preloader
Przejdź do głównej treści
87050020cfa9cf2d071aaf35e9e1937bc1c304

87050020cfa9cf2d071aaf35e9e1937bc1c304

Joaquin Gomez Blasco dołącza do Dumy Pomorza

Z przyjemnością ogłaszamy, że Joaquin Gomez Blasco dołącza do sztabu szkoleniowego Pogoni Szczecin. Hiszpan w Dumie Pomorza będzie pełnił funkcję asystenta I trenera. To kolejny element wzmacniania sztabu szkoleniowego I zespołu Dumy Pomorza przed startem sezonu 2026/27.


Joaquin Gomez Blasco urodził się 25 lipca 1986 roku w Sotillo de la Adrada. Posiada licencję UEFA Pro i może pochwalić się bogatym międzynarodowym doświadczeniem, zdobytym w różnych środowiskach piłkarskich, krajach i rozgrywkach. W trakcie swojej kariery pełnił rolę trenera analityka, asystenta trenera czy głównego trenera w Hiszpanii, Anglii, Finlandii, Grecji, Indonezji, na Cyprze, w Tajlandii oraz na innych międzynarodowych rynkach piłkarskich.

Gomez pracował w klubach piłkarskich, w których dużą rolę odgrywały takie elementy jak przygotowanie taktyczne, metodologia treningowa, rozwój zawodników czy analiza meczów. Doświadczenie, które zdobył, powoduje, że świetnie rozumie realia nowoczesnej piłki nożnej oraz wie, jak dostosowywać pracę do określonych drużyn, zawodników i warunków rywalizacji.

W Pogoni trener Gomez będzie wspierał trenera Oscara Garcię oraz sztab trenerski I drużyny przy przygotowywaniu i prowadzeniu sesji treningowych, spotkań taktycznych, analizy przeciwników, analizy indywidualnej, przygotowań do meczów oraz w wykonywaniu innych obowiązków wymaganych od asystenta trenera I drużyny. Wierzymy, że wiedza trenera Gomeza, jego międzynarodowe doświadczenie, analityczne podejście oraz wcześniejsze kontakty z Oscarem Garcią wniosą dodatkową jakość i doświadczenie do sztabu trenerskiego I drużyny oraz całego naszego klubu.

- Bardzo cieszymy się, że możemy powitać Joaquina w Pogoni Szczecin. Jest to doświadczony, inteligentny i nowoczesny trener, który pracował w różnych środowiskach piłkarskich i rozumie standardy wymagane na profesjonalnym poziomie I drużyny – mówi dyrektor pionu skautingu i rekrutacji, Okan Ozkan. – Trener Gomez będzie wspierał Oscara Garcię i sztab trenerski w zakresie przygotowywania treningów, analizy, pracy taktycznej, odpraw, a także rozwoju piłkarzy. Jego wiedza i doświadczenie będą dla nas bardzo cenne w dalszym procesie budowy silnego i bardziej konkurencyjnego klubu piłkarskiego.

Joaquin Gomez Blasco już jutro dołączy do pracy z zespołem.

Witamy na granatowo-bordowym pokładzie, Joaquin!

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 6007

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (35)

Czacha

Czacha

(5131/6400) 25.06.2026 19:57
Wow, to jeszcze 3 zawodników z Hiszpanii i będzie git ;)
silentscream

silentscream

(118589) 25.06.2026 19:58
Większość klubów ekstraklasy chciałoby mieć takiego pierwszego trenera, tymczasem do nas przychodzi jako asystent. No no. Nic nie przesądzam ale mamy chyba najsilniejszy sztab trenerski w historii naszego Klubu.
1962

1962

(62480/72000) 25.06.2026 20:00
Jedno jest pewne.. Będziemy grać bardzo ofensywnie, ale do tego potrzebujemy bardzo doświadczonego stopera!!!!
kęsik

kęsik

(32786/36000) 25.06.2026 20:01
Był asystentem Garcii w Brighton? Mariuszariat zadowolony.
mark

mark

(124592) 25.06.2026 20:02
Zawsze chcialem miec Hiszpanow jako trenerow i pilkarzy w Pogoni i cyk to staje sie Fakten.
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 25.06.2026 20:04
Świetnie. Ma doświadczenie w najlepszych ligach. Ostatnio co prawda ostatnie lata spędził na peryferiach światowej piłki, ale mimo wszystko jak na asystenta CV i papiery ma super. Przydałby się jeszcze jakiś hiszpan ze znajomością specyfiki ekstraklasy, który byłby swego rodzaju pomostem pomiędzy polskimi realiami a podejściem z półwyspu iberyjskiego. Dobrze, że w klubie jest Pozo, który nieco posmakował polskiej piłki. Trener powinien z nim przegadać to jak się u nas gra i wyciągnąć wnioski taktyczne. Brak doświadczenia w polskiej lidze to jeden z niewielu minusów Garcii i jego sztabowców.
darecki73

darecki73

(45929/48000) 25.06.2026 20:13
Sztab jest. Teraz trzeba skompletować, zbudować i zgrać drużynę.
darecki73

darecki73

(45929/48000) 25.06.2026 20:14
Czas ucieka, na już jest potrzebny minimum jeden środkowy obrońca od razu gotowy do gry
Tami_Kiuru

Tami_Kiuru

(40057/48000) 25.06.2026 20:17
Bardzo dobrze, że najpierw kompletujemy sztab, a dopiero potem ściągniemy zawodników, dzięki temu nie będzie niechcianych graczy, którzy nie pasują trenerom. Wiedzą już jaką piłkę chcemy grać, co trzeba poprawić więc liczę na 2-3 solidne wzmocnienia i idziemy po swoje.
LeoSz-ek

LeoSz-ek

(12915/18000) 25.06.2026 20:19
Sztab już wydaje się mega konkretny. Oby jeszcze zrzucić zbędny balast w postaci kilku nic nie wnoszacych grajków, wzmocnić drużynę kimś jakosciowym i można się zacząć konkretnie przygotowywać do nowego sezonu;)
krokodylbambi

krokodylbambi

(27228/36000) 25.06.2026 20:23
trenerow wiecej niz obroncow XD
El Profesor

El Profesor

(13953/18000) 25.06.2026 20:24
Słuchajcie, to jak to w końcu było? My naprawdę sprowadziliśmy Greenwooda za free i teraz go sprzedajemy za prawie 2,5 mln euro (z czego po odjęciu 20% dla Leeds zostanie 1,86 mln)? Serio pytam, to nie prowokacja. https://transfery.info/aktualnosci/sam-greenwood-nie-pobil-rekordu-transferowego-pogoni-szczecin-teraz-klub-ubija-na-tym-swietny-interes/275969
JUSA 70

JUSA 70

(44182/48000) 25.06.2026 20:35
No i tytaj może być Łała Łiła i konkret wzmocnienie składu trenerskiego żeby jeszcze ze trzech kocurów do gry to już będę całkiem spokojny
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38925/48000) 25.06.2026 20:41
Sztab jest . Czekamy na OBROŃCÓW
ZaWa

ZaWa

(14638/18000) 25.06.2026 20:43
Jakkolwiek nie skończy się przygoda tych hiszpańskich trenerów, to jeszcze niedawno mogliśmy o takiej paczce tylko pomarzyć. Stać nas było jedynie na skorumpowanego cześka 711 oraz poznaniaka kolendę również z wątpliwą przeszłością. Jeszcze chociaż poprawić rekrutację kopaczy, to może się czegoś pozytywnego doczekamy w przyszłości, o ile AH się nie znudzi.
pojke

pojke

(2195/2400) 25.06.2026 20:55
Już był jeden fachowiec ze Szwecji, analityk i specjalista od stałych fragmentów gry! Z drużyny mistrza Szwecji do nas przyszedł!
lero

lero

(74620/96000) 25.06.2026 20:57
Sztab jak na naszą ligę wygląda jak z górnej półki, więc nie wypada, żeby drużyna była z niższej, bo nie będzie to miało większego sensu. Czyli nieuniknione są 2-3 wzmocnienia a nie uzupełnienia. Skoro u Bossa jest kasa na takich trenerów, to i na zawodników też się znajdzie. Zaczyna wyglądać to na grubo. Oby. Czekamy cierpliwie.
Zalewos75

Zalewos75

(5365/6400) 25.06.2026 21:03
Witamy na GB pokładzie. Jesteśmy szczęśliwi z faktu rozpoczęcia pracy z dniem jutrzejszym. Życzymy sukcesów Vamos
fan emigrant

fan emigrant

(23640/24000) 25.06.2026 21:08
To czym będą się zajmować Ozga i Czubak? Tego Ozge już dawno powinni przenieść do akademii
alchemik

alchemik

(59765/72000) 25.06.2026 21:09
Myślę, że w Klubie wreszcie zrozumiano że chcąc osiągać znaczące sukcesy ......to trzeba mieć silny sztab trenerski!! Bo można mieć klasowych zawodników ..ale jak się nie potrafi Ich odpowiednio przygotować i prowadzić w meczach to wyników nie będzie... ... Zobaczymy czy to ma teraz sens??? Myślę, że po tym sezonie pan Alex wiele zrozumiał ...... Prowadzenie dużego klubu to nie może być amatorszczyzna!!!! Potrzeba fachowców i tyle!! Ale ciekawe czy wytrzyma ciśnienie jak na początku nie będzie zadawalających wyników???
Mermann

Mermann

(29226/36000) 25.06.2026 21:11
El Profesor nie za free Była oficjalna info że kosztował nas 2mln euro
Kibic

Kibic

(831/1200) 25.06.2026 21:15
Mega optymizm we mnie wstąpił myślę że Alex da wszystkie brakujące narzędzia Oskarowi i ten sezon może być dla nas mega pozytywnie zakończony .. Alex już nie mówi nauczył się że w Polsce lepiej mniej mówić a działać i tak się dzieje czuję że że ta cisza to przed bomba jaka za niedługo sprawi nam Alex oczywiście chodzi o transfer obrońcy /ów
bravoboss

bravoboss

(249/300) 25.06.2026 21:15
Śiwy, dawaj jakiegoś njusa z dupy ze np. w Pogoni skończył się papier toaletowy w kiblu.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 25.06.2026 21:15
Witamy na pokładzie...
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 25.06.2026 21:18
@El Profesor , może tak być. W naszej polityce transferowej więcej było łowienia okazji niż budowania drużyny pod kątem sportowym. Może Greenwood miał jakąś wadę ukrytą? Kończyło się okienko a nie miał szans na pewny plac w Leeds to zaproponowano go polskim klubom. Kozłowski też odszedł z Brighton donTurcji za darmo. Czasem się zastanawiam czy to nie było omijanie jakichś zmiennych typu procent od kolejnego transferu dla poprzedniego klubu.To też rzuca nieco inne światło na wydatkowanie pieniędzy za Koulourisa. Rzuca też inne światło na sumę pieniędzy jaką włożył w klub Haditaghi. No i niezapominajmy o zastanym fatalnym stanie finansów. Nigdy nie dowiemy się jak Greenwood by grał u innego tre era, ale Thmoasberg absolutnie nie potrafił wykorzystać jego potencjału. Miejmy nadzieje, że za tą kasę i zwolnioną wysoką pensję pozyskamy obrońców, albo chociaż " odzyskamy" Szalaia.
Mermann

Mermann

(29226/36000) 25.06.2026 21:21
El Profesor Ta kwota 2,5mln euro za transfer niby rozbita na dwa lata czyli po 1,25 mln euro na rok Co do transferu do Bristol zapewniliśmy sobie nawet jakiś procent od następnego transferu z tego co podają
alchemik

alchemik

(59765/72000) 25.06.2026 21:25
Zastanawia mnie jeszcze jeden znak zapytania?? Dlaczego jeszcze siedzi w Klubie niejaki fenomenalny trener.. bramkarzy????? Przecież On zmarnuję do reszty tych zawodników!! Jego przestarzałe metody treningu są nie do przyjęcia!!
El Profesor

El Profesor

(13953/18000) 25.06.2026 22:38
@Mermann No, tylko że podają też, że jednak przyszedł za darmo (ale za 20% od następnego transferu). Chciałbym bardzo wiedzieć, jaka była prawda. Bo gdyby faktycznie przyszedł za darmo i odszedł (po potrąceniu 20% dla Leeds) za 1,86 mln euro, jak napisali w zalinkowanym przeze mnie artykule, to byłby gruby interes NA PLUS. Bardzo gruby. A podejrzewam, że po MŚ w podobny sposób może za np. 2 mln euro odejść Ali, który - to na pewno wiadomo - przyszedł za darmo. Byłyby to więc bardzo dobre transfery (z perspektywy kasy klubu).
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57248/72000) 25.06.2026 23:02
a już się łudziłem, że to jakiś SUPER-STOPER.
1969

1969

(37259/48000) 25.06.2026 23:45
Czekamy na tajemniczego Don Pedro na środek obrony, Sancho Pansę też na tyły i kolejnego Pepperoni don Golazzo na szpicę.
rusnak

rusnak

(17926/18000) 26.06.2026 00:27
Następny podróżnik https://i.postimg.cc/nzdSwBZ8/HLrac05W8AAqa-Ry.jpg
MalmoFF90

MalmoFF90

(159/200) 26.06.2026 00:33
Po cholerę nam tylu asystentów? Pogoń to przecież nie Volvo XC90 aby tylu asystentów mieć
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 26.06.2026 04:21
Wszystko fajnie tylko my narazie nie mamy za bardzo kogo, zwłaszcza w obronie, trenować. Jak przeczytałem sam tytuł to się łudziłem że może właśnie pierwszy obrońca przychodzi.
Transfer

Transfer

(33007/36000) 26.06.2026 09:17
Wow, to robi wrażenie - trudno uwierzyć, żeby za tym nie poszło wzmacnianie składu, bo niby po co byłoby wykładanie kasy na dobry sztab, jeśli do dyspozycji mieliby tylko w większości złom z którego i Salomon nie naleje?
sęp

sęp

(64817/72000) 26.06.2026 12:00
Wiem że @siwy mówi że kasa jest pusta ale jeśli zatrudniamy taki sztab trenerski to wzmocnienia też muszą być. Ja ciągle mam nadzieję że przejdzie ktoś wartościowy i o coś powalczymy w tym sezonie.