preloader
Przejdź do głównej treści
870500ff076c31ddaffbbce54dd47c62346bd5

870500ff076c31ddaffbbce54dd47c62346bd5

Historia spotkań z GKS-em Katowice

Przed ostatnimi ligowymi meczami wcześniejsze odbyły się w sezonie 2011/2012. Pierwszy mecz rozegrano w Katowicach gdzie Pogoń wygrała 2:0 po golach Emila Nolla i Donalda Djousse. W rewanżu też lepsza była Pogoń, która wygrała 1:0 12 maja 2012 roku w Szczecinie. Trafienie zanotował Adam Frączczak.

Jesienią poprzedniego roku w Katowicach lepszy był GKS, który wygrał 3:1. Jedyne trafienie dla Portowców zanotował w tym pojedynku Alexander Gorgon, a dla rywali trafiali Jędrych, Bergier i Marzec. Trzy z czterech goli padły już w doliczonym czasie gry. W rewanżu pewnie wygrała Pogoń 4:0 po trzech trafieniach Koulourisa i jednym trafieniu Ulvestada.

Pierwszy mecz GKS-u z Pogonią rozegrano w Katowicach. Gospodarze w listopadzie ograli Pogoń 2:0 po golach Zrelaka i Nowaka.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2144

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (14)

R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 20.05.2026 08:31
Mecz po którym wygrana może cieszyc mniej niż remis....
Andre

Andre

(19176/24000) 20.05.2026 08:32
Nie będziemy mieć ciśnienia w ostatniej kolejce że musimy wygrać bo spadniemy, więc liczę na zwycięstwo. To oni będą mieć ciśnienie chcąc walczyć o puchary,oby im się nie udało
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 20.05.2026 08:52
Po zwycięstwo! A Ci, którzy nie chcą Legii w pucharach niech kibicują Motorowi. Ktokolwiek by nie grał chcę widzieć ambicję i wolę walki na boisku. BBT mi zaimponował grając do końca i mimo, że ich własna pozycja nie miał praw drgnąć nawet o pół milimetra w tabeli. A po zwycięstwie nad Gieksą będzie można pluć sobie w brodę, że tak mało brakowało do pucharów.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 20.05.2026 08:54
Oczywiście najbardziej pamiętny był 1987 roku, kiedy rozdeptaliśmy GKS 7-2. Wtedy jak wróbelki ćwierkały GKS dzień przed meczem "świętował" ślub swojego kolegi z zespołu. Efekt dzień później jak widać powyżej tj. HISTORYCZNY. Coś mniej więcej tak samo jak w maju 2024 roku "Legenda Białegostoku". To jest "czynniki pozasportowe" o których owa "legenda" wspominała na łamach bodaj Przeglądu Sportowego wpłynęła na "historyczny" wyczyn Portowców... niestety.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 20.05.2026 09:00
Z historii,to byłem na meczu z wynikiem 7:2 za czasów Pana Trenera Jezierskiego. W następnym sezonie szykowano podobno parę napastników Leśniak Furtok, ale nie wyszło A co do ostatniego meczu, to powinniśmy grać o zwycięstwo, raz że kasa, dwa, że potencjalni nowi też patrzą gdzie mają przyjść. A poza tym jakieś ambicje też są wskazane.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 20.05.2026 09:39
jak jest mozliwosc wziecia zhelizko to sie starac przydalby sie ktos kto potrafi walnac jak kozulji zreszta z pozo forumowicze tez dobrze doradzili, najlepiej niech forum robi transfery zamiast tych gamoni to wszyscy na tym lepiej wyjda
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 20.05.2026 09:49
@leszekleszek w kolejnym sezonie Pogoń spadła z ligi;)
marcinnn

marcinnn

(44441/48000) 20.05.2026 10:34
Stawiam na scenariusz zeszłoroczny. Gieksa pewnie wygrała u siebie, ale na wyjeździe dostanie łomot. Nie obchodzi mnie układ w tabeli innych drużyn, ani kto zagra w pucharach, tylko to, by Pogoń skończyła na jak najwyższym miejscu. Szkoda tylko, że naprawdę tak niewiele znów zabrakło, by Pogoń grała o coś…
darecki73

darecki73

(45940/48000) 20.05.2026 10:40
Pierwszy raz mam dylemat czy chcę żeby Pogoń wygrała. Jak wygramy, to w puścimy bowiem Legią do Ligi Konferencji...
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 20.05.2026 11:01
Dla przypomnienia ...legia od lat zawsze nas dym... a niektórzy się jeszcze z tego cieszą. Zapomnieliście jak wyglądał ostatni mecz w Szczecinie?! ... dopiero jak skończyła się ta śmieszna zgoda to zaczęliśmy wygrywać z legią ... jak ktoś chce legii w pucharach to niech przeprowadzi się do stolicy ...kilku słoików więcej ich ucieszy.Od zawsze wiadomo,że rodowici warszawiacy kibicują Polonii,a słoiki i okoliczne wioski kibicują legii.
eLch

eLch

(11144/12000) 20.05.2026 11:08
@krokodylbambi świetny pomysł. W takim układzie, nikogo byśmy nie pozyskali, bo nie było chyba piłkarza, który wszystkich by zadowolił. Kuluris jak przychodził to "fachowcy z forum" wieszczyli, że będzie drugim Maniasem. Tacy to są eksperci
Krajan from Lund

Krajan from Lund

(42698/48000) 20.05.2026 13:59
Pogon musi wygrac swoj ostatni mecz. To znaczy te "musi" wcale nie musi, ale dla zespolu i kibicow nieogladajacych sie na innych bedzie to najlepsze pozegnanie z ta tragiczna runda. Oczywiscie jesli taka L-ka doczlapie sie, dzieki innymi nam, do miejsca w pucharach, to troche bedzie bolalo, ale kij z nimi. Tak prawde mowiac to my sami sobie sprezentowalismy miejsce w ktorym jestesmy w tym slabym dla nas sezonie. Nie ogladac sie na innych i zajac jak najlepsze miejsce w tabeli, zawsze te pare zlotych wiecej , im wyzej jestes uplasowany. A szansa na 7 miejsce jest jakby tak Motorek sie postawil Lce jak Brukbet Arce.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 20.05.2026 16:35
Moim zdaniem trzeba wybrać pomiędzy Peskovicem, a Bochniarzem. A Holewinski to raczej melodia przeszłości, zważywszy na jego zachowanie.
JackSparrow

JackSparrow

(216/300) 20.05.2026 18:08
Odsprzedam po cenie zakupu 2 bilety na mecz z GKS - ulgowy i dla osoby dorosłej. Kontakt na priv