preloader
Przejdź do głównej treści
8705009b20c035efb6090164207fad172c5a4d

8705009b20c035efb6090164207fad172c5a4d

Mendy blisko pozostania w Pogoni

Przyszłość byłego Mistrza Świata w Pogoni Szczecin stała pod bardzo dużym znakiem zapytania. Z odpowiedzią pospieszył Piotr Koźmiński. Według jego informacji 31-letni Francuz zapracował swoją postawą w ostatnich miesiącach na przedłużenie umowy z klubem.

Dużo wskazuje na to, że Mendy przedłuży porozumienie z Pogonią o rok. Potrzebne będą jednak dalsze wzmocnienia i pierwszych możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 6696

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (37)

Anathema

Anathema

(39734/48000) 15.06.2026 16:38
Intrygująca ostatnia część drugiego akapitu. Zatem czekamy z niecierpliwością
darecki73

darecki73

(45931/48000) 15.06.2026 16:38
Zaraz start przygotowań do nowego sezonu a u nas więcej pytań, zagadek dotyczących składu niż odpowiedzi...
Raaf

Raaf

(2026/2400) 15.06.2026 16:43
I bardzo dobrze!
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 15.06.2026 16:46
No i super. Oby grał jak najwięcej minut. Dobry News.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 15.06.2026 16:50
No to jest informacja kozacja. Gość klasa. Umiejętności zdeycowanie ponadprzeciętne. Jeśli tylko będzie wstanie grać 60-70 minut to po prostu WOOW! Oby się udało!
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 15.06.2026 16:52
Lekko mieszane uczucia - no ale na te 30 minut na boisku może być.
jotelbe

jotelbe

(84489/96000) 15.06.2026 16:58
Świetna decyzja obu stron. W tym przypadku należy jedynie trzymać kciuki za brak urazów, bo czysto piłkarsko to ten tur zjada tę ligę.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 15.06.2026 16:59
@kranzmann1982 przepraszam Cię Kolego "mieszane" masz uczycia? Chyba żarujesz? Mendy to naprawdę klasowy zawodnik. Bez formy wciąga jedną dziurką "Legendę Białegostoku" a drugą wysmarkuje. Taka prawda. No i nie wziął nie wiadomo za co 2 baniek. Więc czego jeszcze Panie Kolego oczekujesz?
kecajtablet@gmail.com

kecajtablet@gmail.com

(1506/1600) 15.06.2026 17:05
Może i Mendy na 30-40 min na boisku,ale gwiazda Białegostoku kasy bierze 10 razy tyle i nawet na 20 min się nie nadaje.I gdzie technika Mendiego a technika gwiazdora.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 15.06.2026 17:10
@kecajtablet@gmail.com Panie Kolego niemal pełna zgoda. Tylko małe uzupełnienie. "Legenda Białegostoku" obecnie najlepiej jak sieidzi na ławce rezerwowych i nie wchodzi w ogóle. Wtedy przynajmniej gramy w 11stu. Taka jest rzeczywistość. Przecież ten człowiek od stycznia tj. dokładnie od momentu kiedy wziął 2 miliony złotych (DWA MILIONY ZŁOTYCH QRWAAA!) nie miał ani jednej asysty i ani jednego gola. Więc o czym w ogóle tutaj można deliberować?
Misiek1948

Misiek1948

(30443/36000) 15.06.2026 17:33
Niech mi ktoś przypomni asystę Mendyego, kluczowe podanie, wybicie , interwencję ratującą zespół przed utratą gola. Niech mi ktoś przypomni zwycięski mecz w którym grał dłużej niż 15 minut. Nie bądźcie naiwni jak te laski , które wyobracał. Gość ma być gotowy na grę 90 minut 34 razy w roku także zimą podczas mrozu,a nie na rolę influencerki i błazna w szatni. Zupełnie nieznany Hussein Ali zdobył dwa gole i chociaż daleko mu do wybitności widać po nim było jakieś zaangażowanie, charakter. Mendy parę razy prosto kopnął gałę i już dostajecie kisielu. Co ten facet ma, że ludzie różnej płci na niego lecą nie kapuję.
Kibic

Kibic

(831/1200) 15.06.2026 17:42
A może Mendy ma znajomości we Francji i pomoże ściągnąć kogoś ciekawego kontakty ma to napewno a po tym co zastał w Szczecinie może śmiało polecać transfer do Pogoni ????
keybo

keybo

(7031/9600) 15.06.2026 17:43
Miśek, a może Ty dla odmiany przypomnij sobie choć jeden swój komentarz, który wniósł cokolwiek do dyskusji poza kolejną porcją narzekania. Od miesięcy pod każdym postem ten sam schemat: wszystko jest źle, każdy zawodnik jest słaby, każdy trener się nie zna. Zero konkretów, zero propozycji, zero alternatyw. Piszesz o Mendym, jakby był przypadkowym chłopakiem z osiedla. To zawodnik, który ma w CV mistrzostwo świata z Francją i grę w Manchesterze City. Można uważać, że obecnie nie jest w najwyższej formie, ale żeby całkowicie negować jego piłkarską wartość, trzeba albo nie znać tematu, albo świadomie ignorować fakty. Najbardziej bawi mnie jednak to, że zawsze potrafisz wskazać, kto jest rzekomo beznadziejny, ale nigdy nie potrafisz wskazać, kto miałby być lepszy. To bardzo wygodna pozycja – siedzieć przed klawiaturą i jechać po wszystkich. Tylko że krytyka bez alternatywy nie jest analizą. To zwykłe marudzenie. Skoro Mendy jest taki fatalny, to napisz konkretnie: kogo sprowadzić w jego miejsce, za jakie pieniądze i dlaczego będzie lepszy. Tylko bez ogólników. Nazwisko, argumenty i liczby. Wtedy będzie można porozmawiać o piłce. Na razie pokazujesz jedynie, że narzekanie stało się dla Ciebie ważniejsze niż jakakolwiek merytoryczna dyskusja.
Morfeusz

Morfeusz

(2510/2800) 15.06.2026 17:43
@Misiek1948 Mendy bierze 10k euro miesięcznie. Fakt mógłby więcej pokazać na boisku, ale w większości przypadków kiedy gra to widać u niego różnice w umiejętnościach. Liczę ze w nowym sezonie byłoby lepiej. Poza tym to szatni wnosi doświadczenie, pomaga mlodszym zawodnikom. To jest niski kontrakt - przypominam ze Wedrychowsko i Łukasiak mieli dostawac wiecej od niego
Misiek1948

Misiek1948

(30443/36000) 15.06.2026 17:55
@keybo u nas choćby Koutris , nawet Borges i wielokrotnie chwaliłem jeśli ktoś zasługiwał, nawet w tym samy komentarzu chwalę Aliego, więc nie trafiłeś. Opanuj umiejętność czytania do końca. Ponawiam pytanie o konkrety. Co dał nam Mendy? I możecie mnje minusować do woli, ale nie znęcam się nad grosikiem bo mimo beznadziejnej formy po tym nieszczęsnym i owszem niepotrzebnym przedłużeniu coś tam dla Pogoni strzelił, asyst też mu nie brakowało. Nawet Bossa mi się zdarzało pochwalić. Zresztą kim Ty człowieku jesteś , że mam się przed Tobą tłumaczyć. Ty mi podaj konkret na temat Mendyego i jego wpływ na wyniki Pogoni. Tylko bez gadania o pozytywnym wpływie w szatni i sukcesach sprzed kilku lat. Polska to nie Rosja. Nie saanhjemy władzy i nie uznajemy hierarchii.Tu nikt nie klęka przed mistrzami tylko jedzie po nich ze zdwojoną siłą. Mendy nie dość, że nic nam nie daje, to jeszcze motywuje przeciwników . Większość sezonu był chory lub wracał do formy . Żaden mecz z jego udziałem w podstawowej jedenastce nie był wygrany przez nas. Takie są fakty.
1962

1962

(62482/72000) 15.06.2026 18:07
Jestem za pozostaniem Mendiego w naszym klubie. Już same jego porady i treningowe popisy, mogą wiele pomóc zespołowi. Poza tym jego pozytywna postawa, dusza towarzyska również jest niezbędna do budowania jedności w drużynie. Myślę, że jak przepracuje z chłopakami okres przygotowawczy, to na boisku też pokaże się z dobrej strony
1962

1962

(62482/72000) 15.06.2026 18:08
Daniel. Czy wiadomo co z Szalajem?
Doker

Doker

(8205/9600) 15.06.2026 18:11
Uwierzę po oficjalnym potwierdzeniu. Za dużo tutaj fejkowych informacji i sensacji - zwłaszcza, gdy pochodzą od Koźmińskiego/ Gdy zaś chodzi o samego Mendy'ego, to równolegle z podpisaniem kontraktu mógłby/powinien zostać zatrudniony profesjonalny terapeuta od indywidualnego treningu w celu przywrócenia przynajmniej 50% sprawności z czasu chwały tego nieprzeciętnego kiedyś grajka. Jeśli jednak ma być zatrudniony do grania ogonów i robienia atmosfery w zespole to uważam, że skoro nadszedł czas oszczędzania to zainwestowanie pieniądze w niego pieniądze można wydać lepiej. Chyba, że to całe oszczędzanie również jest jednym wielkim fejkiem.
Alchemik

Alchemik

(59768/72000) 15.06.2026 18:12
Niech zostanie może wreszcie pod okiem ..NOWEGO trenera przygotowania fizycznego ..zaskoczy na więcej niż 30 min!! Ale zostawienie Sama to już duża pomyłka ..Panie Alex!!
Zbyszek

Zbyszek

(5525/6400) 15.06.2026 18:14
To bedzie super news jesli Mendy zostanie, malo dal Pogoni bo go TT nie wystaeial teraz wszystko w jego rekach aby go przygotowac do nowego sezonu I nie tylko jego ale wszystkich!!
Mermann

Mermann

(29228/36000) 15.06.2026 18:23
1962 Mendy juz przepracował okresy przygotowawcze wiec ten nie będzie jego pierwszym u nas;) Miał przecież swój indywidualny jak i zespołowy w zimę Poczekajmy na oficjalne informacje czy zostaje czy tez nie Co do Szalaia to spokojnie przecież stare kontrakty obowiązują do 30 czerwca czyli umowa wypożyczenia a okienko otwiera się oficjalnie 1 lipca wiec zdąża poinformować czy będzie u nas czy też nie
Drakee1234

Drakee1234

(150/200) 15.06.2026 18:26
Według Nexus Sports Pogoń jest zainteresowana Metehan Baltacı z Galatasaray
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 15.06.2026 18:28
Mam dużą sympatię do tego zawodnika. Może nie grał za dużo, ale jak już wchodził to dawał jakość. Wprowadził dobrego ducha do drużyny, promował Pogoń w regionie, jeździł po wiochach i nie narzekał. W przeciwieństwie do naszej legendy, która chyba nic nie zrobiła bezinteresownie.
Mermann

Mermann

(29228/36000) 15.06.2026 18:37
Drakee1234 To ten co jest zamieszany w aferę z obstawianiem meczów Został zwolniony z aresztu w marcu tego roku
TritumX

TritumX

(21082/24000) 15.06.2026 18:40
Widzę, że doszliśmy już do takiego poziomu, w którym fakt, że ktoś nie odszedł, celebrujemy jak wielki sukces i wzmocnienie kadry. Tak samo jeszcze niedawno samo utrzymanie w lidze przez niektórych było traktowane jak sukces, bo alternatywą był spadek. Przypominam, że to utrzymanie wywalczyliśmy w przedostatniej kolejce wymęczonym 0:1 z Zagłębiem Lubin 15 maja – zaledwie miesiąc temu. W meczu, w którym Zagłębie nawet nie próbowało z nami wygrać. A cały ten nędzny, pełen rozczarowań sezon, który dopiero co się skończył, graliśmy zarowno z MENDYM jak i z KOUTRISEM w kadrze. Pytanie więc nie brzmi „kto zostaje”, tylko co zostaje. a) Co ci zawodnicy realnie wnoszą do gry zespołu? b) Co robi zarząd, żeby obecną kadrę faktycznie wzmocnić po sezonie w ktorym zamiast o puchary otarlismy sie o spadek i gdzie nie jest żadną tajemnicą, że w obecnym składzie nie jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe trofea ani stanowić realnej konkurencji dla ligowej czołówki. Zatrzymanie tych zawodników to co najwyżej utrzymanie obecnego status quo – a nie powód do jakiegokolwiek optymizmu. Przygotowania do nowego sezonu zaczynają się już za 4 dni, a my nadal ledwo spinamy stary skład, który przez ostatnie 12 miesięcy regularnie odbijał się od ligowych średniaków. O jakichkolwiek realnych wzmocnieniach nie ma nawet mowy.
Misiek1948

Misiek1948

(30443/36000) 15.06.2026 18:41
Wy tak serio wierzycie , że ten piękny kawaler to poważny kandydat na długi związek a nie chwilę zabawy? Potrzebujemy wojowników nie balangowiczów. Tu potrzeba kogoś w szatni kto tych wesołków zmusi do ciężkiej pracy. Zarówno Grosika, Mendyego jeśli niestety zostanie czy Juwarę jeśli nie znajdzie się następny frajer.No i człapiącego Sama Greenwooda po którego kolejki nie widać. Dostrzegacie talent Mendyego? Słusznie bo go ma, ale to nygus i balangowicz, który ów talent roztrwonił. Lepszy jest ktoś średnio zdolny, ale bardzo pracowity i zdeterminowany. Więc jaki Mendy ma dawać przykład? Dlatego podaje przykład Aliego bo on wchodząc z ławki dał nam punkty gwarantujące utrzymanie. Dostał się do kadry na mundial i klub dostanie ekwiwalent. Cuic też się wyrobił pod koniec sezonu mimo, że początek w Pogoni nie rokował rewelacyjnie. W meczu z GKs, aż miło się patrzyło jak gra z zaangażowaniem, jak motywuje trybuny gdy wchodzi do bramki. Takich ludzi nam trzeba a nie pseudotalenty bez charakteru i pracowitości. Nie dajcię się nabierać na tanie zagrywki z popisami technicznymi. 45 latek typu Ronaldinho też błyszczy techniką na meczach gwiazd, nawet Rivaldo czy Roberto Carlos po 50tce. Czy mamy ich zatrudnić bo to byli mistrzowie? A może Amaral powinien wrócić? On też gra jeszcze pokazowe meczy i wizualnie niewiele się zmienił mimo upływu 20 lat. On też miał kilka udanych zagrań w sezonie kompromitującej nas Brazyliany. Za króelm strzelców Salenką to chyba tylko tzw córki Koryntu tęsknią. Za Mroczka mieliśmy podobno wielki" talent "szwedzki Cibickieg, jeden z największych niewypałów w dodatku ze słabiutkim charakterem. Nie zbudujemy drużyny z mentalem zwycięstwa budując wokół graczy z dużym talentem, ale bez zdrowia czy charakteru. Nie możemy też sciągać graczy z góry zakładając, że mają być tylko maskotkami w szatni ! Trzeba wysłać jasny komunikat, że każdy kto solidnie pracuje może wywalczyć miejsxe w składzie bez z góry ustalonej w gabinetach hierarchii.
kibol

kibol

(44373/48000) 15.06.2026 18:53
@Misiek1948 Dajesz , nowy news o zainteresowaniu Turkiem w następnym poście , dawaj wylewaj na gościa pomyje , bo był zawieszony haha
keybo

keybo

(7031/9600) 15.06.2026 19:02
@Misiek1948 dalej nie odpowiedziałeś na to, o czym pisałem. Zamiast tego znowu skupiasz się na mnie. Tak, chwaliłeś Aliego. Ja też go chwalę, bo wykorzystał swoją szansę. Tylko nie zapominajmy, że gdyby nie kontuzja Wahlqvista, prawdopodobnie nie miałby tylu minut na boisku. Przywołujesz też Borgesa i Koutrisa, ale sam wielokrotnie ich krytykowałeś, więc nie bardzo rozumiem, jaki to ma być argument. Natomiast w jednej kwestii uczciwie przyznam Ci rację. Gdy pytasz, co konkretnie dał Pogoni Mendy, to na dziś trudno wskazać bramki, asysty czy mecze wygrane dzięki niemu. Statystyki nie są po jego stronie i nie mam zamiaru zaklinać rzeczywistości. Tylko że dla mnie z tego nie wynika jeszcze, że jest niewypałem. Wynika jedynie tyle, że do tej pory nie dał Pogoni tyle, ile wielu kibiców oczekiwało. To zasadnicza różnica. Ty już wydałeś wyrok, ja uważam, że jest na to za wcześnie. I właśnie dlatego przypominam jego CV. Nie po to, żeby bronić obecnych występów, bo tych nie da się obronić liczbami, ale dlatego, że mówimy o zawodniku, którego poziom sportowy był nieosiągalny dla większości piłkarzy przewijających się przez Ekstraklasę. Klub nie sprowadzał go po to, żeby oceniać go po kilku miesiącach walki z problemami zdrowotnymi. A co do samej dyskusji, dalej podtrzymuję swoje zdanie. Od miesięcy pod większością artykułów zostawiasz po kilka komentarzy i najczęściej sprowadza się to do krytyki kolejnych zawodników. Masz do tego pełne prawo, ale czasami odnoszę wrażenie, że wyrok zapada u Ciebie znacznie szybciej niż pojawiają się argumenty.
Misiek1948

Misiek1948

(30443/36000) 15.06.2026 19:37
@keybo prowadziłeś analizę moich wypowiedzi i stattstyki ile razy był to komentarz negatywny a ile pozytywny wobec danej sytuacji czy osoby ? Ostatni sezon zakończył się w połowie tabeli. Przed spadkiem uratowaliśmy się w przedostatniej kolejce. Jakie były merytoryczne pkdstawy do tego by nie krytykować poczynań władz i sztabu trenerskiego w minionym sezonie? Nie myślałeś o tym chłopcze? Ma chwalić kogoś bo mi kit wciska i bajki pisze czy używać własnego mózgu do krytycznego i konstruktywnego myślenia? A może dostawać spazmów od plusów czy minusów od forumowiczów? Po moim trupie. Piszę co myślę bez względu na to co ktokolwiek o tym sądzi. Bez włażenia w zadek ani zawodnikom, ani władzom ani innym forumowiczom.Nie widzicie jaki kit nam się wciska teraz. Przedłużenie Mendyego, prawdopodbne odejście Koutrisa i ten Turek po przejściach. Ja chcę ludzi uczciwych i gotowych do pracy. Anie saukających drogi na skróty .A póki co patrzcie jak utalentowana Hiszpania radzi sobie z jakimś tam Zielonym Przylądkiem, który na mapie światowego futbolu jest tym czym na naszej mapie jest Wikęd Luzino, a nasz Benji to nawet z takimi ekipami się nie popisywał. Co znaczy talent bez zaangażowania, woli walki, ambicji, pracowitości? Nic. Grosik gdyby sie nie ogarnął kiedyś tsm w życiu skończył by jak niejaki Janczyk. Wiekki talent , rówieśnik mniej więcej Lewego i Grosika. Debiutował w Legii gdy lewy błąkał się po trzecioligowych boiskach bo został skreślony jako ten któremu zabrakło talentu. A ilu z nas chxe Geeenwooda? A przecież on miał też kilka udanych podań, fajne gole ze 2. Zrobił więcej niż Mendy a skądinąd słusznie nie widzimy go chętnie w kadrze na najbliższy sezon. A Juwara? Jak on pięknie dryblował i szarżował . Dajcie spokój z tymi talentami. Nie ma miejsca dla nygusów.
kruger73

kruger73

(37754/48000) 15.06.2026 20:26
No i super. W końcu nie każda drużyna w ekstraklasie ma mistrza świata w składzie. Dziadka Podolskie nie liczę, więc tylko Pogoń!
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 15.06.2026 22:13
bardzo bym chciał aby zaczął regularnie grać... lubię gościa
MalmoFF90

MalmoFF90

(158/200) 15.06.2026 23:02
Brak słów co za amatorzy prowadzą klub
marcinnn

marcinnn

(44436/48000) 15.06.2026 23:33
@Misiek1948, Mendy nie ma żadnej asysty, bo kilka jego ciasteczek dokumentnie spartolili koledzy. Zresztą jedną co najmniej jedną to nawet legenda Białegostoku jak go nazywacie ???? Borges zresztą też w Lubinie o ile się nie mylę, co go pięknie wypuścił sam na sam. Kluczowe podania? Praktycznie w każdym wejściu ma jakieś. Potrafi ich zagrać w krótkim czasie więcej. Jeśli chcesz zobaczyć jakiekolwiek, to po prostu obejrzyj pierwszą połowę ostatniego meczu. Jak chcesz więcej, to się cofnij do poprzednich występów. Nikt w Pogoni nie potrafi powtarzalnie tak zagrywać jak on.
pawel

pawel

(64058/72000) 16.06.2026 00:30
Chłop nie jest w stanie grać 90 minut po rocznym pobycie w klubie . Tak samo było w dwóch poprzednich. Ale był kiedyś mistrzem świata wiec może sobie odcinać kupony.. Znalazł jelenia to czemu nie. Ile meczy zagra ? Obstawiamy ? Daje mu max 10 - 15 i to przy bardzo dobrych wiatrach.
bigulon

bigulon

(1358/1600) 16.06.2026 12:26
Ja myślę że coś pokaże w tym sezonie. Powodzenia Benjamin
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 16.06.2026 12:41
dobry wybor maskotka niech zostanie
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16578/18000) 17.06.2026 00:01
No proszę, może pokaże coś więcej w nowym sezonie. Widać potrzebuje wìecej czasu.