preloader
Przejdź do głównej treści
870500df444778df48cc74c147b0d44b6d5e5e

870500df444778df48cc74c147b0d44b6d5e5e

Kto z kim w walce o utrzymanie?

W najbliższej kolejce przesądzony może zostać spadek Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Na cztery mecze przed końcem rozgrywek zespół ten ma 9 punktów straty do bezpiecznej pozycji. Wyjście z takiej sytuacji wydaje się ekstremalnie trudne. Dwa pozostałe miejsca spadkowe zajmują Arka Gdynia i Widzew Łódź, ale ich strata do bezpiecznej lokaty to już tylko trzy punkty i jeden punkt.

DRUŻYNY ZAGROŻONE SPADKIEM

8. Radomiak 40 pkt
9. Motor 39 pkt
10. Piast 39 pkt
11. Lechia 38 pkt
12. Korona 38 pkt
13. Cracovia 38 pkt
14. Pogoń 38 pkt
15. Legia 37 pkt
----
16. Widzew 36 pkt
17. Arka 34 pkt
18. Bruk-Bet 28 pkt

Jeśli przyjmiemy, że Bruk-Bet nie da rady wydostać się już z ostatniej lokaty w tabeli, to dwa pozostałe miejsca spadkowe przypadną w udziale dwóch z dziesięciu zagrożonych spadkiem drużyn. Wszystkie zmierzą się w bezpośrednich spotkaniach i to może mieć kluczowy wpływ na końcowe rozstrzygnięcia. Co ciekawe w czterech ostatnich kolejkach Pogoń Szczecin nie zagra już z żadną drużyną zagrożoną bezpośrednio spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej.

TERMINARZE DRUŻYN ZAGROŻONYCH SPADKIEM

RADOMIAK

Lechia (D)
Cracovia (W)
Lech (D)
Górnik (W)

MOTOR

Lech (D)
Wisła P. (W)
Cracovia (D)
Legia (W)

PIAST

Korona (W)
GKS (D)
Raków (D)
Widzew (W)

LECHIA

Radomiak (W)
Widzew (W)
Legia (D)
Bruk-Bet (W)

KORONA

Piast (D)
Raków (W)
Widzew (D)
Cracovia (W)

CRACOVIA

Zagłębie (W)
Radomiak (D)
Motor (W)
Korona (D)

POGOŃ

Wisła P. (D)
Jagiellonia (W)
Zagłębie (W)
GKS (D)

LEGIA

Widzew (D)
Bruk-Bet (W)
Lechia (W)
Motor (D)

WIDZEW

Legia (W)
Lechia (D)
Korona (W)
Piast (D)

ARKA

Lech (W)
Górnik (D)
Bruk-Bet (D)
Raków (W)

BRUK-BET

GKS (W)
Legia (D)
Arka (W)
Lechia (D)

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 6114

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (47)

krokodylbambi

krokodylbambi

(27176/36000) 28.04.2026 12:02
co z tego ze sie utrzymaja jak ten caly szrot ma kontrakty na 3 lata, antyfutbol na lata
Miru

Miru

(6180/6400) 28.04.2026 12:02
Obudzimy się w 1 lidze z tego snu. Nikt po nas płakać nie będzie.
grzeska80

grzeska80

(89/100) 28.04.2026 12:09
cześć potrzebne utrzymanie OK
PrezesKlubuSportowego

PrezesKlubuSportowego

(952/1200) 28.04.2026 12:13
Zeby pudlo Mukariego nie odbilo nam sie czkawka.
Zalewos75

Zalewos75

(5365/6400) 28.04.2026 12:27
Arka ma najgorszy terminarz, my zaraz po nich. Ta liga jest tak nieprzewidywalna że każdy może wygrać z każdym i tu upatrywać trzeba szansy. Ale czasy nam zafundowali, szybciutko zostało rozwalone to co sprawdzało się przez ostatnie lata.””Kosta Wróć „
19DDD48

19DDD48

(235334) 28.04.2026 12:39
@PrezesKlubuSportowego Każdy ma szansę strzelić czy w ogóle grać lepiej. Więc jedna sytuacja nie waży o tym gdzie dziś jesteśmy i o co gramy.
19DDD48

19DDD48

(235334) 28.04.2026 12:42
Mecz z Wisłą uważam za kluczowy. Jeśli to przegramy czy nawet zremisujemy, szanse na pozostanie w lidze oceniam słabo. Wygrana da nam praktycznie pewność że Widzew Nas nie wyprzedzi... Arka raczej też nie. Także lepiej niech się kurują i nabierają siły te nasze gwiazdy bo potem może być już za późno.
realista!

realista!

(30372/36000) 28.04.2026 12:46
Trzeba koniecznie puknąć Płock oraz, zakładając porażkę z Jagą, dołożyć po remisie z Zagłębiem i GieKSą - to da nam 43 punkty i utrzymanie w lidze
Anathema

Anathema

(39731/48000) 28.04.2026 12:57
Niby trudny terminarz, ale to iluzja, bo 3 z 4 rywali gra o nic,. Odpuszxzanie ostatnio meczów przez Wisłę i Zagłębie znamienne. Puchary to pewnie Lech, Jagiellonia, Raków i Górnik i zobaczymy po co tu przyjedzie GKS w ostatniej kolejce, która dla nas w praktyce może być spotkaniem o nic. Mamy ekstra terminarz, bo zdecydowanie wole taki niż tłuc sie bezpośrednio z rywalami o utrzymanie. A takich bezpośrednich meczów w ostatnich kolejach będzie aż nadto. Mamy mega komfortowa sytuację, inna rzecz czy my sami tego nie spier.olimy
Anathema

Anathema

(39731/48000) 28.04.2026 13:02
Skoro tak niektórzy jecza na terminarz niech powiedzą czy by chcieli sie zamienić z Radomiakien, Motorem czy Piastem. Z Arka czy Widzewem z resztą też. Mamy mega idealny terminarz ale tak jak wspomniałem papier swoje a logika ekstraklasy zupełnie co innego. Ja moge tylko zgadywać ze Legia czy Widzew mie spadną. Kto trzeci obok Arki i Bruk betu
darecki73

darecki73

(45953/48000) 28.04.2026 13:02
Jak nie wygramy w niedzielę, to będziemy w czarnej du.... Na wyjazdach wiadomo jakie wyniki osiągamy a mamy wyjazdy do Białegostoku i Lubina.
pawel

pawel

(64049/72000) 28.04.2026 13:13
Kazdy zdobedzie jakies punkty zatem my rowniez musimy. Minimum 4 ale moze 6 zeby zostac. Podwojnie szkoda punktow z nozownikami. Jesli plock i katowice potraktuja mecze powaznie to moze byc stypa. Witajcie w roku niesmiertelnosci karwa fa
Romano69

Romano69

(17621/18000) 28.04.2026 13:16
Siostry i bracia po szalu, pragnę z serca podziękować za pomoc Bartkowi, Marcinowi, Piotrowi za wsparcie finansowe. Do uratowania mnie brakuje niecałe osiemset złotych. Kiedyś uratowaliście mi życie i wysłaliście mnie do najlepszego fachowca od chorób beznadziejnych, pomóżcie mi proszę i teraz.Pomożecie? Na mojej zrzutce jest numer mojego konta. Życzę Wam zdrowia. Pozdrawiam. R69 https://zrzutka.pl/rs63f5
TritumX

TritumX

(21096/24000) 28.04.2026 13:16
Nie komplikujmy sytuacji i nie patrzmy na innych - skupmy się na sobie. Mamy 38 punktów, do końca sezonu pozostały 4 spotkania. Potrzebujemy 4 punktów (zwycięstwo i remis), żeby z dużym prawdopodobieństwem utrzymać się w Ekstraklasie. Istnieją również scenariusze, w których wystarczy nam 3 punkty (jedno zwycięstwo lub trzy remisy), a nawet czysto teoretycznie 2 punkty (dwa remisy) choć ten ostatni wariant wymagałby wielkiej dawki szczęścia i pomocy innych drużyn. Tak czy inaczej, zdobyte 4 punkty (42 na zakonczenie sezonu) praktycznie gwarantują nam pozostanie w lidze. Czy to dużo? Z jednej strony tak, z drugiej nie. Czekają nas dwa trudne wyjazdy, a my gramy po prostu słabo. Szanse są, ale musimy punktować. Najlepiej wygrać przynajmniej jeden z czterech meczów - to da nam solidną bazę 3 punktów i pozwoli szukać szczęścia w pozostałych spotkaniach. Jeśli nie uda się wygrać, to musimy remisować praktycznie do końca sezonu (conajmniej trzy, a najlepiej cztery remisy). Dużo pokaże już najbliższa kolejka i mecz z Wisłą Płock. Jeśli przegramy, postawimy się w bardzo trudnej sytuacji przed trzema ostatnimi kolejkami.
Pogodniak

Pogodniak

(13949/18000) 28.04.2026 13:16
Pasjonująca ta walka o utrzymanie. Według mnie najtrudniejszy terminarz mają Arka, Widzew, Korona i Lechia. Obstawiam z tej czwórki spadek Arki i Korony
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.04.2026 13:24
Brukbet ,Arka i ktoś z tej trójki do spadku Radomiak Widzew Korona Gramy o wszystko z Płockiem potem trzeba zapunktować w Lubinie i z Gksą o marchewke już na spokojnie tak to widzę
Cezar

Cezar

(11371/12000) 28.04.2026 13:25
Worki treningowe, rękawice, ochraniacze na kły.
Daro

Daro

(748/800) 28.04.2026 13:28
Mam nadzieję że się utrzymamy. Ale żeby nie było tak, że zajmiemy 15 miejsce w tabeli a Lechia (może być, choć nie musi) będzie za nami i nagle okaże się że dopiszą jej te pięć punktów które im zabrali na początku sezonu. Mam nadzieję że tak nie będzie, chociaż z tą ligą wszystko jest możliwe ????
TritumX

TritumX

(21096/24000) 28.04.2026 13:49
@JUSA70 Radomiak raczej nie poleci, ma 40 punktow na 4 kolejki przed koncem. Musieliby chyba wszystko wtopic do konca sezonu.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 28.04.2026 13:59
Obawiam się tego Płocka. Nigdy nam specjalnie nie leżał a w pierwszym meczu Misiura taktycznie ośmieszył nas. Bardzo szkoda tych dwóch punktów z Krakowa.
1969

1969

(37259/48000) 28.04.2026 14:06
Po meczu z nożownikami, w nerwach, napisałem, że Mukairu , swoim pudłem spuszcza nas z eklapy. Zwrócono mi uwagę, że potraciliśmy wcześniej mnóstwo punktów, w głupi sposób. Zgadza się, przepraszam. Powinienem napisać, że Mukairu mógł nam praktycznie zapewnić utrzymanie. Patrząc na powyższe zestawienie wychodzi, że dobrze byłoby żeby Brukbet został jak najdłużej w grze o pozostanie. Wszystkie drużyny, mają jeszcze wszystko w swoich rękach (a w zasadzie w nogach). Oczywiście zakładając, że bukmacherka nie ustaliła już spadkowiczów. A kibicuję ponad 45 lat, więc nic mnie zdziwi...
szponiak

szponiak

(22279/24000) 28.04.2026 14:06
Na pysk-łapa w dół Pozostanie w eklapie-lapa w górę
Cezar

Cezar

(11371/12000) 28.04.2026 14:07
Jeśli dobrze pamiętam to w Płocku popisał się "kapitan", podobnie jak w kilku innych spotkaniach. A teraz każdy mecz o utrzymanie.
TritumX

TritumX

(21096/24000) 28.04.2026 14:13
Dobrze byloby tez zeby Legia zremisowala w piatek z Widzewem...Obydwa maja mniej punktow od nas i to sa nasi bezposredni rywale w walce o utrzymanie.
1962

1962

(62487/72000) 28.04.2026 14:51
Tak na pierwszy rzut oka wygląda, że najbardziej przejjebane mają, Legia, Arka, Pogoń, Cracovia oraz Lechia. Troszkę w lepszej sytuacji jest Widzew, jemu wróżę, że pozostanie w lidze. Legia...wiadomo, sędziowie zrobią swoje. Arka, ma dużo punktów straty, po za tym to bardzo słaby zespół, kompletnie porozbijany. Pogoń gra z zespołami, które walczyć będą o puchary, no może poza Wisłą, której wyraznie zabrakło tlenu. Cracovia gra z zespołami broniącymi się i nie będzie im łatwo, czego wcale nam nie żal.
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 28.04.2026 15:14
12 pkt zgarniamy i w przyszlym seoznie w europucharach gramy Przy dobrym wietrze nasz okręt rywali w pył zetrze. 5 miejsce jest jeszcze w zasięgu ręki grajmy w to bez większej udręki Na polocie i w pełnej pasji klimacie zachowajmy metr przed kiblem czyste gacie
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 28.04.2026 15:16
Cała 4 wciąż w grze o puchary przynajmniej teoretycznie. Wisła i Zagłębie spuścili z tonu więc tutaj możemy upatrywać szansy. W przeciwieństwie do wielu uważam że w Krakowie straciliśmy 2 pkt a nie zyskaliśmy 1 pkt z drużyną najgorzej punktującą wiosną. Inna sprawa że to wszystko sprowadza się do naszej gry i kombinowania przez TT składem i zmianami - umiemy przez to wypuścić zwycięstwo z rąk vide przykład Radomiak ,BBT czy teraz Cracovia.
realista!

realista!

(30372/36000) 28.04.2026 15:20
@TritumX Legia - Widzew 0:0, pewne info ;) To będzie klincz. I Papszun, i Vuković preferują ustawienie defensywne, więc koniecznie nie będą chcieli przegrać. Legia moim zdaniem się utrzyma - pokonają na wyjeździe Termalikę i w ostatniej kolejce u siebie cienki Motor też pokonają. Widzew będzie miał trudniej.
1962

1962

(62487/72000) 28.04.2026 15:28
@Greg Yzer Teoretycznie jest to możliwe, gdyż zabierając punkty zespołom walczącym o puchary, nabijamy sobie konto punktowe, a po wygraniu wszystkich 4 meczy, będziemy ich mieli 50. Dobrze, że za marzenia nie ma kar.
PanMichal

PanMichal

(4260/4800) 28.04.2026 15:39
Jesli wygramy ten nieszczęsny 1 mecz + 2 remisy, to wychodzi mi tak : Radomiak +2 = 42 Motor +3 = 42 Piast +2 = 41 Lechia +7 = 45 Korona +4 = 42 Cracovia +5 = 43 POGOŃ +5 = 43 Legia +7 = 44 Widzew +6 = 42 Arka +3 = 37 Bruk-Bet +1 = 29 Termalica i Arka lecą, tutaj nie ma cudów. 5 punktów raczej na 100% daje nam utrzymanie. Zalożylem, że Piast-GKS to bedzie 'normalny mecz' , gdzie Piast jest cieniutki, a GKS w dobrej formie, wiec powiedzmy dla Piasta max remis. Ale powiedzmy, że bedzie tam jednak dziwnie, i Piast wygra, wtedy ma 43 pkt. My, zamiast 5pkt robimy 4pkt. Wtedy, tak samo jak Radom, Korona, Widzew i Motor mamy po 42 i decyduje to śmieszna 'mala tabela'. Nie jestem pewien, ale chyba też OK, bo mamy 2 wygrane z Widzewem i po 1 z Motorem i Koroną (oraz remis z Radomiakiem). Wiec nie sądze, zebysmy byli na końcu (tak jak obecnie, bo tu decyduje 2 x w pape od Lechii). Więc prawdopodobnie 4pkt też wystarczą, ale wolalbym się o tym nie przekonać. Najlepiej wygrajmy nastepne 2 mecze i wakacje :)
Maciek

Maciek

(40961/48000) 28.04.2026 15:41
Zalewos75- widzew tez ma lipe bo gra z druzynami walczacymi o utrzymanie
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 28.04.2026 15:46
Cytuje Wg matematyka Klimka w zasadzie pewny spadek Termaliki i na 88% spadek Arki Kto byłby trzecim spadkowiczem według wyliczeń Klimka? Widzew Łódź (42,8 proc.), mający obecnie tylko punkt straty do czwartej od końca Legii Warszawa (z którą zagra w piątek 1 maja). Z kolei stołeczna drużyna ma ledwie 9,4 proc. szans na relegację - Ekstraklasę miałaby zakończyć na dziewiątym miejscu, czyli w górnej połowie tabeli. Po tak fatalnym sezonie byłby to nie lada wyczyn. A jego zdaniem większe prawdopodobieństwo spadku niż u Legii występuje u Korony Kielce (11,7 proc., przewidywana 15. pozycja) oraz Cracovii (11,8 proc., przewidywane 14. miejsce). O Pogoni nie napisali, ale prawd widzi nas na ok 13 miejsca (?)
TritumX

TritumX

(21096/24000) 28.04.2026 15:56
@realista! No zobaczymy, ja sie troche obawiam zeby Widzew nie odpalil na koniec sezonu...sklad maja na pewno znacznie ponad poziom obecnych wynikow i jak zaskocza to na pewno jest potencjal zeby wygrywac a maja tylko dwa punkty straty do nas. To bylby kolejny zespol ktory moze nas potencjalnie wyprzedzic jak sie zepnie i zaskoczy a u nas dalej szpital i nedza.
PanMichal

PanMichal

(4260/4800) 28.04.2026 15:57
@OLDBOY Chyba wg nich Piast ma niby wygrać na Widzewie w ostatniej kolejce. No nie wiem... Ale dla nas bez różnicy. Zgadza się jednak, że 4 pkt dają utrzymanie.
Anathema

Anathema

(39731/48000) 28.04.2026 16:22
O Widzewie ze odpali to tak sie pisze gdzieś od początku rundy rewanzowej. Ale tez nie wierze że poleca. Generalnie te nowe siły z wielka kasą jakim miała być Pogoń, Motor czy właśnie Widzew to niezły niewypał i marność nad marnościami
PanMichal

PanMichal

(4260/4800) 28.04.2026 16:38
Szkoda tego niestrzelonego karnego z Motorem na wyjeździe. Motor bylby już prawie pozamiatany teraz.
gorilla2003

gorilla2003

(21574/24000) 28.04.2026 16:42
Chyba wszyscy trzymamy kciuki za arkę i sracovię. To jest moim zdaniem realny scenariusz. Sracovia ma ,,łatwy" kalendarz ale z dołem bedzie ciężko coś wygrać. Wolę patrzeć na nas i tutaj rzeczywiście Płock raczej nie gra o puchary. Zagłębie to różnie bywa. Wycofają młodych bo dobre kontrakty na celowniku. Na punkty Białym nie liczę. GKS-owi życzę pucharów ale może wystarczy im remis. AH za to życzę żeby z drewna i papy poskładał właśnie taką ekipę jak GKS bo fajnie się ich ogląda. No o Jagiellonii nie wspominam.
TritumX

TritumX

(21096/24000) 28.04.2026 16:53
@Anathema Cos sie zaczelo ruszac w Widzewie, w ostatnich 4 meczach 2 zwyciestwa i remis. Vuko chyba zaczyna robic robote.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.04.2026 17:08
Tritum X Radomiak gra u siebie z Lechią póżniej leci do nożowników a ci muszą szukać punktów jeżeli umoczą u Leszka w Lubinie potem mają Lecha który idzie po tytuł i na końcu Górnik który też się na tytuł napina Korona ma też ujowy terminarz My natomiast mamy mecx nst o życie jak nie będzie 3 punktów to możliwy będzie spadek i to w 60 procentach
lero

lero

(74645/96000) 28.04.2026 17:09
Te dywagacje na 4 kolejki przed końcem sezonu, nie mają większego sensu. To tylko teoria z małą dozą prawdopodobieństwa. Na 2 kolejki, to już tak. W tym sezonie każdy może wygrać z każdym, więc czysto teoretycznie można też założyć, że Bruk-Bet się nie podda, bo matematycznie ma jeszcze szanse i w tej kolejce wygra z Gieksą. W następnej pójdzie na całość a ma w domu Legię. Co będzie jak nie odpuści i wygra? No to w następnej ma słabą Arkę. Na tym przykładzie można domniemywać, że dla niektórych to ostatnia kolejka będzie grą o być albo nie być. To tylko teoria a wg niej, to moim zdaniem my mamy najlepszych rywali do pokonania, bo żadna z tych drużyn nie walczy o byt, więc te min. 6 pkt. powinniśmy ugrać. Niech się martwią ci, którzy są zagrożeni i będą walczyć między sobą prawie na zasadzie, że kto przegrywa, ten prawie odpada. To dopiero niektórym będą puszczały nerwy, bo to będzie prawie rosyjska ruletka.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.04.2026 17:10
Najlepsze dla nas że oni mają dużo meczy międxy sobą drużyny które walczą o wszystko Chyba że będą z walizami jeżdzić przykladowo do Lubina czy Katowic żeby gryzli trawę jak swego czasu Górnik co nas wysterował z 3 miejsca na rzecz Amiki
mirum

mirum

(1293/1600) 28.04.2026 17:28
Przy takiej polityce transferowej i podejsciu do kibicow jak do szarej masy to nie ma szans zeby cos z tego bylo przez kilka lat. Zamykanie trybun, ulicy Twardowskiego przed meczem bez powiadomienia, 0 kontaktu z kibicami , bzdurne wypowiedzi w mediach a potem jakies przepraszanie itd. Co to za dziwna ekipa ?! .
1962

1962

(62487/72000) 28.04.2026 19:12
@mirum bzdury piszesz. Były powiadomienia o zamknięciu trybuny D na 3 mecze, tylko trzeba być kibicem i uczestniczyć w tym co się dzieje w klubie, a nie chowasz się w internecie i głosisz ferment..
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 28.04.2026 21:26
A SD: Wszystkie kluby występujące w tym sezonie w piłkarskiej ekstraklasie otrzymały licencję na kolejną edycję — poinformował we wtorek PZPN. Większość z nich została objęta nadzorem infrastrukturalnym, a trzy — Cracovia, Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin — również nadzorem finansowym. No i oby nie było dla Pogoni punktów ujemnych na starcie nowego sezonu ! (zakladajac utrzymanie !, bo craxie bym darowal te ujemne punkty-aby tylko spadli !!!) :-)
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 28.04.2026 22:55
Byly wiceprezes PZPN Kozminski uwaza, ze Wprawdzie dwóch spadkowiczów już chyba znamy. Do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, po ostatniej porażce z Piastem Gliwice dołączyła Arka Gdynia, ale realnie spadkiem zagrożonych jest z dziewięć zespołów. Różnice punktowe są minimalne i jedno zwycięstwo może wiele zmienić. W najbliższej kolejce czeka nas niezwykle istotny mecz Legii Warszawa z Widzewem Łódź, który może coś tam wyjaśnić, ale walka o utrzymanie będzie trwała do ostatniej kolejki — nie ma wątpliwości były reprezentant kraju. Według Koźmińskiego tak wyrównane rozgrywki, jak w obecnym sezonie, to ewenement, który się szybko nie powtórzy. — To wina tych mocnych zespołów. Lech, Raków, Jagiellonia czy Legia powinny mieć teraz po 10 punktów więcej i sytuacja w tabeli byłaby bardziej klarowna — stwierdził. Inaczej, niz "matematy; jednak Koźmiński przyznał, że obecnie bardzo trudno wskazać tego "trzeciego" do spadku, ale jego zdaniem dwie największe firmy, czyli Widzew i Legia jednak zdołają zachować miejsce w ekstraklasie.
Pablo

Pablo

(44681/48000) 28.04.2026 23:33
Moje typy spadkowiczow- Termalica, Arka i nozowniki albo Piast Powiem nawet tak, niech ten Piast z tym blaszanym kurnikiem i bez normalnej widowni sobie zostanie w ekstraklasie
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 29.04.2026 12:30
wyglada to nie najgorzej ps. tylko boje sie ze ci nasi rywale tez o cos walcza nie o przyslowiowa pietruszke