preloader
Przejdź do głównej treści
870500b65604aabfef76405637022bbaf0a0eb

870500b65604aabfef76405637022bbaf0a0eb

Misiura: Jestem przekonany, że kiedyś będę trenerem Pogoni

Misiura zaczynał przygodę z piłką nożną w Pogoni w tej samej grupie chłopców, w której był m.in. Arkadiusz Mysona (późniejszy zawodnik ŁKS Łódź, Lechii Gdańsk i Wisły Płock).

Misiura i Mysona w ekstraklasie zadebiutowali w macierzystej Pogoni na początku tego stulecia. Do pierwszego zespołu "Portowców" dołączył, gdy ten zdobywał wicemistrzostwo Polski w 2001 r. Barw Pogoni bronili wówczas m.in. Grzegorz Mielcarski, Kazimierz Węgrzyn, Brasilia czy Bartosz Ława, który — jak uważa Misiura — zawsze był dla niego wzorem piłkarza.

— Trenowałem w parze z Jackiem Bednarzem. To było dla mnie wydarzenie — wspomina w rozmowie z PAP 44-letni trener.

Zresztą jego debiut w ekstraklasie (wówczas 1. lidze) to było wejście na boisko za... Bednarza.

Potem losy Pogoni i Misiury już nie potoczyły się tak dobrze. Turek Sabri Bekdas opuścił Szczecin. Pogoń zaczęła się rozpadać. Młody pomocnik został wypożyczony do Znicza Pruszków. Później był zawodnikiem m.in. Gwardii Koszalin, ŁKS Łomża czy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń natomiast przejął Antoni Ptak, którego przygoda z klubem skończyła się tak, że klub został praktycznie zlikwidowany. W tym czasie powstała oddolna inicjatywa utworzenia klubu Pogoń Nowa i rozpoczęcia gry od A-klasy. W inicjatywie tej uczestniczyli m.in. Dariusz Adamczuk, Grzegorz Matlak i... Misiura.

— Przez rok grałem za darmo. Awansowaliśmy tym zespołem do okręgówki. Jestem "Portowcem" na dobre i na złe. Bodaj 16 lat byłem w Pogoni, w różnych jej momentach — tych bogatych i tych biednych. Teraz tylko Kamil Grosicki może się poszczycić takim przywiązaniem do barw. Inne czasy — opowiada szkoleniowiec Wisły.

Trener wiślaków z Płocka przyznaje, że latem poprzedniego roku, po awansie jego drużyny do ekstraklasy, gdy tylko ogłoszono terminarz rozgrywek, pierwsze co zrobił, to sprawdził, kiedy zagra ona w Szczecinie.

— 31. kolejka... Emocje trochę opadły. Ale teraz oczywiście są. Nie ma stresu, jest ekscytacja. Rozmawiałem o tym wydarzeniu z przedstawicielami zarządu i z zawodnikami. Bo moim założeniem, z jakim przyszedłem do Wisły, było to, by stworzyć rodzinną atmosferę. By wszyscy byli razem. Zatem przed meczem z Pogonią uczulałem swoich piłkarzy, że to jest bardzo gorący teren. Atmosfera na trybunach jest niesamowita, a stadion zwykle jest wypełniony po brzegi — powiedział Misiura.

— Kiedyś, bodajże w Krakowie, przeczytałem takie hasło: "Jak kogoś szanujesz, przygotuj się na rywalizację z nim najlepiej, jak potrafisz" — przedstawił swoją filozofią szkoleniowiec "Nafciarzy".

Na trybunach pojawi się ponad 40 osób z jego rodziny ze Szczecina i okolic.

— Za kim będą kibicować? Pewnie głównie za mną, ale też za Pogonią. Też tak mam. Oczywiście, w niedzielę chcemy wygrać w Szczecinie, będziemy zdeterminowani i zrobimy wszystko, by zwyciężyć. Ale potem będę trzymał kciuki za Pogoń, by wygrała każdy kolejny mecz i się utrzymała w ekstraklasie. Nie wyobrażam sobie ekstraklasy bez Pogoni. Tu jest jej miejsce — dodał.

Wygrana przy Twardowskiego może mieć dla niego dodatkowy plus. Po zwycięstwie bowiem zespół i kadra szkoleniowa mają dostać dodatkowy dzień wolny, więc mógłby ten czas spędzić z rodzicami w Szczecinie.

Wisła i Pogoń w tym meczu zagrają o różne cele. Płocczanie zbierają punkty, które mogą im dać awans do europejskich pucharów. Pogoń potrzebuje każdego "oczka", by się utrzymać na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

— My gramy z meczu na mecz. Przed sezonem byliśmy skazywani na spadek. Tymczasem ciągle jesteśmy w górze tabeli. Nie czuję presji, by wywalczyć awans do europejskich pucharów. Z kolei sytuacja Pogoni nie jest uzależniona od wyniku, jaki osiągnie z nami. Na to, w jakim jest miejscu, składa się wiele meczów — powiedział.

Przypomniał, że w Wielkanoc był w Szczecinie.

— Poszedłem na spotkanie z Legią. Po przegranej widziałem łzy w oczach kibiców. To był trudny widok, tym bardziej że z wieloma z nich ciągle mam bardzo dobry kontakt. Nie chcę tego więcej oglądać. Teraz jestem w Wiśle i robię wszystko, byśmy wygrywali. Ale jestem przekonany, że kiedyś będę trenerem Pogoni. Przyjdę, by zapełniać gablotę — podsumował Misiura.

profil-jpg

Źródło: PAP Wyświetlenia: 5865

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (23)

Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57250/72000) 01.05.2026 10:01
Dawać Go do nas. Złotousty, działaj.
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 01.05.2026 10:06
Należy mu się szacunek bez względu na wynik. Współczuje mu bo może przyczynić się do oststecznego spadku Pogoni. Taki już niestety jest los w tej branży. Niestety nie liczmy na to, że Płock nam odpuści ten mecz. Musimy wygrać. Walczyć do upadłego. Pełna koncentracja, pełna determinacja. A trenerowi życzę by spełnił te marzenia. Alex daj mu tą robotę. Zaangażuj go a zawodnicy będą grać z zaangażowaniem a nie balansować na krawędzi spadku. Eksperyment z Thomasbergiem nieudany, po sezonie trzeba to przyznać i kulturalnie się rozstać. Biorąc pod uwagę, że jego ( Mariusza Misiury) menedżer ma takie samo imię i inicjały,Mariusz M.(11players) To praca w Pogoni nie byłaby wykluczona. Może to byłby nawet najlepszy transfer Mowlika.
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 01.05.2026 10:07
Pan Mariusz zrobił kapitalna robotę w Płocku i chciałbym go zobaczyć jako trenera pogoni i to na lata kogoś takiego właśnie potrzebujemy kto zna się na swojej robocie, kogoś związanego z Pogonią i Szczecinem, fajnie by było jakby nie przygotował swojej drużyny na 100% bo potrzebujemy tych 3 pkt ale to profesjonalista więc jestem przekonany, że w Szczecinie jego drużyna da z siebie 100% sami musimy wywalczyć te pkt i liczę, że tak będzie ????
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 01.05.2026 10:15
Takich nam brakuje. Tych którzy mają Pogoń w sercu a nie w d...
darecki73

darecki73

(45953/48000) 01.05.2026 10:16
Trener stąd, wychowanek. Potrafił poukładać Wiisłę Płock. Walczy jeszcze o europejskie puchary. Zna ekstraklasę. Niby wszytsko OK. Ale to taki Czesio Michniewicz II. Zespoły ustawia defensywinie, przeszkadza w grze rywalom i czeka na kontry. Czy taki trener pasuje do Pogoni? Absolutnie go nie skreślam, ale czy potrafiłby ułożyć Pogoń bardziej ofensywnie niż Wisłę?
1962

1962

(62487/72000) 01.05.2026 10:58
Apelowałem do Alexa, aby postawił na Mariusza. Ten facet ma ,,jaja,, To PORTOWIEC z krwi i kości. Tylko on wie, jakie oczekiwania i wrażliwość ma nasze środowisko, tylko on odda całego siebie za sukces Dumy pomorza. Teraz jest ten moment, żeby Alex pokazał jak bardzo zależy mu na POGONI, jeśli podejmie rozmowy z trenerem Wisły P. Jest na to idealna okazja!!!!!! Nie widzę innej opcji... Mariusz Misiura trenerem POGONI.. Kto jest za?
pawel

pawel

(64049/72000) 01.05.2026 11:14
Jak spaslak odejdzie i bedziemy potrzebowac kogos zeby awansowac z powrotem to moze wtedy bylby dobra opcja...
TritumX

TritumX

(21100/24000) 01.05.2026 11:45
Mario, potrzebujemy wygrac w ten weekend, nie zawiedz nas.
mark

mark

(124595) 01.05.2026 13:01
Pogon potrzebuje trenera europejskiego formatu,przecież nie będziemy wiecznie walczyć tylko o utrzymanie.Fakt jest ze Misiura zrobił z niczego coś ale jeszcze mu trochę brakuje do kropki nad i .
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 01.05.2026 13:27
Mariusz, co Ci szkodzi przegrać w niedzielę? Przecież będziesz jeszcze miał 3 mecze na wygranie. daj powód persowi do dobrego humoru przed rozmową o Twojej przyszłości w Szczecinie. Przypomnę , że Dziczek dał nam wygrać w Gliwicach.
Tylko Pogoń

Tylko Pogoń

(524/600) 01.05.2026 14:21
Ja nie wiem czemu ten Pan już nie jest trenerem pogoni. Skoro ten facet robi taki wynik z piłkarzami jak to sam określił "skrzywdzonymi" którym w innych klubach powiedzieli że są za słabi na ekstraklasę i trafili do Płocka, to pomyślcie jakie mógłby kręcić tutaj wyniki mając do dyspozycji o wiele większy budżet niż Wisła Płock i w teorii o wiele lepszych kopaczy.
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 01.05.2026 15:24
Wygrana w pierwszym meczu polegała na ustawieniu autobusu w swoim polu karnym i czekanie na zabójcze kontry. Tyle wystarczyło żeby wygrać 2:0. Zobaczymy jakie wnioski wyciągnął z tej koncepcji Thomas.
Krajan from Lund

Krajan from Lund

(42701/48000) 01.05.2026 16:38
Powiem tak, Powodzenia panie Misiura, ale nie w najlblizszym meczu przeciw Pogoni, tylko w zapelnianiu gabloty Pogoni, jak juz bedziesz w jakies tam przyszlosci naszym trenerem :-)
mark

mark

(124595) 01.05.2026 17:03
Wy tutaj tak naprawdę na serio chcecie aby się podłożył Pogoni I przegral? I wtedy będzie najlepszym trenerem dla Pogoni? Tzn już pal licho jego ale on przyjezdza z zawodnikami którzy chcą wygrać,chcą w swojej karierze mieć pudło I występy w Europie,więc to byłoby raczej trudne podrzucić zawodnikom zła taktykę. No ale na układy nie ma rady..
keybo

keybo

(7034/9600) 01.05.2026 17:12
Ładna historia, dużo sentymentu, dobrze brzmi w wywiadzie ,tylko że w niedzielę to wszystko jest kompletnie bez znaczenia. Mariusz Misiura może mieć dom 800 metrów od stadionu i pół życia spędzone w Pogoń Szczecin, ale przyjedzie tu jako trener Wisła Płock i zrobi wszystko, żeby ten „swój” klub po prostu ograć. I tu kończy się romantyzm, a zaczyna sport. Najciekawsze jest to, że on mówi o przyszłości o Pogoni, o gablocie, o ambicjach — a teraźniejszość wygląda tak, że przyjeżdża z zespołem, który wie, co gra i po co gra. I to jest największy problem Pogoni: przeciwnik ma plan, a u nas dalej więcej jest emocji niż konkretu. Można opowiadać o atmosferze, trybunach i „gorącym terenie”, ale jeśli za tym nie idzie organizacja gry i odpowiedź na pressing rywala, to kończy się to dokładnie tak samo szybkie sprowadzenie na ziemię. Paradoks jest prosty: gość, który mówi, że kocha ten klub, może go właśnie dobić w kluczowym momencie sezonu. I jeśli do tego dojdzie, to wszystkie te opowieści o przywiązaniu będą tylko tłem do bardzo konkretnego problemu, że ktoś z zewnątrz potrafi poukładać drużynę lepiej niż ci, którzy są tu na co dzień.
rusnak

rusnak

(17921/18000) 01.05.2026 17:14
Dopóki Ajatollah tu jest to nie ma tematu, nie będziesz tu Mariusz trenerem. Od początku panowania jaśniepana trwa eksterminacja wszystkiego co szczecińskie. Im mniej będzie ludzi którym zależy na klubie, tym na więcej sobie będzie mógł pozwolić książę rozpierduchy, obciachu i żenady.
excalibur

excalibur

(64360/72000) 01.05.2026 17:36
Przepraszam, ale nie wrzucajcie Pana Misiury na minę... Z tej ekipy nawet Murinho nic nie ukręci... Sory, taka prawda... Zaciąg jak lodziarze z Brazylii za Ptoka.. Chyba że Pers i Tan da mu wolną rękę we wszystkim... W co jednak wątpię... ????
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 01.05.2026 19:08
Z całym szacunkiem ale Pan Mariusz zjada Pana Thomasa jako trenera. Zwykłe porównanie ten nasz Tomaszek z tą bandą przepłaceńców tragicznych nic przez ponad pół roku pracy nie zrobił. Tym czasem Pan Mariusz z anonimów i graczy na baraże betclic 1 ligi robi drużynę walczącą o puchary. Jeszcze ma w sercu i w głowie Pogoń. Panie Alex tu nie ma co się zastanawiać.
KOZIK

KOZIK

(3347/4800) 01.05.2026 21:07
@Tylko Pogoń nie ladnie sie podszywac pod czyjs nick i nie zmienia tu nic ,ze nie mam polskich znakow.TylkoPogon jest od wielu wielu lat moj wiec kolego zmien swoj nick
mark

mark

(124595) 01.05.2026 21:40
Boker Tov!
Pablo

Pablo

(44681/48000) 01.05.2026 21:51
Hole hola, a Grosik po zakończeniu kontraktu to co ma w pośredniaku się zatrudnić? Będzie trenerem, juz go widzę przy linii bocznej machajacymi swoimi łapami niezadowolony ze nie tak ich nauczył grać. A na trybunie głównej Alex zadowolony, ze zszedł z kosztów w spółce płacąc Grosickiemu o 50tys miesięcznie mniej. Zdrowa samofinansujaca się spółka grająca w lidze polskiej. Ino jeszcze moja wyobraźnia nie pokazuje gdzie....
KOZIK

KOZIK

(3347/4800) 01.05.2026 22:38
@mark raczej erev tov :)
kruger73

kruger73

(37754/48000) 02.05.2026 11:15
Jest to jakiś pomysł na trenera jeśli Tomkowi Tomaszewskiemu się nie będzie układało.