preloader
Przejdź do głównej treści
8705009a6f76dddba63a33a834c0253fa76a66

8705009a6f76dddba63a33a834c0253fa76a66

Kowalczyk: Pogoń idzie ku zagładzie

Pogoń Szczecin marcową przerwę na rozgrywki z udziałem reprezentacji spędziła w nie najlepszych humorach, ponieważ przed jej rozpoczęciem musiała uznać w „Derbach Północy” wyższość Lechii Gdańsk.

Po wznowieniu ligowych zmagań lepiej nie było, ponieważ podopieczni trenera Thomasa Thomasberga nie poprawili pod żadnym względem swojej sytuacji i zanotowali kolejną porażkę. Już trzecią w czterech ostatnich meczach.

Tym razem patent na Pogoń znalazła Legia Warszawa, która zwyciężyła na szczecińskiej ziemi wynikiem 2:0 po dwóch bramkach zdobytych przez Miletę Rajovicia.

Czarnego scenariusza w przypadku Pogoni nie wyklucza Wojciech Kowalczyk. Były reprezentant Polski oznajmił na kanale WeszłoTV, że jego zdaniem szczeciński klub zmierza ku zagładzie.

- Mi się wydaje, że w Szczecinie idą ku zagładzie. Bo jak spadną, to Haditaghi ucieknie i ludzie uciekną, ci piłkarze. Przecież kto tam będzie chciał grać w pierwszej lidze. Nikt cię nie będzie oglądał - przyznał Kowalczyk.

profil-jpg

Źródło: Weszlo.com Wyświetlenia: 4808

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (32)

antyprzegryw

antyprzegryw

(13951/18000) 08.04.2026 18:31
A co mówi Tan Kesler?! Dajcie wywiad z TANEM proszę!
kibic_MKS

kibic_MKS

(82752/96000) 08.04.2026 18:42
Rozumiem,że drużyny w stanie ciężkim nie chce przejąć żaden trener ... dlatego takie wrzutki z innych stron internetowych...
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 08.04.2026 18:42
Taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny w przypadku spadku, to tylko rychły końiec można przewidywać Alexa który sprzeda co się da i się zawinie Ja jednak myślę że choćby fuksem ale się utrzymamy A żeby tak było trzeba zapunktować w Gliwicach Krakowie i u siebie z Płockiem i Gksą Poleci Brukbet Arka i Korona lub Radomiak moim zdaniem
Anathema

Anathema

(39729/48000) 08.04.2026 18:59
Mozna Kowala nie lubić i drwić z niego, ale spostrzeżenia mimo obranej formy przekazu na dość celne, by nie rzec trzeźwe, nomen omen
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 08.04.2026 19:02
A co radzio majdan na to? Nie chwalą już dusigrocha?
TritumX

TritumX

(21106/24000) 08.04.2026 19:02
Co do powodów można dyskutować, natomiast fakty są bezsporne: https://i.postimg.cc/8c8975M8/POGON.png
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 08.04.2026 19:03
dajcie wywiad z keslerem skad on wytrzasnal tego czuicza i jaką droga dedukcji sciagneli woz wegla z cypru, mowlik im nagania ten szrot ?
rusnak

rusnak

(17921/18000) 08.04.2026 19:04
Tym wszystkim pożal się Boze ekspertom to rok musiało zająć żeby dostrzec rzeczy oczywiste, naprawdę?
Anathema

Anathema

(39729/48000) 08.04.2026 19:04
Tylko gdzie są te Borki I inne Majdany co tak zaciekle walczyli o interesy tego który będzie twarzą tego upadku? Historia zatoczy koło, Grosicki nawial w świat kiedy klub byl na przepaści i pozostawi go po latach w ciemnej d pie. Te wszystkie wychowanki, Majdany Grosickie to zakały klubu, bo to im powinno najbardziej zależeć na dobru klubu, a w rzeczywistości klub byl tylko trampolina czy ciepła przystanią na schylku tzw kariery.
Misiek1948

Misiek1948

(30447/36000) 08.04.2026 19:10
Zagładę czeka Legię jeśli spadnie. Pogoń sobie poradzi nawet bez Haditaghiego, co już nie raz w swojej historii udowadniała.
mark

mark

(124595) 08.04.2026 19:10
Póki dziewczyny graja o mistrza i puchar żadna zagłada nie grozi! A te faceciki w strojach Pogoni już od dawna lub od pojawienia się nowego bossa są posmiewiskiem.
rusnak

rusnak

(17921/18000) 08.04.2026 19:12
Obrońcy na Piasta: Szalai, Borges, Loncar. Dobrze, że ci nasi kompetentni inaczej włodarze Lisa niedawno sprzedali. Bo jeszcze by teraz mógł pograć. A tak to do obrony wskoczy jakaś niedołega z pomocy ze złotoustego zaciągu piłkarskich koszmarków.
marek9636

marek9636

(107056) 08.04.2026 19:16
Kowal ja mam dobrą pamięć, pamiętam jak chwaliliście Pogoń za Mroczka głosiliście nadchodzącego nowego hegemona ze Szczecina. Jak się skończyło wiemy.Skoro teraz wszyscy po nas jedziecie to, żebyście się jeszcze zdziwili, tego życzę wszystkim kibicom Pogoni
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 08.04.2026 19:16
Prawdziwym kapitanem w ostatnich latach był Pan piłkarz Murawski, Poznaniak.Zapierdalal za 3, mimo swojego wieku na karku oraz może lekkiego brzuszka. Może jeszcze Dąbrowski był coś wart. Szkoda że nie ma po nich żadnej wartościowej spuścizny, bo mochikanin to może w meczach o pietruszkę się starał i podczas zebrania o kontrakt i pożyczanie siana od lewego
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 08.04.2026 19:25
mozna pomarzyc o takim murawskim co wybijal pilke z lini bramkowej albo drygasie przez ten szrot co nasprowadzali ludzie traca tozsamosc z klubem
Doker

Doker

(8204/9600) 08.04.2026 19:37
Eureka!!! Cóż za błyskotliwa przenikliwość .
Czad

Czad

(16316/18000) 08.04.2026 19:59
Pijaku to, że uciekną ci piłkarze i osły z zarządy to akurat będzie dla tego klubu zbawienne.
James

James

(42126/48000) 08.04.2026 20:18
Na Kowala biorę poprawkę. Swego czasu wygłaszał apel do L, żeby dać Astizowi prowadzić jedynkę, że jego zdaniem tamten się nadaje i sobie poradzi. Później przepraszał, że się pomylił. Taki ekspert.
krzysztofzmija61

krzysztofzmija61

(3459/4800) 08.04.2026 20:31
Pomijając treść jego wypowiedzi,to tu akurat Kowalczyk nie jest żadnym autorytetem do cytowania.Wręcz odwrotnie.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 08.04.2026 20:43
Rusnak :Zapomniałeś o możliwym króliku z kapelusza do obrony Marianowi skrócić wyporzyczenie i już I z kapelusza wyskoczy MARIAN!!!
19DDD48

19DDD48

(235334) 08.04.2026 21:07
Właścicieli się nie wybiera... Nigdy nie wiadomo kogo się trafi. Hagi wydał mnóstwo kasy... uregulował długi... to na duży plus. No ale otoczył się złymi ludźmi którzy ch... wiedzą o polskiej lidze i nie znają się na prowadzeniu Klubu. Już lepszą opcją było pozostawienie nielubianego Dariusza. Zrobiłby kilka transferów do starej ekipy i prawdpodpobnie gralibyśmy dalej o miejsca w czołówce. Kesler nie nadaje się kompletnie do ogarniania piłkarzy....
silentscream

silentscream

(118590) 08.04.2026 21:10
Akurat Kowalczyk zakochany w Jadze i Pietuszewkim jest żadnym ekspertem. Pogoni nigdy nie lubił, czego zawsze dawał upust w różnych prognozach dotyczących sezonu. Teraz jest identycznie, do tego dochodzi jeszcze antypatia do Alexa. Wystarczy, że wygramy dwa kolejne mecze, a narracja zmieni się o 180 stopni.
malgosia2008

malgosia2008

(1539/1600) 08.04.2026 21:24
Niech s.......a pijaczyna.
lero

lero

(74645/96000) 08.04.2026 21:33
Kowal, Pogoń już doszła do zagłady w meczu z Legią więc w następnym meczu i kolejnych odrodzi się jak Fenix.
Gigi

Gigi

(9283/9600) 08.04.2026 22:08
Skoro nie cytujemy żuli monopolowego, to samo powinno dotyczyć żula z Weszło. Trzymajmy standardy...
8korbaj9

8korbaj9

(3207/4800) 08.04.2026 22:28
Nie mogę jak się wszyscy zesrali po wkalkulowanej porażce z ległą. My ZDZIESIATKOWANI, bez ławki. Drugi mecz wiosną tak naprawdę, po Rakowie gdzie nas zjedli piłkarsko w meczu. Reszta normalnie prowadziliśmy grę itd. 24 punkty do zdobycia, Piast remis ugadany, Płock Misury też krzywdy nie zrobi. Lubin lubimy z nimi grać, liczę na co najmniej jeden punkt. Liczę też na remis na nożownikach. Zostaje Katowice puknąć na koniec, i to zapewne będzie MECZ SEZONU, o utrzymanie w lidze...
pawel

pawel

(64050/72000) 08.04.2026 23:06
Raz juz bylo dokladnie jak w tym scenariuszu. Habib spuscil Kavale do trzeciej ligi a potem uciekl obwiniajac wszystkich wokol tylko nie siebie. W sumie to wole zeby po spadku odsprzedal klub komus rozsadnemu i wtedy odszedl. W sumie w jego interesie powinna byc ta opcja zamiast zistawienia zgliszczy jak tam. Tym bardziej, ze w Grecji inwestowal duzo mniej. Tak czy owak mamy przechlapane tak dlugo jak bedzie w Szczecinie a moze I dluzej..
pawel

pawel

(64050/72000) 08.04.2026 23:08
@krokodylbambi odczep sie od Cuica. Popatrz na siebie zlodzieju zawszony. Okradales Pogon za mroczka, doprowadziles do ruiny a teraz placzesz!? Zlodziej z Ciebie I sprzedawczyk!!
stoczniowiec

stoczniowiec

(27426/36000) 09.04.2026 07:37
Jak to kto będzie grał, mistrzu? Grosicki - on ma Pogoń w sercu!
1962

1962

(62490/72000) 09.04.2026 08:35
Taka prawda, że nikt nie będzie chciał się tułać w I lidze. Ale!! Piłkarze sami sobie są winni takiej sytuacji, bo gdyby im się chciało grać na wysokim poziomie, a pokazali, że potrafią, to nie byliby teraz w tak tragicznej sytuacji. Jak sięgniemy głębiej, to okaże nam się kilka przyczyn tej masakry. Trener, który nie jest autorytetem dla drużyny, jest niekompetentny, a jego metody pracy są nieakceptowalne przez piłkarzy. Nie potrafi ułożyć strategii pod konkretnego przeciwnika preferując z uporem maniaka swój plan gry. To m.in. doprowadziło do podziałów w zespole, co jest kolejną przyczyną. W szatni i na treningach panuje raczej niemiła atmosfera. Nam wmawiają, że chłopaki są jak jedna rodzina, a to nie jest prawdą. Widać to było już w relacjach z obozu w Belek, gdzie sami piłkarze mówili o sympatiach tylko do poszczególnych kolegów. Słychać też było takie informacje z innych zródeł, że w szatni są nieporozumienia. Ściągając do klubu piłkarzy z różnych krajów, o zróżnicowanych zwyczajach, mentalnościach, priorytetach, nikt nie pomyślał, żeby ktoś tych ludzi zjednoczył, przeprowadził przez okres aklimatyzacji, żeby zaszczepił w nich walczącego Portowca, który za Pogoń odda serce, był dla nich AUTORYTETEM!!!!!!!! Być może Alex myślał, że takim człowiekiem będzie Grosicki, ale on zagrał w swój własny futbol, pokazując, jaki z niego Portowiec. To oczywiście tylko niektóre przyczyny tego kryzysu, ale jakże ważne.
Pablo

Pablo

(44681/48000) 09.04.2026 16:18
Ciekawe co jeszcze musi się wydarzyć by Alex zmienił trenera. No bo przecież zmieniać trenera na 3 kolejki przed końcem sezonu nie będzie sensu
Herta

Herta

(93481/96000) 13.04.2026 00:05
@marek9636 , Pogoń za Mroczka była POTEGĄ! Tu niczego nie trzeba było "wieszczyć" wystarczyło spojrzeć w tabelę. Pogoń Haditagiego jest jak Titanic, idzie na dno, właściwie już nie istnieje. Taka jest smutna rzeczywistość. Nawet nie widzę na czym można by tu było zaczynać odbudowę, bo wystarczył rok, żeby nie pozostał kamień na kamieniu. @Anathema ,To nie Grosicki jest twarzą tej porażki tylko Haditagi z Keslerem. Grosicki jest co najwyżej jednym z wielu przepłaconych piłkarzy, za to jedynym z niewielu, który próbował coś grać. ...co widać po tym jak wygląda sytuacja Pogoni gdy forma mu siadła...dużo ich, a jakoby nikogo nie było. To nie jest normalna sytuacja, że drużyna tak bardzo uzależniona jest od formy jednego zawodnika i brak jest jakiejkolwiek alternatywy.