preloader
Przejdź do głównej treści
8705001c8958f99e8e954da4bcaa1ae227a858

8705001c8958f99e8e954da4bcaa1ae227a858

Leo Borges złożył wniosek o polskie obywatelstwo

Brazylijczyk mógł zdecydować się na taki krok, bo spełnia już warunki, które są niezbędne, by uruchomić procedurę. Jednym z nich jest nieprzerwane i legalne przebywanie na terenie naszego kraju od co najmniej trzech lat.

Borges piłkarzem Pogoni został natomiast w lipcu 2022 i od tej pory reprezentuje jej barwy. Na początku miał problemy z miejscem w składzie, musiał nauczyć się profesjonalnego podejścia, ale od wiosny 2024 jego akcje wzrosły. Pomogło mu przesunięcie na środek obrony. Głównie w tej roli występował w zeszłym sezonie. U Thomasa Thomasberga znów częściej jest wykorzystywany po lewej stronie defensywy.

Od grudnia 2025 Borges jest żonaty z Polką. Jego wybranką została Marika, na ślubie obecny był m.in. Kamil Grosicki z małżonką Dominiką.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4894

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (15)

ZaWa

ZaWa

(14639/18000) 08.05.2026 14:02
Najważniejszy dopisek, że Grosicki z małżonką był na ślubie :D :D Ciekawe po co nam taka wiedza. Na tym ślubie byli chyba wszyscy piłkarze Pogoni jakby ktoś był zainteresowany
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 08.05.2026 14:03
No i fajnie skoro zalozyl tu rodzine i chce tu zostac, to witamy:) Inna sprawa, ze nie wiadomo czy Sebix w palacu podpisze mu passa, bo mozliwe ze nie spodoba mu sie jego kolerek lub wyznaniowowsc religyjna, a co wazniejsze ta partyjna :D W kazdym razie powodzenia Leo i witamy w rodzinie :)
ns29909

ns29909

(40251/48000) 08.05.2026 14:04
Leo zmierzasz w dobrym kierunku. Gdzie Ci będzie lepiej. Tak trzymaj.
mark

mark

(124595) 08.05.2026 14:05
Dostanie polskie tzn bedzie europejczykiem,same plusy dla jego kariery i zycia
lero

lero

(74637/96000) 08.05.2026 14:13
Leo powodzenia z paszportem. Wniosek, że spoważniałeś i dalszą grą w Pogoni jesteś poważnie zainteresowany. Żona Polka pewnie na Ciebie też ma pozytywny wpływ. Jak grając dalej w Pogoni, wejdziesz na jeszcze wyższy poziom, to kto wie, może załapiesz się do reprezentacji.
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 08.05.2026 14:46
Brawo! I to jest sposób na zapewnienie odpowiedniej liczby Polaków na boisku i zamknięcie ust malkontentom! Załatwić obywatelstwo jeszcze paru obcokrajowcom i będziemy najbardziej polskim klubem w Ekstraklasie! :)))
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 08.05.2026 15:00
Mieszka tu kilka lat, ma żonę Polkę i dziecko . Należy mu się nasz paszport bez kombinacji, szukania pradziadków zPolskimi korzeniami i wstawiennictwa PZPN. Jeśli dane mu kiedykolwkek będzie repreze nowanie Polski poprzez grę w reprezentacji to znaczy, że też na to sam zapracował. Takich ludzi nam trzeba w ojczyźnie.
pikolo

pikolo

(48369/72000) 08.05.2026 15:32
@Misiek1948 Już tu kiedyś był wałkowany temat Jego gry w reprezentacji Polski. A później nadszedł pamiętny mecz w finale PP i sławetne podanie otwierające drogę do naszej bramki. Kocha Polskę i Szczecin, albo nie kocha, w każdym bądź razie paszport unijny Mu nie zaszkodzi.
Elcamino

Elcamino

(454/600) 08.05.2026 15:48
...Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu Skąd pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu. Ze znoju codziennej pracy. Ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt...:-) Leo, jesli będzie aspirował do bycia Polakiem to będzie musiał m. inn. parę filmów obowiązkowych przyswoić...:-)
Alchemik

Alchemik

(59781/72000) 08.05.2026 16:03
Brawo Leo!! Z nieokrzesanego młodego chłopaka na przestrzeni paru lat stał się poważnym graczem mężem i ojcem!!!! Popieram takich ludzi ,którzy wiedza czego chcą!!!! ... A pamiętam jak wielu tu z Nas szydziło z. .,,Cygana""...pamiętacie???? .... Dlatego nie oceniajmy ludzi powierzchownie i wizerunkowo...bo czasami można się bardzo pomylić!!
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 08.05.2026 16:20
@alchemik Czyli jest nadzieja, że nawet z Juwary będą ludzie? ;)
Alchemik

Alchemik

(59781/72000) 08.05.2026 16:39
@El Profesor ....każdy jest ..kowalem swego losu... A co do Juwary hm. .ciężki temat.... Tu akurat potrzeba silnej ,,ojcowskiej ''ręki...... Tyle numerów co On na wywijał to już dawno nie powinien tu być.. Tylko słabość Pana Alexa nie skreśliła Go na dobre.... I nie miejsce by tu pisać o Jego wyczynach...bo nie chcę tu narobić krzywdy temu młodemu chłopakowi.... W Klubie wiedza i niech tak zostanie....!!
bigulon

bigulon

(1358/1600) 08.05.2026 17:28
Powodzenia Leo
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 08.05.2026 19:15
<b>na ślubie obecny był m.in. Kamil Grosicki z małżonką Dominiką.</b> ja was nie mogę za takie info żenuła przebiła wszystko I jeszcze "z małżonką Dominiką" - no super, bo ja myslalem że z kochanką Grażynką Jakby tam był Barack Obama albo chociaż Aleksander Kwaśniewski to bym rozumiał, ale to że był kolega z druzyny to jest mega wazna informacja, a chyba najwazniejsze jest to, ze pomineliscie ze byli wszyscy z druzyny xD xD xD
saintsinner

saintsinner

(28129/36000) 09.05.2026 04:12
Będzie dobrą opcją w kadrze na lewej stronie, zawsze były z tym problemy to teraz ich nie będzie ????