preloader
Przejdź do głównej treści
87050054b90e849ec8eef6aceed63d6cc8ffda

87050054b90e849ec8eef6aceed63d6cc8ffda

Którym piłkarzom kończą się kontrakty?

Grupę tych zawodników otwiera 30 letni Leonardo Koutris. Lewy obrońca z Grecji w tym sezonie wystąpił w 30 meczach zbierając 60% możliwych do rozegrania minut w PKO BP Ekstraklasie.

Umowa kończy się także Danijelowi Loncarowi. Chorwat w tym sezonie zanotował 26 występów i zagrał 64% możliwych minut w PKO BP Ekstraklasie. W kuluarach mówiło się, że jest on już po słowie z Wieczystą Kraków, ale dziś trudno sobie to wyobrazić, że mogłoby do tego dość w obliczu plotek dotyczących klubu z Krakowa o wycofaniu się z 1. ligi.

Trzeci z zawodników to Kacper Smoliński. 25-letni już wychowanek Pogoni Szczecin w tym sezonie zanotował 12 meczów w PKO BP Ekstraklasie i zebrał jedynie 13% możliwych do rozegrania minut.

Umowa wygasa także Krzysztofowi Kamińskiemu. Doświadczony bramkarz, który pełni rolę zaplecza dla Valentina Cojocaru wystąpił w tym sezonie w trzech meczach PKO BP Ekstraklasy. Klub informował jednak przy pozyskaniu go dwa lata temu, że w umowie znalazła się także opcja przedłużenia kontraktu o 12 miesięcy.

Bieżący kontrakt kończy się także w przypadku Benjamina Mendy'ego. Zanotował on w tym sezonie 9 meczów w których zebrał 15% możliwych do rozegrania minut. Ma on także w swoim kontrakcie opcję przedłużenia umowy o rok.

Umowa wypożyczenia kończyć się będzie w czerwcu także w przypadku Attili Szalaia. Węgierski stoper jest do Pogoni jedynie wypożyczony, a umowa nie zawiera opcji wykupu.

Aby rozwiać wątpliwości, bo takie pojawiały się w przypadku dwóch młodych piłkarzy Pogoni - Jacka Czaplińskiego i Natana Ławy. "Czapla" na początku 2026 roku podpisał nową dwuletnią umowę z Pogonią z opcją przedłużenia o rok. Obecna umowa "Ławki" wbrew informacjom z innych portali jest ważna jeszcze przez kolejny sezon.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4295

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (16)

Alchemik

Alchemik

(59783/72000) 08.05.2026 10:31
Ciekawe co wymyśli Właściciel ...hm? Bo to Jego kasa...a na tym akurat sie zna... ... Co do sportu to już działa jako kibic....opierając sie na swoich ..pijawkach.... ... Ciekawe czy trener TT dostanie wolną rękę co do zatrudnienia nowych piłkarzy.. Zobaczymy w którym kierunku to pójdzie...???
ppspike

ppspike

(1825/2000) 08.05.2026 10:41
Z całej grupy podziękował bym Krzysztofowi - miejsce dla młodzieży może jest szansa na dogadanie się z Alexem.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 08.05.2026 10:48
Moim zdaniem powinno się podpisać Leo i Szalaia, jeżeli będzie taka możliwość. Nad Kacprem to bym się zastanowił, żeby nie było tak, jak z Wawrzynowiczen.
marek9636

marek9636

(107082) 08.05.2026 10:51
@alchemik żaden trener w normalnym klubie nie dostaje wolnej ręki co do zatrudniania piłkarzy. Podaje on tylko profil zawodnika jaki potrzebuje, a scouting mu takich piłkarzy wyszukuje. Potem się ich grupiuje na tych najbardziej priorytetowych, których byśmy chcieli i tych, którzy też pasują do profilu, ale trochę mniej.. Są na papierze słabsi od tych z priorytetu. Na końcu trener dowiaduje się z jakimi nazwiskami prowadzone są negocjacje, jeśli tacy i tacy piłkarze wyrażą zgodę na przyjście do klubu, to trener dostaje pełne informacje o tym zawodniku i decyduje czy go chce czy nie. W żadnym normalnym klubie, trener nie siedzi z działem transferowym, by wybierać sobie zawodników jakich chce, dostaje on na końcu informacje z którymi się udało wstępnie porozumieć i czy ich akceptuje. Dlatego zdarza się, że jeszcze nie zna konkretnego nazwiska, które wyciekło z plotek. Wiele klubów ma też swoją filozofie, ściągają tylko piłkarzy o określonym profilu i wieku np. w przedziale 22-26 lat i nawet jakby trener chciał 30 latków, to mu takiego nie ściągną.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 08.05.2026 10:51
Bezwzględnie powinno się pożegnać tych, którzy się nie sprawdzili, N'diaye i Juwara.
marek9636

marek9636

(107082) 08.05.2026 10:51
@leszekleszek Kacper out, po co nam zawodnicy na sztuke na ławkę
kruger73

kruger73

(37754/48000) 08.05.2026 10:58
Szalaia raczej nie da się zatrzymać więc najważniejsze będzie zakontraktowanie jakiegoś lidera obrony środkowego obrońcy.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 08.05.2026 11:03
Marek 9636. Trochę racji masz, tym bardziej, że w jego miejsce weszli młodzi, więc nie jest nawet pierwszym wyborem z ławki. Miał chłopak niestety dużo pecha z kontuzjami. Ja go lubię, więc osobiście mi go szkoda, bo możliwości miał, a niewykluczone, że ma nadal, więc może odbije się gdzie indziej
marek9636

marek9636

(107082) 08.05.2026 11:12
@leszekleszek chłop w 3 sezony zagrał 800 minut, to jest niecałe 9 meczy. Tu nie ma co się zastanawiać, w ogóle jak ma trochę ambicji, to sam powinien odejść. To są jaja, że tacy zawodnicy jak on mieszczą się jeszcze w kadrze meczowej.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 08.05.2026 13:36
Nad Koutrisem i Loncarem można by się ewentualnie zastanowić , resztę kulturalnie pożegnać i jak najszybciej pozyskiwać na ich miejsce nowych zawodników, ponadto sprzedać Greenwooda by była kasa na wzmocnienia.
lero

lero

(74639/96000) 08.05.2026 13:58
Smoła out, bo tylko zajmuje miejsce innym i wyciera gacie o ławkę i jeszcze trzeba mu za to płacić. Ławkę już wytarł. Koutrisa można ew. zostawić jako zmiennika. To doświadczony lewy obrońca z inklinacjami na wahadłowego a o takich raczej trudno.
kruger73

kruger73

(37754/48000) 08.05.2026 14:46
@Misiek1948 "Sprzedać Greenwooda" - zgadzam się absolutnie, tylko tyle że raczej nikt go od nas nie kupi. A i on sam nie będzie chciał odejść. facet pobiera tu niezłą pensje i ma kontrakt do 30 cze 2028! Według transfermarkt jego wartość rynkowa to aż 2,5 mln jurków. A podobno kiedyś był wart 5 mln. Myślisz, że ktoś w obecnej formie da 2 bańki albo choć 1,5 ?
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 08.05.2026 15:16
Greenwooda przydałoby się gdzieś wyekspediować - myślę że i TT widzi że średni z niego pożytek. Więc wszystko sprowadza się do Alexa - czy wciąć uważa go za gwiazdę która wypali czy doszedł do tego samego wniosku co większość kibiców.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 08.05.2026 16:06
@Kruger73 oj tam w UK znajdą się frajerzy na niego. 3 minutowy film z udanych zagrań się ud zmontować a te 2.5 mln jurków to dla klubów z Championship okazyjna kwota.
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 08.05.2026 20:06
Lawę, Czaplę i Szalaia podpisać, reszcie dziękujemy za grę i do widzenia
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 08.05.2026 20:19
powalczyć może o Szalaia a reszte pożegnać