preloader
Przejdź do głównej treści
870500360f75ffa59ffadcbf965b9287e6063c

870500360f75ffa59ffadcbf965b9287e6063c

Keramitsis: Przedłużyłem umowę, bo jestem szczęśliwy w Szczecinie

O przedłużeniu kontraktu

- Kiedy klub w ciebie wierzy, począwszy od zarządu, przez kolegów z drużyny, a atmosfera jest dobra, chciałem pokazać, że chcę tu zostać. Miałem jeszcze rok kontraktu. Zazwyczaj klub przychodzi i rozmawia o umowie na pół roku przed końcem, gdy możesz rozmawiać z innymi klubami. W Pogoni we mnie wierzyli i chciałem przedłużyć kontrakt. Gdy chcą tego obie strony, rozwiązanie zawsze się znajdzie. Ostatecznie stało się to po zwycięstwie z dobrym wynikiem. Mamy pięć punktów straty do miejsca pucharowego i zostały trzy mecze. To trudne, ale damy radę.

O możliwości transferu

- To zależy od klubu. Nie mogę niczego powiedzieć na pewno. Podpisałem kontrakt do 2029 roku. Jeśli latem pojawi się oferta, omówię ją z klubem. Jestem tu szczęśliwy. Niezależnie od tego, czy nadarzy się okazja, by zrobić kolejny krok, czy zostać, nie mam z tym problemu. Stadion jest pełny na każdym meczu, a obiekty są nowe. Mieszkańcy miasta kochają tę drużynę. To jedyny klub w okolicy. Czuję się tu dobrze, dlatego przedłużyłem kontrakt.

O Ekstraklasie

- Wyobraźcie sobie, że Widzew Łódź wydał w styczniu mniej więcej tyle, co wszystkie drużyny La Liga razem wzięte. Mieli nadzieję, że powalczą o awans do europejskich pucharów, zmienili kilka razy trenera i grozi im spadek z jednym z największych budżetów w historii. Cała liga jest dziwna, ale to dobrze. Ostatnia drużyna może pokonać pierwszą. W Grecji trudno o coś takiego. Dla porównania, cztery najlepsze drużyny mają inne możliwości finansowe, oferując kontrakty i transfery. Tutaj nie mają ich aż tak dużo. Na tym polega różnica. Inne drużyny w Polsce dają sporo pieniędzy. Różnica między drużynami z czołówki a tymi ze środka tabeli jest znacznie mniejsza w porównaniu z Grecją. Polska jest o jedno miejsce za Grecją w rankingu UEFA.

O odejściu Koulourisa

- Gdyby w tym sezonie strzelił dla nas 31 bramek, to byśmy dobrze sobie radzili <śmiech>. W zeszłym roku drużyny wyglądały inaczej. W tym roku tydzień temu byliśmy w trudnej sytuacji, a teraz jesteśmy na ósmym miejscu ze stratą pięciu punktów do gry w pucharach. Jeśli pokonamy Jagiellonię, to zmniejszy się to do dwóch punktów. Gdybyśmy mieli go w tym roku, zrobiłby różnicę i być może walczylibyśmy o mistrzostwo. Cieszę się z tego jak mu idzie, zasłużył na to, że jest w Arabii Saudyjskiej z dobrym kontraktem. Myślę, że zasłużył na powołanie do kadry w zeszłym roku, bo naprawdę uważam, że jeśli ktoś radzi sobie tak dobrze, powinien zostać nagrodzony. Znam go bardzo dobrze jako człowieka i wiem, że chciałby zagrać w reprezentacji.

O greckich kolegach w zespole

- Zarówno Koutris, jak i Koulouris, bardzo mi pomogli w podjęciu decyzji. To był jeden z powodów, dla których zdecydowałem się tu przyjść, mimo, że miałem inne możliwości. Dobrze mieć kogoś, zwłaszcza z północnej Grecji, takiego jak Koulouris czy Koutris, kto ma doświadczenie i w trudnych chwilach potrafi mnie zrozumieć i doradzić.

profil-jpg

Źródło: Sport24.gr Wyświetlenia: 4852

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (22)

TajnyP

TajnyP

(7581/9600) 07.05.2026 09:08
Wszystko fajnie, ale pierwsze co rzuca się w oczy to dziwnie pozytywne nastawienie do tego co graliście. Sezon ogólnie nędzny, a wy po pierwszym jakimś przekonywującym meczu (ktory nie był wybitny, jakoś tak wyszło) już przed oczami widzicie puchary? Żeby nie ta liga i ogólnie wszystkie drużyny grały jak grają czyli w kratkę to cały czas byście drżeli przed spadkiem. Choć nadal twierdzę że tu wszystko się może zdarzyć więc trochę pokory, bo zaraz dwa wyjazdy z których możecie nic nie przywieźć , o ostatni mecz z GKS na fali, łatwo nie będzie. Więc Panie Kera, z pokorą, zwłaszcza że w tyłach robicie babole....
ingin

ingin

(4542/4800) 07.05.2026 09:23
Z pokorą to idzie się do kościoła na kolanach Czas wstać z kolan i zapieprzać w każdym meczu o 3 pkt a nie wiecznie przepraszać, że słabo zagraliśmy poprzedni mecz czy rundę. To jest jednak zawodowy sportowiec, który musi wierzyć wygraną! W przeciwieństwie do Pennego, który od lat przeprasza za kolejne w topy
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 07.05.2026 10:32
Kibice przez parę lat śpiewali „wiara jest w nas” a tymczasem ta wiara musi być także a może przede wszystkim w piłkarzach. „Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga…” Bez wiary piłkarzy w sukces nasza wiara nie jest warta funta kłaków. Wszyscy znamy te słowa „cóż szkodzi obiecać?”, a ja bym wolał takie słowa- cóż szkodzi pomarzyć? Kera jest młody niech wierzy niech marzy póki może. Wolę to niż „gramy o utrzymanie” powiedziane przez „wiem ile jestem wart”.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 07.05.2026 11:04
No podpisales bo dostajesz dobra kase, grasz slabo a mimo to nadal grasz. W normalnej czy klubie po takiej formie bylbys zeslany do rezerw. Obys odzyskal forme, bo poki co jest tragiczna.
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 11:35
@TajnyP Ciezko sie nie zgodzic. Tego pyerooodlenia o pucharach ciezko sluchac.... Moim zdaniem rowniez jestesmy wciaz jedna noga w kupie. Magiczne 40pkt w tym sezonie moga nie wystarczyc. Widzew ma taki terminarz ,ze moze zdobyc nawet 6/7 punktow. Lechia prawdopodobnie odzyska swoje odebrane punkty a nasze orly nie przywioza nic z wyjazdow. Ostatni mecz o wszystko dla nas a o puchary dla katowic ? Nie dziekuje...Zbroja bedzie obsrana tak bardzo,ze polegniemy. Tu wciaz trzeba sie modlic i liczyc na szczescie oraz wyniki innych.....
Bosayerba

Bosayerba

(727/800) 07.05.2026 12:07
Zamknijcie już te mordy, akurat Keramitsis gra swoje i zostawia serducho za każdym razem na boisku. Dobry grajek z perspektywami
mark

mark

(124595) 07.05.2026 12:14
O pokorze chodzilo w wypowiadaniu sie a nie sposobie gry.To ze Pogon nie spadnie jest mi na 100% pewne.Puchary pucharami ale to tez nie chodzi o to aby w tych pucharach robic sobie i nam Blamage! Keramitis gra srednio ale to ciagle zawodnik z perspektywa dla siebie i klubu wiec obie strony maja doköadnie te same cele,zarobic
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 12:15
@Bosayerba Zostawia serducho ? To chyba powinna byc norma biorac pod uwage ,ze to jego / ich zawod.... Potencjal ma , owszem. Wartosc rowniez moze wzrosnac i mozna na nim zarobic . Niewatpliwe plusy. Zeby do tego jednak doszlo musi przestac grac jak amator . Moze ten nowy ziombelek z Danii jako specjalista od defensywy poprawi jego gre? Przydaloby sie bo babole na poziomie pilkarskiego abecadla sa niestety u niego norma .....
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 12:38
@mark Nie mowie,ze nie masz racji ale ciekawi mnie na jakiej podstawie masz struprocentowa (!!) pewnosc ,ze nie polecimy ? Analiza terminarza i prognoza wynikow ? Wiedza o jakiejs spoldzielni czy czyms takim ? Cynk od ,,insidera'' ? Niezachwiana wiara w zespol , trenera i ich mozliwosci ? Podziel sie i uspokoj prosze moje nerwy bo choc po 3pkt z plockiem widze swiatlo w tunelu to wciaz mam zszargane nerwy i czarny scenariusz w glowie. ....
kęsik

kęsik

(32784/36000) 07.05.2026 12:55
Jak to "atmosfera jest dobra"? Przecież czytam od wielu tygodni komentarze anonimowych ekspertów, że jest jedna wielka stypa, nikt nie chce w tym klubie pracować, nikt nie chce kontraktów przedłużać a trener to w ogóle nie chce tutaj być. Więc jak to "atmosfera jest dobra"? Jak to trener który nie chce tutaj być szaleje w szatni po wygranym meczu a piłkarze skandują jego imię? Czyżby anonimowi eksperci na X opowiadali farmazony?
mark

mark

(124595) 07.05.2026 13:54
Po pierwsze bez Grosickiego druzyna gra lepiej i jest po prostu druzyna.Po nastepne Pogon na pewno jeszcze jakies punkty zdobedzie,po koncowe druzyny ktore sa naprawde zagrazone nie graja nic specjalnego.
marek9636

marek9636

(107082) 07.05.2026 14:30
@pawel lepiej patrz ile do pucharów brakuje, a nie tam.
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 15:35
@marek9636 Nie wyslal bym tej ,,druzyny'' nawet do pucharu kuriera bo bu wstydu narobili .. :) @mark Nie wiem czy na pewno ale wiem,ze potrzebowac bedziemy szczescia bo kazdy z trzech pozostalych przeciwnikow jest w tym sezonie od nas zwyczajnie lepszy... Ogolnie to nie bede zaskoczony jak widzew wygra, my wtopimy i skonczy sie gadanie glupot o pucharach a zacznie znowu zar w dooopie ...
lero

lero

(74641/96000) 07.05.2026 15:42
Nie spadniemy, bo oprócz tego co napisał @mark, są drużyny zagrożone spadkiem jak np. Widzew i Lechia, które w tych 3 kolejkach grają między sobą i któraś z nich nie zdobędzie punktów albo przy remisie, obie zdobędą tylko po 1 pkt. My z takimi nie gramy więc na nas się nie odkują. Nad strefą spadkową mamy 5 pkt przewagi, więc tylko jakiś nieprawdopodobny układ, mógłby nas zepchnąć do strefy spadkowej. Niemniej musimy walczyć o każdy punkt, żebyśmy do końca nie byli zależni od niczego, tylko od samych siebie.
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 15:47
@lero Niesamowity uklad ? Wystarczy,ze widzew wygra obydwa domowe mecze co nie jest wcale niesamowite biorac pod uwage,ze ostatnio zdobywa punkty. Lechia dostanie z powrotem co jej zabrano. Wszyscy pozostali pod nami maja z kolei smiesznie mala bo 1 czy 2 punktowa strate wiec wystarczy,ze raz wygraja. Co do nas to jestem w stanie jak najbardziej sobie wyobrazic,ze nie zdobywamy juz punktu. Nie widze w tym co napisalem powyzej zadnego niesamowitego ukladu ....
Kalaman

Kalaman

(2474/2800) 07.05.2026 16:03
Nawet przy niesamowicie złym układzie nie spadniemy. Najgorszy scenariusz wygląda tak: 9 miejsce legia 47 pkt (+7): termailica (w) - 3, lechia (w) - 1, motor (d) - 3 10 miejsce cracovia 43pkt (+4) : radomiak (d) - 3, motor (w) - 0, korona (d) - 1 11 miejsce widzew 43pkt (+7): lechia (d) - 3, korona (w) - 1, piast (d) - 3 12 miejsce lechia 42pkt (+4): widzew (w) - 0, legia (d) - 1, termalica (w) - 3 13 miejsce motor 42pkt (+3): wisła (w) - 0, cracovia (d) - 3, legia (w) - 0 14 miejsce pogoń 42pkt (+1): jagiellonia (w) - 0 , zagłębie (w) - 1, gks (d) - 0 14 miejsce piast 41pkt (+1): gks (d) - 0, raków (d) - 1, widzew (w) - 0 15 miejsce korona 41pkt (+2) korona: raków (w) - 0, widzew (d) - 1, cracovia (w) - 1
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 16:30
@Kalaman Nie chce byc czarnowidzem ale to nie jest wcale najgorszy scenariusz. Co jesli Piast ukasi katowice w derbach a korona wypadnie z dwoma kontrami i wygra z rakowem ? Plus 1 punkt Pogoni to tez nie jest cos czego ten ,,zespol'' nie jest w stanie przebic .. Rownie dobrze moga przegrac wszystko... Bedziemy mieli pecha jesli polecimy ,zgoda ale oglaszanie ,ze to niemozliwe jest zyczeniowo - ryzykownym zachowaniem ... ;)
Kalaman

Kalaman

(2474/2800) 07.05.2026 17:10
@pawel Różnica taka, że mój scenariusz jest najgorszym prawdopodobnym (szanse takich wyników to wg mnie 85%), a Twój najgorszy nieprawdopodobny (szanse wg mnie 1%). Równie dobrze przy tych wynikach co przedstawiłeś i 0pkt Pogoni Widzew nie wygra, a zremisuje z Lechią i spada on, a nie my.
lero

lero

(74641/96000) 07.05.2026 17:24
@pawel ja nawet zakładam, że Widzew się utrzyma ale jak oni będą wszystko wygrywać, to inni będą tracić z nimi punkty czyli Lechia, Korona i Piast. Z innymi drużynami pod nami w tabeli jest podobnie. My do 4 miejsca mamy stratę 5 punktów a nad strefą spadkową też 5 pkt. więc nie grozi nam ani spadek ani pudło. Jesteśmy z teoretyczną szansą na 4- 5 miejsce, więc też teoretycznie nie możemy spaść. Układ, że spadamy to nawet przy naszych walkowerach jest prawie niemożliwy. To musiał by układ przy zielonym stoliku i to dotyczący wszystkich drużyn łącznie z Lechem a to jest niemożliwe.
pawel

pawel

(64049/72000) 07.05.2026 17:49
@Kalaman Wedlug Ciebie 85% , dobre :) Rozumiem,ze jestesmy w nienajgorszej pozycji ale bez przesady, ze moj scenariusz to tylko 1%. . To tylko i wylacznie Twoja subiektywna ocena a nie realne szanse ... Chce zebys mial racje ale nie zakladam w przeciwienstwie do Ciebie ,ze juz sie utzrymalismy bo po najblizszek kolejce mozemy byc w duzo gorszym miejscu ... Oby nie... @lero Patzrac na terminarz kazdy , absolutnie kazdy klub pod nami moze / powinien cos zdobyc. Nawet jesli graja kilka meczow miedzy soba to maja tez takie ,w ktorych moga zdobyc punkty z innymi zespolami , nie zamieszanymi w walke o utrzymanie. Wszystko moim zdaniem zalezy od tego czy Widzew udzwignie i wygra dwa mecze z trzech. To jest mozliwe ,szczegolnie,ze dwa sa w domu. Reszta druzyn ma do nas juz tylko minimalne straty. Jesli wiec nie wygramy choc jednego spotkania a mysle,ze to prawdopodobne to musimy liczyc na szczescie i slabosc innych Podsumowujac , wcale sie jeszcze nie utrzymalismy ....
James

James

(42134/48000) 07.05.2026 18:55
Panowie Wg. Symuliga 41 pkt - 15% na spadek 42 pkt - 2.4% na spadek . . 50 pkt - 62.2% na TOP 5 To jest środowisko z prawdopodobieństwem w jakim się obracamy. https://i.postimg.cc/c4x8Fvf5/IMG-20260507-184812.jpg .
mark

mark

(124595) 07.05.2026 21:49
Np ta cala Wisla Plock niby objawienie sezonu,rewelacja mieli szanse na mistrza ,teraz na puchary a w Szczecinie pokazali sie jak spadkowicz. Potem bedzie Zaglebie ktore jest spokojnie do ogrania lub remisik,na koniec rewelacja Katowice ktora moze w Szczecinie zagrac roznie,koncertowo lub jak na wakacjach.Na koniec bedzie 10-11 lokata.