preloader
Przejdź do głównej treści
87050000f3d5f659ab5d77650d9b06d237632d

87050000f3d5f659ab5d77650d9b06d237632d

MEDIA: Budżet Pogoni ma być niższy o 30%

Część obserwatorów/kibiców przypuszczała, że Haditaghi i Kesler znów ruszą mocno do boju. Po mocne, głośne nazwiska. Tymczasem ze Szczecina docierają do nas zupełnie inne wieści. Jak słyszymy, to okienko transferowe ma być bardzo spokojne, bez żadnych szaleństw.

Jak się okazuje, cena stawiania Pogoni na nogi zaskoczyła nawet nowego właściciela. Koszty bieżacego utrzymania w jakimś sensie też. O co dokładnie chodzi? Haditaghi zawsze podkreślał, że chce zbudować klub oparty na zdrowych finansach i pilnowanie tego uważa za bardzo ważne.

Za jedno z największych wyzwań nowy właściciel uznaje sprawy związane z funkcjonowaniem stadionu. Wprawdzie Pogoń dostaje rocznie 4,5 mln złotych wsparcia, ale ponosi całkowitą finansową odpowiedzialność za działanie obiektu.

Z wewnętrznych obliczeń klubu i różnych audytów wynika, że roczny koszt utrzymania stadionu to około 18 mln złotych. Zawiera się w tym utrzymanie murawy, podgrzewanie jej, zatrudnienie ludzi i inne operacyjne koszty. Z szacunków Pogoni wynika, że jeden mecz u siebie to koszty rzędu miliona złotych.

Rozbijając na szczegóły. Utrzymanie i podgrzewanie murawy w trzech zimowych miesiącach kosztowało Pogoń 1,6 mln złotych. Utrzymanie sześciu boisk i zatrudnienie siedmiu ludzi to kolejne 1,8 mln złotych rocznie. Choć trzeba przyznać, że efekty były znakomite, bo murawa Pogoni była kilka razy uznawana za najlepszą w kraju.

Wspomniane koszty mają mieć wpływ na sytuację finansową klubu w najbliższym czasie. Stabilizacja finansów będzie nomen omen… kosztować. Z naszych informacji wynika, że budżet klubu na nowy sezon ma być o 30 procent niższy niż obecny!

W oczywisty sposób wpłynie to na zamiary transferowe. Nie tak, że transferów nie będzie w ogóle, ale na szaleństwa w tym względzie kibice Dumy Pomorza nie mają co liczyć.

W klubie są zdania, że obecna kadra, wzmocniona Patrykiem Dziczkiem i powrotem po kontuzji Rajmunda Molnara (tudzież Acostą od pierwszego dnia przygotowań) prezentuje się całkiem nieźle.

Oczywiście, jak wspomniano, (jakieś) transfery/przedłużenia jeszcze będą, ale „wagonów” nowych piłkarzy, czy głośnych, drogich nazwisk nie ma się co w Szczecinie spodziewać.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

profil-jpg

Źródło: Goal.pl Wyświetlenia: 7376

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (44)

franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 21.05.2026 07:16
Wbrew pozorom może to i dobrze. Urealnienie budżetu i racjonalne dysponowanie środkami pieniężnymi potrzebne Pogoni jest od wielu lat. To co pozostawił po sobie poprzedni Zarząd z p. Mroczkiem na czele powinno dać do myślenia. Dziesiątki milionów długu po tamtej ekipie doprowadziły Pogoń do finansowej katastrofy. Ile brakowało jeszcze w styczniu by dziś nie było w ogóle o czym pisać? Chyba każdy pamięta jaka była sytuacja na początku roku. Co by nie powiedzieć obecny Zarząd na czele z prezesem Aleksem dał "tlen" Pogoni. Dlatego ja popieram takie działania. Historia Piasta Gliwice czy Rakowa Częstochowa pokazują jasno, że nie trzeba nie wiadomo jakich milionów by osiągnąć sukces. Biegunowo odmiennym przykładem jest łódzki Widzew, który teraz po wygłupach transferowych (nomen omen z udziałem Darka A. - członka poprzedniego Zarządu Pogoni) stoi nad przepaścią i wcale nie jest powiedziane, że nie spadnie z ligi. Taka prawda Panie i Panowie Kibice. PS. może by tak w ramach urealnienia budżetu pognać precz "Legendę Białegostoku"? Pożytek z niego absolutnie żaden, kiedy jest na boisku gramy w dziesiątkę, a za pieniądze, które ten pasożyt bierze można lekko mieć trzech młodych, perspektywicznych chłopaków. Co Wy o tym sądzicie?
Progresand

Progresand

(14602/18000) 21.05.2026 07:33
Moim zdaniem Pogoń Potrzebuję jeszcze Głównego Sponsora Takiego który da do klubowej kasy minimum 10 baniek rocznie ... I sponsora Stadionu który za nazwę da te 8 baniek rocznie i temat utrzymania stadionu będzie załatwiony . Alex to ponoć znana Postać w biznesie i pewnie ma kilku kumpli z grubym portfelem więc do dzieła panie Prezesie .
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 07:33
Vahidek zaskoczony, ze trzeba wydawac a nie tylko brac. Mariusz z kaszTanem raz dwa mu ogarna kogos za pol darmo. Nie ma problemu. Im szybciej tluscioch sprzedac komus klub tym lepiej dla wszystkich...
Rick

Rick

(1115/1200) 21.05.2026 07:43
Ustabilizowanie składu się przyda, usunięcie tych co się nie sprawdzili, pozyskanie 2-3 nowych jakościowych piłkarzy (w tym Dziczek) i tyle. Zaciąg kolejnych niepewnych grajków wpłynąłby pewnie znowu destrukcyjnie. A po stabilizacji sukcesywne dokładnie jakichś kotów. Alex wrzucił mnóstwo kasy i w długiej perspektywie będzie chciał tu coś osiągnąć.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 21.05.2026 08:05
Zaczyna się???? rok temu po przejęciu pięknie mówił, że plan jest taki aby w ciągu 5 lat zagrać w Champions League ???? do tego mieliśmy walczyć o miejsca 1-2 w lidze???? a teraz zmniejsza budżet o 30% bo się okazało, że utrzymanie klubu to jednak trochę kosztuje???? jeżeli podliczyć ile wziął za przyborka i kulu, do tego dorzucić wpływy z ekstraklasy i tv. To wątpię aby on tutaj dołożył 10zl. A nawet gdyby to kwestia czasu kiedy zacznie zarabiać, a my będziemy oglądać nieśmiertelnych najemników z całego świata ???? to się dobrze nie skończy. Tak się nie buduje klubu, który ma o coś grać, tak się przejmuje organizacje z planem zarobku i sprzedaży.
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 21.05.2026 08:10
Bardzo rozsądnie. Głośne nazwiska już były kojarzone z Pogonią zeszłego lata , szum medialny jakoś znacząco Pogoni nie wyeksponował w świecie piłki. Wolę walczaków w typie Janka Biegańskiego niż kominy płacowe dal emerytowanych uczestników Ligi Mistrzów. jeden Mendy , przekazujący doświadczenie to aż nadto , bo do gry w poważną piłkę to on się niestety nie nadaje, choć trzeba przyznać , że inteligencję boiskową ma. Wróci zaraz Molnar . Nie ma co robić rewolucji , czegoś się jednak Zarząd nauczył w te pół roku. Na zimowy obóz gotowy będzie Pozo , to tez jakaś opcja w ofensywie. Pogonić tych co się nie sprawdzili , ja naliczyłem 6 co najmniej , zejdą z listy płac i dobrać 4 może 5 solidnych graczy . Wytransferować lub sie rozstać: Juwara . Kamiński, Angielski , Smoliński , Ndjaje , Greenwood,
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 08:18
Robienie z Dziczka gwiazdy to tez odlot. Sklad jaki mielismy byl dobry tylko do walki o przetrwanie i to do samego konca. Teraz po dojsciu mega przecietnego goscia,ktory caly sezon kopal sie o to samo co my nagle bedziemy wygrywac ? Nie sadze. Ale Vahid pewnie znowu nie wezmie tabletek i odpali na X o nuklearnym transferze , organizacji , miescie ,milosci no i rzecz jasna niesmiertelnosci ... :)
Cezar

Cezar

(11371/12000) 21.05.2026 08:20
Zaczyna się. Wiadomość, którą należy chyba przetłumaczyć: Kolejny sezon z walką o utrzymanie składem pierwszoligowym (różnica poziomów- taki dystans dzieli od mistrzostwa szczeciński klub) i chyba podwyżką cen biletów. Czy legenda Białegostoku zostanie w klubie skoro zmniejszać będą wydatki? Czy kosztem utrzymania legendy ma być ograniczenie transferów przychodzących? Oczywiście Linus kapitanem. Przy okazji, nie 4,5 lecz 6- 7 milionów dotacji z kieszeni szczecińskiego podatnika.
pikolo

pikolo

(48369/72000) 21.05.2026 08:23
Pogonić tych co się nie nadają. Owszem, tylko, że oni mają podpisane kontrakty z tego co pamiętam w większości 2+1. Zatem aby pozbyć się takiego Mora to trzeba mu za rok kasę wypłacić. Wywalenie takiego Greenwood'a to nie to samo co powiedzieć mu "papa". Wcześniejsze rozwiązanie kontraktu to też są koszty obciążające ten okrojony budżet. Martwi mnie jednak najbardziej jedno zdanie z tego artykułu: "Nie tak, że transferów nie będzie w ogóle, ale na szaleństwa w tym względzie kibice Dumy Pomorza nie mają co liczyć". Tzn. że w poprzednich okienkach było owe szaleństwo? Jeśli już to na pewno w negatywnym tego słowa znaczeniu.
ciciarito100

ciciarito100

(32001/36000) 21.05.2026 08:25
do @pawel Ty, Misiu.., przez całe miesiące pierdol….łeś, że Pogoń w zasadzie już spadła, więc może czas przymknąć jadaczkę na moment, a nie siać obłąkany ferment na nowo..? Moje tematy się nie sprawdziły, to zwolniłem, ale niektórym widzę guma w łeb ciśnie….
mark

mark

(124595) 21.05.2026 08:27
Najbardziej mnie wkarwia czytanie informacji o Pogonii rodem z Warszawy..Oni tak daleko od Szczecina a najwiecej i najszybciej cos wiedza,jak to mozliwe?W praktyce sie zobaczy co sie urodzi w drugim sezonie islamskiego Bossa.Ale wedlug mnie to bedzie cos na srodek tabeli,wedlug aktualnej ekipy,ale byc moze oczekuja nas jakies oczekiwane/nie oczekiwane wzmocnienia? O ktorych dziennikarstwo w Warszawie nic niewie ?
ingin

ingin

(4542/4800) 21.05.2026 08:38
Alex się przejęzyczył: Powiedział: zaskoczyły mnie koszty stadionu, A myślał o rodzinie Grosickich
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 08:42
@ciciarito100 Ty mi z laski swojej nie mow co mam robic. Bij poklony sniademu pulchniakowi jesli czujesz potrzebe ale zostaw innym ich zdanie ? Tak, dokladnie, mowilem,ze bedzie smrod i ,ze mamy duza szanse poleciec podczas gdy niektorzy spijali z ust paczusia slowa o lidze mistrzow i niesmiertelnosci.. zycie / tabela wyjasnila ta kwestie... ;) Teraz druga szansa dla Vahidowcow do snucia wizji o europejskich podbojach... :) Zycze nam rozsadkui i oczywiscie sukcesow , na ktore wciaz mam malutka nadzieje ale co widze narazie to fakt,ze naczelna Buba nie za bardzo wiedziala na co sie pisze biorac za bary z klubem pilkarskim. Dla mnie to malo pocieszajace....
ao

ao

(13588/18000) 21.05.2026 08:43
Czuję skowyt Persa wszystkich socialów jak trzeba będzie wymienić murawę. Mieliśmy najlepszą w Polsce i grajków, którzy potrafili to wykorzystać. Obecnie mamy nawierzchnię przeciętną, lagę na ~Angielskiego i aplauz brawo Boszy jak to jest zajebi#cie. ????????????
mark

mark

(124595) 21.05.2026 08:46
Chyba juz wszyscy wiemy i jestesmy tego przekonani ze przedluzenie umowy z Grosickim to wywalone miliony w bloto! A Grosicka jako dyrektor damskiej Pogoni to juz calkowite nieporozumienie.No ale to nie nasze pieniądze i klub..
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 21.05.2026 08:48
Pers w handel potrafi , więc nie martwię się czy sprzeda niechcianych graczy. On potrafi sprzedać pralkę bez bębna i jeszcze kupiec wychodzi zadowolony , więc @pikolo spoko , to jego zmartwienie , on spina budżet więc da radę
exKaliny

exKaliny

(9137/9600) 21.05.2026 08:53
Budżet mniejszy o 30 procent, czyli wydatki budżetowe mniejsze o 30%?... Brzmi, jakby po podliczeniu okazało się że bieżące wpływy (które AH określał wcześniej jako zadawalające) miałyby bilansować jedynie 70% kosztów. Więc taka informacja per saldo oznaczałaby nie tyle brak wzmocnień, a konieczność redukcji kadrowych i innych cięć wydatków "gdzie się da". Kiedy przystąpimy do otwartej dyskusji o aktywnym zwiększaniu przychodów i działaniach strategicznych wokół Klubu budujących markę za "100M euro", o konkretnych projektach biznesowych generujących dodatkowe wpływy i gwarantujących globalne partnerstwa? Może pora w końcu na duży wywiad z ZD? Nad czym pracuje się obecnie w Klubie i kiedy spodziewane są efekty? Wtedy będzie można jakoś oszacować czas, w którym Pogoń realnie i systemowo będzie w stanie włączyć się do walki o czołówkę.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 21.05.2026 08:55
Budżet klubu a budżet transferowy to 2 zupełnie inne kwestie. Nie wiem co autor miał na myśli. Być może chodzi tylko o to, że pewne zobowiązania długoterminowe zwane potocznie na tym forum długami zostały spłacone i właściciel nie będzie dokapitalizował już spółki. To naturalna kolej rzeczy. Nie wyobrażam sobie cięcia kosztów utrzymania obiektu czy wydatków na szkolenia . Nie ma też opcji zmniejszenia wypłat zawodnikom bo to wiąże się z totalną wyprzedażą. Natomiast dobre transfery nie muszą być drogie. Przykład transferów Legii czy Widzewa a w naszym przypadku Greenwooda czy Mendyego( duża pensja) pokazuje wręcz, że nie warto przepłacać. Lepiej szukać na krajowym podwórku lub w słabszych od naszej ligach i dawać graczom szanse na rozwój. Tu nie potrzeba kolejnej rewolucji tylko ewolucji. Przepłaconym dziękujemy i w to miejsce bierzemy graczy solidnych i z ambicjami. Ważne by zrobić to także szybko. Kadra musi być jak najszybciej zgrana. Cuic i Aggger koniec końców się sprawdzili, ale potrzebowali czasu. My jeśli chcemy zwojować ligę to tego czasu nie mamy. Nie zagramy w pucharach a na początku sezonu pucharowicze będą gubić punkty. Tak jest co roku. I kluby takie jak nasz muszą ich zdobyć jak najwięcej na samym początku ligi. A do tego potrzeba zgranej kadry. Jeśli sprzedamy Cojo ,Greenwoda i Juwarę to w ich miejsce spokojnie da się oprocz Dziczka zakontraktować kilku solidnych graczy, którzy będą w stanie powalczyć z resztą drużyny o miejsce w top 4 ligi.
Krajan from Lund

Krajan from Lund

(42695/48000) 21.05.2026 09:32
@pawel Tutaj z Dziczka nikt nie robi gwiazdy, ale zawodnik taki jak on napewno nam sie przyda. Ponizej pewnego poziomu nie zjezdrza, jest bardzo solidny. W Piascie w moich oczach byl zawsze wyrozniajaca sie postacia. Poprostu trzeba eliminowac slabe punkty w Pogoni i zastepowac je takimi wlasnie bardzo solidnymi graczami.
silentscream

silentscream

(118593) 21.05.2026 09:37
Nie wierzę w to co zostało napisane w artykule Koźmińskiego. Zacznijmy od tego, że 18 mln zł utrzymania stadionu w żaden sposób się nie spina z danymi, które podał dziennikarz. Jeżeli ogrzewanie murawy i jej utrzymanie (więc największy koszt) spina się w 3,6 mln zł praktycznie za rok, to przepraszam za co klub płaci pozostałe 14,4 mln? O ile dobrze pamiętam to Alex zrezygnował z usług firm zewnętrznych jeżeli chodzi o sprzątanie obiektu, załóżmy, że tą pracę wykonuje 20 osób zatrudnionych w spółce, czyli fundusz roczny ich wynagrodzeń do jakieś maksymalnie 1,8 mln zł, środki czystości, bieżące remonty to kolejne maks 2-3 mln zł. Razem to daje kwotę 8,4 mln. Dodajmy do tego jeszcze koszty bieżącego utrzymania murawy i serwisu maszyn, maks 2 mln, w żaden sposób nie dobijamy do mitycznych 18 mln. Ktoś znów tutaj nieźle popłynął. Koszty przedstawione przez Koźmińskiego są lekko przesadzone o 40%.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27231/36000) 21.05.2026 10:15
ten sklad juz pokazal ze jego max to walka o utrzymanie a oni juz przed nastepnym sezonem mowia ze duzo zmian nie bedzie XD jestescie farmazony i zapewne skonczy sie tak samo jak z bulawa przedsiebiorczosci
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 21.05.2026 10:19
Jak będzie to zobaczymy. Kto przyjdzie to też się okaże, osobiście sto razy wolę Janka Biegańskiego, niż Mendyego, Greenwooda i Juware razem wziętych, więc jeżeli odejdą ci, którzy mają wysokie kontrakty, to zawsze będzie można znaleźć piłkarzy w typie Janka, to znaczy takich, którym zależy, i z czasem chcą iść dalej. Poza tym być może racjonalizacja wydatków jest konieczna i w efekcie wyjdzie klubowi na dobre. Natomiast ci, którzy wieszają na Aleksie psy, to przecież półtora roku temu mogli kupić klub, trzeba było wyjąć kapselki ze słoika, sprzedać bony towarowe na święta i kupić. Na pewno dziś grałby u nas Halland, Kane i co najmniej Olmo. A finał ligi mistrzów gralibyśmy w tym roku z PSG
Kamil

Kamil

(3694/4800) 21.05.2026 10:36
Mniej masz...bardziej rozsądnie wydajesz i dwa albo trzy razy sprawdzasz czy potrzebujesz.
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 21.05.2026 10:41
Mam mieszane uczucia. Jeżeli planuje się wzrost przychodów to trzeba liczyć sie ze wzrostem kosztów. To idzie w parze w każdym biznesie. Ci co tną koszty to z reguły szybko zamykają swoje warzywniaki. Dochodzisz do pewnego poziomu i musisz iść dalej. Wyżej, mocniej i po więcej. Z drugiej strony patrząc na kadre to w sumie przyda im się zgranie ale żeby Węgier został bo tak to lipton będzie. Ps. KOULOURIS prawdopodobnie nie awansuje do saudyjskiej ekstraklasy. Może zaproponować powrót?
benia1

benia1

(12316/18000) 21.05.2026 10:46
Nie trzeba tu wagonu z piłkarzami, jest Dziczek wróci Pozo i Molnar do tego 1-2 solidnych grajków.
MalmoFF90

MalmoFF90

(157/200) 21.05.2026 10:50
Vahid nie ma kasy, i pod publikę teraz będzie gadał o zmniejszeniu kosztów! A BrawoBossy będą mu bić brawo! 30% mniejszy budżet? Super! Szkoda tylko że oszczędności szuka w Akademii i w Rezerwach oraz przez niepłacenie bieżących faktur lub zwlekaniu ponad 2 miesiące w zapłacie umów B2B!
Piknick

Piknick

(2791/2800) 21.05.2026 11:00
To nie takie czarno-białe jak w części komentarzy. Wygląda na to, że Alex nie ma tyle kasy żeby mieć finanse w pompie. Ani to golas, ani bogacz. Raczej ziomek z finansami, którymi zamierza obracać i zarabiać, między innymi wykorzystując Pogoń. Kto widzi w nim romantyka futbolu to znaczy, że jego marketingowe gładkie gadanie przesłoniły fakty i możliwości. Nie będzie z nim Ligi Mistrzów, to już chyba jasne dla wszystkich. Może się stąd ewakuuje, a może nie, nikt tego nie przewidzi. Jeśli nie - może poukładać stabilność I zespołu żeby walczyć o górną połowę tabeli, z jakimiś szansami na puchary. (GKS, Górnik, Jagiellonia, tam to zadziałało, myślę że mamy co najmniej taki potencjał jak te drużyny więc i potencjalnie podobne możliwości wyniku). Dużo zależy jak rozwinie drużynę i ja poukłada sztab szkoleniowy. Tu jestem realistą, Thomasberg nie jest w tym wybitnym specjalistą. No ale chłop trochę już poznał smak Ekstraklasy, może jednak da coś więcej w nowym sezonie? Chciałabym. Na koniec - jeśli Alex podchodzi do tego biznesowo, to pewnie rozkminia czy opłacalne jest bardziej rozwój młodych talentów na miejscu czy ich ściąganie z Turcji. Albo z regionu.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27231/36000) 21.05.2026 11:04
karnety i tak pojda stadion bedzie pelny nawet jak bedzie grane rudolem i matynią oni to dobrze wiedzą dlatego bedzie dojenie tak jak to robil poprzednik a wiec przyszykujcie sie na fetowanie utrzymania na wałach
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 21.05.2026 11:10
Karnety xD ile 4 tys ? Do Widzewa to nam daleko. Generalnie ja zrobiłbym coś nowego. Zrezygnowałbym z karnetow w imie promowania rabatow przy kolejnym meczu . Coś jak progresja na rabat. Im wiecej chodzisz tym masz lepsza kumulacje rabatowa. Bylo tutaj walkowane wszerz i wzdluz. Karnety u nas nie sprawdzaja sie bo nic nie daja w zamian.
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 11:20
@Krajan from Lund No nie schodzi ponizej pewnego poziomu a do tego powyzej pewnego tez nigdy nie weijdzie. W sam raz na niesmiertelna ekipe... Nie uwazam wcale pomimo tego ,ze to zly transfer ale teksty typu; ,,Z Dziczkiem pomoc bedzie wygladala dobrze'' to bym sobie odpuscil. Kolejny mega,przecietny kopacz dolaczy do bandy slabych skorokopow i tyle. Jedyna pociecha,ze raczej bedzie upgradem dla Ndyiaye choc to wybitnie nisko zawieszona poprzeczka....
exKaliny

exKaliny

(9137/9600) 21.05.2026 11:21
@Greg Yzer Z pewnością nowe, potencjalne projekty przychodowe mają wyodrębnione budżety i w takich ramach właściciel z pewnością może je dofinansować celowo - w formie pokrycia okresowo zwiększonych nakładów. Oby tylko Klub nie poszedł drogą generalnego cięcia budżetów obecnie istniejących, transferowania wypracowanych zysków w poszczególnych działach na pokrycie kosztów działalności bieżącej, bo wtedy faktycznie prosta droga do likwidacji warzywniaka. Ten Lipton to w zasadzie hasłowo celny trop, bo od takich drobiazgów zaczyna się zmiana myślenia na ambitne i kreowanie wartości marki. Póki zadowalamy się byle czym, zrobionym byle jak, byle wymaksować doraźny profit, skąd wziąć potem motywację aby np. sięgać po piłkarzy z najwyższej półki, decydować się na duże ryzyko inwestycyjne?... To ten sam sposób myślenia: pasywny, zachowawczy, krótkowzroczny. Właśnie na takim najprostszym poziomie, głupiej herbaty stadionowej, zamiast najoczywistszych rozwiązań, barterów wzamian za byle chłam, myśląc perspektywicznie poszukuje się aktywnie zainteresowanego producenta z jakością, albo przynajmniej konfekcjonera do rozbudowanej współpracy regionalnej. Takich punktowych inicjatyw, z wizją, powinno być realizowane dziesiątki wokół Klubu, bo Pogoń to marka z potencjałem marketingowym jak żadna inna. Albo będziemy wiecznie mieć przaśny warzywniak z cenami Almy i potykanie się o własne nogi "o włos od sukcesu".
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 21.05.2026 11:24
za krótki siusiaczek ...nie stać dywaniarza na jakościowych perspektywicznych zawodników z naszej ligi którymi był zainteresowany ( Hellebrand, Zjawiński, Czubak) w zamian szrot i zero inwestycji w akademie
sektor4

sektor4

(15954/18000) 21.05.2026 11:27
Ten Piotr Koźmiński to pewnie jakiś księgowy w pogoni
mauris

mauris

(1056/1200) 21.05.2026 11:46
Ja tylko krytykom A. H. wspomnę nazwisko Dariusza Adamczuka, o którym jakoś nic nie słychać. Wydał on w Widzewie 20 mln eorosow n transfery i może jeszcze spuścić klub z ligi. Na szczęście pozbyto się go z Pogoni, na nieszczęście zatrzymano Grosika. Gdyby Grosik w ramach fochów trafił do Widzewa, ten pewnie już byłby w niższej lidze.
Alchemik

Alchemik

(59769/72000) 21.05.2026 11:46
Czytam tu niektóre wypociny i....po prostu żygać mi się chce (Paweł. Oa) .................... ... Rok temu byliśmy w czarnej..wiadom0 gdzie.. Wtedy bardzo wielu kpiło z nowego Właściciela ....wiele byłych pijawek klubowych wieszało przysłowiowe ,,psy''... A ten tak wyśmiewany i wyzywany Właściciel postawił Klub na nogi finansowe......to fakt Póżniej będąc piłkarskim dyletantem zaufał swoim doradcom i sprowadził paru pseudo piłkarzy do Klubu z wielkimi oczekiwaniami na zwojowanie ligi... ... I okazało się że ledwo starczyło na utrzymanie się w lidze... .... Teraz wydaje mi sie, że ma już pogląd na polską Ekstraklasę i na działania swoich ...doradców... Wie pewnie ,ze potrzeba zmian w każdym aspekcie. .finansowym i piłkarskim... ... Dlatego dajmy szanse na nowy sezon!!! Kibice i jak co sezon będą przychodzić na mecze.....choć pewnie znowu podwyżki cen na pewno będą ... Więc Kibicowsko będzie ok!! Teraz spokojnie czekajmy co zrobi Właściciel.....jak przygotuje Klub do nowego sezonu 26/27... Jakie zmiany w sztabie trenerskim, medycznym.......no i piłkarskim. ..... Mam tylko nadzieję, że w nowym sezonie będzie mniej nerwowo i dobrze piłkarsko!! ..... A teraz z innej beczki. .cała warszawka wierzy, ze już są w ..pucharach.......bo Pogoń im pomoże...hahaha pieprzone słoiki!! Chciałbym ,żeby w sobotę był remis., który daje 5 miejsce GKS.......(choć wygrana pewnie by bardzo ucieszyła)
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 21.05.2026 12:05
Pers to urodzony handlowiec i lejwoda. Mówił zimą , że transferów już niet i to pół godziny po wywiadzie trenera o oczekiwanych wzmocnieniach a podpisał Angielskiego , Cuicia Aggera i Szalai. Ja bym tak poważnie , na negatywnie nie przyjmował tych rewelacji. On puścił info żeby wyczuć co okolica myśli i jaki jest odbiór. Usypia w ten sposób konkurencję , że niby on nie jest zainteresowany bo oszczędza i już się obkupił a potem bomba i bierze co jego . no taka mentalność
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 21.05.2026 12:08
@pawel to wyłóż kilka baniek euro na jsakiegos lepszego zawodnika noi zagwarantuj jescze ze on wypali... uwielbiam czytac takie farmazony i madrosci od ludzi ktorzy mysla ze to wszystko takie proste a miliony od szejków spadna do Pogoni niczym z nieba i Premiership... niezle jestes odklejony typie
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 21.05.2026 12:11
xD xD xD Dywaniarz wyczyscił klub "z pijawek", ale okazalo sie, ze nie zostało nic dla niego xD
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 12:18
@Atmofrag Cale szczescie ,ze Ty wylozyles miliony jak mroczek zadluzal klub.... :) Daj pan spokoj z tym samym niedorzecznym mysleniem,ze nikt nie ma prawa krytykowac wodarzy klubu bo sam nie zainwestowal w niego kasy To dopiero farmazon prosto z tylka wziety....
zakoo

zakoo

(16336/18000) 21.05.2026 12:27
To nie jest zła kadra, to nie jest zły trener. To jest totalnie średnia kadra z totalnie średnim trenerem, szanse na ugranie czegokolwiek powyżej piątego miejsca będą niewielkie i udać się to może jedynie dzięki słabości innych zespołów oraz szczególnemu układowi planet ;] Czyli dokładnie dzięki temu co serwowały nam wcześniejsze "historyczne" sezony. Emocji w tym nie ma już żadnych od dłuższego czasu, koloryt właściciela powoli już przebrzmiewa i zwyczajnie rzecz ujmując - mało tu już energii a kolejny sezon "przejściowy" rozwodni kibicowskie zaangażowanie bardzo mocno. Ligowy dżemik się szykuje
kruger73

kruger73

(37754/48000) 21.05.2026 12:32
Drogie transfery i głośne nazwiska to już zagrały w Widzewie. Może w tym sezonie pozbędziemy się zbędnych balastów i zarobimy coś wreszcie na wyniku sportowym oraz wprowadzimy młodzież z akademii, na której później też zarobimy. Bo tak powinien funkcjonować zdrowy klub w naszej ekstra.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 21.05.2026 12:34
Budżet niższy o 30% to może rzeczywiście oznaczać oszczędności ale nie musi. Może być tak że działania właściciela odcięcie pijawek itd. już spowodowały oszczędności. Na pewno wpływy z racji miejsca w tabeli będą niższe niż w ostatnich latach. Jeśli jednak oszczędności przewyższają ową stratę to i tak możemy być na plus. Druga sprawa to budżet transferowy bo to nie jest to samo aczkolwiek zależności są
lero

lero

(74625/96000) 21.05.2026 13:27
Będzie jak zwykle, czyli to co piszą redaktorzy, najczęściej miedzy bajki można włożyć. Alex dzisiaj może mówić jedno pod plotkarzy, żeby jutro zrobić odwrotnie i mieć z nich bekę. Ja spokojnie czekam na czyny a nie czyjeś domysły i taką postawę polecam innym. Nie wierzę, że facet, który władował tyle kasy w klub, naraz odpuścił wzmocnienia i grę w pucharach, gdzie jest duża kasa do wzięcia. Trochę logicznego myślenia zamiast pisania bzdurnych i obraźliwych komentarzy niektórym tutaj by się przydało.
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 22.05.2026 14:28
Żadnych szaleństw. Tzn pozbyć się-sprzedać,wypożyczyć,oddać za darmo 9 a zatrudnić 4 z drużyn spadających z ekstraklasy. Śr obrońca-Polak żeby była jakakolwiek komunikacja z bramkarzem,śr pomocnik ale ofensywny a nie ciągle podający do obrony i prawy pomocnik również dla Aggera do rywalizacji. W tej chwili zostaje tylko jeden lewy obrońca Borges. Dać szansę młodzieży niech coś pokaże i koniecznie sami Polacy najlepiej. Brak komunikacji był aż nadto widoczny w tym sezonie dlatego w każdej formacji powinien grać Polak. Out Greenwood,Mendy,Kutris,Smoliński,Juwara,Kamiński,Angielski,Loncar.Szalai powrót do klubu z wypożyczenia. Konieczna zmiana stylu gry. DNA Pogoni to atak,nie obrona. Tylko tak możemy myśleć o jakiś sukcesach.