preloader
Przejdź do głównej treści
870500167503affaf4b2bb15bd4dd976ed8b8e

870500167503affaf4b2bb15bd4dd976ed8b8e

Media: Impas w głośnej sprawie. "Sytuacja jest absolutnie żenująca"

Przed rozpoczęciem sezonu 2024/25 Axel Holewiński został wypożyczony na dwa lata z Pogoni Szczecin do Polonii Bytom. W połowie kampanii 2025/26 bramkarz został przywołany do klubu.

Golkiper pojechał z Portowcami na obóz przygotowawczy, a później został zesłany do rezerw. Miało chodzić o zmuszenie go do przedłużenia wygasającego w 2027 roku kontraktu.

Holewiński nie pozostawił sprawy bez reakcji. Założył Pogoni Szczecin sprawę o rozwiązanie kontraktu z winy klubu w Piłkarskim Sądzie Polubownym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak teraz wygląda sytuacja Holewińskiego? Okazuje się, że tak samo, jak w styczniu. Redaktor naczelny Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk wyjawił, że bramkarz nadal czeka na termin rozprawy.

- Sytuacja jest absolutnie żenująca ze strony PZPN. Młodzieżowy reprezentant Polski, który jest schowany do zamrażarki. PZPN nie jest w stanie przez pół roku wyznaczyć terminu rozprawy. Teraz miała odbyć się jedna z rozpraw, jednak nagle się ocknęli, że termin nakłada się z Walnym Zgromadzeniem PZPN i zostało to wszystko odwołane - rzekł na kanale Meczyki.

- Ja pytam w takim momencie, gdzie jest Marcin Dorna? Gdzie są ludzie odpowiedzialni za rozwój młodzieżowego reprezentanta Polski, który ma papiery na duże granie? - przekazał.

Po powrocie do obecnego klubu golkiper zanotował trzy występy w występujących w Betclic 3 Lidze rezerwach. W pozostałych przypadkach zasiadał wyłącznie na ławce rezerwowych.

profil-jpg

Źródło: Meczyki.pl Wyświetlenia: 7668

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (32)

OLO

OLO

(952/1200) 07.06.2026 14:39
Szkoda ze się nie dogadali, mieli byśmy bramkarza na lata. Wychowanka i Polaka, szkoda.
kruger73

kruger73

(37754/48000) 07.06.2026 14:43
Pewnie że szkoda że się nie dogadali ale wygada to na typowa sodówkę w głowie młodego zawodnika. Pewnie chciwi rodzice i jeszcze bardziej chciwy agent zrobili swoje. Ze szkoda dla zawodnika i klubu. Rozwój zawodnika jest mega ważny ale chyba też chłopak nie liczył że Pogoń go wypromuje, wyszkoli i odda za darmoszkę.
roszko66

roszko66

(13490/18000) 07.06.2026 14:49
Żenujące to jest traktowanie Holewinskiego przez klub.
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 07.06.2026 14:55
Z Cholewińskim jest jak z Ziobro . Każdy w Szczecinie ma już dość informacji o nim i zainteresowania mediów jego osobą.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 07.06.2026 15:10
To chyba prezes powiedział, że nie będzie płacił 40 tys zł miesięcznie młodemu kadrowiczowi (którego za rok czy półtora mógłby sprzedać za 5- 10 mil euro), za to utrzymuje prawie czterdziestoletniego typa za 200 tys zł miesięcznie, którego interesuje wyłącznie figurowanie na liście płac.
marek9636

marek9636

(107074) 07.06.2026 15:26
@Cezar akurat to, że nie dał Holewińskiemu tyle co chciał, to jest dobre. Jak podniesiesz pensje Holewińskiemu, który nie ma nawet minuty rozegranej w 1 zespole, to jak potem zaczniesz negocjacje z Natanem i Czaplińskim, to będą chcieli 2 razy tyle. W efekcie podnosisz sobie całą drabinkę płacową, a płaca to pierwsza rzecz jaka wykańcza klub. Nawet nie wiecie jak ten chłopak broni i czy by dał sobie radę w esa, a wszyscy wyliczają, że odejdzie za 10 milionów euro, szkoda, że nie za 100.
marek9636

marek9636

(107074) 07.06.2026 15:36
Holewiński jest na przegranej pozycji w tej sprawie. Chyba, że były jakieś pisma do niego z groźbami. Pogoń powie, że Holewiński nie gra w jedynce, bo przegrał rywalizacje, nie gra w rezerwach, bo przegrał rywalizacje. Zagrał kilka meczy na wiosne, żeby była podstawa, że nie jest w klubie kokosa. Na podstawie tych kilku meczy władze Pogoni powiedzą, że przegrał rywalizacje i tyle. Nikt sobie nie może rozwiązać tak o kontraktu, Juwarze i Stipicy też trzeba/ trzeba było płacić i koniec. Podpisałeś kontrakt to klub od teraz decyduje o twoim losie. Bardzo się zdziwię, jak zakończy się to inaczej niż odejściem za rok.
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 07.06.2026 15:58
gwiazdor bez zadnych minut w ekstraklasie hahah, do tego na obozie przygotowawczym jakoś też nie błyszczał
gorilla2003

gorilla2003

(21574/24000) 07.06.2026 16:11
@Landsberg zanim napiszesz czyjeś nazwisko sprawdź pisownię. Nie dość że fatalnie to wygląda to jeszcze gorzej świadczy o tobie. Gdy chodzi o zawodnika to obie strony musiały by chcieć. Rozwijał się dobrze a na wypożyczeniu radził sobie świetnie. Gdyby wszystko szło normalnie już by grał w I zespole. Dużo osób opuściło klub. Obecny właściciel chce mało płacić. Za mało. Obawiam się że klub dryfuje w bardzo złym kierunku. Oby kibice w pełni wykorzystali karnety.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 07.06.2026 16:13
Widzisz, nawet w tekście stoi, że był jednym z najlepszych w pierwszej lidze i był reprezentantem. Zatem nie mógł przegrać rywalizacji w piątej lidze regionalnej:D więc to nie jest argument. Co do Czaplińskiego- chłopak wystąpił na boisku w pierwszym zespole sto minut i dał świetną asystę chłopu, który pojechał właśnie na mistrzostwa świata. Wysłali go, by ratował rezerwy i strzelił trzy bramy. Ten chłopak jest teraz wart tyle pieniędzy co Axel, natomiast Lawa sześć razy więcej minut i zero cyfr, nic nie dał tej drużynie, a w piątej lidze ledwie jedna brama. Opowiadają bzdury w studio, że młody, że ma czas, kiedy w tym samym studio Walburg sam powiedział, że brakuje dzieciakowi cyfr i musi to zmienić. Z nim można rozmawiać za dwa lata, a przez ten czas powinien chłopak ogrywać się w drugiej lidze, choć to chyba za wysoki jeszcze poziom. Przy okazji- dzieciak przypomina Drumlaka, oby nie skończył jak tamten.
sektor4

sektor4

(15954/18000) 07.06.2026 16:14
Włodarczyk niech się zajmie ległom kolejny obrońca po majdanie i borku ????????
darecki73

darecki73

(45931/48000) 07.06.2026 16:15
Pewnie latem zostanie sprzedany i tyle w temacie. Pogoń raczej zapewni sobie jakiś % od kolejnego transferu.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 07.06.2026 16:16
Polak z Polakiem sie nie dogada co mowic o naszym dowodcy zle sie dzieje jak tak beda relacje klub zawodnicy to powoli patrz kobieca Pogon beda uciekac bez zastanowienia
marek9636

marek9636

(107074) 07.06.2026 16:22
@Cezar ale kogo to obchodzi w której lidze, przegrał z Kubą Bochniarzem i tyle. Nikt nic więcej nie musi dodawać, ma ważny kontrakt i gra tam gdzie go ustawią.
lero

lero

(74626/96000) 07.06.2026 16:29
Żenujące są żądania i sposób ich wymuszania przez Holewńskiwgo. Najpierw powinien dotrzymać warunków kontraktu i w tym czasie pokazać co potrafi a dopiero później rozmawiać o ew. kasie i nowych warunkach a on co pokazał ??? Nic! Kompletne nic! Nawet na obozie asem nie był, bo nie zrobił postępów a w meczu w którym miał się wykazać, zrobił tyle baboli, że na cały sezon by wystarczyło.. A na dokładkę jacyś odklejeni od rzeczywistości i bez pojęcia o piłce dodatkowo mieszają mu w głowie, pisząc o możliwości jego sprzedaży za grube miliony. A co jak okaże się drugim Klebaniukiem?
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 07.06.2026 17:16
@gorilla2003 masz rację , błąd początkującego. P.S Taki gwiazdor rozpoznawalny , tyle występów w Pogoni że nawet jego nazwiska nie zakodowałem poprawnie.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 07.06.2026 18:35
Włodarczyk niech stuli pysk. Już załatwił przedłużenie kontraktu Grosikowi, przez co mieliśmy medialny cyrk, zamiast zakulisowych rozmów. Teraz martwi się o olbrzymi talent Holewińskiego. Skoro można w takiej sytuacji rozwiązać kontrakt, to dlaczego nie można rozwiązać gdy "wina" jest po stronie zawodnika - np. taki Juwara - jeśli nikt go nie zechce, to będzie siedział w Hanzy i latał po imprezach. Albo Stipica, któremu nie chciało się chodzić na wypożyczenia, bo wolał kasować Pogoń na miejscu. Gabriel Słonina też miał być wielkim talentem, a póki co, kolejny sezon siedzi w młodzieżowych zespołach Chelsea.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 07.06.2026 18:45
Kwintesencja Pogoni Szczecin czasów poprzedniego zarządu na czele ze szkodnikiem nr 1 Prezesem Mroczkiem. Wszystko co po sobie pozostawił to zgliszcza i pożoga. Brak słów. Lichwiarskie umowy, brak porozumienia z chłopakiem rokującym w bramce i...Legenda Białegostoku. W zasadzie nawet to komentarza nie wymaga.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 07.06.2026 19:19
Szkoda młodego . Niestety tu wyroki wydaje pzpn. Nie ma szans na salomonowy wyrok Przydałaby się kara dla agenta i dla Pogoni. Pewnie wygra Pogoń no bo młody przecież grał 3 mecze, ale czy on będzie wiązał przyszłość z tym klubem? Haditaghi -ogarnij się wyrestuj te relację.
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 07.06.2026 19:22
Niech siedzi w rezerwach do końca kontraktu. Nikt nie jest ponad klub
19DDD48

19DDD48

(235334) 07.06.2026 19:37
Moim zdaniem wina piłkarza. Nikt z góry nie obiecuje 1 składu czy transferu bo piłkarz chce. Taki kontrakt podpisał to niech go realizuje. Mógł przedłużyć kontrakt i nie byłoby tematu.... na boisku wywalczyłby transfer i kasę, ale lepiej iść do sądu i tracić czas. Tak wybrał to tak będzie miał. Nie zyska na tym. Piłkarska patologia. Z głowach się przewraca.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 07.06.2026 20:07
Po pierwsze Włodarczyk jest żenujący jak większość polskich dziennikarzy sportowych. Po drugie, nie mamy większości informacji na ten temat, ale tak jak ktoś pisał u góry, na jakiej podstawie PZPN miałby rozwiązać umowę z winy klubu skoro piłkarz ma kontrakt a klub mu płaci? Włodarczyk powinien sam siebie zmiażdżyć alkomatem przed wsiadaniem do taksówki po pijaku z koleżanką z pracy. Jezeli rzeczywiście jest tak że młody zarządał zbyt dużych pieniędzy bez jednego meczu w pierwszym składzie to niech siedzi w zamrażarce, klub MA takie prawo. Diabeł tkwi w szczegółach a my nawet dużych informacji w tej sprawie nie mamy.
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 07.06.2026 21:15
Odchodzi Kamiński. Holewiński na rezerwowego z pensją Kamińskuego i po sprawie. Oczywiście nowy kontrakt na 3 lata. A jak będzie kręcił nosem to jak ze Stiplicą. Za rok pa,pa.
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 07.06.2026 21:19
A z kontraktem sprawa oczywista. Klub płaci,zawodnik trenuje. Dlatego PZPN się nie spieszy bo kontrakt wiąże obie strony.
Pilsner

Pilsner

(11469/12000) 07.06.2026 21:43
Włodarczyk jak tak żal ci kopacza, to zrzuć się z Borkiem i go wykupcie. Za parę lat zarobicie gruby hajs skoro to taki orzeł. Jak cię nie stać to morda w kubeł i nie ucz innych jak mają prowadzić swój biznes.
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 07.06.2026 22:16
Axel ma sprawę wygraną i odejdzie za darmo z klubu. Habibi się tak wkurwi że zrobi to co powinien zrobić już ponad rok temu: Wypierniczy Adwokata klubu, słynnego ,,Loczka”, z klubu!
siwy

siwy

(67343/72000) 07.06.2026 22:45
Jaki jest prezes wiemy. Zaproponowali mu 16000zł on wiecej mial w Poloni. Ogolnie to Alex ma racje ze te płacenie 50-80.000 byle jakim grajką to zmora polskich klubów. W wiekszosci to nie ich kasa tylko miasta. I pożniej mamy kwiatki jak typ w Slasku Wroclaw co dwa lata siedzi w rezewach i 65000zl co wiesiąc. Mamy Lukasiaka i Wędrychowskiego ktorym GKS dał 50-80.000zł. Co zagrali sezonie a no nic A nie przepraszam ten dugi strzeliłm nam bramkę chyba druą w sezonie i to napastnikowi. Wiekszość klubow nie szanuje pieniedzy bo nie są ich. Trener Puszczy mówił że placenie . 25-35 byle jakiemu małolatowi w pierwszej lidze to absurd Niestety piłką rzadzą menadzerwie pazerni na kase. Holewiński mogl podpisać na dwa lata za 16000zł dla nich to za mało dla wieku to marzenie. Zawojował by ekstraklase jak jest taki kot i potem drzwi Europy stoją otworem za ogromną kasę. Niestety Alex włożył kij w mrowisko i te mrówki raczej go zjedzą.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 07.06.2026 23:17
Dzięki @siwy. Jeżeli to prawda to bardzo dobrze Alex zrobił. Tak, ciężko z tym wygrać, ale czasem trzeba mieć zasady. To sa chore pieniądze dla piłkarzy którzy 3 razy kopneli piłkę prosto. Niestety taki jest teraz cały futbol, bańka na bańce i nie mówię o milionach:) Kręci się bo to najpopularniejszy sport na świecie ale zdrowe to to nie jest. A najgorsze w tym naszym polskim bagienku jest właśnie to co wspomniałeś, zawsze najłatwiej wydaje się czyjeś pieniądze a już najłatwiej te pochodzące od podatnika.
siwy

siwy

(67343/72000) 07.06.2026 23:33
@Kingbruslikaratemiszcz oczywiście że prawda. Niestety Alex w oczach wielu niszczy Pogoń. Stawia sprawy na ostrzu noża. Nikt go poważnie nie bedzie traktował bo tak się w Polsce nie robi. Może i ma racji sporo ale systemu nie zburzy. No chyba że........ Juz widać w Widzewie jak przepalili w kominie 100mln jakie dał Dobrzycki. Alex nie da bo nie ma. Bedzie klecił z tego co jest. Co ku wyjdzie zobaczyny.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 07.06.2026 23:38
@siwy jestem ciekaw jak sprawa wysokości kontraktów dla młodych wygląda w Lechu. Od lat chyba najzdrowiej prowadzony klub w Polsce.
Pogodno

Pogodno

(45/50) 08.06.2026 13:42
Może gdyby nie wpuszczał bramek na złość i nie pogrążył Pogoni w 3 lidze to zagrałby ostatni mecz w ekstraklasie.. za to co zrobił to wszystko mu się należało.. i każdy jego następny pracodawca powinien o tym wiedzieć, że chłop jest emocjonalnie niedojrzały na grę.. wielki talent.. możę .. duże nadzieje i skończy jak skończy..chciwość i brak pokory ...
marcinnn

marcinnn

(44436/48000) 09.06.2026 11:53
Alex miał tu zdecydowanie racje mówiąc o właściwej kolejności. Najpierw udowadniasz, że Ekstraklasa to Twój poziom, później rozmawiasz o pieniądzach - 50 tysięcy czy więcej. Człowiek w tym wieku powinien budować doświadczenie, a nie łasić się na kasę, gdzie na zarobienie jej na boisku ma jeszcze być może nawet 20 lat. Perspektywę miał fajną. Pół roku w Polonii, a później stopniowe zastępowanie Cojo, któremu raz, że kończy się kontrakt, a dwa że wygląda coraz słabiej. Pytanie jak sobie Axel wyobrażał powrót do Polonii, domagając się kontraktu w wysokości 50 tysięcy? Przecież oni by go nie wzięli nawet za połowę tego. Czyli miał zarabiać tyle ile podstawowy zawodnik, jednocześnie dopiero będąc przygotowywanym do występów w Ekstraklasie? Przecież to się zupełnie nie klei. Jeżeli udowodniłby na boiskach Ekstraklasy, że jest tak dobry, to pograłby jeszcze z sezon na takim kontrakcie, a już jako podstawowy bramkarz, dostałby taki kontrakt, jaki chciałby już teraz. I to byłaby prawidłowa kolej rzeczy. Niestety we łbach tam się pomieszało mocno jemu oraz jego otoczeniu.