preloader
Przejdź do głównej treści
87050032cbc8286d91e3df04b21b233d5f2d23

87050032cbc8286d91e3df04b21b233d5f2d23

Jean-Pierre Nsame nowym piłkarzem Pogoni!

Jean-Pierre Nsame został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin! Kameruński napastnik związał się z naszym klubem roczną umową, z opcją jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Do Dumy Pomorza trafia jako wolny zawodnik, po wygaśnięciu umowy z Legią Warszawa.


Nsame przyszedł na świat 1 maja 1993 roku w Duali. Dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – mierzy 188 cm. Piłkarską karierę zaczynał we francuskim Angers SCO. Debiut w profesjonalnej piłce zaliczył w 2012 roku w Ligue 2. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie stałego miejsca w składzie i był wypożyczany do niższych lig francuskich, m.in. do USJA Carquefou oraz Amiens SC. 

Przełomowym momentem w karierze Kameruńczyka był transfer w 2016 roku do ligi szwajcarskiej. „JP” został wówczas piłkarzem Servette FC. W barwach tego klubu zdobył tytuł króla strzelców szwajcarskiej Challenge League, strzelając 23 gole w sezonie. Jego skuteczność zwróciła uwagę czołowych klubów w Szwajcarii. Latem 2017 roku snajper podpisał umowę z czołowym zespołem w kraju - Young Boys Berno. W ciągu siedmiu sezonów gry dla YB zdobył 109 goli w 175 meczach ligowych, wywalczył sześć mistrzostw Szwajcarii, zdobył dwa Puchary Szwajcarii i trzykrotnie został królem strzelców ligi (2020, 2021, 2023).

W czerwcu 2024 roku napastnik został zawodnikiem Legii Warszawa. Na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów w barwach „Wojskowych” rozegrał 28 oficjalnych meczów, w których zdobył 12 goli. Wraz ze stołecznymi sięgnął po Puchar Polski i Superpuchar Polski. Piłkarz jest również reprezentantem Kamerunu – na swoim koncie ma 4 występy w I drużynie swojego kraju. 

Witamy na granatowo-bordowym pokładzie, JP!

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 6256

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (46)

bigulon

bigulon

(1358/1600) 23.06.2026 18:44
No na mały plus ten transfer z perspektywami na większy plus.
darecki73

darecki73

(45931/48000) 23.06.2026 18:46
Witam na pokładzie. Życzę zdrowia, skuteczności i trofeum w naszych barwach.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 23.06.2026 18:46
Trzeba życzyć powodzenia i jak największej liczby goli. Można zacząć od meczu z Legią :)
Misiek1948

Misiek1948

(30446/36000) 23.06.2026 18:47
Świetnie, a teraz czas na wzmocnienie obrony .
sektor4

sektor4

(15954/18000) 23.06.2026 18:48
I super wiadomość legła co zabrakło kasy
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 23.06.2026 18:49
Mam mieszane uczucia jak do Pogoni przychodzą ludzie z klubu, któremu kibicuje głównie motłoch spod warszawskich wsi i miasteczek ale tym razem jestem optymistą. Tak trochę irracjonalnie ale optymistą! Witaj na naszym pokładzie chłopaku! Powodzenia!
Bosayerba

Bosayerba

(727/800) 23.06.2026 18:50
Najbardziej cieszy, że wyrwany za darmo i to jeszcze komu
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 23.06.2026 18:50
przed kontuzja ładował z kazdej pozycji ,transfer na + napewno lepszy od jajowicza
Raaf

Raaf

(2024/2400) 23.06.2026 18:51
To jest bardzo dobry piłkarz, jeżeli kontuzje go ominą, będzie z niego pożytek!
James

James

(42133/48000) 23.06.2026 18:52
1+1 Elegancko Jean. Witamy i jedziesz z Mareczkiem już 24 Lipca bo on jedno w mediach a co innego po swojemu.
Tajuyy

Tajuyy

(2846/3200) 23.06.2026 18:55
No to masz łatwe zadanie, trzy bramki w pierwszej kolejce ;)!
Mantore91

Mantore91

(17457/18000) 23.06.2026 19:02
Powodzenia i bądź dla nas INSANE
Alchemik

Alchemik

(59765/72000) 23.06.2026 19:11
Nsame witamy w Pogoni!!! Dbaj o zdrówko i przynieś mnóstwo ..goli!! ..... Juz w pierwszym meczu z ...Ległą!!!!!!!!
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 23.06.2026 19:13
Witamy na pokładzie. Skoro już u nas jest, to nie ma co na siłę szukać minusów, trzeba tylko oceniać jego grę. 1+1, to rozsądne rozwiązanie. Oby bez kontuzji.
1962

1962

(62481/72000) 23.06.2026 19:14
Za darmo, to i ocet jest słodki
1962

1962

(62481/72000) 23.06.2026 19:18
Ładne ma CV, bardzo dobre warunki fizyczne i posiada zmysł napastnika. To dobry ruch Alexa..Brawo. Witamy Jana-Piotra
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 23.06.2026 19:20
Pierwszy mecz w sezonie gramy w Szczecinie z Legią. A jak uczy życie zawodnicy przechodzący z drużyny do drużyny niemal zawsze strzelają gola swojej dawnej ekipie. Oby to był dobry prognostyk i ta zasada zafunckjonowała:)
Alchemik

Alchemik

(59765/72000) 23.06.2026 19:25
Fajnie sie słucha..... https://www.youtube.com/watch?v=PrMvfV9oDGE
sajmon

sajmon

(1770/2000) 23.06.2026 19:30
Witamy na pokładzie. Transfer na plus, bo to topowa 9 jak na warunki ekstraklapy. Dodatkowo cieszy ból pupy w ległej. Teraz kolej odpalić: Angielski, Juwara, Drewno i Mora. W ich miejsce Szalai plus drugi ŚO oraz skutecznego skrzydłowego z gazem i pokrętłem w nodze. To by chyba zamknęło kadrę.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 23.06.2026 19:30
J-P N ...życzę Tobie w pierwszej kolejce sezonu hat-tricka w meczu z tymi k...... słoikowymi.
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57249/72000) 23.06.2026 19:31
BRAWO!!! WITAMY NA GRANATOWO-BORDOWYM POKŁADZIE. DUŻO BRAMEK (ZWŁASZCZA Z LEGIĄ) ŻYCZĘ. I powtórzę. To teraz tylko odstrzelić Angielskiego, Greenwooda, znaleźć dwóch obrońców i rozjechać ległą na inaugurację. Takie skromne 3:0 będzie git.
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57249/72000) 23.06.2026 19:34
I tak sobie jeszcze myślę, to taka fajna zemsta na ległej za wyrwanie Bichakchyana. Z tego co kojarzę, to pyszałek Papszun widział nadal JP Nsame w pierwszym składzie.
TritumX

TritumX

(21082/24000) 23.06.2026 19:35
Elegancko. Idealny kontrakt pod 33 latka z historia Achillesa, przychodzi za darmo wiec duzo nie ryzykujemy. Legia w placzu na forach, besztaja Pudla z g@wnem. Chocby z tego powodu bylo warto : )
Desaix

Desaix

(8593/9600) 23.06.2026 19:37
Przy tym nazwisku widzę jeden, bardzo poważny problem - zdrowie.
rusnak

rusnak

(17926/18000) 23.06.2026 19:50
Centrum rehabilitacji i rozrywki Pogoń Szczecin oferuje: - turnusy rehabilitacyjno treningowe - turnusy rehabilitacyjno negocjacyjne - odbudowę po ciężkiej kontuzji, - program "pogodny restart" dla kopaczy po przejściach i licznych wykolejeniach - kabaret "bajki i majaki prezesa" - I wiele innych atrakcji na mieście
Spanky

Spanky

(15475/18000) 23.06.2026 19:59
Ten gość jest o dwie półki wyżej niż słoikowe wynalazki typu Zjawinski czy Adamski ale pod jednym warunkiem że będzie zdrowy.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 23.06.2026 20:05
Właśnie wróciłem z Warszawy tak na marginesie. Przejeżdżałem przez Targówek. A tam na murze napis "MIODUSKI WON!". Ciekawe co teraz będą pisać?:)
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 23.06.2026 20:07
@rusnak przybastuj jednak trochę. Przeginasz chłopie... nie zauważasz tego? Dla jasności! Nie mam nic do Ciebie ale jednak odnoszę wrażenie, że ciup odleciałeś.
1962

1962

(62481/72000) 23.06.2026 20:14
Hat-trick w meczu z Legią i jego cieszynka, Bezcenne!!! I już po tym meczu Nsame będzie naszym ulubieńcem
El Profesor

El Profesor

(13954/18000) 23.06.2026 20:19
@franek.dolas74 "MIODUSKI WON! SZYBKO!"
realista!

realista!

(30372/36000) 23.06.2026 20:43
Zwróćcie uwagę, że Jean Pierre nie wziął na razie numeru na koszulce. W Legii grał z "18", u nas ten numer ma Mukairu. Pewnie poczeka i weźmie "7" (gdyby odszedł Juwara) lub "19" (gdyby odszedł Ndiaye)
lero

lero

(74620/96000) 23.06.2026 20:50
Brawo Boss. Napastnik z dużymi możliwościami przejęty z Legii to ich osłabienie a nasze wzmocnienie. Może jak Papszunowi brakuje napastnika to zaproponować mu Angielskiego, bo on u nas nawet na ławkę nie będzie się łapał. Będzie miał z niego taki sam pożytek jak my, czyli z braku laku...
Bzyku

Bzyku

(12257/18000) 23.06.2026 21:04
Ironia losu jest taka, że Nsame by do nas nie przyszedł gdyby nie stracony gol w 97 minucie ostatniego meczu z Katowicami. Inaczej Legia by miała puchary i znalazła by kasę na przedłużenie kontraktu kameruńczyka. Więc opłacało się stracić tego gola. Oprócz moralnej satysfakcji są też bardziej wymierne korzyści.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 23.06.2026 21:07
@Bzyku Ciekawa konkluzja! Dokładnie tak. Świat jednak jest przewrotny. Czyli co? Musimy specjalnie podziękować Kamińskiemu?:) Oczywiście to żart. A tak na poważnie rzeczywiście Legia w LKE i nie mielibyśmy chłopa w Szczecinie! 100% racji Panie Kolego:)
Romano69

Romano69

(17618/18000) 23.06.2026 21:14
Siostry i bracia po szalu, dziś pragnę Wam za wiele podziękować. Najpiękniej jak potrafię, dziękuję Kasi i Robertowi za wsparcie. Ogromnie dziękuję Bożence za pięknego laptopa, wróciłem do świata, mogę działać, pisać i wypełniać dokumenty. Z całego serca i duszy mojej dziękuję Maciejowi, mojemu Aniołowi, który kolejny raz mnie ratuje i wyciąga z mega wielkich kłopotów! Macieju, dzięki Twojej pomocy, mogłem kupić wszystkie zapisane leki, które zabezpieczą mnie, przede wszystkim przed cierpieniem z bólu, na co najmniej miesiąc, a może i dłużej. Dzięki Twojej pomocy, uregulowałem zaległości w opłatach, czym odgoniłem komornika... ...i jeszcze zostało mi parę stówek na jedzenie! Kochani, mam Was wszystkich w sercu, codziennie ogarniam modlitwą, jestem za wszystko bardzo wdzięczny i życzę zdrowia i pomyślności. Dobrego wieczoru. Pozdrawiam. R69
pawel

pawel

(64061/72000) 23.06.2026 21:50
Nie ma sie czym podniecac. Legia go juz nie chciala wiec znalazl Vahida. Co nie zmienia faktu, ze przy dobrych wiatrach moze byc dla nas wzmocnieniem. Co prawda jest to dramatycznie nisko zawieszona poprzeczka ale jesli bedziemy choc ciutke lepsi to chyba plus. Jesli...
sektor4

sektor4

(15954/18000) 23.06.2026 21:56
Tak naprawdę to żaden transfer zrobiony przez nas,ych skałtów tyko okazja i nos Alexsa i dał mu kontrakt na który ległe nie było stać pytanie się nasówa co z naszym skaltingiem
Doker

Doker

(8205/9600) 23.06.2026 21:59
Przy okazji tego transferu będzie można ocenić medyków Pogoni, którzy wystawili Nsamemu certyfikat na grę. Chłop jest po jednej z najcięższych i najbardziej skomplikowanych w leczeniu kontuzji piłkarskich i kompletnie nie wiadomo w jaki sposób realizowane były w Legii procedury lecznicze i rehabilitacyjne.
malymodelarz1@wp.pl

malymodelarz1@wp.pl

(457/600) 23.06.2026 22:12
Pierwszy raz mamy na pokładzie wielkiego fizycznie chłopa.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 23.06.2026 22:39
Oby jak najszybciej podpisać obrońców, bo to newralgiczna formacja która potrzebuje chyba najwięcej czasu na zgranie. Coś mi się wydaje, że Jankes może zacząć sezon jako obrońca.
JUSA 70

JUSA 70

(44182/48000) 23.06.2026 23:32
Jak nie przytrafi się już kontuzja to myślę że to może być pierwszy wybór do skladu wkrótce na pozycji nr 9 Powodzenia Jean-Pierre
brw

brw

(2925/3200) 23.06.2026 23:49
Wolałbym żeby to był Leonardo Rocha, ale jak Nsame będzie zdrowy to swoje strzeli.
19DDD48

19DDD48

(235334) 24.06.2026 00:26
Najważniejsze żeby byk zdrowy a o liczby się nie martwię.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 24.06.2026 02:09
@pawel z tego co poszło w eter to nie tak, że Legia go nie chciała, tylko niestety w kasie mają pustki
Transfer

Transfer

(33007/36000) 24.06.2026 13:19
zobaczymy, chłop po długiej i trudnej kontuzji, pesel jeszcze nie taki zły (choć wygląda jakoś dziwnie staro (?), niech wraca do formy i da nam kilka lub kilkanaście bramek, czemu nie?
mark

mark

(124595) 24.06.2026 15:14
Niech mi ktoś przypomni jaki fajny piłkarz przyszedl z Legii do Pogoni? Za to z Pogoni do Legii to byli tylko dobrzy nieźli piłkarze