preloader
Przejdź do głównej treści
87050095ae6d14f1f8472c6f208b1b1bb2014f

87050095ae6d14f1f8472c6f208b1b1bb2014f

Nieudane urodziny w Szczecinie

Spotkanie Pogoni Szczecin z Lechem Poznań w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy poprzedziła piękna oprawa przygotowana przez kibiców oraz klub. Piłkarze wyszli na murawę w blasku rac i przy akompaniamencie chóru Politechniki Morskiej, jednak to najważniejsze widowisko tego wieczora miało odbyć się na boisku. Do Szczecina przyjechał lider z Poznania, więc podopieczni Thomasa Thomasberga musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby przeciwstawić się drużynie z Wielkopolski. W pierwszych minutach meczu goście kilkukrotnie próbowali atakować, ale najpierw obok słupka uderzył Palma, a chwilę później na spalonym był Ishak. W 19. minucie w sytuacji sam na sam z Ishakiem górą był nasz golkiper, który od początku spotkania spisywał się znakomicie. Dwie minuty później kapitan Lecha ponownie zagroził bramce, uderzając zza pola karnego, lecz po raz kolejny świetnie interweniował Cojocaru. Niestety w 35. minucie goście objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym zbyt krótko piłkę głową wybił Keramitsis. Futbolówka spadła pod nogi Kozubala, który zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie od nogi Biegańskiego wpadła do siatki. Dwie minuty później Portowcy mogli szybko odpowiedzieć na stratę gola – z 17. metra uderzył Natan Ława, jednak obrońca zdołał zablokować piłkę zmierzającą do bramki Lechitów. Uderzenie 16-letniego pomocnika okazało się jedynym celnym strzałem gospodarzy w pierwszej połowie, a jedynie świetna dyspozycja Cojocaru uchroniła szczecinian przed wyższym wymiarem kary do przerwy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zdecydowanej zmianie. Już cztery minuty po wznowieniu spotkania goście powinni prowadzić 2:0, ale Walemark fatalnie przestrzelił z szóstego metra. W 51. minucie dobrze z lewego skrzydła dośrodkował Borges, lecz uderzenie głową Acosty było mocno niecelne. Dwie minuty później strzał Walemarka nad poprzeczkę przeniósł Cojocaru. Niestety w 62. minucie Cojocaru skapitulował po raz drugi, kiedy kontratak Lecha bez problemu celnym uderzeniem zakończył Luis Palma. W 64. minucie goście znów znaleźli się w sytuacji sam na sam, ale nasz golkiper nogami obronił strzał Gholizadeha. W 76. minucie Lech jeszcze raz groźnie kontratakował, lecz Keramitsis skutecznie przerwał tę ofensywną akcję. W 80. minucie piłka w końcu trafiła do siatki Kolejorza. Po dośrodkowaniu Acosty futbolówka spadła pod nogi Mukairu, a najskuteczniejszy zawodnik Pogoni zachował zimną krew i dołożył kolejną bramkę do swojego dorobku. W doliczonym czasie jeszcze kontuzji nabawił się bramkarz gości, ale po długiej przerwie wrócił do bramki i kulejąc grał w ostatnich minutach meczu. Mimo tego nie udało się doprawdzić do remisu i Portowcy przegrali mecz na urodziny klubu. 

Pogoń Szczecin 1:2 Lech Poznań (0:1)
0:1 Kozubal 35'
0:2 Palma 62'
1:2 Mukairu 80'

Pogoń Szczecin:
77. Valentin Cojocaru, 4. Leonardo Borges(85' 32. Leonardo Koutris), 41. Attila Szalai, 13. Dimitrios Keramitsis, 22. Danijel Loncar(54' 25. Mads Agger), 6. Jan Biegański(69' 30. Jacek Czapliński), 3. Kellyn Acosta, 8. Fredrik Ulvestad, 47. Natan Ława(85' 19. Mor Ndiaye), 18. Paul Mukairu, 11. Kamil Grosicki(54' 24. Karol Angielski)

Lech Poznań:
1. Płamen Andreew, 2. Joel Pereira, 27. Wojciech Mońka, 20. Robert Gumny, 15. Michał Gurgul, 43. Antoni Kozubal, 99. Pablo Rodriguez(46' 24. Filip Jagiełło), 8. Ali Gholizadeh(79' 88. Taofeek Ismaheel), 77. Luis Palma(63' 5. Timothy Ouma), 10. Patrik Walemark(63' 11. Daniel Hakans), 9. Mikael Ishak(71' 7. Yannick Agnero)

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4517

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (55)

Anathema

Anathema

(39730/48000) 18.04.2026 22:13
Wspaniale urodziny i piękny prezent od tzw piłkarzy. Zakładam teze ze od powrotu do ekstraklasy gorszej drużyny nie mieliśmy.
darecki73

darecki73

(45953/48000) 18.04.2026 22:13
Cojocaru, Mukairu, Ulvestad, Biegański, Borges Keramitsis, Ława, jak wróci to także Linus oraz kilku młodych jako uzupełnienie. I to wszystko co mamy wartościowego w naszym składzie. Reszta, łącznie z Thomasem do wywalenia. Trzeba modlić się o utrzymanie i zbudować drużynę od nowa.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27175/36000) 18.04.2026 22:13
kavala squad
Anathema

Anathema

(39730/48000) 18.04.2026 22:14
A tego typa mieniacego sie kapitanem drużyny juz nie chce więcej widzieć na boisku a najlepiej w ogóle w klubie. Ciekawe czy bedzie jakieś motywacyjne nagranie przedmeczowe
darecki73

darecki73

(45953/48000) 18.04.2026 22:14
Masakrycznie to wyglądało Do ostatniej kolejki będziemy drżeć o utrzymanie. Thomas tego nie ogarnia, a piłkarze to banda leni. Połowa składu do odstrzału. Alex i Tan zmontowali ekipę na spadek. Myśleli, że jakimiś górnolotnymi obietnicami oraz pseudopiłkarzami zawojują ligę i bardzo się zdziwili. My niestety też i teraz wszyscy modlą się o utrzymanie.
rusnak

rusnak

(17921/18000) 18.04.2026 22:14
Rezerwy juz w czwartej lidze, nieokrzesany beduin idzie na dublet w Pogoni. A w swojej karierze właścicielskiej na triplet. Kavala, Pogoń I, Pogoń II w dwa lata zarządzania klubami. Nasz ty wybawco od ekstraklasy.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27175/36000) 18.04.2026 22:14
pozo to byl ostatni zawodnik ktory potrafil grac w pilke w tym zacym zaciągu kesslera
TritumX

TritumX

(21096/24000) 18.04.2026 22:15
Wynik nie oddaje przebiegu spotkania, powinni sie cieszyc ze nie wylapali czworki. Ogladac sie nie da rego szrotu.
Masta

Masta

(77726/96000) 18.04.2026 22:16
Czułem się dziś jakbyśmy grali z jakimś Schalke, taka różnica klas.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 18.04.2026 22:16
Mimo danua z siebie wszysstkiego zabrakło jakości panie Alex Angielski dramat gralusmy w 10 ciy całą 2 połowę
k0r

k0r

(77991/96000) 18.04.2026 22:16
Gdyby ściągnęli bramkarza też byśmy nie wygrali. Poza bramką oddaliśmy jeden strzał. Szkoda słów.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 18.04.2026 22:16
Czy się utrzymamy czy nie trener powinien się pakować. To co on odpyerdala to się w palę nie mieści. Co mecz to jakieś kombinacje zero stabilizacji zero logiki.
zxx

zxx

(3293/4800) 18.04.2026 22:16
Zasłużenie przegrany mecz.
Robinho

Robinho

(15814/18000) 18.04.2026 22:17
Zgodnie z przewidywaniem ale jakoś się łudziłem , że będzie dobrze. Różnica polega na tym, że oni są pewni siebie a my nie. Brak jakości aż boli. Może uda się utrzymać ale ten skład to pomyłka
Anathema

Anathema

(39730/48000) 18.04.2026 22:17
I jeszcze jedna rzecz, historyczno statystyczna, mianowicie, przerwy raz od dawna Lech nas doszedł w bilansie bezpośrednich spotkań i bilansem bramek jest na plusie.
szponiak

szponiak

(22279/24000) 18.04.2026 22:18
Z takim graniem relegacja gwarantowana-nadzieja umiera ostatnia
darecki73

darecki73

(45953/48000) 18.04.2026 22:18
Alex, Tan i Thomas - trójca która odpowiada za cały ten syf.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 18.04.2026 22:18
Miejmy wdzięczność dla naszych piłkarzy Jak przyjemnie tu jest marzyć
rusnak

rusnak

(17921/18000) 18.04.2026 22:18
Tyle dobrze, ze jak już się spie*rdolą z ligi to nomad w końcu zawinie stąd mandzur i zabierze ze sobą tą swoją zgraję niedorozwiniętych turasów. Starczy po dziury robienia z nas pośmiewiska i gnojenia klubu w każdej strukturze.
ALI

ALI

(25077/36000) 18.04.2026 22:19
Dno , dno i tyle. Ta końcówka trochę zamazała słabość tej drużyny . TT dziwak, zamiast wprowadzić Cuica czy Juware i zaryzykować wprowadza Ndiaye.
JANUSZ

JANUSZ

(14323/18000) 18.04.2026 22:20
Następne urodziny w pierwszej lidze.
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 18.04.2026 22:21
Niby człowiek wiedział, ale się jednak łudził...
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 18.04.2026 22:21
Chyba płomienna tyrada Grosika nie pomogła. Szczerze mówiąc nie jestem zaskoczony brakiem punktów ale ten paździerz który nam zafundowali ociera się o ból zębów. Jeszcze zwycięstwa Piasta i Arki i znów jesteśmy w 4 literach. Jeśli przegramy z Cracovią to już będzie po herbacie.
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 18.04.2026 22:26
Z tych zawodników , nie ma szans na sklejenie czegoś sensownego. Żadne treningi nie pomogą , nie łudźmy się , szkoda nerwów. Widziałem gorszą ekipę, tę z Copacabany , ale dziś mamy zawodowców , niby lepszych , ale na boisku tego nie widać. Trzeba modlić się o utrzymanie ligi , i zrobić rozrachunek tego tragicznego sezonu.
lasuch1977

lasuch1977

(1095/1200) 18.04.2026 22:27
Tu musi pasc komentarz z mojej strony dawno mnie tu nie bylo ale po prostu serce boli ogladajac ta zbieranine graczy, Lech dzis rzadzil na boisku a mimo to mogl byc nawet remis, o ironio, wyjazd do Krakowa gdzie o punkty nigdy nie jest latwo. Wracajac do meczu, poza Ulvestadem nie ma liderow... Grosicki to chyba tylko chcial zagrac bo to prestizowy dla nas mecz no i urodziny Pogoni. Poza tym nic zreszta jak juz od dluzszego czasu. Nie ma co tu sie rozwodzic..... czas Grosickiego minal juz. Na tle Lecha wygladalismy dzis jak juniorzy. Trzeba bramkarzowi wyczyscic porzadnie buty w nagrode bo to dzieki niemu zrobila sie dla Lecha nerwowa koncowka. Bedzie ciezka walka o utrzymanie miedzy Arka Widzewem i Pogonia tak to na ta chwile wyglada.... wygladamy zle, po prostu wszystko co wypracowal Runiaic zostalo zaprzepaszczone. Zobaczymy jak ten sezon sie skonczy, ale to byl mecz dla nas z kategorii "walka o zycie " niestety zabraklo jakosci i fizycznosci. Pozdrowienia dla fanow. Oj panie Haditaghi i Kesler.... idziemy w zla storne, oby nie pierwszej ligi, bo mecz w Gliwicach nie byl zaden wybitny po prostu dopisalo nam szczescie.
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 18.04.2026 22:27
Szczerze pogodziłem że te Przegrywy spadną oni mają na to wyj. . pomyśleć trzeba o planie b w 4 lub niższej lidze
fan emigrant

fan emigrant

(23641/24000) 18.04.2026 22:29
Gonić to frajerstwo w pizdu na czele z grosickim i tomasbergiem
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 18.04.2026 22:29
Rezerwy spadną też może zzpn pozwoli grać w 4 lidze.wiecej szrotu zagranicznego
fan emigrant

fan emigrant

(23641/24000) 18.04.2026 22:30
Uj nie trener Ulvestad na skrzydle no ludzie hazardzista w pierwszym ????????????
AdrianMKS

AdrianMKS

(9/50) 18.04.2026 22:30
Pogoń o dwa poziomy niżej od Lecha. Grosicki niech sobie juz gra w rezerwach. Nawet gdy los, nam chce pomóc pod koniec, my bijemy głową w mur. Obyśmy się utrzymali... AVE MKS
fan emigrant

fan emigrant

(23641/24000) 18.04.2026 22:30
Tomasberg znowu3 się zesrał
Anathema

Anathema

(39730/48000) 18.04.2026 22:31
Ze świecą szukać klubu, by druzyna tak marnie grała a stadion pełny. Potencjał w kibicach i mega koniunktura, przy biletach o cenach odwrotnie proporcjonalnych do tego co muszą oglądać, straszny żal szczególnie tych najmłodszych. My starzy w sumie juz przywyklismy do tego marazmu i tej malizny jaka w zamian za oddanie i poświęcenie otrzymujemy, ale zawod na który my uodpornioni dla nich może stworzyć coś takiego ze cierpliwości im nie wystarczy by trwać latami, biorąc hart ducha i odporność psychiczna a raczej jego brak w imię powiedzenia że byt określa świadomość. Dlatego myślę, ze ciężko po ewentualnym upadku było by to odbudować od początku, dlatego trzeba ratować co się da, póki co jeszcze jest co ratować
kęsik

kęsik

(32788/36000) 18.04.2026 22:31
Nie wiem co tu było grane, dziwny skład, brak reakcji w przerwie, piłkarze na boisku bez mapy, bezmyślnie, z połamanym bramkarzem przeciwnika przez 7 minut oddajemy jeden strzał i to prosto w niego. Nawet Cojo mógł walnąć z własnej połowy prosto w bramkę próbując go przelobować jak Kuszczaka kiedyś Kolumbijczyk. Cóż szkodzi spróbować? Ale nie, po co?
suicide_fuel

suicide_fuel

(650/800) 18.04.2026 22:32
Obrzydliwe to było i odpuszczam już oglądanie tej zgrai, jak spadną, to płakać nie będę.
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16572/18000) 18.04.2026 22:33
Ktoś to <b>sensownie</b> wytłumaczy? Mieć <b>trzynaście</b> minut i nie wywalczyć nawet remisu? Szkoda tylko Mukairu, bo widać, że ma chłopak serducho. Czy dziś przywitaliśmy się z I ligą? Na następny mecz latający dywan dla Alexa!
Zbyszek

Zbyszek

(5526/6400) 18.04.2026 22:33
Nie rozumie po co trener zmienil obrone I wstawil Keramita Acosta mial grac na prawej obronie jak z Piastem a Lancar z Szalajem I Borges na lewej Potem Ulve I Bieganski Agger Lawa Grosik Mukairu
mario.nowy

mario.nowy

(18232/24000) 18.04.2026 22:33
To jest jakaś kpina co oni wyrabiają 70% kadry do zminany plus turas on nie wie co sie z czym je nabrał przypadkowych kopaczy I chce zwojować Exstra klape 1:2 To najmnieszy wymiar kary
Zbyszek

Zbyszek

(5526/6400) 18.04.2026 22:37
Ogolnie moim zdaniem TT zawalil mecz jego decyzjami.
Festiwal

Festiwal

(3235/4800) 18.04.2026 22:41
Co oni robią na treningach bo aż oczy bolą zero zgrania i jakiejkolwiek chęci tu jeden za drugiego nie ma zamiaru umierać tylko człapią po boisku masakra
Maciek

Maciek

(40961/48000) 18.04.2026 22:42
Problem w tym ze nasi sa strasznie wolni, do tego ta sama taktyka co mecz. Przeciez dzisiaj amikarze szybciej biegali z pilka przy nodze niz nasi bez pilki.
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 18.04.2026 22:43
Pogoń to My byliśmy jesteśmy będziemy a te Przegrywy to najemne pajace bez honoru i ambicji.po spadku zwinie mandzur i będziemy w czarnej ...
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 18.04.2026 22:44
Tam po 15 min powinno być 0-4 dla Lecha. Tu nawet nie ma czego zbierać. Może 2-3 zawodników zostawić resztę rozgonić bez względu na to czy się utrzymamy czy nie. O trenerze nawet nie wspominam bo dla mnie nie powinno go tu być od co najmniej miesiąca. Aaa kesler.. człowieku ty powinnienes mieć dożywotni zakaz wjazdu do Szczecina za to jak przeprowadziłeś przebudowę.
James

James

(42126/48000) 18.04.2026 22:44
Hej Pogoń Dzięki za walkę. Brałem i biorę to w koszty. Jedziemy dalej. Grosickiego posadziłbym na wejście na zmianę w mecz na ostatnie 15-20 minut. Być może nawet i dzisiaj dał by więcej na efekt wyniku. Kamil, 11 KOLEJKA wiosenna ! .....urwa, Kiedy zagrasz jak za dawnych lat? Kiedy ...urwa? Kiedy urwiesz się obrońcy? Liczę na Ciebie w Krakowie!
lasuch1977

lasuch1977

(1095/1200) 18.04.2026 22:48
Pozostaje nam szukac szczescia.... gdziekolwiek pojada panowie pilkarze przez male P , zbieranina na boisku , brak mysli trenerskiej, a ten gruby trener kolo TT to od czego jest ? patrzac na tego jegomoscia wydaje mi sie ze to zbieranina pilkarzykow i pseudo trenerow. Jak mozna wprowadzac ndiaye jak chcesz gonic wynik ?????? podwyzszenie skladu do stalych fragmentow tyle ze ich wogole bylo jak na lekarstwo i dobrze napisali to moi bracia po szalu..... zamiast napierdalac ile wlezie wrzutek i strzalow z 20-25 metrow zadnej proby!!! a bramkarz ledwo stal bo musial dotrwac Lech byl juz bez zmian po prostu. Jedyna nadzieja dla nas w tym ze w tym roku kazdy moze wygrac z kazdym,,,, takze moze cud w Krakowie ?
Kosmyt

Kosmyt

(134/200) 18.04.2026 22:51
Nie widzę żadnego pomysłu trenera na tę drużynę. Gra z piłką woła o pomstę do nieba, zero płynności gry, sama laga do przodu. Gra bez piłki dramatyczna. Gdzie gra w trójkątach na małej przestrzeni? Pamiętam jak byliśmy w tym dobrzy. Nie ma nic obecnie, ani gry w obronie, ani gry w ataku. Wyszlismy dziś na boisku 4 4 2 bez ani jednej typowej 9 i ani jednego skrzydłowego. Grosicki powinien już podziękować i zejść ze sceny. Nie rozumiem dlaczego nie gramy żadnych prostopadłych piłek? Dziś Lech pokazał jak to się robi, ma świetnych graczy. Thomasberg out.
Michal991

Michal991

(7464/9600) 18.04.2026 22:56
Naprawdę jesteśmy jedyną drużyną w tej nędznej lidze, która nie potrafi wymienić chociaż 3 szybjich podań w kierunku bramki, aaaa zeby była jasniść bramki przeciwnika mam na myśli. To jest tak qrewsko słabe że nie idzie na to patrzeć .
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 18.04.2026 23:01
Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz Kolejorz gra aejaoooo aejaooo Zabiliśmy was dopingiem.
asz

asz

(2514/2800) 18.04.2026 23:07
Gdyby dzisiaj w składzie cudem pojawił się Muraś i Drygas, to najpierw wzięliby kije i wtłukiwaliby ambicje tym kopaczom bezjajecznym
marek9636

marek9636

(107057) 18.04.2026 23:20
Mecz okej w naszym wykonaniu, były emocje do końca. Do Lecha od 3 lat nie mamy podjazdu i tyle.
pawel

pawel

(64050/72000) 18.04.2026 23:22
Gonisz, wyniki i wpuszczac Mora... Najlepsza kadra w historii Pogoni ???????????? Ave Habibi ????
Desaix

Desaix

(8593/9600) 18.04.2026 23:28
Mecz powinien zakończyć się wynikiem 1:5 i ten wynik byłby adekwatny do przebiegu meczu. Pogoń nie ma żadnej organizacji gry, jest to wina słabych zawodników, słabego trenera i tragicznego prezesa klubu.
1969

1969

(37259/48000) 18.04.2026 23:37
Tak jak pisałem przed meczem. Jubileuszowe grania zawsze w papę. Dziś różnica klas widoczna aż, nadto. Cojot uchronił nas od blamażu. Chociaż na farcie można było wyżebrać remis.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 18.04.2026 23:50
Alex , Tan , dziękujemy. Możecie już sprzedać ten klub, proszę.
szaman5

szaman5

(10887/12000) 19.04.2026 00:15
@boczek dokładnie. Najlepsze,że nie przyjechali największa ekipą..Momentalnie była reakcja jak nasi ich wyzywali.Można dzisiaj było naprawdę pikników zrywać do śpiewania,ale słuchając nasz młyn..szkoda gadać
mark

mark

(124595) 19.04.2026 17:10
Dlaczego urodziny nie udane? Impreza się udała gość był przedniej marki,jedynie prezentu nie było.Czy ktoś myślał że będzie inaczej,że stanie się cud? Już przed meczem napisałem że już w domu napije się dobrego piwa i to nie tylko jedna butelkę aby na meczu po znieczuleniu dało się to oglądać to co Pogon aktualnie sobą prezentuje w meczach z lepszymi drużynami. Czułem że będzie to co było,i tak naprawdę tym prezentem był ten niski wynik,bo Lech też nie był w najlepszej kondycji.