniej niż miesiąc
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 15:50
Twoje zmiany nie sa latwe , szczegolnie dla kibicow , fakt ... Ostatnim razem jak nam kadre przebudowales wyszla taka petarda ,ze klekajcie narody.
Spanky

Spanky

(15475/18000) 21.05.2026 16:01
Widać ze mecze z Cracovią i Jagiellonią i wiele innych, w których traciliśmy bramki w ostatnich minutach mocno zaszły Alexowi za skore. To nie był tylko aspekt psychologiczny, ale drużyna siadała fizycznie i nie było zdolna do reakcji.
Mermann

Mermann

(29228/36000) 21.05.2026 16:29
W końcu ???? Czas najwyższy na przewietrzenie sztabu !!! do tego jeszcze Krzyształowicza czas wymienić również i podziękować asystentom Ozga, Dawid Nowak bo się ich za dużo zrobiło. Niech TT pod siebie zbuduje w końcu ten sztab z kogoś kogo zna i ufa bo tak to powinno wyglądać w poważnym klubie że przy zwolnieniu 1 trenera z automatu cały sztab jest zwalniany oczywiście jakiś pojedynczy wyjątek może zostać ale to tylko wyjątek 1 osoba powiedzmy
TritumX

TritumX

(21096/24000) 21.05.2026 16:31
@marek9636 Marek, wyraźnie napisałem: „Mamy 3 miesiące do rozpoczęcia nowego sezonu” a nie do startu przygotowań. Pierwsze mecze inauguracyjnej kolejki Ekstraklasy 2026/27 zaplanowano wstepnie na weekend 24-26 lipca (tydzień po finale mistrzostw świata), czyli praktycznie za nieco ponad 3 miesiące (dzisiaj jest 21 maja). Naprawdę czytaj ze zrozumieniem, bo ręce opadają.
mark

mark

(124595) 21.05.2026 16:43
Cezar,co dziś Kosta robi?
Cezar

Cezar

(11371/12000) 21.05.2026 16:56
@mark Podobno jest jednym z kandydatów na trenera Lazio, a Ty będziesz patrzył na tę samą ekipę bez perspektyw, a lokalni dziennikarze piszą o "stabilizacji":D
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 21.05.2026 17:16
Nie jestem obrońcą Grosickiego (bo po tej rundzie jest nie do obrony - forma, sposób negocjacji kontraktu) ale jestem ciekawy, tak po ludzku jak się facet zachowa w nowym sezonie. Przez całą rudę większość jechała z nim równo z trawą. Nikt kto ma odrobinę ambicji nie zdzierżyłby i chciał się odegrać na oponentach. Jak ? Jakością gry. Jeżeli faktycznie biologii nie oszuka i nie wytrzyma całego meczu na pełnym speedzie to po przepracowaniu przygotowań powinien wchodzić na 2 połowę bądź 30 minut i wnieść różnicę w grze. Porwać innych na boisku i gromadzić na maxa asysty lub bramki. A wtedy oklaski tych, którzy wcześniej gwizdali i jechali na forum. Czy to możliwe - czas pokaże. Ale mimo wszystkiego życzę Mu tego a jednocześnie Pogoni.
gregChcl

gregChcl

(8822/9600) 21.05.2026 18:20
@TritumX jak już tak liczysz to chociaż licz dobrze, 26 lipca będzie za 2 miesiące i 5 dni więc gdyby to zaokrąglić to bardziej 2 miesiące z hakiem niż 3 miesiące:)
TritumX

TritumX

(21096/24000) 21.05.2026 19:28
@gregChcl Tak, masz 100% racji. Pierwszy wpis był pisany na szybko, a odpowiedź do Marka to po prostu kontynuacja błędu. Tak czy inaczej, wspominalem poczatek sezonu, ktory zaczyna sie 24-26 lipca (tydzień po finale mistrzostw świata), a nie pocztek startu przygotowań. Wiadomo o co chodzi, dzięki za korektę.